PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Polisine cezayı kim kesicek?

RedSun
13-11-2014, 23:52
http://www.youtube.com/watch?v=vfqQkQnLESc&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=vfqQkQnLESc&feature=youtu.be

bu video sonunda ceza yedim, kağıdı imzamalamadım muhtemelen eve gelir. tehlikeli araç kullanmaktan yazıcakmış cezayı bakmadım ne yazdı ne yazmadı. kendisi sinyal vermeden şerit değiştirip arkasındaki aracı tehlikeye attığının farkında değil. bu arada ben sağa geçerken sinyal veriyorum. hatta önüme geçtiğinde selektör yapıp geçmesi için yavaşlıyorum.

vatandaşın polisi geçme gibi bir düşüncesi olamaz, mazallah trafiğin kralı onlar. haklı olsanda haksızsındır herzaman.

gelicek olan cezaya nasıl itiraz edebilirim? nasıl bir yol izlemem gerek?

XSi
13-11-2014, 23:59
geçmiş olsun, uğraştığın yanına külfet olarak kalıyor bu tip durumlarda.

RedSun
14-11-2014, 00:24
araştıyorum ama görüyorumki polisi şikayet etmek devletin kabul etmediği birşey olsa gerek.

schizophrenic
14-11-2014, 00:46
Yanlış anlamayın ama burda suçlu trafik polisi değil , çünkü sizin sağa doğru hamlenizden önce kendisi en sağ şeride yöneliyor yavaş yavaş .

Hatta trafik polisinin geçiş üstünlüğü olduğu için büyük ihtimal size , geçiş hakkı vermemek , şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak suçlarından ceza yazmıştır.

yeni accentler'de genellikle komiserler , amirler vs taşınıyo yani şikayet etseniz bile bişey çıkartabilmeniz zor

Mertİ.
14-11-2014, 01:18
kusura bakmayında bu videoda suçlu sizsiniz sanki..

ygtrn
14-11-2014, 01:48
polis amcalar sağa girmek için hamle yapmış, evet sinyal vermemiş ama hamleyi yapmış, arkadanda siz delidana gibi gelince tereddütte kalmış girmemiş, şimdi olay şu, ister polis olsun ister sıradan vatandaş olsun, öndeki aracın en ufak bir kısmı dahi sizin bulunduğunuz şeridi işgal ediyorsa ve siz illada o aracı geçecem diye aradan sıkışarak geçiyorsanız kusura bakmayın hata sizde, öndeki aracın hiçbir şekilde hiçbir kısmı sizin ilerlediğinz şeritte bulunmadığı sürece onu kurallara uygun bi şekilde geçmiş olursunuz, aksi taktirde hata sizin...

Mr.K
14-11-2014, 01:51
Yahu iyi hos diyosunuz hepinizde sinyal nerde ? Yeri gelio kufredilmio mu makas atanlara bilmemneye ben sinyal kullanip makas atan gormedim.
O zaman o adamlar bayanlar trolarda sucsuz. + aksi bir durum olmadigi surece ,sirenler cakarlar faal degilken normal arac statusundedir araclar.

ulasoztas1
14-11-2014, 01:57
polis dediğiniz gibi sinyal vermeden şerit değiştirmeye kalkmış ama sizinle aynı anda sağa hamle yapıyor sizin önünüzde olduğu içinde siz sıkışmış oldunuz. Buraya kadar bence ne o ne de siz hatalısınız. Trafikte bu tür anlar yaşanıyor iki tarafta o an birbirini kollayıp biri diğerine yol verince sorun kalmıyor, siz biraz inatçı davranınca oda hukuksal üstünlüğünü kullanıp ceza yazmış, geçmiş olsun.

ygtrn
14-11-2014, 02:08
ama olay polisin sinyal vermesi değil zaten, polis yada bi başkası farketmez, isterse şerit değiştirmesin keyfi olarak yolu ortalamış olsun, o araç senin bulunduğun şeridi tamamen terk etmedikçe onu kesinlikle geçemezsin, aksi taktirde kural çiğnemiş oluyorsun, bunun gibi bir durum söz konusu olduğunda öndeki araca yol istemek maksatlı duyulur veya görünür bi işaret yapılır ve aracın kendi şeridine yada şerit değiştirmek istiyorsa sizin bulunduğunuz şeride geçmesini beklemek mecburiyetindesin, aksi taktirde dediğim gibi hata karşı tarafta değil...

bayramoglu
14-11-2014, 02:10
trafikte olur böyle hatalar siz araya girince size de vurabilirdi yine siz zarar görürdünüz. uğraşmanıza değmemiş.

ygtrn
14-11-2014, 02:15
ki bide o araya girmek için emniyet şeridi ihlalide yapılmış, bde anlamadığım bu acele ne? ilerde trafik zaten sıkışıyor polis arabasını geçince gidilecek yere varılsa tamam geçin, ama varılan tek yer en fazla 10 metre ötesi, yapılan hamleyi çok luzumsuz gördüm ben kusura bakmayın, trafiğin tın tın aktığı yerlerde bu tarz haraketleri çok gereksiz buluyorum ben çünkü 10 metreden öteye varılamıyor malesef...

ege_c
14-11-2014, 03:59
En soldan en saga, ordan emniyet seridine sonra tekrar anayola.. Bu görüntüyle itiraz falan etmeyin bence, atladiklari bi kural ihlali varsa onu da eklerler.

Maxi
14-11-2014, 07:10
bence bu olayda pek cezalık bir durum yok, biraz gıcıklığına ceza yemişsin gibi..
en soldan en sağa geçme var ki çok üzerinde durulacak mevzu değil, yani makas ata ata 5km giden yok ortada.
ama polise ceza bilmem ne gibi suçlamalık birşeyde yok

önce geçiş üstünlüğü denen şeyi sindirmek lazım
var öyle birşey.
bazen yazanlar oluyor , polis sinyal vermedi, polis kırmızıda geçti hey heyyy
evet geçebilir
ambulans-itfaiye aracı gibi düşünün
polis aracının geçiş üstünlüğü var emniyet şeridindende gider, kırmızıda da geçer, yasak yerden U dönüşüde yapar.

son günlerde süregelen olaylardan sonra "polis" kavramı ağırlığını yitiriyor galiba?
ha polis ha manav gibimi düşünmeye başladınız? :)

unutmayın o videodaki polis aracı.

Sert@ç
14-11-2014, 07:52
Keşke size bunları söylerken ses kaydı olsaydı eğer varsa haritadan yer seçtirin
Hatta keşke size bunları söylerken kamerayı gösterip ceza yazarsan kaydı gösterir davacı olurum deseydiniz

Berkan
14-11-2014, 08:00
Bazen yaşadığmız yeri/ülkemizi danimarka isviçre gibi ülkelerle karıştıyoruz galiba.

ERTAN
14-11-2014, 08:03
Geçmiş olsun Inanç abi. Büyük ihtimal polis yan aynadan bakıp solundan sağına gecince makas falan atıyorsun sandı. Ayrıca polis niye şerit ortaliyarak gidiyor onuda anliyamadik. Emniyet şeridine girdi diyen arkadaşlarda dikkatli bakarsa o emniyet şeridinden ne ambulans, nede polis arabası gecebilir:)

Shadow_Dancer
14-11-2014, 08:08
Kanka geçmiş olsun.. Hiç ugrasma bi sonuç alamazsın..

Sezgin
14-11-2014, 08:15
Bence video sahibi arkadaş sonuna kadar haklı, sinyalsiz şerit değiştirmek nasıl bir kafadır ya ? Üstelik sen polissin. Ben sinyalsiz üzerime doğru kayan araçların inadına sağından solundan daha da yükleniyorum. Biraz görgülü olun allah aşkına. Araba kullanıyorsunuz, can taşıyorsunuz. Önemsiz dediğiniz sinyal hayat kurtarıyor.

luca55
14-11-2014, 08:55
benim bildiğim araç sol şeritten sollanır, siz sağdan araç solluyorsunuz.mahkemeye bu görüntüyle gitseniz birde ondan ceza yersiniz.

HaKo
14-11-2014, 08:57
bence videoda 2 tarafta da hata var ama burada ceza yiyecek kadar bir şey de yok. Herif kıllığına yazmış işte. Ama mahkeme falan yoluna gidilirse bu görüntüden her türlü zararla çıkılır.

onurgoyunc
14-11-2014, 09:02
bence videoda 2 tarafta da hata var ama burada ceza yiyecek kadar bir şey de yok. Herif kıllığına yazmış işte. Ama mahkeme falan yoluna gidilirse bu görüntüden her türlü zararla çıkılır.

Benzer düşünüyorum. Ayrıca polisin geçiş üstünlüğü siren yakmadığı zaman da var mı? Trafikte seyreden araçlardan ne farkı var?

HaKo
14-11-2014, 09:07
Benzer düşünüyorum. Ayrıca polisin geçiş üstünlüğü siren yakmadığı zaman da var mı? Trafikte seyreden araçlardan ne farkı var?

detayını bilmiyorum ama itfaye polis ambulans gibi araçların geçiş üstünlüğü her türlü var diye biliyorum. Ama tabiki bu tarikte magandalık yapabilir anlamına gelmez.

onursumer
14-11-2014, 09:08
boşu boşuna ceza yenmiş gibi

polisin geçiş üstünlüğü mevcut fakat siren yakması gerekmiyormu ? oyle aklımda kalmış araştırmak gerek belki burdan yola çıkılarak bir hak idda edilebilir

Er34
14-11-2014, 09:13
bence bu olayda pek cezalık bir durum yok, biraz gıcıklığına ceza yemişsin gibi..
en soldan en sağa geçme var ki çok üzerinde durulacak mevzu değil, yani makas ata ata 5km giden yok ortada.

var öyle birşey.
evet geçebilir
polis aracının geçiş üstünlüğü var emniyet şeridindende gider, kırmızıda da geçer, yasak yerden U dönüşüde yapar.

son günlerde süregelen olaylardan sonra "polis" kavramı ağırlığını yitiriyor galiba?

Videoyu çeken araç çok büyük bir aksiyon yapmamış polis aracına denk geldi diye ceza yemiş.Bence bir sonuç alamaz. Ama siz o polis diye vurgulamışsınız. Polis aracı olunca ne oluyor ? Tepe ışıkları yanmadan ve ya sireni açmadan giden bir polis arabasının sivil araçtan ne farkı var ? Manavdan bir farkı yoktur. Ne zamanki göreve gider ki bunu ışıklarından ve ya sesinden anlarız. Ambulansa yol vermek için canla başla uğraştığım gibi ona da aynı şekilde yol veririm. Son olaylardan bağımsız olarak polislik ego tatmin yeri değil görev yeri olmalıdır.

imprezaWRC
14-11-2014, 10:34
Tepesindeki lambalar yanmadığı sürece görevde olmadığı anlamına geliyor diye biliyorum. Hoş bu videodan bir sonuç çıkmaz, zira adam yarı beline kadar otomobili şeride sokmuş; siz sanki onu sıkıştırıp yol vermemişsiniz gibi gözüküyor. Sonuç olarak, uğraşırsanız hele bu görüntü ile uğraşırsanız muhtemelen şu anki halinden daha da zararlı çıkarsınız.

Berkan
14-11-2014, 10:43
sessizce yakmadan yada belli olmasın diye gittikleri anlarda oluyor yani olmasa bile kafasından uydurur dava sırasında gidiyodum diye sonra uğrasırsın yine. sagına kırıp önüne gecince para vermiyorlar aksine arkandan yollar sen para verirsin üstüne. yoksa emniyete girdin diyebilir kontolsuz serit deigsitme der sagdan gecis yaptın der derde der

OrcunInce
14-11-2014, 10:51

var öyle birşey.
evet geçebilir

Polislerin itfaiye ve ambulans gibi geçiş üstünlükleri bulunmamakta abi, bu dediklerinin hepsini sadece itfaiye ve ambulans yapabilir.
ha burası türkiye işler böyle dersen okeyim :)

Oznsrl
14-11-2014, 10:52
Abi benim görüşüm yanlış anlamada cezayı falan yoruma katmıyorum yaptığın hareket yanlış :) Çünkü belli yol durmuş polis ortadan sağa geçicek sağa bakmıştır illaki ama sen en soldan en sağa öyle bi zamanda geçmişsin ki seni görmemiş muhtemelen. Senide sağında bi anda görünce önüne atlayan fordunda bu durumda etkisi var zor durmuş yada panik yapmış olabilir yani ben polisin yerinde olsam sana sinirlendirdim ama polis olsam ceza yazmazdım :D

safaks
14-11-2014, 10:53
Sanki sizin soldan en sağa geçinizi farketmişte , bilerek sizi durdurmak için şerit değiştirmiş gibi duruyor. O esnada frenlemiş zaten. Cezalık bi durum yokmuş ama polisde suçlu deilmiş. Biraz kıllık durum olmuş. Geçmiş olsun.

ygtrn
14-11-2014, 11:13
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla hala olayı idrak edemeyenler var, polisin sinyal verip vermemesi önemli değil, tutkuki adam dalgınlığına iki şeridi ortaladı, yada evet sinyal vermeden şerit değiştirmeye yeltendi, bu, videoyu koyan arkadaşın onu sıkıştırarak emniyet şeridini ve kuralları ihlal ederek geçebileceği anlamınamı geliyor bir düşünün. Sinyal vermediyse polisin hatası var evet ama bazılarımız o hata yaptıysa bende yaparım mantığıyla yaklaşıyor böyle bi dünya yok beyler, dediğim gibi bu videoda görünen geçiş kurallarının hiçbirisine uyulmadığı ve emniyet şeridinin ihlal edildiğidir, ayrıca o emniyet şeridinden ne ambulans nede ıvır zıvır geçemez diyen arkadaşım, hangi kitapta kanunda emniyet şeridi darsa o emniyet leridini ihlal edebilirsiniz diye bi ibare var bi açıklarmısın???
kuralı baştan bi hatırlatayım isterseniz, geçiceiğiniz aracın herhangibir kısmı böşümü sizin bulunduğunuz şeridi işgal ediyorsal o araç sizin şeridinizi tamamen terk edene kadar sollama yapamazsınız. yapmanız gereken o araca görülür yada duyulur(selektör yada korna) bir işraret yapıp geçiceğiniz aracın bulunduğunuz şeridi tamamen terk etmesini beklemek, ancak bundan sonra kurallara uygun sollama yapmış oluyorsunuz...

HaKo
14-11-2014, 11:50
Polislerin itfaiye ve ambulans gibi geçiş üstünlükleri bulunmamakta abi, bu dediklerinin hepsini sadece itfaiye ve ambulans yapabilir.
ha burası türkiye işler böyle dersen okeyim :)

Polisin her türlü geçiş üstünlüğü var. İzleyelim öğrenelim. Tüm soruları cevabı bu videoda :

http://www.uzmantv.com/konu/trafikte-gecis-ustunlugu

Maxi
14-11-2014, 12:34
Videoyu çeken araç çok büyük bir aksiyon yapmamış polis aracına denk geldi diye ceza yemiş.Bence bir sonuç alamaz. Ama siz o polis diye vurgulamışsınız. Polis aracı olunca ne oluyor ? Tepe ışıkları yanmadan ve ya sireni açmadan giden bir polis arabasının sivil araçtan ne farkı var ? Manavdan bir farkı yoktur. Ne zamanki göreve gider ki bunu ışıklarından ve ya sesinden anlarız. Ambulansa yol vermek için canla başla uğraştığım gibi ona da aynı şekilde yol veririm. Son olaylardan bağımsız olarak polislik ego tatmin yeri değil görev yeri olmalıdır.

senden galaxiyi keşfetmeni değil sadece 1 metre önünü görmeni istiyorum
birazcık,ufacık,minicik ileri görüşlü ol
o yüzden geçiş üstünlüğü olan aracın siren-lamba yakması şartı yoktur.
ama sen diyorsunki sireni çalmıyorsa, ışıkları yanmıyorsa o polis aracının bir anlamı yoktur.

şimdi bende sana sorsam ya siren 5dk önce bozulduysa?
ya 50 metre ilerdeki bir uyuşturucu taşıyan aracı takip ediyor onu uyandırmak istemiyorsa?
ya içinde hasta olan ambulans az önce kaza yapmış ve siren ve lambaları kırık yanmıyorsa?
olamaz değilmi böyle şeyler?

heee ama gelip sana durumu açıklaması lazımdı pardon
afedersiniz şu aracı takip ediyoruzda biz, adam uyanmasın diye tepe lambamızı yakmadık
zannetmeyinki marketten dönüyoruz, müsade ederseniz bize yol verirmisiniz kusura bakmayın ..

bu mu yani?

Silvia17
14-11-2014, 12:38
Sen bence abi sakın mahkemeye felan başvurma bu işten zararlı çıkarsın 2 tarafta'da suç var.

Senin suçuna gelirsek trafik kurallarına göre araç solundan sollanır taki görevi geregi en sol şeritten gitmesi gereken,tramway gibi yada döner kavşaga girerken sola yanaşan araç gibi araçlar dışında kalan bütün araçları solundan sollamak zorundasınız.Buna ek olarak sinyal yaksanız dahi deli dana gibi gelip o şeridi boş bulduğunuz için en soldan en sağ şeride geçmeniz ve o aracın sinyal yakmaması bir bahanesi olamaz ama o aracın zaten yarısının sizin gireceğiniz şeritte olması ve sizin o aracı sıkıştırır bir biçimde geçmeniz sizin 10 üzerinden 8 olmak üzere suçlu çıkartır.Polis aracının 10 üzerinde 2 ceza alır oda sinyal yakmadığı için.

Net açıklama budur bence.Bune ek olarak polis araçları çakar yada tepe lambası yakmasa da geçiş hakkına sahiptir.Bazı arkadaşlar yazmış polis aracının manavdan ne farkı kaldı diye.Bi olay olduğunda ya bu polis aracı nerde kalmayı demeyi bilen o kadar çok insan var ki sen bu adama yol vermezsen zaten sen o aracı bi olay basına geldiginde daha cok beklersin.

erh
14-11-2014, 12:54
acaba videodaki arac 2 serit saga gecerken sinyal verdimi? gecin artık bunu.. sen en soldan en saga gec sonra polis sinyal vermedi diye sikayet.. iyiymiş...

Yiğit Ş.
14-11-2014, 15:10
off topic olucak ama kameranın görüntü kalitesi güzelmiş. marka/modeli ne ?

huseyinturk
14-11-2014, 15:17
sağdan araç geçmek serbestmi?

Onur Fatih
14-11-2014, 15:20
Bana da ceza gelmis gecen gun. Dur ihtarina uymamaktan ve tehlikeli arac kullanmaktan. 256 liracik.
o tarihte ve o saatte cevirme yoktu biliyorum. Cezayi odeyip itiraz edicem. Nerdeyse 2 aydir ne cevirmeye girdim ne de dur ihtarina uymamazlik yaptim. Arkamdan boyle sacma sapan ceza gelmis.
herseyi gectim o parayla ben fakir olmam ama diyeceklerim su ki o para haram zikkim olsun. Arkamdan boyle ceza yazdiran polise,polislere Allah daha beterini versin serefsizsiniz.
devletin milletin sahibi sizmisiniz bu ulkenin sahibi haşa allah misiniz
****** cocuklari

Vtec_2
14-11-2014, 16:39
Devlet araclarının geçiş üstünlüğü var... Yol vermek zorundasınız.

TaGo
14-11-2014, 16:46
Arkadaşlar trafik polisi görevde yada görevde değil diye bir kavrammı olur yahu. Yok "tepe lambası yanmıyormuş". İyi ozaman süs o adam. Üzerindeki üniformada mesayisi bittiği halde üzerinde.

Arkadaşlar adamın işi trafik kurallarına insanların uymasını sağlamak. Emniyet şeridinden giderken geçip önüne diyebiliyormusun "hayırdır görevemi, hayır tepe lamban yanmıyorda".

2 şerit sağa geçiyor ve önünde polis sağa geçmeye yelteniyorken ben yol veren birini göremiyorum kamerada. Geçmeyeceksin orada. Yolu adama vereceksin. Bu ego tatmini falan değil.

AşkınS.
14-11-2014, 19:09
Bu kadar sinir kalbe zarar arkadaslar. Bazi seyleri oluruna bırakın. Gerek var mi ? Konuyu açan arkadas hic mi hata yapmıyor arac kullanirken ? Yeri geliyor ben sol şeritte daliyorum adam arkama ne zaman geldi selektor yapti anlamadigimanlar oluyo.gecerken kusura bakma anlaminda bi el salliyorum o kadar.idare edeceksin ki idare edilesin.

kasırqa
14-11-2014, 19:29
abi polis olmasıyla alakalı bi durum yok, aynı böyle bi durumda ben kaza yaptım. Bayan şoför sinyal vermeden benim şeridime girdi. Ben duramadım ve benim arabanın sağ tarafı onun arabasının sol tarafına sürttü. Tutanak tuttuk fotoğraf çektik Tramer %100 beni suçlu buldu.(Kaza Tespit Tutanağında sinyalsiz şerit değiştirdi dememe rağmen) Çağırdığımız polis de benim suçlu olduğumu söylemişti, kadına herhangi bir ceza falan yazmadılar.

M_PROJECT
14-11-2014, 19:36
Arkadaşlar trafik polisi görevde yada görevde değil diye bir kavrammı olur yahu. Yok "tepe lambası yanmıyormuş". İyi ozaman süs o adam. Üzerindeki üniformada mesayisi bittiği halde üzerinde.

Arkadaşlar adamın işi trafik kurallarına insanların uymasını sağlamak. Emniyet şeridinden giderken geçip önüne diyebiliyormusun "hayırdır görevemi, hayır tepe lamban yanmıyorda".

2 şerit sağa geçiyor ve önünde polis sağa geçmeye yelteniyorken ben yol veren birini göremiyorum kamerada. Geçmeyeceksin orada. Yolu adama vereceksin. Bu ego tatmini falan değil.

yanlis dusunuyorsun , bizim ulkemizde hersey her sistem ters isledigi icin ...

tepe lambasinin kullanim sekli nasildir ? butun dunyada tepe lambasi yanan bir arac arkanizda ise , o arac bir olaya duruma mudahele etmeye gidiyordur .
Bizde nasil ? Devriye atarken tepe lambasi yanar , arac durdurulacaksa o girtlaklarina kadar soktuklari megafon mikrofonundan ne idu belirsiz bagirmalar ile cek saga denir .

alttaki videoda iyi bi ornek . mesaisi biten polis hiz limitlerini asip karakola dogru gidiyor , aciklamasi da baska bir iste daha calistigi icin o isin mesaisine yetismek . ama otoban polisi affetmiyor .

size kimse polisin onune atlayin nereye gidiyorsun diye sorun demiyor ama polis bile tepe lambasini ve sirenini kullanmayi bilmezken , polisin gecis ustunlugu " her durumda " vardir demek yanlis .

video : Trooper handcuffs off-duty cop after 120 mph chase - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ftr-_JqbStA)

Er34
14-11-2014, 19:57
senden galaxiyi keşfetmeni değil sadece 1 metre önünü görmeni istiyorum
birazcık,ufacık,minicik ileri görüşlü ol
o yüzden geçiş üstünlüğü olan aracın siren-lamba yakması şartı yoktur.
ama sen diyorsunki sireni çalmıyorsa, ışıkları yanmıyorsa o polis aracının bir anlamı yoktur.

şimdi bende sana sorsam ya siren 5dk önce bozulduysa?
ya 50 metre ilerdeki bir uyuşturucu taşıyan aracı takip ediyor onu uyandırmak istemiyorsa?
ya içinde hasta olan ambulans az önce kaza yapmış ve siren ve lambaları kırık yanmıyorsa?
olamaz değilmi böyle şeyler?

heee ama gelip sana durumu açıklaması lazımdı pardon
afedersiniz şu aracı takip ediyoruzda biz, adam uyanmasın diye tepe lambamızı yakmadık
zannetmeyinki marketten dönüyoruz, müsade ederseniz bize yol verirmisiniz kusura bakmayın ..

bu mu yani?

Doğru söylüyorsunuz haklısınız. Polise saygım vardır. Saygıma gerek yok hukuk var :)
Burda konuşulunca baktım. Tepe lambasının yanmasının gerekliliği de yokmuş onu da öğrendim.

İstanbul'un neresinde oturuyorsunuz bilmiyorum ancak ben Bahçeşehirde yaşıyorum. Her sabah sivil servis araçları , sirenli araçlar yolu katlederek. Emniyet şeridi olmayan yerde sağdan yol alarak ilerliyor. Benim gözümde trafiği katlediyorlar. Şimdi bu adam göreve gidiyor doğru. Ama her sabah işine giden standart bir yolculuk. Bence böyle bir hakkı olmamalı. 5dk erken uyansın düzgünce gitsin. Mesai saati belli. Ben bu konudan doluyum. Olaya bakarken bu sinirim var.

Söylediklerinize katılıyorum. Ancak iyi niyet olduğu sürece. Ben ne yazık ki polis teşkilatında iyi niyetli insanların son bir kaç zamanda azınlıkta kaldığına inanıyorum.

Son olarak polis düşmanı falan değilim. Hukuku boşverin benim kaçtığım adamı kovalayan adama her zaman saygım vardır.

Saygılar

AdemAr
14-11-2014, 20:53
Valla bencede hiç uğraşmayın derim videoya göre yazmadıkları cezalar varsa onlarıda eklerler... sol şeritten en sağa geçmissiniz...

yoshimura
14-11-2014, 22:48
Taşıtlar soldan geçilir. Sağ taraf sürücünün daha az kontrol ettiği kısımdır. Sol ayna sağa göre daha çok kullanılır. Hatta eski araçların çoğunda sağ ayna yoktur.zaten adı üstünde sol-lama :)

RedSun
15-11-2014, 01:29
istanbul burası? soldan trafiği olupta sağdan trafiği akan tek ülke. poliste istanbul polisi.

önümdeki mavi şeritliyi görüpde sağa geçerken sinyal vericek kadarda olsa aklım var. trafiğin ne zaman durup ne zaman akacağı, hangi şeridin boş yada dolu olacağını bilemiyorsun.

bu olay fark ederseniz 5-7 saniye arasında gerçekleşen bir olay. adama selektör yaptım geç diye geçmedi, emniyet şeridini ihlal etmiyorum sadece kaçmak için kullanıyorum. sanki 5km emniyet şeridinden yürümüşüm gibi düşünüyorsunuz. aracın 3/1 i giriyor ne acelen var diyene saat 17:00 deki uçağa yetişmeye çalışıyordum.

adam padişah olsa sinyal vermek zorunda, kaldıki önümdeki araç trafik polisi, imam ossurursa cemaat sıçar. adam arkamda durdu emniyet şeridinde 4 lülerini bile yakmadı.

adamın tepe lambaları yanmıyor, evinemi gidiyor olayamı gidiyor nerden bileyim. hadi gizli görevde olsa neden 4 bir yanından polis olduğunu afiş eden araba kullansınlar sivil araçlar varken. tepe lambası yanmıyorken manavdan, peynirciden, kokoreççiden bir farkı yok.

henüz önümdeki arabanın hangi şeride geçeceğini önceden görebilcek doğa üstü güçlere sahip değilim.

adam egosunu tatmin etti, ruhunda olmayıpda uniformasının verdiği gücünü kullandı. takdiri ilahi, allah bilir o adamın adeletini.

kamera I1000 dual lens.

DOHC
15-11-2014, 08:03
Yaw hangi memlekette sellektör "geç" demektir? Sellektör dikkat et ben geliyorum demektir.

ygtrn
15-11-2014, 08:25
istanbul burası? soldan trafiği olupta sağdan trafiği akan tek ülke. poliste istanbul polisi.

önümdeki mavi şeritliyi görüpde sağa geçerken sinyal vericek kadarda olsa aklım var. trafiğin ne zaman durup ne zaman akacağı, hangi şeridin boş yada dolu olacağını bilemiyorsun.

bu olay fark ederseniz 5-7 saniye arasında gerçekleşen bir olay. adama selektör yaptım geç diye geçmedi, emniyet şeridini ihlal etmiyorum sadece kaçmak için kullanıyorum. sanki 5km emniyet şeridinden yürümüşüm gibi düşünüyorsunuz. aracın 3/1 i giriyor ne acelen var diyene saat 17:00 deki uçağa yetişmeye çalışıyordum.

adam padişah olsa sinyal vermek zorunda, kaldıki önümdeki araç trafik polisi, imam ossurursa cemaat sıçar. adam arkamda durdu emniyet şeridinde 4 lülerini bile yakmadı.

adamın tepe lambaları yanmıyor, evinemi gidiyor olayamı gidiyor nerden bileyim. hadi gizli görevde olsa neden 4 bir yanından polis olduğunu afiş eden araba kullansınlar sivil araçlar varken. tepe lambası yanmıyorken manavdan, peynirciden, kokoreççiden bir farkı yok.

henüz önümdeki arabanın hangi şeride geçeceğini önceden görebilcek doğa üstü güçlere sahip değilim.

adam egosunu tatmin etti, ruhunda olmayıpda uniformasının verdiği gücünü kullandı. takdiri ilahi, allah bilir o adamın adeletini.

kamera I1000 dual lens.

bak işte benim önceki yazdıklarımı tekrar oku, emniyet şeridini kaçmak için kullanmak diye birşeymi var?(araban arıza yapmadığı yada hastaneye hamile kadın falan yetiştirmediğin sürece hiçbir bahaneyle giremezsin oraya, emniyet şeridi emniyet şeridididr ve amacı bellidir, yanlış anlama ama orası babanın sollama şeridi değil... ve yine söylüyorum arabanın 3/1 i giriyor demişsin, ben sana yazılı kanundan bahsediyorum, geçeceğin aracın %1'i dahi senin şeridinde bulunmadığı taktirde kuralları çiğnmeden sollama yapmış oluyorsun, bak tekrar yazıyorum abi bunları ben söylemiyorum kanun söylüyor....

DOHC
15-11-2014, 08:39
Aracın 3/1'i demek 3 araç demek. Sen aynı anda 3 araç mı kullanıyorsun? 1/3'ü demek istedin herhalde. Aracının km'de 250 kr, 400 kr yazdığını yazanlara da ithaf olunur :).

turbo&quattro
15-11-2014, 09:08
Bisikletin bile sigmayacagi emniyet seridimi olur?

mimarsertac
15-11-2014, 09:18
İstanbul olunca trafik kuralları da değişiyormuş. Ben hiç mi sağdan geçmiyorum bende geçiyorum ama haklı olduğumu hiç düşünmedim.

impreza_can
15-11-2014, 10:43
Videoyu çeken arkadaşın içine mi doğdu elinde telefonla hazır beklemiş.Araç seyir halinde iken telle uğraşmak hatta video çekmek bana pek iyi niyetli gelmedi.O kadar araç varken neden sizin araç bir durup düşünmek lazım.

impreza_can
15-11-2014, 10:46
[QUOTE=impreza_can;7668173]Videoyu çeken arkadaşın içine mi doğdu elinde telefonla hazır beklemiş.Araç seyir halinde iken telle uğraşmak hatta video çekmek bana pek iyi niyetli gelmedi.O kadar araç varken neden sizin araç bir durup düşünmek lazım.[/QUO

Özür araç kamerası olduğunu sonradan fark ettim.

burak_2885
15-11-2014, 11:33
Ya abi boşver hepsi kendi egosunu tatmin eder olmuş. Ne bi tehlike arz etmişsin ne başka birşey, biraz piçine denk gelmişsin hepsi bu. Ayrıca selektörü bi arabanın arkasında yavaşlayıp buyur geç demek içinde kullandığım çok olmuştur :)