PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kia 1.1crdi egr-kat.iptali hakkında

mikelazi
14-11-2014, 11:49
aracımın egr sini mekanik olarak iptal etmek istiyorum.bununla beraber kat.iptalinide düşünüyorum.kat.ın içini boşaltıp içinden duz boru geçicek şekilde kullanıcam.hem muaynedede sorun olmaz tekrardanda ugraşmam diye.egr iptal edilirken komple manifolt sökülüp temizlencek.en sonundada tabiki yazılım.fakat ben yazılımı 4-5 ay sonra yaptırmak istiyorum.bir süre bu şekilde kullanıcam aracı.bir sorun çıkarmı veya arıza ışıgı yakarmı.daha önce bu araca bu uygulamaları yapan varmı.degerleri ne olur.şimdiye kadar hep atmosferik araç kullanın biri olarak kia picanto dizelde dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.şimdiden teşekkürler

nemo34
14-11-2014, 12:10
aracımın egr sini mekanik olarak iptal etmek istiyorum.bununla beraber kat.iptalinide düşünüyorum.kat.ın içini boşaltıp içinden duz boru geçicek şekilde kullanıcam.hem muaynedede sorun olmaz tekrardanda ugraşmam diye.egr iptal edilirken komple manifolt sökülüp temizlencek.en sonundada tabiki yazılım.fakat ben yazılımı 4-5 ay sonra yaptırmak istiyorum.bir süre bu şekilde kullanıcam aracı.bir sorun çıkarmı veya arıza ışıgı yakarmı.daha önce bu araca bu uygulamaları yapan varmı.degerleri ne olur.şimdiye kadar hep atmosferik araç kullanın biri olarak kia picanto dizelde dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.şimdiden teşekkürler

öncelikle egr iptali sağlıklı olur kurumlanmaması açısından ancak kat iptalinin yazılımla yapılması taraftarıyım kat iptal edilince bazı araçlar basınç değişikliğinden dolayı kendini korumaya alabiliyor(sizin aracınız almayabilir)

onursumer
14-11-2014, 12:31
şu işlemleri benim picantoya bende yapıcam yıl olcak nerdeyse vakitsizlikten uğraşamadım , yazılımla yakıtıda duşer diye düşünüyorum

levent
14-11-2014, 12:45
Büyük ihtimalle arıza yakmaz, uzakdoğu grubu arıza lambasını sevmiyor :D

Çok keyiflenir, umarım Toyota'daki gibi EGR nizin konumu sıkıntılı değildir :D

İptal etmeye kalksam tornacıda araya yaptıracağım flanş 500 lira tutar :D

Sadık Özyer
14-11-2014, 13:29
1.1 kac kilo sokulerek hafifletilip stroker yapilir mi ? Yazilimla egerhafifse mukemmel olur

mikelazi
14-11-2014, 15:05
şu işlemleri benim picantoya bende yapıcam yıl olcak nerdeyse vakitsizlikten uğraşamadım , yazılımla yakıtıda duşer diye düşünüyorum

aracı daha yeni aldım.yakıt konusunda hiç fikrim yok.suan ne yakıyorsunuz???

mikelazi
14-11-2014, 15:06
1.1 kac kilo sokulerek hafifletilip stroker yapilir mi ? Yazilimla egerhafifse mukemmel olur

araç ruhsatta 945kg. 55kw yazıyor.yani 75hp gibi.bu arada 3 silindir

onursumer
14-11-2014, 17:32
kac model sızınkı benımkı 2009 ruhsatta 1050kg gozukuyo

yakıt olarak pıcantoda kullanıma baglı cok degısıyor ben tamamen sehır ıcı sıkısk trafık bırazda dıkkatsız kullanımla 115 tl shell nıtro ıle 430 450 km yapıyorum dıkkatlı kullanırsam 500 yapıyorda ıstanbulda mumkun degıl

mikelazi
15-11-2014, 10:16
kac model sızınkı benımkı 2009 ruhsatta 1050kg gozukuyo

yakıt olarak pıcantoda kullanıma baglı cok degısıyor ben tamamen sehır ıcı sıkısk trafık bırazda dıkkatsız kullanımla 115 tl shell nıtro ıle 430 450 km yapıyorum dıkkatlı kullanırsam 500 yapıyorda ıstanbulda mumkun degıl

2010 model.görücez bakalım biz ne yakıcaz.egr ve kat. iptalinden sonra yakıt dahada düşebilir düşüncesindeyim.
yokmu egr yi iptal edip arıza ışıgı yakmaz diyen veya katı iptal edip sorun yaşamazsın yaşamazsın diyebilen.bilgi sahibi olmadan iş yapmak istemiyorum.

Sadık Özyer
15-11-2014, 16:31
206 ya 1050 kilo falan diyorlar kantarda 960 çıktı.

HasmetGorkem
16-11-2014, 12:31
Kendi dizellerden edindiğim tecrübeyi söyleyim, araç opel dizeliydi ama bazıları senin motorda olmayabilir ama en azından kenarda dursun diye yazayım;
-Ben hem emme manifoldunu temizlettim hemde tornacıda genişlettirdim, egr'nin sonuçlarındandır emme kurumları
-kat'ı iptal ettirdim çok hafif bi duman oldu
-soft yazılım bunlarla beraber yapıldı
-elimde ki 51'lik krom borularla son ve orta'yı iptal etmeden düz boru ve turbo çıkışına vanalı egzos koydurdum
-egr zaten iptaldi ancak oraya yapılan parçaya bi de delik açmamız gerekiyomuş nedenini ben de bilmiyorum
-bi de enjektörü yağ pompasını felan güçlendirdim filtreyle beraber, daha da rahatlamıştı araç.

mikelazi
17-11-2014, 08:16
kat. ve egr. iptalinden sonra rahatlıcagı kesin benim derdim arıza ısıgı yakıp motorda sorun çıkarmı.sonuçta yazılım işini nisan mayıs gibi düşünüyorum.aracım hem 1.1 hemde 3 silindir oldugu için eksoz boru çapını genişletmeyi düşünmüyorum.zaten tek susturucu var.

mikelazi
19-12-2014, 12:45
aracımın altına girdim baktım. sadece sonda susturucu varmış.ortada susturucu sandıgım kat.mış ve üzerinde ve sonrasında hiç sensör yok.yani arıza ışıgıda yakmaz.eksozda tek sensör var oda manifoltta

mikelazi
08-01-2015, 09:18
bu araçla pek ugraşan yok.ben bilgilendirme amaçlı paylaşayım.araçta kat.2 tane birincisi hemen turbo çıkışında digeri ortada sondada susturucu var.turbo motorun arka kısmında oldugu için kat.ı sökmek çok zor.bayagı ugraştırdı.içini boşaltıp,gene içinden düz boru geçirtip yerine taktırdım.tabi hazır başlanmış egr de iptal edildi.alt devir biter 1.1 motor oldugu için densede ben hiç bişey hissetmedim sanki daha istekliydi.***** hava karlı diye pek gazalıyamadım.araç arıza ışıgıda yakmadı.bakalım havalar düzelince tekrardan bilgilendirme yaparım.yakıt ve performansı ne olucak çok merak ediyorum.

TT_BOY
18-06-2015, 12:20
Bu işlemleri nerede yaptırdınız ve maliyeti ne kadar oldu ?

mikelazi
19-06-2015, 16:03
arkadaşımın servisinde yaptırdım.kat.ı söküp içini boşaltıp,tekrardan içinden düz boru geçmek ayrı bir maliyet.egr işi çok basit eliniz yatkınsa siz bile yapabilirsiniz.

egr-kat iptal ile stock arasındaki farkta bu videoda
https://www.youtube.com/watch?v=275wj-sZzbw

videodaki haliyle stock 301hdi ile yan yana gidiyordum.kış lastigi ve 2 kişiyiz.

mikelazi
25-07-2015, 10:23
son hali egr.kat.iptal ecutuned eyüp duygun yazılım 107hp.peşine emme ve cooler temizligi.51lik düz boru sonada 51lik buyuk kazan susturucu...şehir dışı 1400km.de 225tl mazot yaktım.;)