PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : askerlik çürük raporu ile ilgili

brs852
13-11-2014, 11:40
kardeşimin geçirdiği bir kaza sonucunda 2 eline yüzüne çenesine platinler takıldı ve kafa tasında çatlak vardı. heyet raporunda sağ el parçalı kırık liflerinde kopma vardı hareket kaybı ise sağ el %20 vücut genelinde ise %10-12 çürük raporu verirler mi belli bir kriter var mı ?

dj_batukaan
13-11-2014, 11:47
Kardeşinize büyük geçmiş olsun
Net bilgim yok ama Askerde karşılaştığım çürük alan yada alamayan sağlık problemi olan kişerden yola çıkarsam acayip göreceli bir durum. çok zor yürüyen sağ ayagında kemik kayması olan bir kişiyle güney doğuda, dağda altı ay askerlik yaptım sebepsiz günlük bayılan br arkadaşla 11 ay birlikte askerlik yaptım son 1 ayında sürekli kontrole gittiği albay kendisine ( arkadaşın 17. ayı teskereye bir ay kalmış ve 12- 13 aydır aynı albaya kontrole gidiyor.) çürük verdi diye albaya saldırıp 3 ay daha ceza aldı :)

yani tekrar demem oki bu çürük olayı çok enteresan

Onurkk06
13-11-2014, 11:53
Benimde kronik ülser olan benden daha sağlam olan arkadaşıma çürük vermişler değişiyo galiba

brs852
13-11-2014, 11:55
doktorlara kalıyor heralde bu iş o an ki ruh hali psikolojisi

arsenikli
13-11-2014, 11:56
kardeşinize çok çok geçmiş olsun
çok büyük ihtimalle çürük verirler

brs852
13-11-2014, 11:59
kardeşinize çok çok geçmiş olsun
çok büyük ihtimalle çürük verirler

birde dişlerinin yapılıp tekrardan baştan bir çene ameliyatı da olması gerekiyor amaç askerden kaçmak falan da değil ama işte yapabilecek durumu olmayınca insan bu işleri kovalıyor kalem tutarken eli ağrıyor ve ileride ağrının devam etmesi halinde bileği dondurmayı düşünüyor doktorlar..

tylan
13-11-2014, 12:06
Askerlık 12 aya düştükten sonra askere alınma şartları değişti artık, kusuru olanı kolay kolay askere almıyorlar. Benım yakın arkadasımı sol elın de %10 luk sağ bacağın da %35 lık kayıp var dıye almadılar. Benı de boyum 173 kılom 103 dıye almadılar.

brs852
13-11-2014, 12:09
Askerlık 12 aya düştükten sonra askere alınma şartları değişti artık, kusuru olanı kolay kolay askere almıyorlar. Benım yakın arkadasımı sol elın de %10 luk sağ bacağın da %35 lık kayıp var dıye almadılar. Benı de boyum 173 kılom 103 dıye almadılar.

bana bir asker tanıdığımız askere alır da bu şekilde tekrar bir yaralanma olursa ciddi bir tazminat ödemek zorunda kalıyorlar dedi ama ne olsun nede ödesinler valla ya

hddsheriff
13-11-2014, 12:19
en kötü ihtimalle askere alınır ve gittiği yerde hastaneye sevk olup çürük raporu alır.

brs852
13-11-2014, 12:25
en kötü ihtimalle askere alınır ve gittiği yerde hastaneye sevk olup çürük raporu alır.

şuan dişlerin yapımına başlandı ve sonrasında tekrar ameliyat olacak tecil hakkı var ama biz çürük alıp bir daha uğraşmak istemiyoruz..

Zero
13-11-2014, 12:49

Böyle olma ihtimali çok kuvvetli. Ama umarım askere almadan verirler çürük raporunu. Arkadaşım milli sporcu (çekiç) kilosu boyuna göre çok ağır diye çürük aldı aslında o kiloyla senden benden sağlam koşuyor. Biraz karışık bir durum. Çok geçmiş olsun bu arada.

brs852
13-11-2014, 12:50
şuan askerlik şubesi sevk ile gata'ya sevk etti konu askeriye olunca işler gerçekten çok karışık

HaKo
13-11-2014, 12:52
platin takılıysa %100 çürük verirler.

brs852
13-11-2014, 12:55

sağ kolunda 1 vida 1 platin yüzünde ve çenesinde de toplamda 4 tane var diye hatırlıyorum

yesil
13-11-2014, 12:58
Askerlik şubesinde askerliğe başvururken durumunu belirtip askeri hastanede kontrol edilmek istediğini belirtirse askerliğe gitmedende çürük raporu alabilir. Eğer ileriki yıllarda sağlığına kavuşma şansı varsa 2 3 yıl boyunca kontrole çağırılır. Sağlığına kavuşma şansı yoksa tek seferde alabilir raporu. Büyük geçmiş olsun bu arada. bir an önce sağlığına kavuşur umarım

SEÇKİN172
13-11-2014, 12:58
kesinlikle alınmaz... çok geçmiş olsun

oğuz
13-11-2014, 13:00
Benimde kronik ülser olan benden daha sağlam olan arkadaşıma çürük vermişler değişiyo galiba

dediğiniz gibi hastalık "kronik" yani hem sıkıntı verebiliyor hemde ilaç kullanmak zorunda kalabiliyorsun.Bende de bağırsak iltihabı var (crohn) sürekli ilaç kullanmak zorundayım. dün çürük verdiler..
Mide,bağırsak hastalığı olanlar baya muaf alabiliyor.Hastanede çok gördüm..

MDeniz
13-11-2014, 13:09
kardeşim tansiyon hastasıydı rapor verdiler onada. ama 1 sene süründürdüler anasını satim git gel git gel

ahmet_xy
13-11-2014, 13:11
ben de askerliğimi yaparken denk gelmiştim. çocukta hepatit c hastalığı vardı. kapıdan bile içeri sokulmaması lazım ama işte gariban olunca hasta insana bile askerlik yaptırıyorlar.

brs852
13-11-2014, 13:15
geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkürler şuan gata'ya sevk edildi ama bugün mesela muayene etmemişler pazartesi tekrar gel demişler ne zaman muayene olur bilinmez bir düzen olduğuna inanmıyorum sadece doktora bağlı olan bir durum isterse yaparsın istemezse yapmazsın gibi bir izlenimimi var beni bu konuda

johnie
13-11-2014, 13:16
kardeşimin geçirdiği bir kaza sonucunda 2 eline yüzüne çenesine platinler takıldı ve kafa tasında çatlak vardı. heyet raporunda sağ el parçalı kırık liflerinde kopma vardı hareket kaybı ise sağ el %20 vücut genelinde ise %10-12 çürük raporu verirler mi belli bir kriter var mı ?

Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun umarız sağlığı sıhhati yerindedir.. Bundan bir kaç ay önce arkadaşım testis kanser teşhisi konulmuştu ve çürük raporu almıştı. Doktordan almış olduğun raporlar ile birlikte eğer heyet karşısına çıkar ve durumu izah eder ise yüksek ihtimalle çürük raporu alır.. Arkadaşın da dediği gibi hasta da olsa öyle de olsa iş yaptırmak için askere alıyorlar işte. Doktorlarında insiyatifine kalıyor bu durum. Umarım raporu alır ve rahat bir yaşama devam eder..

FaBeRgE
13-11-2014, 13:17
bu çürük olayı çok göreceli bence, çok kolay çürük alanda var, acaip uğraşıpta alamayanda.

Ben askerdeyken birisi acemiliğin 3.gününde çürük alıp terhis olmuştu. Halbuki çürük almak için 5yıl uğraşmış.

Sizin operasyonu yapan doktordan alacağınız raporla bu başvuru yaparsanız, sizi askeri hastahaneye yönlendirirler büyük ihtimal.

%90 alır diye düşünüyorum.

brs852
13-11-2014, 13:21
heyet raporunda yazıyor zaten heyet raporumuzu aldık gata'ya sevk yapıldı askerlik şubesinden sadece muayene olup çıkacak sonuç kaldı

tylan
13-11-2014, 14:02
her askerı hastane de mevzuat değpişik herhalde ben ptesı askerıye'ye başvurdum aynı gün doktor muaynesıne gırdım. salı gunu heyete cıkıp çürük aldım.

brs852
13-11-2014, 14:08
her askerı hastane de mevzuat değpişik herhalde ben ptesı askerıye'ye başvurdum aynı gün doktor muaynesıne gırdım. salı gunu heyete cıkıp çürük aldım.

şimdi konuştuk pazartesi çağırmışlar bilmiyorum artık mevzuat nasıl

oğuz
13-11-2014, 14:25

hastalık neydi,baya seri bi işlem olmuş da..

Ferhat_V
13-11-2014, 15:03
şimdi gidip askeriyeye başvurup evrakları veriyorsunuz..durumu anlatıyorsunuz sizi en yakın sağlık ocağı yada mahalle/bölgedeki sağlık kuruluşuna yönlendiriyorlar..

oraya gidip muayne oluyorsunuz ve durumu anlatıyorsunuz onlarda sizi gata ya sevk ediyorlar

gataya gidip başvuruyorsunuz..odadan odaya doktordan doktora ortalama 6 aylık bir serüven başlıyor..en sonunda büyük bir ihtimallede çürük raporunu alıyorsunuz..askerlik kısaldığından beri sağlık problemi olan herkesi almamaya başladılar..ben gitmedim mesala..

Ferhat_V
13-11-2014, 15:08
ha birde bu kurul işleri çok garip..aynı anda bi kaç kişi giriyor odaya derdini dinlemeden kağıda bakıp yapmıyorsun dediler çıktım dışarı bu kadar :) raporlarda her şeyi doğru yazdırın biraz uğraştırırlar gel git yaptırırlar ama ilerisi için sıkıntı olmaz..eğer konuşmada / yemek yemede vs. sorun çekiyorsa kalem tutamıyorsa zaten zor bunlar büyük ihtimal kısa sürede raporu verirler..her hafta 2 gün toplanıyor kurul..

BARR
13-11-2014, 15:33
Ben askerde iken kolunda platin olan uzun dönem bir asker vardı çürük vs gibi bir durum yoktu alamamıştı.

yesil
13-11-2014, 15:44
şimdi gidip askeriyeye başvurup evrakları veriyorsunuz..durumu anlatıyorsunuz sizi en yakın sağlık ocağı yada mahalle/bölgedeki sağlık kuruluşuna yönlendiriyorlar..

oraya gidip muayne oluyorsunuz ve durumu anlatıyorsunuz onlarda sizi gata ya sevk ediyorlar

gataya gidip başvuruyorsunuz..odadan odaya doktordan doktora ortalama 6 aylık bir serüven başlıyor..en sonunda büyük bir ihtimallede çürük raporunu alıyorsunuz..askerlik kısaldığından beri sağlık problemi olan herkesi almamaya başladılar..ben gitmedim mesala..
6 ay hangi durum için koşturuluyor merak ettim. Askeri hastanede doktora muayene olunuyor. Doktor çürük olduğuna karar verirse 2 3 gün içinde heyet toplanıyor, heyette onaylarsa muaf oluyorsun.

oğuz
13-11-2014, 15:46
6 ay hangi durum için koşturuluyor merak ettim. Askeri hastanede doktora muayene olunuyor. Doktor çürük olduğuna karar verirse 2 3 gün içinde heyet toplanıyor, heyette onaylarsa muaf oluyorsun.

bazı bölümler de git geller oluyor ama 6 ay biraz uzun. ben işlem günü beklemesi falan filan 3 ay uğraştım.

İbrahim33
13-11-2014, 15:49

Öncelikle geçmiş olsun , bence almazlar askere , alsalar bile hastaneye sevk olup oradan rapor alır.

bende şubat ayında aldım raporu. sol kalçamda 5 cm platin var. askerden önce günde 10 km bile yürüsem yorulmazdım askere gittim bacağım ağrımaya başladı çök kalktan. Eskişehir askeri hastanesinde doktor röntgene bakınca direk çürük dedi , 1 hafta hastanede yattım boş yere , raporu verip yolladılar , kurtuldum :D ama o acemilikte bacağım ağrıyor dememe ve spor istirahatim olmasına rağmen , üçkağıt yaptığımı sanıp bana eğitim ve spor yaptıran çavuşlara hakkımı helal etmiyorum. şuanda her allahın günü bacağım ağrıyor , kalıcı hasar oldu herhalde :(

İbrahim33
13-11-2014, 15:53
ha birde bu kurul işleri çok garip..aynı anda bi kaç kişi giriyor odaya derdini dinlemeden kağıda bakıp yapmıyorsun dediler çıktım dışarı bu kadar :) raporlarda her şeyi doğru yazdırın biraz uğraştırırlar gel git yaptırırlar ama ilerisi için sıkıntı olmaz..eğer konuşmada / yemek yemede vs. sorun çekiyorsa kalem tutamıyorsa zaten zor bunlar büyük ihtimal kısa sürede raporu verirler..her hafta 2 gün toplanıyor kurul..

Bende aldığımda aynısını yaşadım. sabah 10.30 da topladılar bizi bir odanın önüne , adı okunan içeri girdi , yaklaşık 40-50 kişi rapor aldık. evladım askerlik yapmayan elverişli değilsin dedi babacan bir komutan dosyayı verdi elimize.

driftboy
13-11-2014, 15:59

ülserden harbiden çürük veriyolar mı ? bende kronik ülser gastrit var. Aşırı şiddetli bide ?

oğuz
13-11-2014, 16:06
ülserden harbiden çürük veriyolar mı ? bende kronik ülser gastrit var. Aşırı şiddetli bide ?

endoskopi yaparlar çıkarsa muaf alabilirsin

driftboy
13-11-2014, 16:07
endoskopi yaparlar çıkarsa muaf alabilirsin

uhh ben çürüğüm ozaman yaptırdık çünkü

Ferhat_V
13-11-2014, 16:10
işte bazı hastalıklarda yada sorunlarda eğer inandırıcı bulmazlarsa sallıyolarlar bugün git yarın gel diye..ben işitme testleri için giricektim uzun sürdü o yüzden git gel yaptırdılar..

güreşci bir kardeşimide almadılar ama hangi sorundan onu bilmiyorum çocuk baya iri kıyımdı :)

srkn.ylc
13-11-2014, 16:19
Kardeşinize çok geçmiş olsun.
Benim bi arkadaşım 90-100 kg arasında futbol oynarken bacağı kırıldı ve platin takmışlardı bacağında platin olduğundan çürük raporu verdiler.

TayfunS
13-11-2014, 20:44
Cok gecmis olsun.

Benim sol dizin ic kisminda bag kopuklugu var. Ve en ufak dengesiz basmamda dizim yerinden oynayiveriyo. Siddetli olursa sisiyor birkac gun. Futbol vs zaten yasak. Acaba bu konuda bi durum olur mu gitmeme gibi

oğuz
13-11-2014, 20:46
Şans biraz,askerde problem çıkartabilecek bişey varsa gondermemekten yana doktorlar..Hastaneden hastaneye doktora da farkeder tabi

Time-R
13-11-2014, 20:54
Oncelikle bu raporun adi curuk degil, "askerlige elverissizdir" raporu. Kardesiniz buyuk ihtimalle acemiligini yapar, usta birligindede hastaneye sevkini ister, doktor kontrolune cikar ve faporu alir, askerlik yaptirmazlar. Cok gecmis olsun umarim sagligi yerindedir.

Frid
13-11-2014, 21:03
işte bazı hastalıklarda yada sorunlarda eğer inandırıcı bulmazlarsa sallıyolarlar bugün git yarın gel diye..ben işitme testleri için giricektim uzun sürdü o yüzden git gel yaptırdılar..

hastane yoğundur yoksa işitmede 15-20 güne sonuç çıkıyor.

tylan
13-11-2014, 21:40
hastalık neydi,baya seri bi işlem olmuş da..

Obezite baslangici

Eworen
13-11-2014, 21:51
Gecmis olsun
Surec uzun ve yorucu askerlik subesi aile hekimi ordan tekrar askerlik subesi ordan mevcut askeri hastane orda ilgili bolum yoksa gata akabinde istenen testler git geller en sonunda kurul.. bla bla..
Bu asamalardaki en onemli detay komutanlarin ve doktorlarin keyfi gelecekte bakacakta imza atacakta falan filan..
Ben mesela kronik bobrek hastasiyim iyilesme olanagim su an tibben imkansiz savasta ve barista muaf olmam gerekirken 1 yil erteleme aldim bu sene tekrar butun sureci bastan alicam belki bi dahakine belki ondan sonra bi da bi daha max 5 sene erteleme aliniyor sonra kesin kez muaf olunuyor
Demem o ki acayip keyfi davraniyorlar kimine 1 kerede elverissiz kimine senelerce git gel..

tylan
13-11-2014, 21:55
Askerlik 12 aya düşünce artik 5 değil 3 defa erteleme verebiliyorlar diye biliyorum.Gecen sene doktor bana öyle demisti?

brs852
14-11-2014, 09:40
dün işte gata'ya gitmişti filmleri heyet raporu epikriz raporuyla birlikte pazartesi tekrar gel demişler raporlar doğrultusunda kendileri de muayene edip heyete sokacaklarmış kalem tutmada sorun oluyor tırnanığını bile kesemiyor mesela sağ elinde ki kırık çok ciddi bir kırık demişti doktoru parmaklarda güç yok fizik tedavi olmasına rağmen düzelme olmadı vücut genelinde %21 kalıcı hasar var rapora göre

Aktaş61
15-11-2014, 11:30

benim iki bacağımda dizden kalçaya kadar platin var bayaa bayaa yaptım askerliği.bu sene martta gittim

Öncelikle geçmiş olsun , bence almazlar askere , alsalar bile hastaneye sevk olup oradan rapor alır.

bende şubat ayında aldım raporu. sol kalçamda 5 cm platin var. askerden önce günde 10 km bile yürüsem yorulmazdım askere gittim bacağım ağrımaya başladı çök kalktan. Eskişehir askeri hastanesinde doktor röntgene bakınca direk çürük dedi , 1 hafta hastanede yattım boş yere , raporu verip yolladılar , kurtuldum :D ama o acemilikte bacağım ağrıyor dememe ve spor istirahatim olmasına rağmen , üçkağıt yaptığımı sanıp bana eğitim ve spor yaptıran çavuşlara hakkımı helal etmiyorum. şuanda her allahın günü bacağım ağrıyor , kalıcı hasar oldu herhalde :(

aynı şeyleri bende yaşadım çök kalk ve uygun adım yürüyüşlerden ötürü ağrı yapıyodu çiviler, bi kere revire gittim teğmen dalga geçer gibi ağrı kesici yazıp göndermişti. bi daha gitmeyi düşünmememe rağmen arkadaşlar zorla götürmüştü topallamaya başladığımdan dolayı. teğmene dedm geçen sefer ağrı kesici vermiştin diye kendisi bile inanamadı, sonra ankaraya sevk etmişti. lakin ankarada da hiç bişe olmadı yaptık askerliği geldik. kırıktan dolayı sağ bacağımda ekstradan çıkıntı şeklinde oynak bi kemik olmasına rağmen

gokcell13
15-11-2014, 11:37
RDM den bile psikiyatri ile ilgili millet çürük aldı.Bu durumda kardeşiniz ön katılış muayenesinde elenir zaten.

ErayCerit
15-11-2014, 11:46
Sol kulakta %50 işitme kaybı var bende de. Herkes farklı birşey söylüyor :D çürük alırsın,geri hizmete verirler vs. vs.

onursumer
15-11-2014, 12:52
bu olay çok karışık sanırım bolge ve doktora gore değişiyor

1 arkadaşım bildiğiniz onunu goremiyor 3 sene git gel yaptı ertelem erteleme en son çürük verdiler çocuk isyan etti keşke askere gitseydm diye

okuldan bir arkadaşım hipertansiyon her sene 2-3 gun gata ya gitti ve orda yattı gece vs gelip tansiyonunu olcmuşler sanki yalan soyluyormuş gibi onuda 3 sene uğraştırdılar en sonunda curuk aldı

curuk durumundaysa ertelemenın maksadını hala çozmuş değilim :D

oğuz
15-11-2014, 12:55
Onur abi orda yatıp gozlemlemeri normal çunku yalan dolan olabiliyor tabi.
Hastaneye yatırıp ilaç vermeyip hastalığı gozlemliyorlar hatta :)

onursumer
15-11-2014, 13:01
Hastaneye yatırıp ilaç vermeyip hastalığı gozlemliyorlar hatta :),

evet oyleymiş gece uyandırıyorlarmış pat diye gelip tansiyon vs olcuyorlarmışta bunu 1 yaptın 2-3 ne gerek var ondan bahsediyorum :D

her sene iş yerinden izin al git yat vs sonuçta teşhis var ortada

bazı kişilerede okuyorum hiç uğraşmamışlar direk işlemini yapıp salmışlar

Ferhat_V
28-11-2014, 13:54
Hastaneye yatırıp ilaç vermeyip hastalığı gozlemliyorlar hatta :)

aynısı bana yapıldı narkozla teste girdim 2 kez..yalan söyleme durumları için uyurken test yapılıyor bazı sağlık problemlerinde ama gece kalmadım.

gkhnyds
28-11-2014, 13:57
büyük ihtimalle çürük raporu çıkacaktır.
geçmiş olsun.

lncdlt
26-11-2015, 16:57
Yeni konu acmayayim buradan sorayim dedim.

Ciddi skolyoz problemim var (omurga egriligi) ve doktor ameliyat sinirindasin, problemin cok ciddi dedi. Askerlik yapmak niyetinde olmama ragmen sacmalama ertele hatta curuk raporu iste dedi.

Bununla ilgili yonetmelik nedir acaba?

Eworen
26-11-2015, 17:07
Bunun adi curuk raporu degil
Askerlige elverisli olup olmama durumudur
Benim mesela askerlige elverisli degildir raporum var
Ama "çürük" falan degilim gayet rahatsiz ediyor beni sahsen..

dgoo
26-11-2015, 17:12

Ciddi skolyoz problemim var (omurga egriligi) ve doktor ameliyat sinirindasin, problemin cok ciddi dedi. Askerlik yapmak niyetinde olmama ragmen sacmalama ertele hatta curuk raporu iste dedi.

Muayene oldun mu olmadın mı bilmiyoruz ama acemi birliğine katılsan dahi heyet karşısına çıkarsın.
Kanaati onlar getirir zaten.

erhanarici18
26-11-2015, 17:19
benimde sol baş parmağım tırnak hizasından iş kazası sonucu koptu
acil bi ameliyatla kurtarıldı parmak dikildi harekette sorun yok fakat his kaybı var hâlâ tam olarak düzelmedi 7. ay bitti
herhangi bi işte kullanamıyorum parmağımı
tam askerlik öncesi oluşan bu durumda her kafadan bi ses çıkıyo haliyle
sizlerin bu durum için yorumu nedir ?

sedat s
26-11-2015, 17:29
hem sag hem sol el tetık parmakları olmayan bı arkadasım vardı boyuda 155 falan kılosuda 40 cıvarıydı paşalar gıbı yaptırdılar askerlıgını. kantıncı oldu gecelerıde kogus nobetı tuttu sılahsız. curuk ısı gıttıgın yere gore degısır. mısal gatadan curuk almak baya zor

Emre-Dylan
26-11-2015, 19:29

Elverişli değilsiniz ama durumunuz iyi? Peki nasıl bu raporu aldınız açıklar mısınız? Dayı, amca filan mı var acep aklıma gelmedi değil.

Onamdar
26-11-2015, 19:58
Bilen vardır belki bende sorayım
7-8 ay önce ciddi bir ameliyat geçirdim. 10 günde 3 ameliyat oldum ama 1 tanesi baya bir ciddi karnım göbek deliğinde aşağıya ordan sağ leğen kemiğinin hizasına kadar açıldı baya büyük bir V harfi gibi yani. Laparatomi deniyor açık ameliyat 40 günde zor iyileştim hala daha karın kaslarını tam olarak kasamıyorum ve doktorun dediği herdaim fıtık riskin var ona göre hareketlerine dikkat et. Askerlik mevusunu sordum hiç aklımda yokken yüzde 50 almazlar alsalar bile spor yapmassın dedi. Bu tarz ameliyatlara karşı tutumları ne oluyor askere gideceğim şekilde ayarlamıştım tüm planlarımı baya bir süpriz olur gitmessem ha üzülmem o ayrı :D

oğuz
26-11-2015, 20:10
askeri hastaneye gidip normal bir muayene olup sorabilirsin aslında belki birşeyler öğrenirsin...
birde şu lise belki işine yarar
http://www.gazihaber.com/haber/248/tsk-saglik-yetenegi-yonetmeligi-hastalik-ve-arizalar-listesi.html

220T
26-11-2015, 20:15
benimde sol baş parmağım tırnak hizasından iş kazası sonucu koptu
acil bi ameliyatla kurtarıldı parmak dikildi harekette sorun yok fakat his kaybı var hâlâ tam olarak düzelmedi 7. ay bitti
herhangi bi işte kullanamıyorum parmağımı
tam askerlik öncesi oluşan bu durumda her kafadan bi ses çıkıyo haliyle
sizlerin bu durum için yorumu nedir ?

Günlük yaşantınızı ciddi şekilde sıkıntıya sokacak,sürekli ilaç kullanımını gerektirecek ve de en önemlisi ölüm riski oluşturacak bir durum yoksa askerliğinizi yaparsınız.Askerlik sadece silah demek değil.Günlük yaşantı gibi orada da onlarca iş var ve her işe uygun da birileri var.

onursumer
26-11-2015, 20:28

bir tanıdığım bu rahatsızlıktan ameliyat oldu, ameliyat sonrası hareketlerinde kısıtlama olduğundan dolayı zaten muafiyet alırsın diye düşünüyorum , ayrıca ameliyat niyetin yoksa belirtirsen zaten seni hastaneye sevk ediceklerdir durumun ciddiyetine gore muafiyet verebilirler bence askerliği ikinci plana atmak mantıklı sağlık sonuçta

Eworen
26-11-2015, 21:32
Elverişli değilsiniz ama durumunuz iyi? Peki nasıl bu raporu aldınız açıklar mısınız? Dayı, amca filan mı var acep aklıma gelmedi değil.

Konu icerisinde yaziyordu guzel kardesim
Kronik bobrek hastasiyim 5 yildir bi iyiyim bi kotuyum de çürük falan degilim
Kimse kimseye curuk falan diyemez ne demek curuk ?
Kurula cikanlar bilir hadi benim gibileri gectik cok sukur hayatimizi iyi kotu yasayabiliyoruz da akli dengesi yerinde olmayan dogustan hastaligi olan yuruyemeyen kosamayan goremeyen sakat olan insanlara nasil curuk dersiniz ?
Bu kadar onur kirici bisey olabilir mi ?

Emre-Dylan
26-11-2015, 21:42
Konu icerisinde yaziyordu guzel kardesim
Kronik bobrek hastasiyim 5 yildir bi iyiyim bi kotuyum de çürük falan degilim
Kimse kimseye curuk falan diyemez ne demek curuk ?
Kurula cikanlar bilir hadi benim gibileri gectik cok sukur hayatimizi iyi kotu yasayabiliyoruz da akli dengesi yerinde olmayan dogustan hastaligi olan yuruyemeyen kosamayan goremeyen sakat olan insanlara nasil curuk dersiniz ?
Bu kadar onur kirici bisey olabilir mi ?

Benim bu konu içerisinde çürük kelimesini kullandığımı gördünüz mü? Askerliğimi paşa paşa yaptım orda da vardı fiziken sorunları olanlar, akli dengesi yerinde olmayanlar madde bağımlıları v.b bir çoğuna şahit oldum gördüm. Benim maksadım elverişsiz raporunu nasıl aldığınızı sormaktı ve cevabını vermişsiniz. Umarım bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz ve hayatınıza mutlu mesut devam edersiniz geçmiş olsun. Allah kimseye sağlıkla sınamasın. Bende az çok bilirim babam beyin kanamasından dolayı felç geçirdi tahmin ediyorum bir çok insanın durumunu Allah yardımcımız olsun hepimizin.

halilcakir
26-11-2015, 21:43
Askerden kaçmak için rapor alana veya bunu araştırana ben çürük derim

Ha gerçekten engeli olanın zaten Allah yardımcısı olsun o adam zaten askerliğe elverişli değildir raporu sahibidir çürük değildir.

Umut_Akkuş
26-11-2015, 21:46
hem sag hem sol el tetık parmakları olmayan bı arkadasım vardı boyuda 155 falan kılosuda 40 cıvarıydı paşalar gıbı yaptırdılar askerlıgını. kantıncı oldu gecelerıde kogus nobetı tuttu sılahsız. curuk ısı gıttıgın yere gore degısır. mısal gatadan curuk almak baya zor

selam arkadaşınıza talihsizlik mi olmuş ne desem bilemedim.Benimde serebral palsi hastalığım var sol tarafım sağa göre biraz kuvvetsiz biraz aksak yürüyor ve sol ayak parmaklarımı oynatamıyorum, geçen cuma haydarpaşa gatadan muaf raporumu aldım.

CenkB
27-11-2015, 09:40
Kanunda çürük raporu değildir onun adı. Askerliğe elverişli değildir raporudur. Bilmeyen arkadaşlar vardır belki.

efe_
27-11-2015, 10:08
Çürük raporudur, askeriyedede böyle bilinir. Hakikaten sağlığı iyi olmayanlara saygım sonsuz ama bir o kadarda ufak sebeplerden gitmek istemeyenler var.

HaKo
27-11-2015, 10:11

aynı şekilde bende raporluyum, ama ortalama bi insanı 2 yumrukla deviririm çok şükür çürük falan değilim :D

Yigit-Y
27-11-2015, 10:12
halk ÇÜRÜK der TSK Askere El Verişli değildir der.

Biz TSK değiliz.Ama kaderde adamın başına bir kaza gelmişse ve gerçek anlamda yapamayacak isede onada saygı göstermeliyiz.

Askerlik sadece silah tutmak değildir.

Çay yapmak tuvalet yıkamak mıntıka temizlek gibi işlerde vardır.

herkes çatışmıyor askere gidince.

münferit olursun bir görev verirler zaman öldürürsün.

askerden kaçmak için çürük raporu peşinde koşanlar zaten adam değiller.

gidip etek giysinler...

efe_
27-11-2015, 10:20
Çay servisi yapılacaksa, çayın en iyisini koymak, bardağın en temizine koymak bile vatana hizmettir. Yerler silinecekse en iyi şekilde, kaytarmadan silmek. Haberci olarak gittim, şöförlük dahi yapıyordum, kendimce en iyi şekilde yaptım. Dediğiniz gibi çatışmak değil sadece, herkes sınıra gitmiyor. Devlet belirliyor bunu.

CenkB
27-11-2015, 10:33
Genelde doğuda töre cinayeti işlenir. Orada yaşayanlar "töre" der yapmam zorunludur. Ama kanunlara göre "cinayet"tir. Siz öyle diyorsunuz diye doğrusu bu olacak değil.
Bazı şeyler bu kadar dar düşünülmemeli.

onursumer
27-11-2015, 10:36

doktor ok vermediği surece askere elverişli değilsindir, durumun iyi veya kotu , arkadaşım gozu yuzunden gidemedi, hatta gitmek için uğraştı , durumu iyi sağlıklı komando olucak çocuk bilip bilmeden saçma imalarda bulunmayın adam gibi merak ediyorsanız sorun ki konu içerisinde zaten yazıyor

Yigit-Y
27-11-2015, 10:38
Genelde doğuda töre cinayeti işlenir. Orada yaşayanlar "töre" der yapmam zorunludur. Ama kanunlara göre "cinayet"tir. Siz öyle diyorsunuz diye doğrusu bu olacak değil.
Bazı şeyler bu kadar dar düşünülmemeli.

cinayetle askerden kaçmayı aynı şey görenın aklı ya CAHİL dir yada DELİ dir zaten.

Minareye kılıf uydurmada sadece bize özgüdür.

Umut_Akkuş
27-11-2015, 10:45

engelliler.biz adresinde askerlik işlemleri konusunda hastalığınız hakkında bir çok konu var oradan fikir edinebilirsiniz geçmiş olsun.

CenkB
27-11-2015, 10:46
cinayetle askerden kaçmayı aynı şey görenın aklı ya CAHİL dir yada DELİ dir zaten.

Minareye kılıf uydurmada sadece bize özgüdür.

Kılıfla alakası yok. Ben halk arasında söylenilen ve aslında olan arasındaki farkı açıklamak istedim. Ama işte dediğiniz gibi bizim halkımızda minareye kılıf uydurma olayı var işte. Kim ne derse ne anlarsa.

HaKo
27-11-2015, 10:50

Benimde boyum 1.85 kilom 90 iri yapılıyım çok şükür elim ayağım tutuyor git komando ol deseler olurum o kıvamdayım şu an dışardan bakınca.

Adam sağlığına dikkat eder , ona göre yaşar iyi olur sağlam olur , askerdeki şartlar ne derece bunu yapmaya elverişli hiç düşünebiliyor musun ? ne alaka hemen amca dayıya getirmişsin muhabbeti ? Ne kadar seviyosunuz ya insanları bilip bilmeden yargılamaya hemen ithamda bulunmaya.

Berkan
27-11-2015, 11:02

kontrole gittiginde sölersin böyle böyle durumum var diye sevk ederler seni. sırtında elinde nobette silah olacak yada belli olmaz şuursuz bir komutanın biri çıkar kaldır şunu surdan nebilim suranın tasınmasına toplanmasını yap derde o sırada bir rahatsızlık gecirirsen çok uğrasırsın riske atmaya bile degmez bence. yada ne silah ne spor yapamaz gibi rapor isteyip öyle devam ettirebilirsin yazıcıydı vs. falan olarak

-Murat Özcan-
27-11-2015, 12:24
Çok geçmiş olsun hocam. Yüksek ihtimal ile çürük verecekler..

brs852
27-11-2015, 12:55
Çok geçmiş olsun hocam. Yüksek ihtimal ile çürük verecekler..

konu eskiydi evet verdiler raporu :)

Emre-Dylan
27-11-2015, 20:11
Benimde boyum 1.85 kilom 90 iri yapılıyım çok şükür elim ayağım tutuyor git komando ol deseler olurum o kıvamdayım şu an dışardan bakınca.

Adam sağlığına dikkat eder , ona göre yaşar iyi olur sağlam olur , askerdeki şartlar ne derece bunu yapmaya elverişli hiç düşünebiliyor musun ? ne alaka hemen amca dayıya getirmişsin muhabbeti ? Ne kadar seviyosunuz ya insanları bilip bilmeden yargılamaya hemen ithamda bulunmaya.

Yazcak çok şey varda eyvallah deyip konuyu kapatıyorum saygılar.

alfonso4474
27-11-2015, 20:19
boy kg oranları nasıl acaba bnm boyum 183 56 cm almazlar senı dıyıp duruyolar :(

oğuz
27-11-2015, 20:36
burda tablo var,ama erteleyebiliyorlar alt limitteyseniz.en fazla 4-5 sene erteleniyor sonra karar veriliyor.
http://www.engelliler.biz/forum/askerlik-islemleri/105932-askerlikten-muaf-olmak-icin-boy-kilo-hesabi-nasil-yapiliyor.html

çevresinde Crohn,ülseratif kolit gibi rahatsızlığı olan varsa onlarda muaf olabiliyor haberiniz olsun

Yiğit G.
28-11-2015, 00:43
son yıllarda çok rahat rapor alıp askerlikten yırtabiliyorsunuz.. Eskisi kadar katı değil durumlar.. En yakın arkadaşlarımdan birinin sol gözünde görme kaybı vardı.. kaç yıllık arkadaşım bende akserden yırttıgında öğrendim o kadar haberim yoktu yani ehliyeti falanda var ama almadılar askere.. Yine çok yakın bir arkadaşımda gece körlüğü var.. Oda yırttı... Bende de ritim bozuklugu falan vardı en düşük derecede bende yırttım.. Ben ama acemiliğimi bitirdim doğudaydım törene 2 gün kala doktor gönderdi eve :) En Başta daha askere gitmeden gatada yalvardım rapor götürdüm almayın olm beni ben ölürüm orda , o bölgede o sogukta kalbim var diye iplemediler komutan doktorlar , hiçbir olmaz bu sana dokunmaz yallah dediler.. o tepelere tırmandırlar bizi teçhizatla -20 derece dagda vay anasını arkadaş ben iyi hayatta kaldım yani ciddiyim , en saglıklı adam baylıyordu pat diye... Sonra arkadaşım vardı bölükte astubay doktor , laf arasında söyledim böyle böyle kalp muhabbetini dedi manyakmısın sen bu durumda bırakırlar seni hemen sevk yazdır hastaneye kurula çıkarsın , en güzel yerini yaptın askerliğin bundan sonrası amelelik , s**tir git evine durulurmu burda dedi hakkaten 2 günde bıraktılar.. O baştaki pez*nkler niye beni aldılar onu çözemedim tabi...

mrbars
28-11-2015, 05:48
Benim zamanımda rapor almak tabiri caiz ise neredeyse imkansızdı. Kurallar, teamüller pek katıydı.

Masterdan atıldım, bismillah 5 gün sonra falan celbim çıktıydı, ki sistem elektronik falan böyle değil. Lank diye aldılar.

5 senedir kontrole gelen bir arkadaş vardı, boy 170 cm, kilo 120 kg falan. Gataya yatırdılar, zayıflatıp öyle aldılar. 1 gözü yüzde 10 bir arkadaş acemi birliğinde alabildiydi. Başka bir arkadaş kulaklarda işitme kaybı %80'lerde. Ona da başta vermemişler; acemilik bitti sonra verdiler raporu (bu arkadaş yanlış anlaşılmasın problemle dalga geçmek niyetinde değilim çok komikti, sağa diyorlar sola koşuyor, yat diyorlar tuvalate gidiyor; arkadaş dahil gülerdik olaylara) Ulan adam duymuyor, yapması mümkün değil, ne diye yollamışlar anlamak mümkün değil.

Ben okul master derken 28 yaşında yaptım. 95 kilo gittim, 35 gün sonra yemin töreninde 82 kiloydum. 5 ayda da 78 kg oldum döndüm :) Şimdi arada bir göbeğe bakıyorum, gene gitsem mi lam diye düşünmüyorum değilim.

Bu sağlık olaylarında çok garip yer askeriye. Bir sabah çök kalk çök kalk çök kalk çöök kalk.. Lan; son kalkarken benim diz gitti. Yanıyor. Uyuştu diz anında. 1-2 gün bekledim bişi yoktur diye, yok mümkün değil ağrı var; yürürken tahta gibi tak tuk ses geliyor dizimden. Bildiğin Pinokyo oldum. Gittik revire, bişi yok dedi doktor. Yürürken yan odadan benim dizin sesi geliyor. Bişi yok, bişi yok ama 5 senede zor geçti dizim. Hala zorlayınca bir garip.

Sabah içtimasında istikamet yiyip zorlanıp kalpten ölen adam tanıdım. Şimdi dinliyorum duyuyorum, daha bir ferahlamış olaylar.

O yıllar rapor pek zordu. Bir arkadaş; adam bildiğin psikolojik olarak rahatsız. Hani sivilde (askerde pek havalı laftır sivil) Bakırköy'de kapıya götür, niye geldin diye sormazlar hoşgeldin diye alırlar 12 ay yatar. Adam rapor alamadı. Ufaktan tırsıyoruz bir gün gelecek 55 kişilik koğuşu toptan Texas Massacre kesecek. Herif naapsın gitti nöbette G3'le ayağını vurdu gitmek için. Seviyeyi siz düşünün.
Başka bir arkadaş Hepatit C'ymiş, askere gelmeden ilk kontrolde söylemiş; bak 4 ay sonra gönderdiler. Bu arkadaştan kan alıp kendine enjekte eden adam tanıdım ben..

Galip
28-11-2015, 10:10
Ellerde platin mevcut çürük raporu alabilirsiniz askerlik öncesi muayenizde aile hekimliğine belirtirseniz sizi Askeri Hastaneye gönderecektir.

irfanyalınay
28-11-2015, 10:23
halk ÇÜRÜK der TSK Askere El Verişli değildir der.

Biz TSK değiliz.Ama kaderde adamın başına bir kaza gelmişse ve gerçek anlamda yapamayacak isede onada saygı göstermeliyiz.

Askerlik sadece silah tutmak değildir.

Çay yapmak tuvalet yıkamak mıntıka temizlek gibi işlerde vardır.

herkes çatışmıyor askere gidince.

münferit olursun bir görev verirler zaman öldürürsün.

askerden kaçmak için çürük raporu peşinde koşanlar zaten adam değiller.

gidip etek giysinler...

En üst devrelerimden birinin sağ elinin 3 parmağı yoktu.Kendisi askere gelmek için çok uğraşmış ve başarılı olmuş.Şırnak Jandarma 23.Sınır Tümen Komutanlığı'n da kantin görevlisi olarak askerliğini tamamladı.

qosmio
28-11-2015, 11:24
selamlar bende skolyoz kifozdan ameliyat oldum vücudum da 30 tane platin var.Eğer askerliğimi yapmamış olsaydım çürük raporu alabilirdim.
Bu hastalık hakkında bilgi sahibi olmak isteyen varsa seve seve yardımcı olurum

halilcakir
28-11-2015, 11:37
boy kg oranları nasıl acaba bnm boyum 183 56 cm almazlar senı dıyıp duruyolar :(

Alırlar alırlar

Ben 1.85 48kg ye kadar düştüm askerde

Kompozit başlık çelik yelek çift dolu şarjör ile 77 geliyordum ama nöbetlerde :)

Çok çok dosyanda kilo azlığı yazarlar o kadar :)

Emrecan-R
28-11-2015, 12:11
Alırlar alırlar

Ben 1.85 48kg ye kadar düştüm askerde

Kompozit başlık çelik yelek çift dolu şarjör ile 77 geliyordum ama nöbetlerde :)

Çok çok dosyanda kilo azlığı yazarlar o kadar :)

Abi nasil 48 kiloya dustun?

Frid
28-11-2015, 12:46
bol keseden konuşmak kolay, sıkıntıyı elverişli olmayan iki kat çekecek askerde yada engeli yüzünden birisinin ölümüne sebep verecek vicdan azabı.

halilcakir
28-11-2015, 18:58
Abi nasil 48 kiloya dustun?

Gittiğinde anlarsın :D:D:D

rodya
28-11-2015, 19:11
Gittiğinde anlarsın :D:D:D

vatana hizmet, adamlık öğrenmek için deger ama di mi?

halilcakir
28-11-2015, 19:15
544 saat idi galiba bir fiil nöbet tuttuğum

günde 12 saat nöbet tuttuğum bile oldu

158 günün 56 günü sabah 7 akşam 5 sivil olarak dışardaydım

hala askerliğe dair tek yaptığım şey o tuttuğum nöbetlerdir gerisi israftır derim

yalcn
28-11-2015, 19:16
Askere alsalarda acemi birliğinde sürekli revire çıkınca usta birliğine geçmeden çürük raporu veriyorlar. Bir devrem gögsünde platin olduğu için bu şekilde yol izlemişti.

Yigit-Y
28-11-2015, 20:10
En üst devrelerimden birinin sağ elinin 3 parmağı yoktu.Kendisi askere gelmek için çok uğraşmış ve başarılı olmuş.Şırnak Jandarma 23.Sınır Tümen Komutanlığı'n da kantin görevlisi olarak askerliğini tamamladı.

Tastaslarini gezdirenler yesin derler ya

Helal olsun o arkadaşa...

Örnek bir hikaye

Adamın içinde olacak bir şekilde bu vatana borcunu ödemiş o halde bile...

Bazılarına örnek olur inşallah...

rodya
28-11-2015, 21:49
544 saat idi galiba bir fiil nöbet tuttuğum

günde 12 saat nöbet tuttuğum bile oldu

158 günün 56 günü sabah 7 akşam 5 sivil olarak dışardaydım

hala askerliğe dair tek yaptığım şey o tuttuğum nöbetlerdir gerisi israftır derim

Tuttugun nöbet ülke sınırını korumak için miydi yoksa nöbetini tuttugun askeriyenin güvenliğini sağlamak için miydi? Yani bulunma sebebin nöbet tutmak, nöbet tutulmasının sebebi de orda bulunmak. Kendi içinde bir ironi.
Sakın yanlış anlama ve kişisel algılama söylediklerimi, alıntı yapmış olsam da sana özel söylemiyorum bunları. Ancak adam olmak için askere gitme gereği duyan birisi, askere gidene kadar geçirdiği tüm ömrünü boşa harcamış demektir. Sadece hiçliğin içinde hiçkimse muamelesi görmekse ögreniliyorsa adam olmak, ben kadın olmaya gönüllü olurdum. Gerçi kadın olmak adam olmaktan çok daha kutsal ve zordur ya neyse.
Bu ülke için canını veren mehmetçiklerimizin tamamının Allah mekanını cennet eylesin ancak benim bu ülke için verecek bir canım yok. Çünkü sorumlu olduğum canlar var. Olmasaydı da vermek isteyeceğim muamma gerçi. Bu ülkede gaziler ve şehitlere verilen değer ne ki geride bıraktıklarına deger verilsin.
Ben vatan aşkıyla askere gitmek isteyenleri anlayamıyorum. Hakikaten çok isterdim anlamayı. Konu, kendinden daha büyük bir şeyin parçası olmak desek, excel dosyasndaki bir hücrenin içindeki bir sayıyı etkilemekten ibaret. Zaten bu amaca hizmet etmek için dinler, futbol takımları vs var.
Devlet kurumlarının aldıkları bütçe oranında itibar görmesinin sebebidir askerliğin zorunluluğu.
Keşke kimse askerlik yapmak zorunda kalmasa ve gönüllülük ya da profesyonellik esasına dayansa.
Adam olmaksa ailesine ve çevresine yaptığı katkıyla ölçülse, askerde anasına bacısına küfür yiyip köpek muamelesi görmekle değil.

canozgur106
28-11-2015, 21:56
Kardeşinize çok geçmiş olsun..

Jel66
04-02-2017, 18:02

Kolay gelsin mide delinmesinden ameliyat oldum muaf olabilir miyim

onursumer
04-02-2017, 18:22
Kolay gelsin mide delinmesinden ameliyat oldum muaf olabilir miyim

artık devlet hastanelerine sevk ediyorlar , haliyle orda birçok doktora gorunuceksin onlar karar vericekler ,kişisel goruşum riskin yoksa muaf olamazsın

Jel66
04-02-2017, 18:53
evet hastaneye sevk ettiler endoskopi yapacaklar

oğuz
04-02-2017, 19:01
ilaç kullanıyor musun ? yani sürekkli veya uzun süre kulllanman gerekecek ise ilaç kullanımı askerde sıkıntı olabilceği için doktorlar verebiliyor.
crohn'um kronik olduğu için muaf veriliyor mesela.

Jel66
04-02-2017, 19:15
Kullanmıyorum aslında kullanmam gerekti ben bıraktım ameliyatı 1 sene önce oldum veya burdaki doktorlar hastane gönderse sıkıntı yok diye ben askere gidince de desem orda bi faydası olur mu

braga26
04-02-2017, 20:35
Kullanmıyorum aslında kullanmam gerekti ben bıraktım ameliyatı 1 sene önce oldum veya burdaki doktorlar hastane gönderse sıkıntı yok diye ben askere gidince de desem orda bi faydası olur mu

öyle bi şansınız yok.Şu süreçte askerlik yapmanızı engelleyecek kadar bir engel söz konusu değil zaten

Jel66
04-02-2017, 20:47
Şimdi o zaman benim endoskopiye falan girmenin bi anlamı yok

onursumer
04-02-2017, 21:39
Şimdi o zaman benim endoskopiye falan girmenin bi anlamı yok

sevk ettilerse girip kontrolunu yaptır anca ordaki duruma gore doktorlar doğru şekilde yorumlarlar , sağlığın açısından çok büyük risk teşkil etmediği sürece yaparsın askerliği , bazı durumlardan bazen muafiyet verebiliyorlar askerlik boyunca engel bir durum çıkarsa

Jel66
04-02-2017, 22:56
sevk ettilerse girip kontrolunu yaptır anca ordaki duruma gore doktorlar doğru şekilde yorumlarlar , sağlığın açısından çok büyük risk teşkil etmediği sürece yaparsın askerliği , bazı durumlardan bazen muafiyet verebiliyorlar askerlik boyunca engel bir durum çıkarsa
Yani bi sansimizi deniyecez

ottoman32
04-02-2017, 23:13
Yani bi sansimizi deniyecez

ben şuan askerdeyim RDM subayı olarak görev yapıyorum. Sanırsam bu sebepten alamazsınız

Jel66
04-02-2017, 23:19
ben şuan askerdeyim RDM subayı olarak görev yapıyorum. Sanırsam bu sebepten alamazsınız

Ben acik mide ameliyati oldu laporskopi falan degil yani

ottoman32
05-02-2017, 00:49
Ben acik mide ameliyati oldu laporskopi falan degil yani

belli bir süre ( yaralar düzelene kadar ) gecikmeli şekilde mesela 97/A değilde 97/B celbinde gelirsiniz

Onamdar
05-02-2017, 20:12
Valla bende laparatomi ameliyatı oldum karnımda göbek deliğinde aşağıya doğru düz kasığa kadar ordan sağdaki leğen kemiğine kadar kesik var baya büyük bi ameliyat yani. Tecil için gittiğimde askeri hastaneye sevk ettiler ordan muafiyet gibi bişey çıktı spor ve ağır işler için sanırım. Uzun süre ayakta kaldığımda öksürdüğümde hapşurduğumda ağrı oluyor birde fıtık riski var hala bu halimle çürük vermediler. Gerçi çürük gilan alayım diye uğraşmadım dediğim gibi tecil için gitmiştim oraya sevk ettiler. Çok umutlanmayın bence kolay vermiyorlar artık

Jel66
05-02-2017, 21:01
Valla bende laparatomi ameliyatı oldum karnımda göbek deliğinde aşağıya doğru düz kasığa kadar ordan sağdaki leğen kemiğine kadar kesik var baya büyük bi ameliyat yani. Tecil için gittiğimde askeri hastaneye sevk ettiler ordan muafiyet gibi bişey çıktı spor ve ağır işler için sanırım. Uzun süre ayakta kaldığımda öksürdüğümde hapşurduğumda ağrı oluyor birde fıtık riski var hala bu halimle çürük vermediler. Gerçi çürük gilan alayım diye uğraşmadım dediğim gibi tecil için gitmiştim oraya sevk ettiler. Çok umutlanmayın bence kolay vermiyorlar artık
Valla abi bazi adamlar cok saglam duruma gore veriyolar bilmiyom nasil ediyorlar hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun bizim duamiz oyle yani

AşkınS.
05-02-2017, 22:45
Kol çıkması ve geçmişte yaşanan kalp rahatsızlığı çürük vermeye sebep oluyor mu?

Emre-Dylan
05-02-2017, 22:50
Kol çıkması ve geçmişte yaşanan kalp rahatsızlığı çürük vermeye sebep oluyor mu?

Olmaz sanmıyorum spordan muaf olursun en fazla

braga26
05-02-2017, 23:03

sanmıyorum ancak süresiz spor istirahati almanız iyi olur.Bol bol dua edersiniz :)

arda35
05-02-2017, 23:03
Eski bi revirci olarak tavsiyem; muayenede neyiniz var neyiniz yok söyleyin, ayrıntılı tetkik istiyorlarsa hepsini yaptırın. Askere gittikten sonra ''Vay benim şu sıkıntım vardı, sivilde üstelemiyordum ama burada nüksetti'' falan dinlemiyorlar. Çünkü oraya gittikten sonra numara yapanla gerçekten rahatsız olanı ayırmak bir hayli zor oluyor doktorlar için. Gitmeden evvel belgelemek en iyisi. Aksi takdirde işin aslı ortaya çıkana dek eziyet çekersiniz boş yere.

tremx
05-02-2017, 23:20
şimdi daha kolay olduğunu söylediler, devlet hastaneleri pek kurcalamıyormuş.benden sağlam bir tanıdığım aldı 1 ay önce.

Gimifayf
06-02-2017, 00:29
ilaç kullanıyor musun ? yani sürekkli veya uzun süre kulllanman gerekecek ise ilaç kullanımı askerde sıkıntı olabilceği için doktorlar verebiliyor.
crohn'um kronik olduğu için muaf veriliyor mesela.

MS hastası olup sureklı gunluk olarak ılac kullanmak gerekıyosa aksatmadan ve belırlı surelerde ataklar gecırme durumu da varsa?

Dedıgınız gunluk ılac kullanmaktan kasıt boyle bırsey mı?

kimbubye
06-02-2017, 08:11

Kalp rahatsızlığının detayını inceleyin derim. Yanlış hatırlamıyorsam askeriye için sağlık dokümanı vardı. Bir zamanlar bende bakmıştım ne tarz sıkıntıda nasıl sonuç geliyor diye. Araştırmanızı öneririm.

Kol çıkmasına ise hayır diye cevap verebilirim. Benim de omuzdan kol çıkma problemim çok var. Abik gubik bi ton tetkike sokarlar sizi, ki bunların en belalısı artrografi denilen eklem arasına 'HAYVANİ' bir iğne ile ilaç zerk edilmesi ile çekilen MR diyebilirim.

Askeri hastanedeki doktor onu isterse hemen uzaklaşın.

Benim gibi boşa acı ve ağrı çekip, sadece spor yapamaz ve komando olamaz belgesi alırsınız.

CRX
06-02-2017, 08:17

rahatsızlığın detayı önemlidir tabi ama kuzenim çocukken yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebi ile çürük raporu almıştı.

oğuz
06-02-2017, 09:42
MS hastası olup sureklı gunluk olarak ılac kullanmak gerekıyosa aksatmadan ve belırlı surelerde ataklar gecırme durumu da varsa?

Dedıgınız gunluk ılac kullanmaktan kasıt boyle bırsey mı?

evet bu şekilde sürekli ilaç kullanıcak kadar ciddi bir rahatsızlığınız varsa büyük ihtimal muaf oluyorsunuz.
araştırdığım kadarıyla ms hastaları genelde muaf olmuşlar...

ES353
06-02-2017, 09:51
5 defa pnömotorax (akciğer sönmesi) çürüğe neden olur mu acaba ya ?

WeLeT
06-02-2017, 10:17
Bu iş birazda doktora bağlı heralde..Belimde 26 tane implant, bacağımda bi platin, akciğer sönmesi, kürek, köprücük kemiği kırıktan yanlış kaynamasına rağmen rağmen baya uğraştırdılar :)

okanackgz
06-02-2017, 10:38
Sol kulağım da işitme kaybı var hiç duymuyor aynı zamanda düz taban var ve 2 defa pnömotorax(akciğer sönmesi) oldu açık amelıyat oldum muaf almaya sebep olur mu ?

ottoman32
06-02-2017, 11:03
öncelikle artık askeri hastaneler kalmadı ***** sebepten dolayı.. artık devlet hastanesine yolluyoruz askerlerimizi,orada da herkes çürük peşinde olduğu için bakmıyorlar direk yolluyorlar. Ne kadar raporunuz varsa gidin şansınızı deneyin. Göründüğünüz doktor eğer inanırsa heyete çıkarsınız oradan da yırtarsınız :)

onursumer
06-02-2017, 11:23
Sol kulağım da işitme kaybı var hiç duymuyor aynı zamanda düz taban var ve 2 defa pnömotorax(akciğer sönmesi) oldu açık amelıyat oldum muaf almaya sebep olur mu ?

duz taban için eğitim muafiyeti veriyorlar ama işitme kaybı ve görme kaybı için sanırım direk askerlikten muaf veriyorlardı akciger sonmesinin bir riski varsa zaten hiç uğraştırmazlar risk almak istemiyorlar, arkadaşıma gözleri çok bozuk diye muafiyet vermişlerdi ama ozaman devlet hastanesi bakmıyordu çocuk git gel git gel keşke askere gitsem de kurtulsam şunlardan diyordu :D

Jel66
06-02-2017, 15:11
şimdi daha kolay olduğunu söylediler, devlet hastaneleri pek kurcalamıyormuş.benden sağlam bir tanıdığım aldı 1 ay önce.

Yok yaw iplemiyorlar bile gidersin sikinti olmaz diyo hemen

Sezgin
06-02-2017, 15:18

İşitme kaybı direk Askerliğe Elverişsizdir.

Jel66
06-02-2017, 15:20
Eski bi revirci olarak tavsiyem; muayenede neyiniz var neyiniz yok söyleyin, ayrıntılı tetkik istiyorlarsa hepsini yaptırın. Askere gittikten sonra ''Vay benim şu sıkıntım vardı, sivilde üstelemiyordum ama burada nüksetti'' falan dinlemiyorlar. Çünkü oraya gittikten sonra numara yapanla gerçekten rahatsız olanı ayırmak bir hayli zor oluyor doktorlar için. Gitmeden evvel belgelemek en iyisi. Aksi takdirde işin aslı ortaya çıkana dek eziyet çekersiniz boş yere.
Simdi ben heyete girdim bana elverisli raporu verirlerse o yinede dursun abi

300E
10-08-2017, 01:43
Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. :D Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.

CelalMrz
10-08-2017, 02:07
Bende buradaki tecrübeli abilerime danışayım, yaş 21, 2 yıllık myoyu bitiremedik, 4. yılımız bu sene, iş güç bakıyoruz askerlik problem oluyor, kiloluda bir arkadaşım, bu yüzden çürük almak istiyorum, askere gitmek istemiyorum, boy 1.68, kilo 115, okuldan ötürü 2019 1 ocağa kadar tecilliyim ama şuanda kilo verme işiyle uğraşıyorum zaten, kilo vermeden tecili bozdurup çürük alayım diyorum, sizce bu boy bu kiloyla ilk seferde çürük alma ihtimalim nedir, bildiğin *** göbekli, hafiften kelleşmiş bir arkadaşım. :D Mevzuata göre 1.68 boyla sınır 95 kilo, 20 kilo fazlam var, bu kiloyla erteleme almadan direk çürük alabilirmiyim acaba, eğer erteleme alırsam okula yine devam edecem.

Aynı senin boy ve kilonda bir arkadaşıma çürük verdiler 2-3 ay önce

300E
10-08-2017, 02:10
Aynı senin boy ve kilonda bir arkadaşıma çürük verdiler 2-3 ay önce

Direk mi aldı yoksa erteleme alıp 2. muayenede mi çürük aldı?

CelalMrz
10-08-2017, 02:13
Direk mi aldı yoksa erteleme alıp 2. muayenede mi çürük aldı?

Valla hiç bilmiyorum da gündüz öğrenip mesaj atıyım sana

300E
10-08-2017, 02:15
Valla hiç bilmiyorum da gündüz öğrenip mesaj atıyım sana

Çok makbule geçer kardeşim, cevabını bekliyorum. :)

mertkan
10-08-2017, 02:56
ne gerek var ekim gibi bedelliyi cıkaracaklar yaş sınırıda 21 istihbarat sağlam at fav a bekle

tylan
10-08-2017, 03:02

2012 de 1.73 boy 120 kilo ile çürük aldım sen rahat rahat alırsın. Ama söyleyim şimdiki aklım olsa kılo verir giderdim

300E
10-08-2017, 03:25
ne gerek var ekim gibi bedelliyi cıkaracaklar yaş sınırıda 21 istihbarat sağlam at fav a bekle

Bedelli yapabilmek için, önce iş bulmam lazım. :D

2012 de 1.73 boy 120 kilo ile çürük aldım sen rahat rahat alırsın. Ama söyleyim şimdiki aklım olsa kılo verir giderdim

İlk seferde mi aldınız abi, valla askerliğin pek gidilecek bir yanı kalmadı, geçen sene o masum erlerin kafa kesilme olayları, köprüden atma vs b*ktan püsürük olaylar yüzünden askerlikten soğudum, her iş başvurusunda ayağıma takılmasından sıkıldım, o yüzden kurtulmak istiyorum, keşke babamın amcamın yaptığı zamanlardaki gibi, doğuda kırsalda gezip vatan koruması yapsak, ozaman kilo verir giderim vatan savunması için ama, vatan savunması mı kaldı Allah aşkına, vatan toprakları her ne kadar bütün olsada, adamlar başka yerden fethediyor de neyse bu konu çok uzun. :)

tylan
10-08-2017, 04:16
Bedelli yapabilmek için, önce iş bulmam lazım. :D

İlk seferde mi aldınız abi, valla askerliğin pek gidilecek bir yanı kalmadı, geçen sene o masum erlerin kafa kesilme olayları, köprüden atma vs b*ktan püsürük olaylar yüzünden askerlikten soğudum, her iş başvurusunda ayağıma takılmasından sıkıldım, o yüzden kurtulmak istiyorum, keşke babamın amcamın yaptığı zamanlardaki gibi, doğuda kırsalda gezip vatan koruması yapsak, ozaman kilo verir giderim vatan savunması için ama, vatan savunması mı kaldı Allah aşkına, vatan toprakları her ne kadar bütün olsada, adamlar başka yerden fethediyor de neyse bu konu çok uzun. :)

O konulardan demedim. Zaten hemfikiriz o konularda. Ama arkadaş ortamında milletin anılarını dinlerken koyuyor. Birde hala askere gitmeyene kız vermeyiz olayı var. benım başıma gelmedı ama kuzenımde çürük aldı benımle beraber. 4 yıllık sevgılısını ailesi vermedi askere gitmedi diye. kaçırmak istedi kız kaçmadı çocuk şuan hala bunalımda.

Valla ben pazartesi askeriye'ye başvurdum, tecil bozdurdum. Salı günü heyet toplantısı varmış. çürük verip yolladılar :) Önce sağlık ocağına yolluyorlar kılo,boy ölçüyorlar,sonra askeri hastaneye gönderiyorlar. ben bunları yaptırdıgımda 25 tı yaşım doktor da iyi birisiydi. Bu yaşa kadar gitmediysen bu yaştan sonra napıcaksın gidipte dedi. orda'da boyumu kılomu ölçtüler. yarın heyet toplanıcak orda karar verilecek dediler. Ama kendı aralarında konusuyorlardı buna çürük verdik diye. ertesi gün gittim 3 saat sıra bekledım yüzüme bişeyler okudular 2 baş parmağımın izini aldılar, bi kağıt verdiler. hadi git bunu askeri şubeye ver, elverişsiz kağıdını al dediler. Tek sivil bendim. 12 günlük askerden,9 aylık askere kadar bir sürü obezdik :) Benden zayıfta vardı,şişmanda hepimize çürük verdiler.

cosekar
10-08-2017, 08:47

Ben 6 sene önce çürük raporu aldım, boyum 1.78 di, 1.76 ölçtüler, kilom 118 di, askerlik şubesine gidene kadar 2 tane 1.5 lt lik su içtim, 121 ölçtüler, direk tek seferde raporu aldım.

Eworen
10-08-2017, 08:55
Yanlış anlamayın da kilo için tek seferde nasıl elverişsiz raporu veriyorlar yahu böyle bi mantık olabilir mi ?
Adam 2-3 ay sonra zayıflayabilir tığ gibi olabilir
Ben kronik hastayım düzelmem tıbben imkansız 2 senede alabildim

İbrahim33
10-08-2017, 09:12
Salih abi aklıma geldii :)

İşler Gucler 11 Kilo su icmişim Full HD izle | Star TV (http://www.startv.com.tr/video/arsiv/dizi/isler-gucler/11-kilo-su-icmisim)

tylan
10-08-2017, 09:46
Yanlış anlamayın da kilo için tek seferde nasıl elverişsiz raporu veriyorlar yahu böyle bi mantık olabilir mi ?

Obezitede bi hastalıktır. 19 yasımdan beri her türlü tedaviyi rejimi gördüm, spora gittim kilo verdim. Ama. Her seferinde verdiğimden fazla aldım.

rain man
10-08-2017, 09:56

Kilo sadece kilo değil çünkü belli bir seviyede. :)

Metabolik Sendrom Nedir? | Metabolik Sendrom Derneği (http://www.metsend.org/sayfa/metabolik-sendrom-nedir.html)

Artan kilonun uzun dönem etkileri artan kan basıncı, bozulmuş kan yağları profili, bozulmuş insülin cevabı. Bunların sonucunda tansiyon, hiperlipidemi, tip 2 diyabet. Daha ne olmalı elverişsiz olması için :) burada kastedilen biraz kilolu olma durumu değil.

Bu kişilerin mide cerrahisi sonrası daha tamamen düzelme oranı oldukça düşük. Yani ciddi rahatsızlık aslında.

tuner faruk
10-08-2017, 09:58
Bende merak ettiğim birşey sorayım şimde diyelimki bedelli çıktı ve okuldan dolayı askerlik tecilli tecilli olan kişilerde bedelliden yararlanabiliyor mu ?

Bu adara 300E boy kilomuz eşit eğer çürük verirlerse haber ver benimde 31/12/2017'de tecilim bitiyor :D

rodya
10-08-2017, 10:31
O konulardan demedim. Zaten hemfikiriz o konularda. Ama arkadaş ortamında milletin anılarını dinlerken koyuyor. Birde hala askere gitmeyene kız vermeyiz olayı var. benım başıma gelmedı ama kuzenımde çürük aldı benımle beraber. 4 yıllık sevgılısını ailesi vermedi askere gitmedi diye. kaçırmak istedi kız kaçmadı çocuk şuan hala bunalımda.

Valla ben pazartesi askeriye'ye başvurdum, tecil bozdurdum. Salı günü heyet toplantısı varmış. çürük verip yolladılar :) Önce sağlık ocağına yolluyorlar kılo,boy ölçüyorlar,sonra askeri hastaneye gönderiyorlar. ben bunları yaptırdıgımda 25 tı yaşım doktor da iyi birisiydi. Bu yaşa kadar gitmediysen bu yaştan sonra napıcaksın gidipte dedi. orda'da boyumu kılomu ölçtüler. yarın heyet toplanıcak orda karar verilecek dediler. Ama kendı aralarında konusuyorlardı buna çürük verdik diye. ertesi gün gittim 3 saat sıra bekledım yüzüme bişeyler okudular 2 baş parmağımın izini aldılar, bi kağıt verdiler. hadi git bunu askeri şubeye ver, elverişsiz kağıdını al dediler. Tek sivil bendim. 12 günlük askerden,9 aylık askere kadar bir sürü obezdik :) Benden zayıfta vardı,şişmanda hepimize çürük verdiler.

Askerlikle övünen tek millet biziz sanırım.
daha bi tane askerlik anısı anlatanın : suratıma karşı anama, bacıma, soyuma sopuma adam emmeli gömmeli girdi de götüm yemediği için sesimi çıkartamadım.. dediğini duymadım. sorsan herkes ya ülkeyi kurtarmış, ya da alkol esrar partileri düzenlemiş garajlarda vs.

jr1905
10-08-2017, 11:21
Bende merak ettiğim birşey sorayım şimde diyelimki bedelli çıktı ve okuldan dolayı askerlik tecilli tecilli olan kişilerde bedelliden yararlanabiliyor mu ?

Bu adara 300E boy kilomuz eşit eğer çürük verirlerse haber ver benimde 31/12/2017'de tecilim bitiyor :D

Evet yararlaniyor. Kuzenim en son cikan bedelliden yararlanmisti okulu devam ederken.

AliGizda
10-08-2017, 11:31

troll değil dimi bu ? :D

300E
10-08-2017, 12:00
Yorum yapan herkese teşekkür ederim, haftaya askerlik şubesi yolu gözüktü bize. :) tuner faruk gelişmelerden sonra haber veririm. :)

arsenikli
10-08-2017, 12:01
Niye çürük veriyolar kilolulara onlarıda alsınlar gıcıklığına alsınlar

BarışSever
10-08-2017, 12:22
Diğer konuda vatanım için asarım keserim havasında olanların burda gelip nasıl çürük alırım diye sorması da ayrı bi komedi:D

Ssamet
10-08-2017, 12:25
Günümüzde artık askerliğin vatan sevgisiyle alakası olmadığını çoğu kişi biliyordur galiba. Kısa - uzun dönem farketmesizin giden adam askerliğe , devlete söverek geliyor zaten. Duyar kasmanın çokta mantığı yok askerlik askerlik diye :)

cosekar
10-08-2017, 12:58

Dediğim gibi benim dönemimde boy ile kilo arasındaki fark 30 ile 40 arasında olursa 1 sene sonra tekrar çağırıyorlardı (örnek; boyy 1.60 kilo 90 ile 100 arası)

Ama 40 üzeri olursa, ki benim 1.76 boy 121 kilo idi, direk raporu verdiler.

Eworen
10-08-2017, 13:02
Obezitede bi hastalıktır. 19 yasımdan beri her türlü tedaviyi rejimi gördüm, spora gittim kilo verdim. Ama. Her seferinde verdiğimden fazla aldım.

Kilo sadece kilo değil çünkü belli bir seviyede. :)

Metabolik Sendrom Nedir? | Metabolik Sendrom Derneği (http://www.metsend.org/sayfa/metabolik-sendrom-nedir.html)

Artan kilonun uzun dönem etkileri artan kan basıncı, bozulmuş kan yağları profili, bozulmuş insülin cevabı. Bunların sonucunda tansiyon, hiperlipidemi, tip 2 diyabet. Daha ne olmalı elverişsiz olması için :) burada kastedilen biraz kilolu olma durumu değil.

Bu kişilerin mide cerrahisi sonrası daha tamamen düzelme oranı oldukça düşük. Yani ciddi rahatsızlık aslında.

Pardon da kim dedi size kilolu olanları askere alsınlar diye e tabikide alınmayacak
Ama dikkatli okumuyorsunuz tek seferde ömür boyu askerlikten men edilirmi demişim
1 yıl tecil verirsin diyet verirsin olmaz 1 yıl daha verirsin olmaz belki 1 yıl daha verirsin tecil oda olmazda tamam sen muafsın dersin olur biter
Kilo almak zor değil bu 1 kere de muaf etme suistimale çok açık kilo almak birçok kişi için zor değil hatta çok kolay kasıtlı alırsın kiloyu alırsın raporu 3-5 ay sonra verirsin kiloyu bitti...
Hasta insan zaten gerçekten veremez obez olmasının başka nedenleri vardır vb..
Haklıyı haksızı burda ayırt edin
Bakın dikkatli okuyun yineliyorum 1 kerede rapor verilmesi resmen saçmalık..

MeRtCaN
10-08-2017, 13:32
Ben çok kişi gördüm askere gitmemek icin kilo alıp daha sonra gezi eylemlerinde Ulkeyı kurtarmaya Çalışan sonrada Ulkeden Kaçıp Usa ya yerleşen :)

rain man
10-08-2017, 13:47
Pardon da kim dedi size kilolu olanları askere alsınlar diye e tabikide alınmayacak
Ama dikkatli okumuyorsunuz tek seferde ömür boyu askerlikten men edilirmi demişim
1 yıl tecil verirsin diyet verirsin olmaz 1 yıl daha verirsin olmaz belki 1 yıl daha verirsin tecil oda olmazda tamam sen muafsın dersin olur biter
Kilo almak zor değil bu 1 kere de muaf etme suistimale çok açık kilo almak birçok kişi için zor değil hatta çok kolay kasıtlı alırsın kiloyu alırsın raporu 3-5 ay sonra verirsin kiloyu bitti...
Hasta insan zaten gerçekten veremez obez olmasının başka nedenleri vardır vb..
Haklıyı haksızı burda ayırt edin
Bakın dikkatli okuyun yineliyorum 1 kerede rapor verilmesi resmen saçmalık..

Ona katılıyorum. Bunun sebebi de askeri hastanelerin kaldırılması. Yani amiyane tabirle sivil hastaneler çok da zor olmayan şekilde çürük raporu verebiliyor askeri hastanelerde bi prosedür ve mevzuatı vardı. Artık pek yok gibi.

rodya
10-08-2017, 13:48
Ben çok kişi gördüm askere gitmemek icin kilo alıp daha sonra gezi eylemlerinde Ulkeyı kurtarmaya Çalışan sonrada Ulkeden Kaçıp Usa ya yerleşen :)

Ben de çok kişi gördüm sırf askere giderek ülkesini vatanını kurtardığını düşünüp, gazilerden daha fazla kasılan :)

MeRtCaN
10-08-2017, 13:51
Ben de çok kişi gördüm sırf askere giderek ülkesini vatanını kurtardığını düşünüp, gazilerden daha fazla kasılan :)

siz gittiniz mi askere ?

Batuhan Gül
10-08-2017, 13:58
Burası karışır

rodya
10-08-2017, 14:11
siz gittiniz mi askere ?

Ben gezi eylemlerinde ülkeyi kurtarmaya çalışanlardanım.

STP
10-08-2017, 14:45
180 boy varsa 80-3+41 ve ustuyse tek seferde elverissiz verirler...77+41=115 ve ustu ise direk alir

arda35
10-08-2017, 14:49

Geçiniz bu mavraları. Kısa dönem askerliğimin uzunca bir dönemini revirci olarak yaptım. Nice erlerin 2-3 günlük rapor için her türlü dansözlüğü yaptığına bizzat tanık oldum. Bir etek giymedikleri kaldı. Komutanlar da durumun farkındaydı. 3 maymunu oynuyorduk hep beraber.

O yüzden siz siz olun; insanların vatanseverliğini askere gidip gitmemekle sınamayın. O yurtdışına yerleşen adamın vatana çok daha faydası dokunur belki, hiç belli olmaz.

STP
10-08-2017, 14:50
Oglumun gitmemesi icin elimden geleni yapicam ALLAH biliyo

ottoman32
10-08-2017, 14:55
askerligin bati da hicbir anlami yokki, doguyu gormedim o yuzden birsey diyemiyorum, benim oglum orda komutana cay getirsin gotursun yerleri paspaslasin cimleri bicsin ne bileyim agaclari boyasin diye mi gidecek, anlassinlar bir firmayla temizlik calisanlari gelsin gitsin ne olacak bir erin masrafi daha fazladir belkide..

Equinox
10-08-2017, 15:12
Benim sag gozumde tembellik var %80 gorme kaybim var, sol gozumle goruyorum sayilir. Soldada 0,75 gibi bozukluk var. Sag elimi kullaniyorum ne olur durum 30 kasim tecil bitiyor.

STP
10-08-2017, 15:16
Curuk alirsin

ES353
10-08-2017, 15:27
5 defa pnömotoraks (akciğer sönmesi) geçirdim aynı taraftan. İlkinde dren, ikincisinde kapalı ameliyat, 3.sünde yapıştırma ve dren, 4.sünde dren 5.sinde ise tekrar yapıştırma ve dren tedavisi gördüm bunlar 1 sene aralıkla oldu. Şuan 2 sene olucak bi sorun yok ama batma ve ağrı oluyor akciğerde. Bana çürük verirler mi acaba? (şu entry i yazarken bile hafiften ağrı oluyo :D)

onursumer
10-08-2017, 15:30
Benim sag gozumde tembellik var %80 gorme kaybim var, sol gozumle goruyorum sayilir. Soldada 0,75 gibi bozukluk var. Sag elimi kullaniyorum ne olur durum 30 kasim tecil bitiyor.

aynı durumda arkadaşıma muafiyet verdiler kaybın çok fazla gitmek için uğraşsan bile sanmıyorum alıcaklarını

5 defa pnömotoraks (akciğer sönmesi) geçirdim aynı taraftan. İlkinde dren, ikincisinde kapalı ameliyat, 3.sünde yapıştırma ve dren, 4.sünde dren 5.sinde ise tekrar yapıştırma ve dren tedavisi gördüm bunlar 1 sene aralıkla oldu. Şuan 2 sene olucak bi sorun yok ama batma ve ağrı oluyor akciğerde. Bana çürük verirler mi acaba? (şu entry i yazarken bile hafiften ağrı oluyo :D)

seni almaları mucize olur riskin çok fazla artık doktorlar böyle duruma risk alıp askere elverişlidir dediğine şahit olmadım

dirk
10-08-2017, 15:35
şöyle bi okudumda paşapaşa gidip gelecem gibi görünüyor.. Yakın yerler cıkarsa gelirim yanınıza a dostlarrr :D Equinox tayın izmire cıktı askerlik yok hayat sana güzel :D beni kordana götürrrrr...

ES353
10-08-2017, 15:39
aynı durumda arkadaşıma muafiyet verdiler kaybın çok fazla gitmek için uğraşsan bile sanmıyorum alıcaklarını

seni almaları mucize olur riskin çok fazla artık doktorlar böyle duruma risk alıp askere elverişlidir dediğine şahit olmadım

Nöbet tutamam üşütmemem lazım, spor yapamam kendimi kasmamam lazım yaptıracakları bişeyde yok geri hixmette spprsuz nöbetsiz askerlik yaptıırrlarmı acaba?

onursumer
10-08-2017, 15:42
Nöbet tutamam üşütmemem lazım, spor yapamam kendimi kasmamam lazım yaptıracakları bişeyde yok geri hixmette spprsuz nöbetsiz askerlik yaptıırrlarmı acaba?

eskiden çok giden gordum belli şeylerden muafiyet alarak giden ama son 3-4 yılda hiç şahit olmadım ki riskli bir durum bence seninkinde o topa girmezler

300E
10-08-2017, 15:50
Abiler, kardeşler, herkes askere gidecek diye bir durum yok, askerlik dediğin şey şuan kirli siyasilerin ellerinde, hele 15 temmuzda o masum erlerin hallerini gördükçe hiçte gidesim yok kimse kusura bakmasın, vatan millet müdafası olsa amenna, seve seve giderim, ama memleketin, askerliğin durumu ortada. Ayrıca küçüklükten geçirdiğim bir ameliyattan ötürü, kendimi bildim bileli hep kiloluyum, askere gitmeme gibi bi hakkım varken bırakında kullanayım, burada kahramanlık naraları atanlar, imkanı olsa onlarda kaçardı bence, boşa çaka satmaya gerek yok.

ES353
10-08-2017, 15:57
eskiden çok giden gordum belli şeylerden muafiyet alarak giden ama son 3-4 yılda hiç şahit olmadım ki riskli bir durum bence seninkinde o topa girmezler

Valla kime anlatsam almazlar diyolarda bakalım ne olacak

streetracer_nos
10-08-2017, 16:25

Umarım hakkında hayırlısı olur ama gidipte birliğe düşersen orda da böyle deme.Daha farklı bi dille anlat yoksa yapmaman gereken herşeyi inatla daha fazla yaptırırlar..

KÖROĞLU
10-08-2017, 17:11
askerligin bati da hicbir anlami yokki, doguyu gormedim o yuzden birsey diyemiyorum, benim oglum orda komutana cay getirsin gotursun yerleri paspaslasin cimleri bicsin ne bileyim agaclari boyasin diye mi gidecek, anlassinlar bir firmayla temizlik calisanlari gelsin gitsin ne olacak bir erin masrafi daha fazladir belkide..

Ben doğuda yaptım, karakol komutanı olarak. Çatışma yoktu ama tv lerde reklam yapmak için 3 kulede 9 askerim 12 saatten fazla aç kaldı.

7 günde 6 saat uyudum genel kurmay başkanına tören rahatta tekmil verdim.

Bulunduğum karakol 1 haftada reklam için yenilendi öncesinde sıcak su nadiren oluyordu çocuklar duş alsın diye.

Sorsan yemekler nefis, gel gelelim sivilde kaportacı olan askeri aşçı yapmak zorunda kaldım, 1 ayda 240 tane poğaça yedim.

Gücü olmayan adamlar mecbur o yemekleri yedi, elimden bir şey gelmedi kahrolmak dışında.

Tezgahtaki elma gibi iri kıyım adamları diğer karakollardan seçip benim askerim diye en öne koydular imaj kaygısıyla.

Bunları karalamak kötülemek için yazmıyorum, sözlerim sana da değil sakın alınma ama bu ülkede hala askerliğini yapmayana vatan haini gözüyle bakılıyorsa o adam cahilin önde gidenidir.

Askerlik yapılmalı ama daha kısa, hayata dair istediğini istediğin zaman yapamayacak olmanın ağırlığını herkes tatmalı.

Emir komuta ne öğrenmeli. Ama çok haksızlıklar var.

Equinox
10-08-2017, 19:58
Kanka gel sen buraya narlidereye carsi izinlerinde cesmeye kacariz :) bakalim ben yirtmak icin ne gerekiyosa yapacam hic gidesim yok :))

MeRtCaN
11-08-2017, 12:24
Ben gezi eylemlerinde ülkeyi kurtarmaya çalışanlardanım.

cok ıyı kurtardınız uleyı daha beter bı hal aldı :)

MeRtCaN
12-08-2017, 11:32
Analar ne evlatlar doğuruyor bi o tatafa bak bide bu tarafa....

https://i.hizliresim.com/ER9aG8.jpg

N0M4dh
12-08-2017, 13:13
Ben doğuda yaptım, karakol komutanı olarak. Çatışma yoktu ama tv lerde reklam yapmak için 3 kulede 9 askerim 12 saatten fazla aç kaldı.

7 günde 6 saat uyudum genel kurmay başkanına tören rahatta tekmil verdim.

Bulunduğum karakol 1 haftada reklam için yenilendi öncesinde sıcak su nadiren oluyordu çocuklar duş alsın diye.

Sorsan yemekler nefis, gel gelelim sivilde kaportacı olan askeri aşçı yapmak zorunda kaldım, 1 ayda 240 tane poğaça yedim.

Gücü olmayan adamlar mecbur o yemekleri yedi, elimden bir şey gelmedi kahrolmak dışında.

Tezgahtaki elma gibi iri kıyım adamları diğer karakollardan seçip benim askerim diye en öne koydular imaj kaygısıyla.

Bunları karalamak kötülemek için yazmıyorum, sözlerim sana da değil sakın alınma ama bu ülkede hala askerliğini yapmayana vatan haini gözüyle bakılıyorsa o adam cahilin önde gidenidir.

Askerlik yapılmalı ama daha kısa, hayata dair istediğini istediğin zaman yapamayacak olmanın ağırlığını herkes tatmalı.

Emir komuta ne öğrenmeli. Ama çok haksızlıklar var.

askeri yırtmak için 6 kg ye ihtiyacım vardı, ayrıca babam emekli yarbay, askerde rahat edeyim diye 1 ayda 5 kg daha verdim.

ben askerliğimi 14. zırhlıda yaptım bilen bilir, yoksa kıbrısta askerlik yaptım diyince kebap gözüyle bakarlar, susuzluğu iyi bilirim askerde çok şükür durumum vardı bende kantinden alış veriş edebildim.

ben devletin verdiği 3 mermi ziyan olmasın diye besmele çekerek ateş ettim, millet gece devriyesi olmayayım diye rum dağlarına attı.

milliyetçilik, vatanpervelik iyi güzel hoş şeylerdi, sırf "abladır" ifadesi ile bu devlet anneme 17 gün hapis yatırdı, bağış- himmet - burs yok, toplantı oturma yok, bank asya hesabı yok, mit raporu temiz, emniyet istihbarat raporunda 1 adet a4 kağıdı var oda kimliğinin fotokopisi, kadın zaten namaz kılacak kadar dua bilir, bu ifadeyi veren de gizli tanık 4. duruşma bitti ortada yok, kardeşim ortada hiç bir delil yok bu kadın neyin ablasıdır diyen hakim de yok, üstelik annem alman vatandaşı devletimiz tüm hak hukuğu çiğneyerek büyük elçilik yetkilileri ile görüştürmedi ve benim annem kalp hastası, gömeç denilen yerde pencere ile kapı ceyran yapsın diye kapıyı aralamalarına dahi izin vermediler (3. gün kalaya kadar), baskı tanıdık ile 10. günde avukatı ile görüştürdük, oraya koydukları nöbetçi doktor ise zorunlu görevine 10 gün önce başlayan doktor, bizim evimizde hala tavuk pişmez, 3 öğün bozuk dürüm vermişler.

nişancı belgem ve tank üstündeki topu (ağır silah) kullanma belgem vardı, dedemin babasından kalma istiklal madalyamız var, ben bir daha hiç bir devlet kurumunda görev almamı engelleyecek bir rapor dahi aldım.

şimdi akpli arkadaşlar istediği kadar adaletten, askerden namus ve kul hakkından bahsedebilir.

KÖROĞLU
12-08-2017, 15:13
askeri yırtmak için 6 kg ye ihtiyacım vardı, ayrıca babam emekli yarbay, askerde rahat edeyim diye 1 ayda 5 kg daha verdim.

ben askerliğimi 14. zırhlıda yaptım bilen bilir, yoksa kıbrısta askerlik yaptım diyince kebap gözüyle bakarlar, susuzluğu iyi bilirim askerde çok şükür durumum vardı bende kantinden alış veriş edebildim.

ben devletin verdiği 3 mermi ziyan olmasın diye besmele çekerek ateş ettim, millet gece devriyesi olmayayım diye rum dağlarına attı.

milliyetçilik, vatanpervelik iyi güzel hoş şeylerdi, sırf "abladır" ifadesi ile bu devlet anneme 17 gün hapis yatırdı, bağış- himmet - burs yok, toplantı oturma yok, bank asya hesabı yok, mit raporu temiz, emniyet istihbarat raporunda 1 adet a4 kağıdı var oda kimliğinin fotokopisi, kadın zaten namaz kılacak kadar dua bilir, bu ifadeyi veren de gizli tanık 4. duruşma bitti ortada yok, kardeşim ortada hiç bir delil yok bu kadın neyin ablasıdır diyen hakim de yok, üstelik annem alman vatandaşı devletimiz tüm hak hukuğu çiğneyerek büyük elçilik yetkilileri ile görüştürmedi ve benim annem kalp hastası, gömeç denilen yerde pencere ile kapı ceyran yapsın diye kapıyı aralamalarına dahi izin vermediler (3. gün kalaya kadar), baskı tanıdık ile 10. günde avukatı ile görüştürdük, oraya koydukları nöbetçi doktor ise zorunlu görevine 10 gün önce başlayan doktor, bizim evimizde hala tavuk pişmez, 3 öğün bozuk dürüm vermişler.

nişancı belgem ve tank üstündeki topu (ağır silah) kullanma belgem vardı, dedemin babasından kalma istiklal madalyamız var, ben bir daha hiç bir devlet kurumunda görev almamı engelleyecek bir rapor dahi aldım.

şimdi akpli arkadaşlar istediği kadar adaletten, askerden namus ve kul hakkından bahsedebilir.

yazık çok üzüldüm anne'nizin yaşadıklarına. Ben hep söylüyorum bir varmış bir yokmuş bir durumdayız şuan.

Bu satırları yazarken 10 dk sonra bakarsın çevirirler içeri alırlar, ne olduğunu anlayana kadar aylar geçer.

Ülkeyi bu duruma düşürenler ya da bu durumlardan haberi olmayanlar yüzünden ne hallere geldik.

Akrabamız 13 ay yattı iddianamesinde çocuklarını bu vatandaşların okullarında okutmuş güya.

Adamın tıbben çocuğunun olması mümkün değil gerisini sen düşün.

Kimse çıkıp sormuyor. Madem bu okullar bankalar zararlı idi, Devlet olarak sen buna yasal müsaade verip neden açık kalmasına izin verdin.

Benim ve ailemin bu bankalarda hiçbir hesabı ve hareketi olmadı. Annem devlet memuru kadın 30 senedir hizmet ediyor, benim diyen insandan daha çok çalışmıştır, taktirleri aldığı belgeleri havada uçuşuyor. Es kaza bu bankada hesabımız olsa bu gün belkide terörist diye adımız çıkacaktı.

Çok hatalar var çok yanlışlar var, suçsuz olup çok canı yanan var. Bunları yazarken hayal ettim annemi hapiste yüreğim daraldı, inan çok üzüldüm :(

Bunları yaşadıktan sonra hak hukuk adalet herhangi bir şey ifade etmiyordur size.

İçimiz acıyor ama kaybedeceklerimiz uğruna yaşadığımız korkudan kendimizi ifade bile edemiyoruz.

Bir kesim var her şeyi güllük gülistanlık gören diğer bir kesim var (bence) gerçeği görüp her gün ne kadar daha b0ka battığımızı anlayan.

Sonumuz hayır olsun diyelim. Askerliğe karşı değilim, çok şey kattı bana. Karşı olduğum sistemdeki adaletsizlikleri.

rodya
13-08-2017, 07:04
cok ıyı kurtardınız uleyı daha beter bı hal aldı :)

Çocuk tecavüzcülerine peçete tutmaktan iyidir.

MertSerhanÖ.
13-08-2017, 10:50

:)))))))))

buraek4
13-08-2017, 10:54
Analar ne evlatlar doğuruyor bi o tatafa bak bide bu tarafa....

https://i.hizliresim.com/ER9aG8.jpg
Burda yazılanları görünce direk Eren geldi aklıma . Bu ülke ayaktaysa Eren gibi yiğitlerin sayesinde. Askerden kaçmayı düşünen totoşlarada tavsiyem pembe teskere alın. Bundan sonraki hayatınızda size en yakışan şey pembe nüfus olur

ES353
13-08-2017, 11:16
Burda yazılanları görünce direk Eren geldi aklıma . Bu ülke ayaktaysa Eren gibi yiğitlerin sayesinde. Askerden kaçmayı düşünen totoşlarada tavsiyem pembe teskere alın. Bundan sonraki hayatınızda size en yakışan şey pembe nüfus olur

Ooooo büyük milliyetçi helal sanaaa arkadaşa bu yorumundan dolayı tek sıkımlık diş macunu hediye edelim. Şu gerici zihniyeti bi aşamadınız ERENİYİKİVAR helal olsun olsun aslan gibi çocukmuş çoğu delikanlıyım diye geçinenlerden daha delikanlıymış lakim bu çocuk askerlik yaparken şehit olmadı dikkat edersen. Askerlikle adamlık ölçülmez.

Skyhawk34
13-08-2017, 11:19
Konuyu kaç gündür (belki haftadır) görüyordum girmek bugüne nasip oldu. Konu almış başını gitmiş nerelere.

N0M4dh
13-08-2017, 12:01
teröristin açıkça bastığı yerde, bu şehidimize "çelik yelek, kompozit giydiremeyenleri" aklayalım tabi.

açığa alınan herhangi bir kimse var mı?

aynı şey dünyanın herhangi bir ülkesinde olsa valiyi bacağından asarlar mı asmazlar mı? emniyet müdürünü açığa alırlar mı almazlar mı?

bir ölür bin dirilir güzel bir felsefe de gerektiğinde güzel.

tıpkı Fırat gibi 3-5 gün anacağız.

Equinox
13-08-2017, 12:42
Birakin bu pembe teZkere ayaklarini, benim abim batmanda jandarma komando astekti ben bilirim 9 ay ailemin neler cektigini. Ben devlet memuruyum 3 yil urfada gorev yaptim cogu askerin gormedigi sinir noktalarinda suructa hatta en pis doneminde aylarca bulundum belimde silah dahi olmadan. 1,5 yildir evliyim daha iki hafta once esimle biraraya geldim evliligimizin en guzel 1,5 yili gitti daha yeni biseyleri yoluna koyabilecekken 6 ay daha gitsin istemiyorum. Git derlerse zaten gitcem korkum yok. Kimse tuvalet temizlemeye merakli degil

Evrenoz
13-08-2017, 12:45

Adam gibi konuş, beceremeyeceksen de adam gibi konuşmayı hak ettiğin şekilde muamele edelim.
Askere gitmek ya da gitmemekle erkeklik, adamlık belirlenmiyor. Askere gitmedi diye kimsenin erkekliğine laf etme haddin yok burada.

rodya
13-08-2017, 13:15
Benim kafa çok basmıyo ne yalan sölim. Şimdi sizin zihniyete göre bu çocuk yiğit mi yoksa kelle mi?

streetracer_nos
13-08-2017, 13:48
şu şartlarda sembolik bi rakam olsa ve herkez parasını verip kimse askere gitmese işinize gelir mi?

G.U.Z.
13-08-2017, 14:20
Yıllarca çözüm süreci ayağına teröristlere göz yuman, onların değerli görüşlerinin önemli oduğunu söyleyenlere oy verenler burada milliyetçilik oynuyorlar.. Kendileri orduya katılmak için başvurdu mu acaba?? Uzman çavuş, astsubay, subay olarak da vatana hizmet etmelerini bekleriz..
6ay askerlik yaptım.. bana yaptırdıkları işi asgari ücretle çalışan birine yaptırabilirlerdi, ben de o sırada mühendis olarak ülke üretimine katkıda bulunurdum.. atış talimi olarak harcadığım 6 mermi de cabası

mertkan
13-08-2017, 14:44
berkin elvancılar

eren bülbül ölünce nerdeler acaba hiç ses çıkmıyor ?

Evrenoz
13-08-2017, 14:51
berkin elvancılar

eren bülbül ölünce nerdeler acaba hiç ses çıkmıyor ?

buradayız

Zoruna mı gitti? Ölüleri mi yarıştıracaksın? ölenler üzerinden prim mi yapacaksın
ne iğrenç bir varlıksın lan sen
siktir git bu forumdan

G.U.Z.
13-08-2017, 15:06
Adamlarin zihniyeti bu, bizden sizden diye ayiriyor.. Olen insandir, olduren olumune sebep olan sucludur..

Evrenoz
13-08-2017, 15:08
Adamlarin zihniyeti bu, bizden sizden diye ayiriyor.. Olen insandir, olduren olumune sebep olan sucludur..

Herif öyle bir yazmış ki sanki PKK'nın katlettiği gencecik çocuğa laf edecek, onun için üzülmeyecek Berkin'in arkasından üzülenler..
iyi oluyor böyle konular
pislikten temizleniyor forum

mrtngn
13-08-2017, 15:28
Abimin yakın bi arkadası benimde abi dediğim bi insan şu fotoğrafı paylaşmış berkinciler neredesiniz diye :)

https://i.hizliresim.com/vpvJD6.jpg

Berkin neden,nasıl öldü diye polemiğe girmeden açtım baktım bugünkü manşeti;

https://i.hizliresim.com/29VE3q.jpg

Hani dedim manşet senin dediğin gibi değil bak kocaman "Kahraman Eren" yazıyor.

Verdiği cevap; verilen tepkiler sonrasında ertesi gün böyle bir manşet atmışlar, olayın ertesi günü bütün gazeteler manşet yaparken sözcü yapmamış.

Bir önceki günkü manşetlere döndüm ki habertürk haricinde tek bir gazete bile manşet yapmamış :) :) Ama gelde anlat şimdi bu insanlara, birşey tutturup konuşup gidiyorlar ama nasıl gidiyorlar onlarda bilmiyor :)

streetracer_nos
13-08-2017, 16:32
Arkadaşlar vatana hizmette statü , maddiyat tahsil gibi ayrımlar olmamalıdır.Bu şekilde olduğunda olay benim param var benim yerime birileri ölüyo nasılolsaya dönüyo .Birlik bütünlük kalmadı da bu tarz olaylarda bunun yıkımını son derece hızlandırıyor.TR gibi 4 koldan tehditte olmazsın topragında gözü olan olmaz o zaman zaten bunlar tartışılmaz.
G.U.Z.

O zaman maddi durumu iyi bi esnafta sana aynı yorumu yapar ben aylık 1 milyon istihdam saglıyorum bu isleri muhendisler yapsın diyip cıkar isin icinden

MeRtCaN
14-08-2017, 09:41

https://i.hizliresim.com/Q7oOvk.jpg

aynen oyle usta fark ortada zaten keske su piç e tecavuz etselerdı sızde onu savunsaydınız :D

G.U.Z.
14-08-2017, 10:21
Arkadaşlar vatana hizmette statü , maddiyat tahsil gibi ayrımlar olmamalıdır.Bu şekilde olduğunda olay benim param var benim yerime birileri ölüyo nasılolsaya dönüyo .Birlik bütünlük kalmadı da bu tarz olaylarda bunun yıkımını son derece hızlandırıyor.TR gibi 4 koldan tehditte olmazsın topragında gözü olan olmaz o zaman zaten bunlar tartışılmaz.
G.U.Z.

O zaman maddi durumu iyi bi esnafta sana aynı yorumu yapar ben aylık 1 milyon istihdam saglıyorum bu isleri muhendisler yapsın diyip cıkar isin icinden

Askerde benim yaptigim isi yapmasindan iyidir..
Askeri hastanede hizmet bolugundeydim, gece santralciligi yaptim, bir arkadas hastanenin randevu servisindeydi, baska biri bilgiislem..acemilikte aldigim 1 aylik egitim vatan savunmasi konusunda bana katki saglamismidir, hic sanmiyorum..
Ben kendi meslegim muhendis oldugu icin onu soyledim, meslegiyle alakasiz bir gorevde askerde hizmet veren herkes ayni durumda bence

G.U.Z.
14-08-2017, 10:23
https://i.hizliresim.com/Q7oOvk.jpg

aynen oyle usta fark ortada zaten keske su piç e tecavuz etselerdı sızde onu savunsaydınız :D

Capin bu kadar iste.. Bildigin kan siyaseti yapiyorsun gobek atiyorsundur 16 yasinda cocuk oldu de bana malzeme cikti diye.. Berkine uzulen Erene uzulemez mi.. Biz sizin gibi dindar gozuken ama merhametsizlerden degiliz.. Kimden din egitimi aldiysan o seni dinden cikarmis soyleyeyim sana..

MeRtCaN
14-08-2017, 11:07
Capin bu kadar iste.. Bildigin kan siyaseti yapiyorsun gobek atiyorsundur 16 yasinda cocuk oldu de bana malzeme cikti diye.. Berkine uzulen Erene uzulemez mi.. Biz sizin gibi dindar gozuken ama merhametsizlerden degiliz.. Kimden din egitimi aldiysan o seni dinden cikarmis soyleyeyim sana..

ben siyasetten anlamam valla siyatet nedir bilem gördüğümü yazıyorum

hiç bi siyasi görüşüm yok

ama askerden kaçan benim icin vatan hainidir.

ama adamın rahatsızlıkları vardır obezdir hastalıgı vardır gitmesin askere
benım demek istedim askerlık ıcın kılo alıp
muayene oncesı 3 lt su ıcın tartıya cıkan adam gelıpte bana ulkeyı savunmasın arkadas

Tayfun.O
14-08-2017, 13:54

Berkine üzülüpte Eren e üzülmeyen çok. Çok değil twittera girip bakabilirsiniz.
Benim şahsi düşüncem ise devletin polisine taş atıp dhkpc li bir velet ile askerine yardım eden Eren in bir farkı olması lazım. Yukarıda ki Atatürk'ün resmine ayıp. Onu kurduğu Devlete ayıp. Muhalefet olucaz diyen gururumuzu, ve onun kurduğu manevi değerleri ayakların altına almanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Saygılarımla

GokhanRS
14-08-2017, 15:51
Berkine üzülüpte Eren e üzülmeyen çok. Çok değil twittera girip bakabilirsiniz.
Benim şahsi düşüncem ise devletin polisine taş atıp dhkpc li bir velet ile askerine yardım eden Eren in bir farkı olması lazım. Yukarıda ki Atatürk'ün resmine ayıp. Onu kurduğu Devlete ayıp. Muhalefet olucaz diyen gururumuzu, ve onun kurduğu manevi değerleri ayakların altına almanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Saygılarımla

Çocuk çocuktur, ölen hepsine üzülüyorum, ben şehit oğluyum ama askere polise taş atan çocuktan tut da, suriyelisine kadar üzülürüm, Erenlere ahmetlere berklere, ölen her bir çocuğa üzülmeyen gaddardır, insafsızdır. Rahmetli jandarma komutan babam hep derdi ki, her bir pkkliyi bile öldürdüğümüzde evlat katili gibi hissedermis kendini, o öldürmek zorunda kaldığı insanların aslında hepsinin kandırılmış beyni yıkanmış bizim insanlarımız olduğunu bilir ve terörist öldürdüğünde sevinmez aksine göz yaşı bile dokermis keşke teslim olsaydı keşke kurtarabilseydim dermiş. Kaldı ki babam egeli, Doğulu bile değilken öldürmeden teslim alabilme taraftarı bir insandı rahmetli. Ben şehit oğlu olduğum halde pkklılarin bile çocuklarına kin tutmuyorum, nasıl tutabilirim ki? O çocuk senin benim oğlum olsaydı Atatürkçü vatan sever bir evlat olacaktı, o çocuğun suçu ne ki, gitti bir o çocuğunun oğlu oldu?

O yüzden 15 yaşında çocuğa pkklı diye iftira atıp, kimin çocuğu olduğuna göre adam ayırıp senin benim şehidim yapan insanları ben aşağılık kendini bilmez insanlar olarak görüyorum ve kendi akrabalarımdan bile buna alet olanları sosyal medyada filan zaten sildiğim gibi gerçek hayatta da akrabam olsa bile görüşmüyorum artık, çünkü bizim babalarımız çocuklar ölmesin diye ölmüşken, ölen çocukları senin benim diye ayıranların insanlığa faydalı kişiler olduklarını sanmıyorum. Yanlış anlama denk geldi alıntı yaptım, sana ithafen yazmadım.

Evrenoz
14-08-2017, 17:43
Çocuk çocuktur, ölen hepsine üzülüyorum, ben şehit oğluyum ama askere polise taş atan çocuktan tut da, suriyelisine kadar üzülürüm, Erenlere ahmetlere berklere, ölen her bir çocuğa üzülmeyen gaddardır, insafsızdır. Rahmetli jandarma komutan babam hep derdi ki, her bir pkkliyi bile öldürdüğümüzde evlat katili gibi hissedermis kendini, o öldürmek zorunda kaldığı insanların aslında hepsinin kandırılmış beyni yıkanmış bizim insanlarımız olduğunu bilir ve terörist öldürdüğünde sevinmez aksine göz yaşı bile dokermis keşke teslim olsaydı keşke kurtarabilseydim dermiş. Kaldı ki babam egeli, Doğulu bile değilken öldürmeden teslim alabilme taraftarı bir insandı rahmetli. Ben şehit oğlu olduğum halde pkklılarin bile çocuklarına kin tutmuyorum, nasıl tutabilirim ki? O çocuk senin benim oğlum olsaydı Atatürkçü vatan sever bir evlat olacaktı, o çocuğun suçu ne ki, gitti bir o çocuğunun oğlu oldu?

O yüzden 15 yaşında çocuğa pkklı diye iftira atıp, kimin çocuğu olduğuna göre adam ayırıp senin benim şehidim yapan insanları ben aşağılık kendini bilmez insanlar olarak görüyorum ve kendi akrabalarımdan bile buna alet olanları sosyal medyada filan zaten sildiğim gibi gerçek hayatta da akrabam olsa bile görüşmüyorum artık, çünkü bizim babalarımız çocuklar ölmesin diye ölmüşken, ölen çocukları senin benim diye ayıranların insanlığa faydalı kişiler olduklarını sanmıyorum. Yanlış anlama denk geldi alıntı yaptım, sana ithafen yazmadım.

Ne güzel adam gibi adamsın sen..

Bu memleketi düştüğü lağım çukurundan senin gibiler kurtaracak...

Babanın da ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun... Gurur duyuyordur seni gördükçe...

aslanneron
27-10-2017, 22:54
tekrardan ufak bir hort yapalım konuya . şimdi bu kilo ile ilgili olarak boydan 28 fazla olunca ertesi yıl kontrol ,38 fazla olunca direk rapor veriliyor diye okudum ama emin değilim konu ile ilgili askerlik şubesinden bilgi alabilir miyim?

Ferhat_V
27-10-2017, 23:27
askerlik şubesi yada hastaneden bilgi alabilirsin..1 2 yıl erteleme sonra kurul raporuyla çürük verirler.

aslanneron
27-10-2017, 23:28
askerlik şubesi yada hastaneden bilgi alabilirsin..1 2 yıl erteleme sonra kurul raporuyla çürük verirler.

teşekkürler

SK10
22-11-2017, 14:56
boyum 1.78 kilom 119 seneye muayene zamanım ama sizce çürük alırmıyım