PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo TDİ İntercooler tavsiye

redbull35
11-11-2014, 18:32
2011 polo Tdi da intercooler büyütmek istiyorum kesip biçmeden takabileceğim model varmıdır? Birde en fazla kaç litre takmam gerekiyor

cavador
26-11-2014, 03:12
1.2 1.6 ?

-Murat Özcan-
26-11-2014, 13:18
Hocam motor seçeneğini söylememişin

redbull35
26-11-2014, 18:09
Pardon 1.6 tdi

XSi
26-11-2014, 18:11
turbon orjinalse faydasını göremezsin.

batucan
26-11-2014, 20:21

neye göre kime göre? 1.6 tdi da hiç iat baktınız mı?

forge veya replica forge takmak en mantıklı seçenek geliyor kesip biçme olmadan...

Boldenon
26-11-2014, 20:26

Maşallah o kadar kesin konuşmışsunuz ki :) yapmasak bende inanacağım.

XSi
26-11-2014, 22:11
neye göre kime göre? 1.6 tdi da hiç iat baktınız mı?

forge veya replica forge takmak en mantıklı seçenek geliyor kesip biçme olmadan...

evet baktım, yazılım öncesi ve sonrası, sen baktın mı?

Maşallah o kadar kesin konuşmışsunuz ki :) yapmasak bende inanacağım.

sonuç ne oldu? biraz teknik konuşmak lazım, yaptık oldu olmasın bu forumda..

Boldenon
26-11-2014, 22:37

sonuç ne oldu? biraz teknik konuşmak lazım, yaptık oldu olmasın bu forumda..

Yaptık oldu demedim zaten. Siz o kadar kesin işe yaramaz dediniz ki yapmasak inanacağım dedim. Öncesi sonrası dynosunu da iat ölçümünü de yoldaki testinide yaptık. En basiti rollingde cooler hariç aynı specleri olan ve aynı yazılımı kullanan araçları 3-4 boy geçmeye başladı. Sadece cooler upgrade ile.

bulutatik
26-11-2014, 22:41
1.6 tdi polo aracımda mishimoto z line cooler var çok memnunum farkıda orj göre 4 4.5 devirde araç önceden şişiyordu bundan sonra çok rahatlıyor ve arabayı soğutuyor şişirmiyor kesme biçme olmadı fakat borular değişiyor büyüyor tavsiye ederim yapmış biri olarak👍

XSi
26-11-2014, 22:44
Yaptık oldu demedim zaten. Siz o kadar kesin işe yaramaz dediniz ki yapmasak inanacağım dedim. Öncesi sonrası dynosunu da iat ölçümünü de yoldaki testinide yaptık. En basiti rollingde cooler hariç aynı specleri olan ve aynı yazılımı kullanan araçları 3-4 boy geçmeye başladı. Sadece cooler upgrade ile.

iat da elle tutulur faydası ne oldu? iat yazılım sonrası 50 derecelere çıkıyor, uzun süre otobanda gazlama sonucu, öncesi de 40 derecelere çıkıyordu. Kardeşimin polo tdi ında böyle en azından. Mevcut intercooler , yazılımla orjinal turboda dahi yeterli olarak yorumluyorum bende. (basınç 1.4 bar)

Intercooler sonrası iat kaç derecelere düştü sizde? basınç ne sizin araçta?

Teknik konuşmaktan kastım budur.

bu arada "işe yaramaz" ile "faydasını göremezsin" tam olarak aynı ifadeler değildir.

kinder
27-11-2014, 09:46
Hg-motorsport Türkiye pazarına giriyor. Bence Tüv onaylı ve gerçekten kaliteli malzemeden üretilmiş ve hesabı iyi yapılmış bir ürün almak istiyorsanız önerilebilir. Almanya da Essen motor Show fuarından sonra Türkiye ye ürün gönderecekler diye biliyorum. Fakat aralık sonunu bulabilir. Bence beklemeye değer. Forge alma arifesinde bu firma ile tanıştım. Fiyat bilgisi olarak Türkiye için daha uygun fiyatlar olacak diye bilgi aldım. Bilginize.

HG-Motorsport Linki (https://www.hg-motorsport.de/shop/product_info.php/info/p28019_VW-Polo-6R-GTI---Skoda-Fabia-RS-1-4-TSI-FMI-Intercooler-Kit.html)

VolcanoS
27-11-2014, 09:49
1.6 tdi polo aracımda mishimoto z line cooler var çok memnunum farkıda orj göre 4 4.5 devirde araç önceden şişiyordu bundan sonra çok rahatlıyor ve arabayı soğutuyor şişirmiyor kesme biçme olmadı fakat borular değişiyor büyüyor tavsiye ederim yapmış biri olarak��

Forge'a gore boyutlari nasil kaliyor mishimoto'nun ?

ken
27-11-2014, 09:55
Yazılım egzoz 1.6tdi polo aracım var ve yakın bir arkadasımda büyük intercooler yazılım egzozlu 1.6tdi polo var.denemelerimizde ortalama 3 4 boy daha hızlı benim aracıma göre yani orjinal turbo ile yararını görürsün hem de aracın daha saglıklı olur.

batucan
27-11-2014, 10:18

evet baktım ve intercoolerdan sonra aracımdaki ciddi farkıda gördüm...

orjinal intercoolerla tek sıkımlık araba 2. sıkışta ciddi olarak geriye düşme oluyor...

üst devirlerde ciddi bir fark oluşuyor...

redbull35
27-11-2014, 20:48
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler bu hafta vakit bulabilirsem intercooler ı değiştireceğim. Yazılımı tekrar güncelleyip farkı yazarım. Şu anda 2 kalkışdan sonra araba şişiyor.

Yogi
02-12-2014, 12:16
http://www.techturkey.com/forum/modifiye-parcalari/192523-1-4-tsi-1-6-tdi-polo-cupra-cooler-7-litre.html

direk kesip biçmeden takabilirsiniz montaj konusundada yardımcı oluruz

VolcanoS
02-12-2014, 12:33
http://www.techturkey.com/forum/modifiye-parcalari/192523-1-4-tsi-1-6-tdi-polo-cupra-cooler-7-litre.html

direk kesip biçmeden takabilirsiniz montaj konusundada yardımcı oluruz

Fotograf varmi? Borular degismiyormu ? Girisleri nasil vede fiyati nedir acaba