PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tampona havalandırma deliği

polo34
25-09-2008, 21:08
poloda açık hava filitresi kiti kullanıyorum, hondaların tamponlarında havalandırma delikleri görüyorum, poloya o delikten yapılsa olumlu bir etkisi olur mu? o işlemi istanbulda kimler kaça yapıyor?

boosted_pug
25-09-2008, 21:49
kardeş mobilyacıya gidiyosun tamponda uygun biryere bi delik açtırıyosun yada fiberciye sonra ses sistemi parçaları satan biyere gidiyosun ve bass kabin portu alıyosun isteğe bağlı olarak boyuyosun daha sonra civata T hortum incik boncuk satan yerlerde bükülebilir kagıt aluminyum karışımı kalın hortum satılıyo bunu uygun ölçüde alıp uygun bükümleri verip filtrenin ağzına kadar getiriyosun ve bitiyo en uygun şekilde böle yapabilirsin yada simota karbon alabilirsin ki kit komple geliyo extra bişi alman gerekmiyo

polo34
26-09-2008, 10:00
peki o delik turbo olmayan bir araçta işe yarar mı, fark yaratır mı sizce? gereksiz yere motora su vs gitmesi mümkün mü?

Cıhat YAVAS
26-09-2008, 13:15
hazır kitlerde montaj kısmında havalandırma deliğinin yerden yüksekliğinin 15 cm olması gerektiği belirtilir bu şekilde su alması önlenebilir çok daha güvenli olması için belki hortumun bir kısmına küçük delikler açabilirsin su girse bile buradan akacaktır

batonsi
29-09-2008, 15:54
açık hava filtresini motorun ısısından korumak ve filtreden daha iyi performans alabilmek için tampon altına yani motora uzak biryere konulur. e tampondan dolayı içeri çok az hava gireceği için hava almasını klaylaştıracak bir delik açılır. o delikde arkadaşın dediği gibi yapılır genelde. eğer tamponda standart delikler varsaoralarada uzatılabilr ama yağmur çamur bunlardanda koruman gerekir bir şekilde.