PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wifi sorunu ??

Ferhat_V
10-11-2014, 08:01
arkadaşlar ofiste tp link w8901g model bir modem var ttnetin verdiklerinden...geçenlerde bağlanıyordu ama kopuyordu şuan hiç bağlanamıyorum wifi ye..kabloluda sorun yok masaüstü pc çalışıyor ama 3 adet cihaz (samsung s3 - s5 - pc ) wifi ağını görmüyor..telefonlar görüyor ama ARALIKTA DEĞİL yazısı yazıyor bağlanamıyorum..

sebebi nedir nasıl çözerim ? hiç anlamam bu işlerden en basit şekilde çözümü nasıldır ?

johnie
10-11-2014, 11:06
arkadaşlar ofiste tp link w8901g model bir modem var ttnetin verdiklerinden...geçenlerde bağlanıyordu ama kopuyordu şuan hiç bağlanamıyorum wifi ye..kabloluda sorun yok masaüstü pc çalışıyor ama 3 adet cihaz (samsung s3 - s5 - pc ) wifi ağını görmüyor..telefonlar görüyor ama ARALIKTA DEĞİL yazısı yazıyor bağlanamıyorum..

sebebi nedir nasıl çözerim ? hiç anlamam bu işlerden en basit şekilde çözümü nasıldır ?

Öncelikle modem i kapatıp 2-3 dakika kadar bekle. Ondan sonra wifi nin açık olduğuna emin ol .. Sonra bağlanacağın telefondan ya da tabletten unutup tekrar bağlanmayı denersen olacaktır. Eğer bağlanma ile ilgili problem yaşarsan , 192.168.1.1 girip Acc : Admin Şifre : Admin olarak ara yüzüne girip denersen wifi ayarlarına da bakabilirsin

Ferhat_V
10-11-2014, 19:46
dediğiniz gibi yaptım yine aynı..bilgisayar bağlanıyor ama telefonlar görmüyor. ?

ProdriveSTI
10-11-2014, 20:17
Modem arayüzüne girip wifi şifresini kaldırıp dene bakalım girecek mi.

doush
10-11-2014, 21:39
Aynı modem bende de var 2 gündür modem kendi kendine şifresini değiştiriyor.. Daha önce de reklam sorunu vardı browserlar da ekranın tam ortasına pop up çıkıyordu güvenlik açığından.. Neyse ki onu çözdük de bakalım şu şifre işi nolacak

CasabLanca
11-11-2014, 07:47
modem arayüzünden kanal listesine müdahale et, 9 tane olması lazım tek tek seçip denemek lazım

Ferhat_V
11-11-2014, 09:16
yok beyler yine olmuyor bu sefer görüyor ama internete giriş yapamadım yine..modemin ismi değişmiş kendi kendine..ben tekrar değiştim görüyor ama bağlantı yok.

Ferhat_V
11-11-2014, 09:39
Modem arayüzüne girip wifi şifresini kaldırıp dene bakalım girecek mi.

wifi şifresini kaldırınca masaüstü de girmiyor uyarı veriyor.

Ferhat_V
11-11-2014, 09:41
modem arayüzünden kanal listesine müdahale et, 9 tane olması lazım tek tek seçip denemek lazım

11 tane var hepsini sıradan deniyorum kaydediyorum ama yok bağlantı yine.

Ferhat_V
11-11-2014, 09:42
Aynı modem bende de var 2 gündür modem kendi kendine şifresini değiştiriyor.. Daha önce de reklam sorunu vardı browserlar da ekranın tam ortasına pop up çıkıyordu güvenlik açığından.. Neyse ki onu çözdük de bakalım şu şifre işi nolacak

aynıları bundada olmuş arayüze girince farkettim..isim değişmiş şifre değişmiş hepsini düzelttim ama telefonları bağlayamadım daha..

johnie
11-11-2014, 10:08
aynıları bundada olmuş arayüze girince farkettim..isim değişmiş şifre değişmiş hepsini düzelttim ama telefonları bağlayamadım daha..

Telefonlar farklı bir modem den bağlanmak istediğinden bağlanıyor mu ? Eğer bağlanıyor ise modem in ayarlarında bir sıkıntı var.. Modem i komple resetleyip tekrar kurup denesene aynı olursa eğer TPLink i ara :)

Mert-
11-11-2014, 10:12
WPA şifreleme menüsünü de kontrol edin. WPA-WPA2 arasında değişim yapın sonra tekrar deneyin telefondan

Yigit-Y
11-11-2014, 10:25
WPA şifreleme menüsünü de kontrol edin. WPA-WPA2 arasında değişim yapın sonra tekrar deneyin telefondan

Çözüm verilmiş genellikle iphone da sıkıntılı oluyor.Bu şekilde düzelttin. büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

alpbodrum
11-11-2014, 10:26
1- Wifi ismini daha önce hiç yapmadığınız bir isim yapın
2- Şifrelemeyi Wpa2 / Psk yapın
3- Bilgisayardaki Wireless modul eskiyse şifreyi Wep yapın.
4- Frekans listesinden Kanal 6 yı seçin
5- Modemde seçenekleri varsa 20/40 mhz seçin ( telefonlar görüyor dediğinize göre sorun Mhz seçeneklerinden)

Ferhat_V
28-11-2014, 13:39
sorun çözüldü arkadaşlar modem kendisi şifre değiştirip girişe başka şifre koymuş onu bulup değiştirdik artık bağlanıyoruz :)