PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17/11/2014 İstanbul Park Pist Gunleri Org.Karisik Videolar Evo IX

BoraÇİFTÇİ
17-11-2014, 17:28
Aslinda bu pist gunune eski zamani iyilestirmek ve sezonu daha iyi bitirmek icin hazirlanarak gelmiştim.
Ama her zamanki gibi hic bir sey istedigimiz dogrultuda olmadi bizde o yuzden madem son pist org. bu olacak diye farkli cekim acilari ve videolar cekerek gunu tamamladik videolari kesip,bicmekle ugrasmadan direk ham halini yukledim umarim begenirsiniz.

http://youtu.be/AWNt6_YGdYs
Surucu:Bora Çiftci
Yolcu koltugunda:Safak kefeli (Mody)

http://youtu.be/BshBrpZJbjg
M3csl Surucu:Yildiray Demircioglu
İlk isinma Turlari.

İlerleyen gunlerde birkac video daha yukleyeceğim yanliz onlar uzun oldugu icin kesip duzeltmem gerekiyor,Umarim beginirsiniz.

iyi seyirler..

keskinli_ali
17-11-2014, 17:40
evo sesi şiir gibi maşşallah

levent
17-11-2014, 18:22
Bora evo da senin çizgi de şiir gibi bence :) maşallah :)

2.22 lik sürenin olduğu videoda asfalt çok parlamıştı fakat bu seferki çekimlerde çok ideal olmuş havanın da etkisi ile, keşke sorun sıkıntı olmasaymışta best lap izleyebilseymişiz..

ilk videoda 2.30 civarında ideal 8 çizgisi göstermişsin resmen eğitim gibi.

Ayrıca helmet-cam çekiminin uzunu varsa onu kesip biçmeden veya düzeltilmiş ama uzun olarak rica edicem kendi adıma :)

BoraÇİFTÇİ
17-11-2014, 19:03
Bora evo da senin çizgi de şiir gibi bence :) maşallah :)

2.22 lik sürenin olduğu videoda asfalt çok parlamıştı fakat bu seferki çekimlerde çok ideal olmuş havanın da etkisi ile, keşke sorun sıkıntı olmasaymışta best lap izleyebilseymişiz..

ilk videoda 2.30 civarında ideal 8 çizgisi göstermişsin resmen eğitim gibi.

Ayrıca helmet-cam çekiminin uzunu varsa onu kesip biçmeden veya düzeltilmiş ama uzun olarak rica edicem kendi adıma :)

Tesekkur ederim levent cok guzel yazmissin.Gopro konusunda bir kac videoda sorun yasadik evet ama deneyerek dogru cekim acisini ve ayari bulmaya calisiyorum bu arada helmet cam cekimini cok begeniyorum cunku hem surus hatti hemde arac icindeki hareketliligi cok gizel yansitiyor.Bu arada best lap in videosunu cekememistik parlayan video 2.22 best 2.20 idi .2 adet video daha var onlarda da surus hatti cizgi tam olarak belli oluyor umarim meraki olan arkadaslara bir nevze yardimci olur bu videolar.

Serhat Y.
17-11-2014, 20:32
problemler problemler bu pist gunlerinde hiç bitmiyor sebebini bende çözemedim valla, hep bi aksilik hep bi pürüz.
Bora özellikle ikinci video harika olmuş, gopro yu kaska sabitleme fikri iyimiş call of duty gibi valla gayet olayın içine giriyor insan ilk fırsatta deniycem. csl li sahnelerin devamınıda bekliyoruz:)
yeni sezonda gelir artık best lap ler..

Low-Rider
17-11-2014, 22:58
Kask kamerasından çekilen video çok keyifli olmuş, devamını bekliyoruz.

Cem.B
17-11-2014, 23:06
Bora masallah haci abi sen ztn bu isin uzmanisinda :)

CSL asik etti :)

BoraÇİFTÇİ
18-11-2014, 04:50
problemler problemler bu pist gunlerinde hiç bitmiyor sebebini bende çözemedim valla, hep bi aksilik hep bi pürüz.
Bora özellikle ikinci video harika olmuş, gopro yu kaska sabitleme fikri iyimiş call of duty gibi valla gayet olayın içine giriyor insan ilk fırsatta deniycem. csl li sahnelerin devamınıda bekliyoruz:)
yeni sezonda gelir artık best lap ler..

Bana zaman yetmedi aslinda son gun ctesi frenlerin havasini aldirip yeni balatalarini taktircaktim ilk golu balata buyuk gelince yedim 2.gude frenlerin havasi ve hidrolik yenilemesi yapinca 2.goluYemis oldum aslinda,fren sunger oldu en dipte calismaya basladi ve dojazlama yapilalamaz hale geldi o yuzden freni limitte kullanamadim hic hep temkinli noktalarda fren yaptim.Bundan sonraki pist gunune artik kismet.

BoraÇİFTÇİ
18-11-2014, 04:59
Kask kamerasından çekilen video çok keyifli olmuş, devamını bekliyoruz.

Bora masallah haci abi sen ztn bu isin uzmanisinda :)

CSL asik etti :)

Tesekkurler; kask kamerasi cekimin1 tane daha var onuda ilk firsatta yayinliycam bu arada csl in sesi gidisi ve sahibi ile butunlugu tam bir duzen icinde bende begeniyorum acikcasi birde csl gibi ozel bir araba olmasi ayri bir ozellik katiyor.

BoraÇİFTÇİ
09-08-2015, 11:55
https://www.youtube.com/watch?v=0VuJ1qHYcDA

Bu seneki pist günleri ne zaman,nede arabanın eksiklerini gidermek açısından hiç verimli geçmedi benim için bu nedenle senenin tamamını 1 tane pist günü ile tamamlamış olduk.

Yanlız bu konuda kendimi avutmak için bir sebebim vardı oda Clio Cup bu sene içinde kalan pist etkinliklerine dahil olabilmek için alıp baştan sona hazırladığım bir araç normal bildiğimiz

Türkiye deki Cup serisinde Sadev 6 İleri sıralı şanzımana sahip araçlardan bir tanesi çok uğraştırdı ama sonunda güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Clio nun yapımında geçen bütün

sorunları,yenileme işlemlerini ve mekanikle ilgili çoğu resim,video yu derleyip project car a konu açıp sizlerle paylaşacağım.(Son halinin resmini Ekliyorum)

Eklediğim video da en son katıldığım pist gününden umarım beğenirsiniz.

İyi Seyirler.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11870877_10153560831114559_1110957255542492601_n.j pg?oh=262a4fc2a7e53bab21c418e83b85181c&oe=5638E71E&__gda__=1447372107_0e96e1669846504e956a99ab4857cb4 b

Gunes G.
09-08-2015, 12:53
Evo power :)

Bende bu aralar ciddi degisikliklere gittim, fren sistemi yaptim, adam gibi lastik aldim, one kilitli diff arkaya swaybar filan elimden gelen ne varsa giristim, hala kafadan kayarsa yakicam artik arabayi :)

BoraÇİFTÇİ
09-08-2015, 13:42
Evo power :)

Bende bu aralar ciddi degisikliklere gittim, fren sistemi yaptim, adam gibi lastik aldim, one kilitli diff arkaya swaybar filan elimden gelen ne varsa giristim, hala kafadan kayarsa yakicam artik arabayi :)

Bayrak sende artik. ��

Schumi
09-08-2015, 16:34
Bora valla Evo nun tam potansiyelini görmeden satıyor olmana üzüldüm. Ama Clio güzel oldu. Ne süre yapacak çok merak ediyorum. FWD en ciddi hazır araç şuanda.

BoraÇİFTÇİ
09-08-2015, 17:54
Bora valla Evo nun tam potansiyelini görmeden satıyor olmana üzüldüm. Ama Clio güzel oldu. Ne süre yapacak çok merak ediyorum. FWD en ciddi hazır araç şuanda.

Evo henuz 1 bar basincta bu zamanlari goruyordu alabilecegi alt yapisi hazir 300 350 beygiri daha vardi o zaman zamanlar daha farkli olurdu ama bir turlu ayarini yapamadik ya boost selenoidi sorun cikardi yada daha duzgun olsun diye hersey ben kıllandırdım ayarı yapamadık neyse neticede bu guclerle bu arabanin 2.20 lerii donebildigibi gorduk bundan sonrasinda güneş ve ilerde ona dahil olabilecek bir arkadasim daha var onlar devam edecekler bizde izliycez.Clio konusunda seninde emegin var es geçemiyecem parca tedarigi ve mekanikte cok yardimci oldun bana yeri gelmisken tekrar tessekkur ederim. Pistte kabiliyetini bende cok merak ediyorum umarim guzel bir zaman ile bütün emegimizi taçlandırır.

Low-Rider
09-08-2015, 18:40
Clio'yu merakla bekliyorum, en erken ne zaman çıkmayı planlıyorsun piste ?

BoraÇİFTÇİ
09-08-2015, 20:25
Clio'yu merakla bekliyorum, en erken ne zaman çıkmayı planlıyorsun piste ?
Ay sonunda ki organizasyonda arabada tam bitmis olacak .

ümitech
09-08-2015, 21:06
maşallah clio nun agresif görüntüsü ve evo nun sesi mest etti.
murat abimi aldı simdi evoyu?facete öle bişeyler gördüm sanki?

BoraÇİFTÇİ
09-08-2015, 22:29
maşallah clio nun agresif görüntüsü ve evo nun sesi mest etti.
murat abimi aldı simdi evoyu?facete öle bişeyler gördüm sanki?

Tesekkur ederim

Murat abinin gonlunu almaktan yanaydi ama sonra binmedigim bir araba degil dedi ve biraz daha zamani oldugunu dusundu sanirim.