PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilo Aldırmak

utkuselamoglu
24-09-2008, 12:50
iftar ve sahur da çok yemek yedıgınden olabılır
abı neydı o kumpir :D

mustafa gözün doysun olm ne biçim bi kumpir di o ölyle ahahaa:))) gökhan da az yemedi, sen kendine bak mertcan yediğin yemeğin hattini hesabını ben unuttum... o gün 3 tane sandwich yedin....sahurda..

utkuselamoglu
24-09-2008, 12:55
mertcana nolmuş öyle ya :D
olm az yee az

hayvan spec olduk hepimiz hahaa

Muvaffak
24-09-2008, 13:47
kilo almanin yollarini kisa maddeler halinde yazin da konu daha da verimli olsun gercekten kilo almak istiyorum :D

MeRtCaN
24-09-2008, 14:04
hayvan spec olduk hepimiz hahaa

hahaha ayı sipek

MeRtCaN
24-09-2008, 14:07
sen yine kasıp düzeltirsinde mertcanı bi daha askeremi yollayacaz
geldiğinde tığ gibiydi aç herif ne çabuk tosun oldu :eek::D

valla bı daha gıdıyorum askere ben ıncelıyım bıraz :D

utkuselamoglu
24-09-2008, 15:49
kilo almanin yollarini kisa maddeler halinde yazin da konu daha da verimli olsun gercekten kilo almak istiyorum :D

spor yapıyomusun dostum? eğer yapmıyosan başlamanı öneririm o zaman alıcaksın ve sağlıklı bi şekilde bizim gibi hayvan spec olmadan :D

utkuselamoglu
24-09-2008, 15:50
hahaha ayı sipek

ayı senin neyse....:D

Muvaffak
24-09-2008, 16:31
spor yapıyomusun dostum? eğer yapmıyosan başlamanı öneririm o zaman alıcaksın ve sağlıklı bi şekilde bizim gibi hayvan spec olmadan :D

yapmiyorum sadece body e baslamayi dusunuorum abartmadan orta seviyede :D

utkuselamoglu
24-09-2008, 16:54

başka düzgün bi salonda haftada 3 olarak başla sonra çıkarsın 1 ay sonra falan. başladıktan 3 ay sonra bilemedin 4 ay kütle olarak 5 6 kilo almış olucaksın... sen bile inanamıyıcaksın. ne oluyo ya diyicen. superman mi oluyorum ılıktan:)):D

STeaM
24-09-2008, 17:05

kilo almanın yolları,

düzenli spor sıkı antreman
iyi beslenme doğal+sporcu gıdaları
günde 7 saat uyku.

bu 3 kuralı uygularsan 7 ayda 10 kg alırsın kol, omuz ve göğüsten ortalama 4cm antreman perf. göre daha fazla gelişirsin.

ben 1.5 yıldır spor yapıyorum başladığımda 61 kg dım, kolum 28cm di,
şimdi ise 73 kg mım ve kolum 35 cm :)
bu konuda sana yardım edebilrim muvaffak :)

utkuselamoglu
25-09-2008, 03:23
kilo almanın yolları,

günde 7 saat uyku.

bu 3 kuralı uygularsan 7 ayda 10 kg alırsın kol, omuz ve göğüsten ortalama 4cm antreman perf. göre daha fazla gelişirsin.

dostum bu adamı dinle :)))

emreekin
25-09-2008, 03:25
sporcu gıdası nasıl bişi oluo...

utkuselamoglu
25-09-2008, 08:17

protein ağırlıklı içerigi olan şeyler.

gökan
25-09-2008, 08:20
rotein karbon hıdrat

farklı seyler için bazıları kas için sadece amıno asıt kullanır bazısı kılo için proteın +karbonhıdrat kullanır ben zayıf arkdaşlara proteın +kasyapıcı bır weıder markasını onerırım duzenlı sıkı antreman sutle içilen bu proteın tozu işe yarayacaktr...

STeaM
25-09-2008, 08:44
dostum bu adamı dinle :)))

eyv :)

sporcu gıdası ilaç değildir, body yapan kişilerin yani pros. sporcuların kullandıkları steroitler vardır yani hormon içeren enjeksiyon ile uygulanan ilaçlardan farklı...

doğal yollarla gün içerisinde alamayacağın protein ve karbonhidratı kompleks halde alacağın gıdalardır (toz halde olur ve sıvı ile karıştırılıp içilir süt su vb)

rotein karbon hıdrat

farklı seyler için bazıları kas için sadece amıno asıt kullanır bazısı kılo için proteın +karbonhıdrat kullanır ben zayıf arkdaşlara proteın +kasyapıcı bır weıght markasını onerırım duzenlı sıkı antreman sutle içilen bu proteın tozu işe yarayacaktr...

kilo almak isteyen bir sporcunun hacim yapması gerekir, bunun içinde hergün antremanda daha ağır kiloların altına girmesi gerekir. bu performansı ve hacmi sağlayacak tek ürün ise weight gainer lardır yani karbonhidrat ağırlıklı gıdalar (weider markasını şiddetle tavsiye ediyorum) protein tavsiye etmem. takviye olarak daha fazla kan pompalama kası daha iyi onarması içinde amino asit kullanmalısın.

alacağın ürünler aylık olarak sana takribi 100-150.-YTL ye gelecektir.
her ay bu şekilde bi yatırım ile yaza kadar güzel bir vücuda sahip olursun. :icon_tup:

gökan
25-09-2008, 09:47
kanka hacım yapcak ama adamı en agır kıloyla hacım yaptıramazsın..yanı agır kaldırıyorum hacmım genişlıcek dıye bişi yok ornek bı ark 8o kg benche gırıyordu 5 kez kaldırıyordu ama ben 65 kg girip 10 kez kaldıryordum önemlı olan hareketı duzgun kasların oanda duzgun çalışılması...yamuk yumuk kaldırmısın 8o kg nefayda:):)buarada kasmı yapcaksınız beyler tavsıyem hergun su evde bı 5o tane sınav cekın 10*5

gökan
25-09-2008, 09:48
zayıf bırıne proteın +kas yapıcı ıyı gıder zqayıfken amıno kullanırsa o zayıf halıyle kaslı durur buda guzl bı goruntu vermez topıcı mahvettık

TünayK
25-09-2008, 10:08
bırakın bu proteın ıslerını yaw her gece yatmadan tum ekmek arası kofte bıftek ızgara yada durum seylerı ye....sonra yat uyu...8 ayda 15 kılo garantı verıyorum...denenmstır:)

Serencebey
25-09-2008, 10:21

gel senı dogu mutfagından bıraz yedırtem ben gurban bak bakalım bişeycigin kalıomu :D

Serencebey
25-09-2008, 10:21
bırakın bu proteın ıslerını yaw her gece yatmadan tum ekmek arası kofte bıftek ızgara yada durum seylerı ye....sonra yat uyu...8 ayda 15 kılo garantı verıyorum...denenmstır:)

ayrıca bu maddeyede katılıyorum :D

utkuselamoglu
25-09-2008, 10:32
hayatlarında hiç koşmamış, hiç bi spor dalında faaliyet göstermeyen kişiler belli oluyor:D

Muvaffak
25-09-2008, 10:44
kilo almanın yolları,

günde 7 saat uyku.

ben bi 4-5 ay gittim gitmedim yani ozaman da max 72 kilo olmustum sonra ustunden 2 sene fln gecti su an 68 kilo fln im max ciddi sekilde yardima ihtiyacim var eskiden atletizim yapiodum fln TR 6. si olmustum ayiptir solemesi sene 1995:D
neyse yani kisa surede toplarlicama inaniyorum ama anlamadigim konu gece gec saatlerde ve gun icinde cok acikip yemek yiyorum sisko arkadaslarimdan cok yiyorum yani ama yok abi ayniyim ayni ...ciddi sekilde kilo almak istiyorum yeter ;D
valla yardim etsin sayilir bu dediklerini uygulicam en kisa zamanda bir salona giricem duzenli yemek uyku kismi yalan olacak gibi islerden 5-6 saat ile idare edicez :) simdiden cok tesekkurlerr valla

aklima geldi HardLINE miydi onu kullanmistim bi ara cikolatali protein kocama biseydi onu sutle karistirip cok iciyordum eskiden salona gittigimde simdiden baslasam mi onu icmeye? 2 hafta icinde anca salona yazilicam ama simdiden kullanmam da bir sorun olurmu aceb?

Serencebey
25-09-2008, 10:46
Muffynin konusundaki fikirleri buraya tasıyorum hem konusu dagılmasın hemde daha yararlı bılgıler cıkabılır :)

utkuselamoglu
25-09-2008, 10:55
bu şekilde çok daha iyi olur yoksa konu pert olucaktı...

Muvaffak
25-09-2008, 10:55
yok sabah sabah seeda sayan töbe töbee :D

RCkid
25-09-2008, 11:16
arabam sanayide yapılırken her ne kadar sanayi ciğeriyle beslensem de sanayi 2 ayda 6 kilo verdim. hatta ustaya götürdüğümüz yemeği yolda utkuyla yedik. ama nafile yine de kilo verdim. bu kiloları yeniden almak istiyorum, utku yardımcı olur musun?

utkuselamoglu
25-09-2008, 11:20
arabam sanayide yapılırken her ne kadar sanayi ciğeriyle beslensem de sanayi 2 ayda 6 kilo verdim. hatta ustaya götürdüğümüz yemeği yolda utkuyla yedik. ama nafile yine de kilo verdim. bu kiloları yeniden almak istiyorum, utku yardımcı olur musun?

kardeşim ramazan bitince 1 aylık verdigimiz moalya devam edecegiz. Ramazanda biraz iştah kısılıyor ister istemez. Benlen salona gelirsin artık bizim klübe:D

Vts_Power
25-09-2008, 11:28
utku abi benide götür spora kilo almak istom :)

Muvaffak
25-09-2008, 11:49
istanbulda anadolu yakasinda toplanip body e gidelim spor yapalim hadi - techbody- :D

utkuselamoglu
25-09-2008, 11:51
tech body iyi fikir:D özgün de ne body yapar ya:D

STeaM
25-09-2008, 11:56

bu dediğini yaparsan ham mide olarak kilo alırsın, ve ülser olma ihtimalinde artar,

muffy kardeşim en güzeli seninde dediğin gibi bir salona git tekrar kaydını yaptır, bahsettiğim gıdaları kullan hoca sana göre birde program yazsın, olmadı beraber istediğin bölgeye göre özel program yazarız, (misal kolun büyümesini istiyorsan oraya özel antremanlar hazırlayacaksın 12 haftalık prog. gireceksin sonra bi bakacan kol olmuş kocaman :))

hardline ve GNC yerli üreticiler ve işlevselliği diğer ithal markalara göre az.
ben gnc de hardline da denedim yok abi etkisi daha az. bunu hissedebiliyorsun.
en güzeli WEIDER ve Universal Nutration. bu iki markanın ürünlerini al kullan. internnetten kredi kartına taksitle adresine teslim de alacağın yerler var.
www.gym-market.com ben burdan bayaa yüklü ürün aldım :D

daha önce yapmışsın sende biliyorsundur, bu sporda en önemlisi azim, yavaş yavaş, hafif ağırlıklarla başlayarak kendini geliştirmek, ego tatmini yapıp x 50 kg kaldırdı ben 60 kg yapmalıyım olayına girenler 2 hafta sonra sporu bırakır :D

ve mutlaka kendine bi body bul. yani2 kişi gitmeye çalış ;) birbirinize hem yardım edersniz hemde teşvik.

bende senin gibi sorun yaşıyodum kilo ile ilgili ama bunu şuan çözdüm ve de çözüm yolunda devam ediyorum. o nedenle seni en iyi anlayanlardan biriyim :)
hertürlü destek konusunda yardım ederim kardeşim. ;):)

Absinthé
25-09-2008, 11:58
Harbiden ya bende yiyip yiyip kilo alamıyorum bi yardım etseniz :D
Bodyde yaptım herşeyi denedim kilo alamıyorum..

Keçiboynuzunu değil keçiyi bile denedim hesabı oldu biraz ahaha :D

gökan
25-09-2008, 12:16
bakın kılo almak ısteyenler besınlerıne dıkkat etmelı yeterlı kıloya gelındıkten sonra,spora başladıgınızda arkdaşlar ekmekten uzak durun,daha çok tavuk,et turu seyler sebze patates püresi rus salatası,bu tür meyva suyunuz eksık olmasın ve kılo aldıktan sonra bu besınlerın yanında amıno asıt gıbı bır sporcu gıdasıda kullanabılrsınız

şahsen ben suan zayıfladım ama vucudum spora yatkın buhafta başlıcam:)

toonch
25-09-2008, 12:26
Aynı sorun bendede var normal insanların iki katı yesem klo alamıyorum. Ama spor çok faydalı salana gittiğimde 4 ayda 8 kg almıştım ve yağ kütlesi değildi ama askerlik sağolsun hepsi kayboldu eksiye bile girdik. Birde üniversitede ev taşırken kilo alıyodum amelelik işte :D

EMG
25-09-2008, 13:03
Şu yiyip yiyip kilo almayanlara uyuz oluyorum :D

Sercan Keklik
25-09-2008, 13:08
emre ekınle tanıstım tanısalı 10 kg verdım emre ekınle alakanı kes mfy

serkan demir
25-09-2008, 13:25
aa bu konu tam benlik :D
bende kilo almalıyım :D

gökan
25-09-2008, 14:22
aa bu konu tam benlik :d
bende kilo almalıyım :d

benle dolaş alırsın:):):)

öğlenlerı marketten kutuda tavuk gögüslerı satılık 7 8 tane böyle parca parca kemıksız al onu koy mıkrodalgaya yanına domates salatası püre :)ye bakalım

ST
25-09-2008, 14:29
Kesinlikle ekmek vb. gibi ürünlerden kaçın.

Daha çok protein ağırlıklı beslenin + Body olarak tabir ettiğimiz Fitness veya Kondüsyon yapın.

Yağsız kilo alın.Yağlı olmak çok kötü birşey :)

İsterseniz Link (http://bodyforumtr.com) bu siteyede bakabilirsiniz :heyoo:

efe-E
25-09-2008, 14:33
Şu yiyip yiyip kilo almayanlara uyuz oluyorum :D

al bendende o kadar ya. :hahaha:

STeaM
25-09-2008, 14:37
sadece proteinli gıdalar ile kilo almak çok uzun sürer karbonhidrat takviyesi olmaksızın hacim yapmak imkansızdır. o nedenle karbonhidrat + protein bonus olarak mineral almak gerekir ve hepsini mümkğn mertebe aynı öğünde.

örnek gıda alımı :
Protein olarak : Et, yağsız tavuk eti, hindi eti vb. yumurta beyazı (ort. bir öğünde 8 yumurta beyazı haşlanmış)
Karbonhidrat : Pilav, makarna ve türevleri :)
Mineral: Salata tabağı, domates, yeşil biber vs.
+mix içecek süt ile bal muz karıştırıp içilmesi. bunları her öğün yaparsanız sporcu gıdasına aman aman gerek kalmaz.

ancak hepimiz çalışan kişileriz o nedenle gün içerisinde bunları yapmak çok olası değil.
suplamentlere devam ;) :D

orc
25-09-2008, 14:45
forumda vücut geliştiren arkadaslar olduğunu gormek güzel :)
bikac seyde ben ekleyeyim..

günde 7-8 yumurta beyazını yiyebilirsiniz ama bunları sakın çiğ yemeyin.. haşlanmış tüketmek mantıklıdır..
eger imkanınız varsa 5-6 ogun yemeye calısın.. protein değeri yüksek besinlerle beslenin..
vücut geliştiriyorsanız ve kilo almak amaclı gittiyseniz ilk 3 ay boyunca herhangi bir ek besin (supplement) almanıza gerek yoktur. daha sonra hocanızla konusup onun tavsiyesi dogrultusunda alabilirsiniz.
pirinc, makarna, beyaz et, kırmızı et, meyve suları, bulgur mutlaka yemelisiniz.
üstte sezai'nin de yazdığı gibi kendinize süt ve meyvelerle shake hazırlayabilir ve ara ogunlerde onu icebilirsiniz..
aklınıza takılan sorular olursa bende yardımcı olurum..
hayatını spora adamış birisi olarak :D:D

DoDo_hamann
25-09-2008, 14:49
bundan 1 buçuk sene önce 90 kilo geliyordum şu anda 76 kiloyum :D Hazır fazla yağları atmışken bende çalışma olayına girmek istiyorum,özellikle kol bölgesi için konuşuyorum,özellikle tavsiyesi olan varmı kol bölgesi için vede bu bu aminoasit vücutda ileri zamanlarda hasar yaratıyor gibi şeyler duymuştum,doğruluk payı nedir?
teşekkürker şimdiden cevaplar için ;)

STeaM
25-09-2008, 14:49
forumda vücut geliştiren arkadaslar olduğunu gormek güzel :)
bikac seyde ben ekleyeyim..

günde 7-8 yumurta beyazını yiyebilirsiniz ama bunları sakın çiğ yemeyin.. haşlanmış tüketmek mantıklıdır..
eger imkanınız varsa 5-6 ogun yemeye calısın.. protein değeri yüksek besinlerle beslenin..
vücut geliştiriyorsanız ve kilo almak amaclı gittiyseniz ilk 3 ay boyunca herhangi bir ek besin (supplement) almanıza gerek yoktur. daha sonra hocanızla konusup onun tavsiyesi dogrultusunda alabilirsiniz.
pirinc, makarna, beyaz et, kırmızı et, meyve suları, bulgur mutlaka yemelisiniz.
üstte sezai'nin de yazdığı gibi kendinize süt ve meyvelerle shake hazırlayabilir ve ara ogunlerde onu icebilirsiniz..
aklınıza takılan sorular olursa bende yardımcı olurum..
hayatını spora adamış birisi olarak :D:D

kardeşimsin :D

Muvaffak
25-09-2008, 14:50
valla tesekkur ederiz guzel bi konu oldu ama dedigin gibi oturup bu dediklerini hazirlamak icin vakit yok sabir da yok ;D suplamentlere saldiricaz peki ben bir zamanlar protein kullandim baya ama ailemden ve cevremden bunlar hakkinda hic saglikli seyler olmadiklarina dair seyler duydum dogrumudur? soyumuzu devam ettirmekle ilgili sorunlar yasamayalim sonra ;D ;D

mertk
25-09-2008, 14:56
bende zayıfım boy 1.88 kg 64 1 hafta once spora basladım duzenli bir sekilde spora gitmeden 30dk once protein tozumu alıp ole baslıorum evt bobreklere fln cok zararı var ama bende de sabır yok bi deri bi kemik kaldım careyi tozlarda buldum :D ama abartmadan yapıorum simdide 2 kg aldım ;) daha bi hayata sıkı baglandım fit oldum diyebilirim spor insani havayamı sokuo ne :D

orc
25-09-2008, 15:06
arkadaslarınızdan duyduklarınızı unutun.. işin içine girmeyince ne olup olmadığını bilemezsiniz..
bende cok duydum, ilerde sıkıntı cekersin, bırakınca sarkarsın, o ilaclar saglıklı deil vs gibi şeyler..
ama emin olun kullanmasını bilirseniz hicbir zararı olmadığını goreceksiniz. tabi bu soylediklerim supplement hakkında, ve ozellikle protein tozu hakkındadır.. cünkü proteinin fazlasını vücut ayrıstırmadığı zaman atar..
ama daha baska sevdalara yelken acıp creatin olaylarına girerseniz, onları mutlaka kullanma talimatına gore kullanmalısınız.. yoksa bobreklerinizi bırakabilirsiniz :D neyse konu da o değildi zaten :)

vücudun her ogunde alabileceği protein miktarı 20-25 gr'dır arkadaslar.. fazlasını içerseniz, yada yerseniz çope gider. aklınızda bulunsun :)

erkin006
25-09-2008, 15:07
kalorilerimizi yakalım göbeklerden kurtulalım:D

Ocaktan sonra kısmetse başlıyoruz düzenli spora...seneye yaza üçgen sipek girelim:D

STeaM
25-09-2008, 15:09
bundan 1 buçuk sene önce 90 kilo geliyordum şu anda 76 kiloyum :D Hazır fazla yağları atmışken bende çalışma olayına girmek istiyorum,özellikle kol bölgesi için konuşuyorum,özellikle tavsiyesi olan varmı kol bölgesi için vede bu bu aminoasit vücutda ileri zamanlarda hasar yaratıyor gibi şeyler duymuştum,doğruluk payı nedir?

amino asidin vücuda etkisi; antremanda çalışılan bölgeye fazladan kan pompalanması ve antreman sonrası protein kullanımda ise adele içinde yaşanan yıkımı onarmada yardımcı olur. ;) emin olun bişey yapmıyor 2 yıldır kullanıyorum. bu ara günde 4400 mg amino kullanıyorum bi halt olduğu yok :D

kol içinse benm yazın başında uyguladığım prog. sana tavsiye ederim;

1.gün kol programı: 4 hareket 4 tekrarlı
2.gün göğüs programı
3.gün dinlenme
4.gün tekrar kol programı
5.gün omuz.
6.gün dinlenme.
7.gün tekrar kol prog.

valla tesekkur ederiz guzel bi konu oldu ama dedigin gibi oturup bu dediklerini hazirlamak icin vakit yok sabir da yok ;D suplamentlere saldiricaz peki ben bir zamanlar protein kullandim baya ama ailemden ve cevremden bunlar hakkinda hic saglikli seyler olmadiklarina dair seyler duydum dogrumudur? soyumuzu devam ettirmekle ilgili sorunlar yasamayalim sonra ;D ;D

herhangibir yan etkisi yoktur soyunu devam ettirmek için ise meraklanma bi etki yapmıyor hatta soyunu devam ettirmen için sana teşvik edebilir :D
"bazı" ürünlerin yan etkileri var, testesteron içerenlerin tüylenme vs gibi etkileri uzun vadede görülüyor, bunlara bulaşmıyoruz zaten.
:)

ST
25-09-2008, 15:10
arkadaslarınızdan duyduklarınızı unutun.. işin içine girmeyince ne olup olmadığını bilemezsiniz..
bende cok duydum, ilerde sıkıntı cekersin, bırakınca sarkarsın, o ilaclar saglıklı deil vs gibi şeyler..
ama emin olun kullanmasını bilirseniz hicbir zararı olmadığını goreceksiniz. tabi bu soylediklerim supplement hakkında, ve ozellikle protein tozu hakkındadır.. cünkü proteinin fazlasını vücut ayrıstırmadığı zaman atar..
ama daha baska sevdalara yelken acıp creatin olaylarına girerseniz, onları mutlaka kullanma talimatına gore kullanmalısınız.. yoksa bobreklerinizi bırakabilirsiniz :D neyse konu da o değildi zaten :)

vücudun her ogunde alabileceği protein miktarı 20-25 gr'dır arkadaslar.. fazlasını içerseniz, yada yerseniz çope gider. aklınızda bulunsun :)

Kesinlikle katılıyorum :) :icon_tup:

+ Olarak gerçekten çok yararlı birşey kişinin ne istediğine bağlı gerçi ama..

Vücut geliştirme çok sağlıklı başladığınız anda hayatınızdan bir parça oluyor bırakamıyorsunuz :) ''Gerçi ramazan dolayısıyla ara verdim ama :D''

BodyBuilding 4Eva :cool:

Ferhat_V
25-09-2008, 15:11
pilav + makarna + tavuk göğsü + yumurta + meyve + meyve suları + sebzeler + düzenli spor..

bende zayıflamak için gidiyorum salona 1 ayda 5 kilo verdim anca :D daha ilk ayım 28 inden sonra 2. ay başlamış olacak.

isteyerek düzenli şekilde yaptıktan sonra çok güzel bir vucuda sahip olabilirsin ama en önemlisi sabır..hergün aynanın karşısına geçip kilo almışmıyım kas olmuşmu diye bakma bi 4 ay sonra filan bayağı fark edilir derecede değişim olcak..1 2 aydada oluyor tabi ama tam olarak 4 ayda çok güzel vucudun olur..birde haftada 3 gün normalde body yaparken bol bol dinlenmen gerekiyor..ben 5 gün hatta bazen 6 yapıyorum benim amacım farklı olduğu için..
90 kg a düştükten sonra vucut geliştirmeye dahada ağırlık vercem şimdi sarkmalar filan olmasın diye alet çalışıyorum 45 50 kg kadar..90 olduktan sonra bunları arttırcam.

bu sitedende bilgi alabilirsin http://forum.gym-center.com/forum/

ST
25-09-2008, 15:14
herhangibir yan etkisi yoktur soyunu devam ettirmek için ise meraklanma bi etki yapmıyor hatta soyunu devam ettirmen için sana teşvik edebilir :D
"bazı" ürünlerin yan etkileri var, testesteron içerenlerin tüylenme vs gibi etkileri uzun vadede görülüyor, bunlara bulaşmıyoruz zaten.
:)

Bende şöyle birşey sormak istiyorum..

Yaş 19,kilo şuan 115.2 sene önce başladım bu işe önceki salonumda hocaların dediğine uydum kütle arttırmaya yönelik çalıştırdı çok pişman oldum.Geçen sene zayıflamaya yönelik çalıştım son 1.5 ay falan biraz ağır bastım.Fakat şimdi farkediyorum ki hafiften vücutta sarkmalar var sporu ramazandan 1 hafta önce bıraktım yani 5 hafta oluyor.Fazla uzatmadan soruma geçeyim..

Yağlardan tamamen hangi programla kurtuluruz..Kafam bu konuda çok karışık :beuj:

STeaM
25-09-2008, 15:15
arkadaşlar ayrıca şöyle bir durum var, bu ürünler sağlık ve tarım bakanlığı onayı ile ülkeye giriyor. zararı yan etkisi olan gıdaların satışı zaten yasak .

Muvaffak
25-09-2008, 15:16

faydali bilgiler icin kendi adima tesekkur ederim valla konunun buralara gelecegini tahmin etmezdim super oldu :icon_tup: simdiden kilo aldim :D

utkuselamoglu
25-09-2008, 15:16
Bende şöyle birşey sormak istiyorum..

Yaş 19,kilo şuan 115.2 sene önce başladım bu işe önceki salonumda hocaların dediğine uydum kütle arttırmaya yönelik çalıştırdı çok pişman oldum.Geçen sene zayıflamaya yönelik çalıştım son 1.5 ay falan biraz ağır bastım.Fakat şimdi farkediyorum ki hafiften vücutta sarkmalar var sporu ramazandan 1 hafta önce bıraktım yani 5 hafta oluyor.Fazla uzatmadan soruma geçeyim..

Yağlardan tamamen hangi programla kurtuluruz..Kafam bu konuda çok karışık :beuj:

koşu koşu koşu..... koşmadan yağ yanmaz. yediklerini dengeli yemelisin günde 5 6 öğun ye ama çok az bi şekilde bu sayede metabolizma hızını 2 kat artırıyosun ve vucut sindirim sistemi iiçin 2 kat fazla calori tüketiyor yani sadece yeme şeklini değiştirerek direk yağ yakmaya başlıyorsun. ekmek ve hamur ürünlerini asla yeme devamlı hareketli olmaya çalış çok rahat verirsin.

gökan
25-09-2008, 15:18
bende kendı yaptığım kadarını söyleyim çoğu arkdaş ben bu ilaçları kullanırken..ya boşver cınsellık gıder yada vb şeyler gıbısınden saçma düşünceler içine gırmeyın öyle birşey yok

arkdaşlar kalkıp gun boyu masa başında oturup sonra spor yapmadan bu proteın yada amıno asıtı kullanırsan kötu sonuclar elde edersın

ama dzenlı haftada 3kez sporunu yapıp her antremandan 3 saat önce guzl beslenıp antreman esnasında proteın tozu amıno yada sutlu proteın tozunu kullnarak ve sıkı antremanla 2.5 ayda guzl bı vucud kalıtesı ortaya cıkar

bırde suvar ben 1ay çalıştım olmadı vucudum..zaten ılk 1 ay hiç bir fııtness egıtmenı agırlıga sokmaz sporcuyu yada müşterısını ılk baş belırledıgı programla vucud fıtnesse kasları agırlıga alıştırı bu programı ısteyen varsa söylerım ben yardımcı olurum zaten 2 aydan sonra belırlı verılen metodlar dogrultusunda agırlıga gecılır agırlıgın kaldırma derecsıne gore program zaten yapılmıştır...

yanı korkucak bişi yok tozu duzenlı kullanımda farkı anlarsınız zaten ekmekten kaçının

sabahları yumurta omlet peynır sut bıldıgımız domates bu besınler bolca tuketılmelı

oglen beyaz tavuk gogsu yada kanat patates puresı rus salatası 3 saat sonra antreman...

bıde su var antremanlarda ben fazla agırlık kaldırayım daha cok olsun hayır bu yanlış...kas yapılarınız elverışlı olmayabılır ıyı bır streching yapımından sonra antremana başlanmalı..

MeRtCaN
25-09-2008, 15:19
utku ısın yoksa sasmaza gel ıftara nasıl kılo alınır gosterıyım ıftara gıdecegız kazım abı ıle :D

ST
25-09-2008, 15:20
koşu koşu koşu..... koşmadan yağ yanmaz. yediklerini dengeli yemelisin günde 5 6 öğun ye ama çok az bi şekilde bu sayede metabolizma hızını 2 kat artırıyosun ve vucut sindirim sistemi iiçin 2 kat fazla calori tüketiyor yani sadece yeme şeklini değiştirerek direk yağ yakmaya başlıyorsun. ekmek ve hamur ürünlerini asla yeme devamlı hareketli olmaya çalış çok rahat verirsin.

O zaman bodye devam edicez sauna eşofmanın faydasını baya gördüm onunla beraber tempolu yürüyüş yapayım..

Peki adam gibi bir diyet listesi bilen varmı ? Doktora gittim birçok kez uygulamama rağmen birşeye yaramadı :ofk:

Bu konuda baya bilgili insanlar var burada :)

orc
25-09-2008, 15:20
muvaffak her zaman yardımcı olurum.. ben tesekkür ederim..

speedman kilo vermek icin haftanın 4 günü body salonun'da fitness yapabilirsin.. yarım saat hızlı tempo yürüme yapman yeterli olacaktır. yalnız burda dikkat edilmesi gereken asla kosmaman.. cünkü kosarsan yaglardan yakmıyor vücut.
kosu bandlarının üzerinde hız ayarı vardır.. ben kendim icin 7.0 km yi seciyorum.
eger beslenmeni düzenlersen cok rahat kilo verirsin..

ST
25-09-2008, 15:24
muvaffak her zaman yardımcı olurum.. ben tesekkür ederim..

speedman kilo vermek icin haftanın 4 günü body salonun'da fitness yapabilirsin.. yarım saat hızlı tempo yürüme yapman yeterli olacaktır. yalnız burda dikkat edilmesi gereken asla kosmaman.. cünkü kosarsan yaglardan yakmıyor vücut.
kosu bandlarının üzerinde hız ayarı vardır.. ben kendim icin 7.0 km yi seciyorum.
eger beslenmeni düzenlersen cok rahat kilo verirsin..

Teşekkür ederim,Tempolu yürüyüş aynen devam yani :) :heyoo:

Peki bir sorum daha olacak rahatsız ediyorum ama :rolleyes:

Koşu bandı bittikten sonra diğer aletlere gireyimmi ? Kol,Göğüs,Kanat vb. :soru:

orc
25-09-2008, 15:26
evet speedman aynen devam :)

ST
25-09-2008, 15:28
evet speedman aynen devam :)

Çok çok teşekkür ederim rahatsız ettim kusura bakmayın :)

orc
25-09-2008, 15:29

Koşu bandı bittikten sonra diğer aletlere gireyimmi ? Kol,Göğüs,Kanat vb. :soru:

istediğin kadar sorabilirsin :)
eğer agırlık calısmaya halin kalıyorsa girebilirsin. ama senin amacın kilo vermek olduğundan fazla kilo ile calısmasan daha iyi olur.
az kilo ile cok tekrar yapabilirsin.. cok tekrar derken 4x15 gibi..

-aykt-
25-09-2008, 15:31
Sitede böyle insanlar görmek gerçekten çok güzel. :) Teşekkürler,

STeaM
25-09-2008, 15:31

+ akşam yemeğini unut saat 19dan sonra elma armut muz gibi meyveler ile mideni geçiştir kısacası uyut :)

ST
25-09-2008, 15:33
istediğin kadar sorabilirsin :)
eğer agırlık calısmaya halin kalıyorsa girebilirsin. ama senin amacın kilo vermek olduğundan fazla kilo ile calısmasan daha iyi olur.
az kilo ile cok tekrar yapabilirsin.. cok tekrar derken 4x15 gibi..

Gerçekten soracaktım dedim artık bunaltmıyım :)

Bu kilo için 20-25 kafimidir ? Bir hevesle geçen sene 120 kg basıyordum son 1 ay..

Şimdi çok pişmanım keşke ağır girmeseydim :(

Ferhat_V
25-09-2008, 15:34
O zaman bodye devam edicez sauna eşofmanın faydasını baya gördüm onunla beraber tempolu yürüyüş yapayım..

Peki adam gibi bir diyet listesi bilen varmı ? Doktora gittim birçok kez uygulamama rağmen birşeye yaramadı :ofk:

Bu konuda baya bilgili insanlar var burada :)

benimle aynısın işte :D

sabah lor peyniri salata domates yumurta vs
öğlen yoğurt tavuk köfte vs
akşamda ssaat 7 de sonra karbonhidrat türü ( patates vs ) yeme

koşu ve bisiklet bittikten sonrada alete gir tabiki çok olmamak şartıyla benim max 45 kilo mesala çeksem fazlasını çekerim ama gerek yok yağlı vucuda :D

pasta kola yiyerek zayıfladım olm :hahaha:

orc
25-09-2008, 15:35
15 tekrarı yapabileceğin kadar agır gir. cok fazla zorlamanın geregi yok.. istediğin olculere düstükten sonra agır calısırsın..
akşam yemekleri zaten bizi şişiren aslında.. 19.00'dan sonra metabolizma yavaş çalışır ve bizde o saatlerden sonra cayımızı alırız gideriz cafe'de oturur muhabbet ederiz..
vücut calısmadığı için yediklerimiz top top yag olur :)
bu arada kilo vermek için günde 2 bardak yeşil çay da işe yarar arkadaslar..

ST
25-09-2008, 15:36
benimle aynısın işte :D

sabah lor peyniri salata domates yumurta vs
öğlen yoğurt tavuk köfte vs
akşamda ssaat 7 de sonra karbonhidrat türü ( patates vs ) yeme

koşu ve bisiklet bittikten sonrada alete gir tabiki çok olmamak şartıyla benim max 45 kilo mesala çeksem fazlasını çekerim ama gerek yok yağlı vucuda :D

pasta kola yiyerek zayıfladım olm :hahaha:

:hahaha: Sevdim bu işi tamam ya spora son 1 hafta ehehe :D

STeaM
25-09-2008, 15:37
ağır çalıştığında ne oluyor biliyomusun?
kas kütlesi altta büyüyor ama üzeirndeki yağ tabakası durduğu için hiçbirşey değişmiyor.
yapacağın harekete göre kg değişir. bench press te 30 yeterlidir.
bcepss yaparken dumball ile max 15kg (tek) yani aslında bunları kendine göre belirlemen daha doğru.

çok tekrar kilo vermek için en mantıklı çözümdür.
tam tersi ise kilo almak için idealdir. yani 4*10 yada 3*10 ideal kilo alma çalışma şeklidir.
yada piramit yapmak en güzeli ama bunda da çok ağır kilolara girmeniz gerekir

yani örnek
1.set 10
2.set 8
3.set 6
4.set 4

ST
25-09-2008, 15:38
15 tekrarı yapabileceğin kadar agır gir. cok fazla zorlamanın geregi yok.. istediğin olculere düstükten sonra agır calısırsın..
akşam yemekleri zaten bizi şişiren aslında.. 19.00'dan sonra metabolizma yavaş çalışır ve bizde o saatlerden sonra cayımızı alırız gideriz cafe'de oturur muhabbet ederiz..

Bu kısmı dikkatimi çekti gerçekten çok yardımcı oldunuz :) Tekrar tekrar teşekkürler.

orc
25-09-2008, 15:39
rica ederim her zaman..

ST
25-09-2008, 15:40
ağır çalıştığında ne oluyor biliyomusun?
kas kütlesi altta büyüyor ama üzeirndeki yağ tabakası durduğu için hiçbirşey değişmiyor.
yapacağın harekete göre kg değişir. bench press te 30 yeterlidir.
bcepss yaparken dumball ile max 15kg (tek) yani aslında bunları kendine göre belirlemen daha doğru.

çok tekrar kilo vermek için en mantıklı çözümdür.
tam tersi ise kilo almak için idealdir. yani 4*10 yada 3*10 ideal kilo alma çalışma şeklidir.

yani örnek
1.set 10
2.set 8
3.set 6
4.set 4

Bende saf gibi bu programda ağır çalışmıştım tabi yağlar erimeden ağır kiloya girilirse vücut hepten tırt oluyormuş cahillik işte öğrendik sonunda :)

Oytun
25-09-2008, 15:40

burada gececi arkadaşlarda vardır muhakkak, sabahın 5-6 sında yatıp oglen 3-4 de kalkanlar icin gecerli degil 19 dan sonra metabolizma yavaşlaması, herkesin saatleri farklı

Muvaffak
25-09-2008, 15:42
cok dogru ben gece 12 de yemezsem uyuyamam acliktan uyku saati de 2-3 desek kahvalti yok, oglen 12 de yemek, sonra 3 te yemek , sonra 7-8 gibi , sonra tekrar gece 12 ;D
biraz duzene giricez anlasilan cunku bukadar saatte yedigim genelde fastfood %80 oyle... acilen toparlanmak lazim fitness a yazildimmi duzene girerim anca bole olmaz

STeaM
25-09-2008, 15:44
muffy sen ye kardeşim :)
sen spor yapacağın için sana etki etmez bu :D bende gece bişiiler tıkınmadan duramam.spora başlayınca bu his daha fazla artacak :D

Oytun
25-09-2008, 15:44

yani örnek
1.set 10
2.set 8
3.set 6
4.set 4

piramit zordur biraz yeni başlayanlara göre değil, set düşürdükce ağırlığı arttırmak lazım

örnek
1. Set : 60kg x 12 tekrar (ısınma)
2. Set : 75kg x 10 tekrar
3. Set : 88kg x 8 tekrar
4. set : 100kg x 6 tekrar
5. set : 110kg x 4 tekrar
6. set : 118kg x 2 tekrar
7. set : 126kg x 1 tekrar

orc
25-09-2008, 15:45
şöyle açıklayayım;
vücudun büyüme hormonu salgılaması aksam 11 saatlerinde baslıyor ve bir sporcunun 8 saat uyuması gerekiyor. bu arada bazı arkadaslarımız bilmez biz gideriz spor salonunda agırlık kaldırırız, terleriz, ve sanırız ki kaslarımız gelişmiş...
kaslarımız spor salonlarında gelişmez, sadece yorarız.. eve gelip yatıp uyuduğumuzda gelişirler.. antremana ne kadar onem veriyorsan dinlenmeye de o kadar dikkat etmeliyiz..
gececi arkadaslar için allah kolaylık versin diyorum :D

Muvaffak
25-09-2008, 15:46
muffy sen ye kardeşim :)
sen spor yapacağın için sana etki etmez bu :D bende gece bişiiler tıkınmadan duramam.spora başlayınca bu his daha fazla artacak :D

valla dediklerini yapicam once bi salon bulup yazilmak lazim sonra dediklerini uygulicam makarna cok yiyorum (gunde 1 paket makarna tekbasima hep yiyorum 1-2ogunde) aslinda ama hala zayifim simdi tartilsam 65-70 arasi bisi cikarim kesin 70 maxxx tas catlasa patlasa yani ;D ciddi kilo almak istiyorum yani cok calismaliyim coook :D

şöyle açıklayayım;
vücudun büyüme hormonu salgılaması aksam 11 saatlerinde baslıyor ve bir sporcunun 8 saat uyuması gerekiyor. bu arada bazı arkadaslarımız bilmez biz gideriz spor salonunda agırlık kaldırırız, terleriz, ve sanırız ki kaslarımız gelişmiş...
kaslarımız spor salonlarında gelişmez, sadece yorarız.. eve gelip yatıp uyuduğumuzda gelişirler.. antremana ne kadar onem veriyorsan dinlenmeye de o kadar dikkat etmeliyiz..
gececi arkadaslar için allah kolaylık versin diyorum :D

off ya nasil olcak uykuyu cok seviyorum ama artik yalan olcak is yuzunden :confused:

MiaMi
25-09-2008, 15:47
Sezai sen en son gördüğümde yine zayıftın hep zayıftın kardeşim. Kilo almadınmı yoksa gerimi verdin kg leri. Bu arada uzun zamandır planlıyorum kasım sonu bende başlıyorum build yapıcam biraz.

ST
25-09-2008, 15:50
Site TechBody oldu harbiden :D

Oytun
25-09-2008, 15:52
arabasını geliştiren kendinide geliştiriyordur mutlaka alın işte örnekler çok :)

Muvaffak
25-09-2008, 15:53
techbody club :D

MiaMi
25-09-2008, 15:54
arabasını geliştiren kendinide geliştiriyordur mutlaka alın işte örnekler çok :)

Ben sadece metabolizmamın eskisinden yavaş çalıştığını düşündüğümden başlıyorum bi ara 102 kg idim şimdi 93 oda 1 aydır oruç tutuyoruz normaldir. İdeal 95 kg yağsız veya az yağlı bi vucüt.

Araba ise ayrı, sürekli güçleniyor durmadan.

Ferhat_V
25-09-2008, 15:55
cok dogru ben gece 12 de yemezsem uyuyamam acliktan uyku saati de 2-3 desek kahvalti yok, oglen 12 de yemek, sonra 3 te yemek , sonra 7-8 gibi , sonra tekrar gece 12 ;D
biraz duzene giricez anlasilan cunku bukadar saatte yedigim genelde fastfood %80 oyle... acilen toparlanmak lazim fitness a yazildimmi duzene girerim anca bole olmaz

gece acıkınca meyve ye yada 1 kase yoğurt vb şeyler.

:D

orc
25-09-2008, 16:00
metabolizmayı hızlandırmak icin öğün sayısını arttırmak şart..
gece için meyve de olabilir ama yagsız süt ürünleri daha iyi olur..
gece yemek icin son trend lor peyniri.. diğer adıyla çökelek :D

EMG
25-09-2008, 16:09
Şuan burda kilo almaya çalışanların hepsine dalmak istiyorum.:Deli: :D

cabriolet
25-09-2008, 16:14
boyum 181 kilom 60 ya var ya yok bende kilo almak istiyorummm :D

Muvaffak
25-09-2008, 16:20
Şuan burda kilo almaya çalışanların hepsine dalmak istiyorum.:Deli: :D

bende kilo vermeye calisanlari anlamiorum mis gibi alin daha da alin ölümlü dünya ne alabiliosaniz alin :D

Muvaffak
25-09-2008, 16:21
boyum 181 kilom 60 ya var ya yok bende kilo almak istiyorummm :D

hahaha "yaşim 23....bende bağımlıyım" der gibi oldu ve sonra grup alkışlar:D

Ferhat_V
25-09-2008, 16:25
bende kilo vermeye calisanlari anlamiorum mis gibi alin daha da alin ölümlü dünya ne alabiliosaniz alin :D

belli bi yere kadar oda kilo iyi bişey değil almak istediğin için öyle geliyo sana.

180 boyundaki biri için 90 kilo idealdir bence doktorlar 80 filan diyolar ama türkiyede kim ideal kilosundaki ? :D

Oytun
25-09-2008, 16:25
bu arada kahvaltı yapmıyorsanız o metobolizmayi asla hızlandıramazsınız, kalkar kalkmaz sağlam bi kahvaltı şart.. çok büyük önemi var kahvaltının.

YavuzNaz
25-09-2008, 16:26
piramit zordur biraz yeni başlayanlara göre değil, set düşürdükce ağırlığı arttırmak lazım

örnek
1. Set : 60kg x 12 tekrar (ısınma)
2. Set : 75kg x 10 tekrar
3. Set : 88kg x 8 tekrar
4. set : 100kg x 6 tekrar
5. set : 110kg x 4 tekrar
6. set : 118kg x 2 tekrar
7. set : 126kg x 1 tekrar

daha profosyonel kütleyi oturtmuş kişiler için daha uygun bir çalışma şekli piramit yeni başlayan biri için anlamsız bi çalışma kendini yormaktan başka bişey değil faydasından ziyade zararı olur adelede küçülmeye sebebiyet verir..spora başladığımda 62 kiloydum şuan 78 ne çok fit ne çok yağ orta şekerde bulk dolaşıyorum zaman zaman kendimi sınamak adına 3 aylık kürlere girip çıkıyorum spor zahmetli iş ne kadar dışardan bakıp kolay görünsede antremana gir hammal gibi çalış çık tencereler dolusu yemek ye kas yaparsın böyle bişi yok hocam orhan yılmaz kendisi wabba dünya 6. oldu 2007 şuan yine dünya şamp. hazırlanıyor dayımın oğlu murat karagülle 6-7 yıldır hiç bir kimyasal kullanmadan bu durumlara gelmiş bir arkadaş bilinçli beslenme bilinçli antreman bilinçli supplement...

misal bir öğünde 400 gr. tavuk yiyebiliyorsunuz bu yediğiniz 400 gr içinden vucuda gerekli olan 100gr alınıp geri kalan 300 gr dışarı atılıyor bir öğünde 400 gr yemek yerine öğünleri daha sık ve az yemek olarak orantılı bi şekilde ayarlandığı takdirde mükemmel sonuçlar ortaya çıkar unutmamak gerekli şeker beyaz bir zehirdir kas küçülmesinde adele yıkımında en büyük rolü şeker oynar ve un kimsenin hayatta vazgecemeyeceği bişeydir çünkü hemen hemen tüm besinlerin yiyeceklerin içinde bulunur ve kas yapılanmasını engellemekte üstüne yoktur şahsen ben ekmeğin tadını bilmem şekerdi tatlıydı onlarlada işim olmaz öyle hayatmı olur diyenede hatırlatırım bu spor çok zahmetli meşakatli bir spordur çok faydası vardır ama bir okadarda nankördür 5 sene yaparsın bomba gibi olursun 3 ay bırakırsın göbekten şeyini göremezsin suplement olarak önereceğim markalar bunlar şamp. sporcular tarafından tavsiye ediliyor universal nutrition,optimum nutrition (bu firmanın toz bcaa sı 336gr. dünya üzerinde bunun gibisi yoktur),weider,ve ekonomi yapmak isteyenlere hardline öneriyoruz hardline progainer kilo almak için güzel bir ürün 2500gr ile 4kilo aldım 1 ayda üstelik yağsız ;)

unutulmaması gereken en büyük ayrıntı en çok özen göstermeniz gereken antreman bacak antremanıdır bacaklar vücutta en zor gelişen adeleye sahiptir vucutta bacak nekadar iyi olursa üst taraf o kadar simetrik ve güzel olur..

Orhan Yılmaz Wabba Dünya 6. (soldaki)
http://img140.imageshack.us/img140/4692/dsc03763ct5.jpg

murat karagülle ortada ve alttaki resimde masanın önünde duran :D
http://img229.imageshack.us/img229/5869/dsc05804ns6.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/1090/orhan20y2zj8.jpg

orc
25-09-2008, 16:35
evet yavuzun soyledikleri tamamen dogru..
kahvaltı'da olmadan hızlanmıyor metabolizma..
bacak antremanlarını atlatırsanız üst bolgeniz belli bir yere kadar gelişir..

KaanKY
25-09-2008, 16:37
utku ayusu sizde kı yemek neydı

STeaM
25-09-2008, 17:21
idman beslenme dinlenme
bunları yapın gerisi zamanla oluşuyor ;)

tayfunum abi ben daha zayıftım şimdi iice geliştim, ben kola ağırlık verdim kollar bayaa büyüdü 7 cm büyüdü bu kış sonunda hedefim 40cm yapmak bakalım elbet antreman die boşuna demiyoruz :D
neyse ben salona gidiyoru şimdi :) sizide beklerim :D

scream3057
25-09-2008, 17:35
Bende şöyle birşey sormak istiyorum.

50 günde 15 kilo verdim...çok istemli bir durum olmadı ama perhizsiz,diyetsiz ve kontrolsüz verdim kilolarımı...sadece bol bol çalışarak ve terleyerek :) ...gerçi çok da iyi oldu 3 haneye 1 kilo kalmıştı :D ...yakında da yeniden spora başladım mı tamamdır ;) ...

ST
25-09-2008, 17:44
50 günde 15 kilo verdim...çok istemli bir durum olmadı ama perhizsiz,diyetsiz ve kontrolsüz verdim kilolarımı...sadece bol bol çalışarak ve terleyerek :) ...gerçi çok da iyi oldu 3 haneye 1 kilo kalmıştı :D ...yakında da yeniden spora başladım mı tamamdır ;) ...

Tabiki bende ramazanın bitmesini bekliyorum :)

Aslında kontrolsüz vermekte istemiyorum :) Kontrolsüz güç,güç değildir :D

BaDCaT
25-09-2008, 17:56
Şimdi amaç kiloyu yağ almak mı yoksa kaliteli kas kütlesi ile dolgun bir vücuda sahip olmak mıdır ilk onu belirlemek lazım..

Yapılacak iş..spor salonuna başlanıcak yavaştan ağırlıklar ve weight gainer kullanılacak ama bu weight gainer olarak her markayı tavsiye etmem çünkü genellikle basit şeker koyuyorlar favorim MuscleTech'in Mass-Tech ve Optimum Nutrition Serious Mass gaineridir..Diğer türlü çok yemek değil kaliteli beslenmek önemli bunları yaptıktan sonra hem güzel vücudun olur hem de kas kütlen artar..:icon_tup:

gökan
25-09-2008, 18:06
ya bu fotolardakı arkdaşalr profesyonel bunların babası var hasan hoca:)bılındık:) bıze böyle vuctlar lazım deıl beyler kasgurlrımız bell etsın ılla kas deıl akrşıdan bakıldıgında omzun düşük yada yandan bakınca kambur gozukmeyelım yeter........

gökan
25-09-2008, 18:09
spora başlicak arkdaşlar için
1ıncı adım guzel havadar aletlerı yerlı yerınde bı salona yazılmak
2ıncı adım hocanız sızın kılonuzu omuz karın ve gogus hzanızdan alcagı ölçülerle sıze aıt bır çalışma programı cıkaıcak ve bu program ılk 1 ayı sadece vucudu toplamak için

duz mekık ,koşu ,oturark mekık ,diz çekme,sopa çevirme,hafıf bench .sguat,yatarak yana dumple press-

genelde ılk 1ay bu çalışma yapılır..

emreekin
25-09-2008, 18:50
yok abi olmuyo..bence metabolizma olayı bu...ben mc te 4 bigmag menü yiyorum..full bitiyo...3 ögün full öle yiyorum.1paket makarna mesela bitiyo.3-4 saat sonra tekrar acıkıyorum..kurtta yok baktırdım.çok yemekle olucak iş degil bu bence...hala 75kiloyum..roll larda ama hafif oluyorum güzel bi avantaj:D :D

gökan
25-09-2008, 18:54
yok abi olmuyo..bence metabolizma olayı bu...ben mc te 4 bigmag menü yiyorum..full bitiyo...3 ögün full öle yiyorum.1paket makarna mesela bitiyo.3-4 saat sonra tekrar acıkıyorum..kurtta yok baktırdım.çok yemekle olucak iş degil bu bence...hala 75kiloyum..roll larda ama hafif oluyorum güzel bi avantaj:D :D

biz boşunamı yazdık yukarda ıster4o tane bıgmac ye :)duzenlı dıyoruz sucuk tarzı öyle salam tarzı seyler yemeyın ..onemlı olan onu dengelı yemen 4tane ark arkaya yesen neolur sen toz kullan bence

Ramiz
25-09-2008, 18:54
Beyler bencede spora başlayın :) kendimden biliyorum 9 ay yaptım yaz girdi ramzan derken ara verdim ama bayramdan sonra devam edeceğim yine kilo aldırıcı adı altında satılan ürünlere para vermeyim makarna ve prinç pilavı bu eksiği gayet iyi kapatacaktır ama şöyle 3 - 4 ay sonra komplex protein tozu ile suplementlere başlayabilirsiniz mutlaka idmanları düzenli yapıp düzenli uyumalısınız ve en önemlisi sigra içiyorsanız unutun :) daha ayrıntılı bilgi içi www.vucutcu.com

scream3057
25-09-2008, 19:40
ah şu sigara yok mu :( ...

STeaM
25-09-2008, 20:08
bende emre gibiydim yer yer bi halta ulaşamazdım. hep sabit kiloydum.
ancak spor ve sporcu gıdaları ile istediğim vücud ölçülerine ulaşmaya yaklaştım.
12 kg arkadaşlar kalıcı şekilde 12 kg aldım. normalde spora ara verince kilo olarak ort.3 kg geri gelrsiniz ve ölçülerdende 3-4 cm gerilersiniz. ama gerisi size kalır :D

spor düzenli antreman düzenli beslenme. ayrıca katabolik olarak vücudu biçimlemek isteyenler için en güzel zamandır kışları çünkü terleme oranı azalacak ve vücud su kaybetmeyecektir ;)

gökan
25-09-2008, 20:23
zatdn fıtness bodyı kışın maysa kadar yapcaksın bak ozman termınatormu derler ne derler:P

gorke
25-09-2008, 20:26
arkadaş bende ne yemek yesem yarıyor yaw. :)

gökan
25-09-2008, 20:28
arkadaş bende ne yemek yesem yarıyor yaw. :)

sen mideyi genişletmişsin:)

gorke
25-09-2008, 20:30
sen mideyi genişletmişsin:)

ahahahaha :D

sword
25-09-2008, 21:10
torksuz araba alın ben sx alandan beri 10kg aldım satıom arabayı:)

serkan demir
25-09-2008, 23:31
benle dolaş alırsın:):):)

öğlenlerı marketten kutuda tavuk gögüslerı satılık 7 8 tane böyle parca parca kemıksız al onu koy mıkrodalgaya yanına domates salatası püre :)ye bakalım

walla günde 1000 kişiyi doyuruyoruz meslek catering, akşama kadar yemeğin içindeyiz yinede işe yaramıyor :D bende bu aralar spora başlamayı düşünüyordum üstüne topic geldi :) benim kadar hafif yoktur heralde forumda :p 1,78 / 50

scream3057
25-09-2008, 23:33
1.78/50 rüzgarlı havalarda dikkat diyorum...ben 1.78/85 kiloyum...tabi bu kilo vermiş halim :) ...daha da zayıflarsam kendimi kötü hissederim sanırsam...bu konu harbiden güzel oldu ama...

Dragger
25-09-2008, 23:34
Ayı gibi olduk, napcaz bilmem :)

6 aydır salona ugramıyorum bile, spor sart :D

scream3057
25-09-2008, 23:36
yavuz abi seni sadece spor kesmez sanırsam :) ...

serkan demir
25-09-2008, 23:55
1.78/50 rüzgarlı havalarda dikkat diyorum...ben 1.78/85 kiloyum...tabi bu kilo vermiş halim :) ...daha da zayıflarsam kendimi kötü hissederim sanırsam...bu konu harbiden güzel oldu ama...

bakiim benden hafifi varmı :)

Utku
26-09-2008, 00:03
protein-karbonhidrat aynı anda götürün 3ayda göbekten 15 cm ilerleme veriyorm garanti :)

M3CSL
26-09-2008, 00:18
abur cubur yiyin.. bıde ne kadar hızlı yersenız o kdr kılo alırsınız.. fast fooda abanın:):)
akşam 8 den sora fılan yemek yıyın falan fılan...
gıda müh. tavsıyesı euheue:)

M_PROJECT
26-09-2008, 00:26
ya abi delimisiniz ne kilo almasi ya . biz verelim die kasmiyoken siz nie aliosunuz ki :D ben buraya geldigimde 77 kilo idim suan 110 kiloyum hahaha 10 metre kossam kalpkrizi geciririm eminim :D

serkan demir
26-09-2008, 00:27
ya abi delimisiniz ne kilo almasi ya . biz verelim die kasmiyoken siz nie aliosunuz ki :D ben buraya geldigimde 77 kilo idim suan 110 kiloyum hahaha 10 metre kossam kalpkrizi geciririm eminim :D

adresi yolla hemen geliyorum :D:D

M_PROJECT
26-09-2008, 00:34
benim tek tavsiyem yiyin yiyin hareket etmeyin .. hahha

cem06
26-09-2008, 00:56
yaklasik 3 ay bende yaptim ama duzenli yapmadigim icin fazla ise yaramadi, tekrar baslicam.
supplement kullananlar whey protein, creatin, glutamine, weight gainer hakkinda biraz bilgi verseler...kullanimi, herhangi zarari varmi vs. vs.

Excursion
26-09-2008, 01:29
Bu konuda cok okumus, deli gibi kafa yormus biri olarak bende biraz tavsiyelerde bulunayim.
Saglikli ve kalici bir sekilde kilo alip vermek istiyorsaniz, sabirli ve disiplinli olmaniz lazim. Bu is sabir ve disiplin isidir. Egerki bu iki olayi basarabiliyorsaniz, bu is tamamdir.
Kilo nasil alinir?
Mantiksal acidan bakarsak, yaktigimizdan fazla kalori alirsak, kilo aliriz.
Mesela sizin gunluk kalori ihtiyaciniz 2000 kcal, siz 3000 kcal alirsaniz kilo almaya baslarsiniz.
Ancak burdaki puf nokta aldiginiz kilolarin yag mi kas mi oldugudur.
Eger bu yuksek kalorili diyetinizi egzersizler ile birlestirirseniz, bu size adele olarak geri donecektir, ve en sagliklisi da budur. Yag olarak alinan kilolar, ileride bildiginiz uzere kalp damar hastaliklari vs vs gibi saglik sorunlarina yol acar.
Kas kutlesi yapmak icin alinmasi gereken en onemli sey proteinlerdir. Tabii ki proteinler tek basina ise yaramaz, belli miktarlarda yag ve karbonhidrat olmazsa olmazdir. Mesela kilo vermek isteyenler diyetlerinde hic yag tuketmezlerse, amaclarina ulasamazlar. Hormon sistemlerinin duzgun calismasi icin vucudumuzun kaliteli yaglara da ihtiyaci vardir. Testosteron, en bilindik cinsellik hormonu yag yapidadir.
Kilo almak, vermek, hic farketmez tum bunlar icin vucut gelistirme egzersizleri yapilmasi gereklidir.
Bu iste basariya ulasmanin formulu beslenmeden gecer.
%50 beslenme %30 idman %20 uyku
ve sanilanin aksine kaslar idman yaparken gelismez, dinlenme durumunda iken gelisir.
Yani daha fazla idman esit degildir daha fazla kas.
En ideal idman 45 dk suren idmandir.
En onemli konu olan beslenmeye gelirsek,
gunde agirliginizin 1.5 2 kati gram kadar protein almak bu iste basarinin anahtaridir. Karbonhidrat konusuna gelince bu kisiden kisiye gore degisir, kilo almak isteyen adam ile vermek isteyen adamin gunluk alacagi karbonhidrat miktari farkliliklar gosterecektir.
Baska arkadaslar da yazmis, ilk 3 ay supplement kullanmaya gerek yoktur, kisi oncelikle dogal besinler yoluyla beslenmeyi ogrenmesi gerekmektedir.
Bazi arkadaslar yazmis, en iyi gainer weider`dir falan diye.
Kesinlikle yanlis, weider mega mass 4000`in icindeki seker orani fazlasiyla yuksektir.
Yani verdiginiz paranin neredeyse yarisini sekere verirsiniz.
En iyi protein tozuna gelirsek, muscletech nitro-tech hardcore`dur.
En iyi fiyat performansa sahip protein tozu ise optimum`dur.
Son yillarda amerika`da yilin protein tozu olarak secilir.

Bilgi acisindan benim de uye oldugum bir forumu tavsiye etmek istiyorum,
http://www.bodyforumtr.com/vbforum/
ben orada yaklasik 2 seneden fazla zamandan beri yaziyorum, oradaki nickim de ayni excursion.

ALPER-VNS
26-09-2008, 01:39
yağ kas farketmez ya kilo olsn da.. anca içiyoruz göbek çıkıyo başka da bişey yok.. gerçi ramazan geldi göbek de gitti :)

kaan brımın utku bizi büyütsün lan :D

KaanKY
26-09-2008, 01:42
yağ kas farketmez ya kilo olsn da.. anca içiyoruz göbek çıkıyo başka da bişey yok.. gerçi ramazan geldi göbek de gitti :)

kaan brımın utku bizi büyütsün lan :D

olm herif fena yemek yapoo

Excursion
26-09-2008, 01:48

Verdiginiz bilgiler dogru bilgiler, ozellikle supplementlarin halk arasinda kulaktan dolma bilgilerle cok zararli oldugu, kisir yaptigi, karacigeri ve bobrekleri bitirdigi gibi laflar, sadece sacmaliktan ibaret.
Bunlar elbette dogal maddeler degil, birtakim islemlerden geciyor. Ama sanildigi gibi abarti yan etkileri de yok.
Bu arada creatine gayet masum bir supplementtir, gunluk 20 gr dozaji asmadiginiz surece bir problem yasamazsiniz.
Tek ogunde kullanilacak protein miktarina gelirsek, bu kisiden kisiye gore degisir. Anabolizan kullanan adam tek ogunde 50 gr protein kullanabilir mesela.
Ama genel olarak normal bir insan icin ideal olan 25-30 gr dir.

Excursion
26-09-2008, 01:55

Vucutta tek bir bolge icin calismak dogru birsey degil, hem goruntu acisindan hos olmaz, hemde verimli olmaz.
Bunun disinda aminoasit tabletleri olarak bahsettiginiz seylerin hammaddesi wheydir.
Whey denilen seyin turkcesi, peynir alti suyu tozu.
Yediginiz cogu cikolata gofret vs vs bunlarin icerigine bakarsaniz gorursunuz peynir alti suyu icerdigini.
Peki peynir alti suyu tozu nedir?
Temelinde bu madde suttur.
Sutun protein degeri peynire ve whey`e oranla cok dusuktur.
sutun 100 graminda 3 gr protein var ise, peynir alti suyu tozunun 100 graminda, ortalama 80 gr protein vardir. Sutten peynir alti suyu tozuna gittikce protein degeri artar. Whey sutun en son urunudur, bundan oncesi peynirdir. Mesela kuru cokelegin 100 graminda 55 gr protein vardir. 100 gram tavuk gogusunde 20 25 gram civari protein oldugunu dusunursek bu ciddi bir miktar.

ALPER-VNS
26-09-2008, 01:55
olm herif fena yemek yapoo

iyi işte spora gideriz acıkınca da utkuya gideriz :D

Sercan Keklik
26-09-2008, 02:10
KFC yiyin.. little caesars a abanın.. haftanın 4 günü kesin yiyin 2 haftada en az 5 kg alırsınız merak etmeyın :)

Örnek: caddedeki KFC nin önündeki kedilere bakın :) bi tane normal boyutta yoklar =)