PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 105 ceza puanım oldu ehliyeti vermem gerekiyormu ?

powerfuL
23-11-2014, 17:02
slm arkadaslar 65 ceza puanım vardı aynı gun ıcerısınde 2 tane ayrı ayrı 20 puan ceza yedim ve puanım 105 oldu
sisteme gecmedigi icin hala 65 gorunuyor ilk yedigim cezanın silinmesine 1 ay var 40 puan dusucekti
ceza yemeseydim simdi ehliyeti teslim edip 2 ay versemmi yoksa hic vermesem 1 ay sonra puanım dusunce normal olarak kullanmaya devam edebilirmiyim bilgisi olan arkadaslar benide bilgilendirirse sevinirim

MCN21
23-11-2014, 18:02
Geçmiş olsun baya puan yemişşiniz. Ne kadar etik olmasada ben gidip teslim etmezdim. Ama elinde sonunda polis sizi ceza puanınız düşmeden çevirirse, sistemden baktığında 105 puanı görücek ehliyetinizin geçersiz olduğunu söyleyip elinizden alıcaktır ve işlem başlatıcaktır. Yani ehliyeti versenizde vermesenizde ilk çevirmede problem olucak, büyük ihtimalle aynı muameleyi görücekseniz.

mrtngn
23-11-2014, 18:14
Gecenlerde forumda bi konu vardı.. Ceza puanı 100'ü doldurduğu için ve ehliyetine el konulmadığı için aylar sonra girdiği çevirmede ehliyete el koymuşlar..

Puan dolduysa o an alacak yoksa sonradan alma gibi saçmalık olmaması lazım bana göre

powerfuL
23-11-2014, 18:19
Gecenlerde forumda bi konu vardı.. Ceza puanı 100'ü doldurduğu için ve ehliyetine el konulmadığı için aylar sonra girdiği çevirmede ehliyete el koymuşlar..

Puan dolduysa o an alacak yoksa sonradan alma gibi saçmalık olmaması lazım bana göre
benımde merak ettıgım husus bu 65 puanım varken aynı gun ıcınde 2 farklı ceza yedım cezalar sısteme gecmedıgı ıcın ehlıyetı almadılar daha ben 1 ay beklesem puan dusermı acaba yoksa ehlıyetı vermeden sıfırlanmazmı bunu merak edıyorum

blow07
23-11-2014, 19:02
Aynı şekilde ben ceza yedim . İlk çevirmede ehliyetinize el koyulacak. Ve el konulduğu taktirde sürücü kursundan trafik ve motor dersi alacaksınız ücretli . Ondan sonra belgenizi alıp ehliyeti geri alabilirsiniz .

STP
23-11-2014, 19:21
Buyrun benim :)

STP
23-11-2014, 19:23
Bi keresinde tartistigim icin 60 ceza puani yemisim, devaminda emniyet kemerinden yediklerimle 105 olmus ama sorgulamayan polis yuzunden alinmamisti. Baska bir cevirmede sistemden gorununce aldilar. O ehliyet gecersiz zamanda cok sukur kaza bela yasamadim basim yanardi kesin

powerfuL
23-11-2014, 20:49
diyelim 1 ay arac kullanmadım eski cezalarımın puanı dusermı onu ogrenmek ıstıyorum suanda cevırmeye gırersem alınacak bılıyorum

dj_batukaan
23-11-2014, 21:09
yani şumudur. 100 puanı dolduran ehliyet her halukarda iptal 1 ay sonra puanınız düşse bile değişmiyor. doğrumu

vinz
23-11-2014, 21:16
ben 6 ay kaptırmıştım şimdi almak için kursa yazılıcam ? sonra sınava filan mı giricem belgeyi tekrar almak için nasıl olucak tam olarak ? tekrar emniyete bi ton para mı vericez biri aydınlatırsa sevinirim:)

powerfuL
23-11-2014, 21:51
evet soru bu arkadaslar

mert_can 41
23-11-2014, 22:01
İnternete biraz gezinince şöyle bir yazı buldum

100 Ceza puanı :(Ek fıkra:11.4.1997/22961 RG) 2918 sayılı Kanunun değişik 118 inci maddesi gereğince sürücü belgelerinin iki ay süre ile geri alınması sebebiyle, eğitime alınacak sürücüler, bu iki aylık süre içinde motorlu taşıt sürücüleri kuslarında 35 saat trafik ve çevre bilgisi dersine devam ederler.
Kurs sonrası ehliyeti gecici olarak geri alınanlara kurs müdürlüğünce belirtilen eğitimi aldıklarına dair belge verilir.
Bu belge ile trafik bürosundan ehliyetler geri alınır.

Kursumuza, 100 ceza puanı sonucu alınan ehliyetinizi geri almak için gerekli olan 35 saatlik trafik ve cevre bilgisi dersi için kayıt evrakları aşağıdaki gibidir

Umut melek
24-11-2014, 14:56
Peki arkadaşlar hazır konu açıkken bir soruda ben sorayım, dün arkadaşımın arabasını biyere bırakırken egzoz var diye polis ceza yazdı ve 7 iş günü süre verip trafikten men etti. Sürücü bn olduğum için 20 ceza puanı benden düştü. Şimdi bu ceza puanı ne zaman kendini sifirlar yani ben senelerdir hic bir ceza yememistim

dirk
24-11-2014, 15:32
Peki arkadaşlar hazır konu açıkken bir soruda ben sorayım, dün arkadaşımın arabasını biyere bırakırken egzoz var diye polis ceza yazdı ve 7 iş günü süre verip trafikten men etti. Sürücü bn olduğum için 20 ceza puanı benden düştü. Şimdi bu ceza puanı ne zaman kendini sifirlar yani ben senelerdir hic bir ceza yememistim

seneye aynı gün düşecektir.

orcunnn
24-11-2014, 15:39
Ben 2.5 seeneden beri geziyorum almadim da hic
umrumdada degil valla
1 kere cevirmeye girdim dolmus hakkin yanimda yok dedim
bulundurmadigin icin ceza yazdi 100 kusur lirami ne gittim :)

ersandeniz
24-11-2014, 16:18
Allah kaza vermesin hakliyken bile haksiz duruma dusersiniZ..

Otto_Skorzeny
24-11-2014, 16:21
Benimde seninle aynı durumdu 170 olunca aldılar öyle düşün

.::EmrE::.
24-11-2014, 16:23
2 sene önce 105 olmustu, 2 sene boyunca türlü türlü çevirmeye girdim hiçbir şekilde söylenmedi. 2 sene sonra yazlığa giderken radar cezasından dolayı cezai işlem uygularken polis ehliyete el koydu. Yani er ya da geç ehliyetiniz alınacak, yalnız zaman aşımı 3 sene sanırım. 3 senede kaptırmam diyorsanız devam edin. Fakat benim gibi beklemediğiniz bir anda alırlarsa sıkıntı olur benim tatilim zehir oldu bilmediğim için.

crazydog
24-11-2014, 16:28
ben 6 ay kaptırmıştım şimdi almak için kursa yazılıcam ? sonra sınava filan mı giricem belgeyi tekrar almak için nasıl olucak tam olarak ? tekrar emniyete bi ton para mı vericez biri aydınlatırsa sevinirim:)

Alkolden kaptırdıysan direk süren dolduğunda gidip alacaksın fakat cezanı öde cezayı ödemeden gidersen alamıyorsun. Ödeme makbuzunda yanında olsun mutlaka.

AEM
25-11-2014, 06:23
2 sene önce 105 olmustu, 2 sene boyunca türlü türlü çevirmeye girdim hiçbir şekilde söylenmedi. 2 sene sonra yazlığa giderken radar cezasından dolayı cezai işlem uygularken polis ehliyete el koydu. Yani er ya da geç ehliyetiniz alınacak, yalnız zaman aşımı 3 sene sanırım. 3 senede kaptırmam diyorsanız devam edin. Fakat benim gibi beklemediğiniz bir anda alırlarsa sıkıntı olur benim tatilim zehir oldu bilmediğim için.

3 sene mi? bizim arkadaş 2011 de doldurmuş puanı 2 ay önce aldılar ehliyetini hatta şafak 5-10 yazıyordu geçen gün ANIL DALGA BURDAYSAN SES VER :D :D

johnie
25-11-2014, 17:52
Geçen gün arkadaşım da aynı olaydan dolayı ehliyeti kaptırdı .. Daha önceden alkol den kaptırmıştı.. Geçen aylar da da uzun yol yapmış kendileri 3 kere arka arkaya radara girince bu seneki puanını doldurmuş.. E ve A2 için ehliyetini yükseltmişti fakat ehliyetin alınacağından haberi yoktu. Ehliyeti almaya gittiğinde ehliyet vermeyeceklerini ve 2 ay ehliyeti el koydular. Eğer 3. kez kaptırırsa sanırım 5 yıl boyunca ehliyeti veda etmek zorunda..

Ufuk
25-11-2014, 19:15
Peki trafiği tehlikeye düşürmekten dolayı puan yazılıyor mu ? Yazılıyorsa kaç puan ? Bende kendilerinden bolca mevcutta :)

Otto_Skorzeny
25-11-2014, 19:39
Peki trafiği tehlikeye düşürmekten dolayı puan yazılıyor mu ? Yazılıyorsa kaç puan ? Bende kendilerinden bolca mevcutta :)

10 puan diye hatırlıyorum

azrail
25-11-2014, 20:56

20 kesmişler benden

Ufuk
02-12-2014, 18:18
20 ise şayet benimde ehliyet gitti vatana millete hayırlı olsun. 10 ise kurtardık

Anıl DALGA
02-12-2014, 19:00
3 sene mi? bizim arkadaş 2011 de doldurmuş puanı 2 ay önce aldılar ehliyetini hatta şafak 5-10 yazıyordu geçen gün ANIL DALGA BURDAYSAN SES VER :D :D

Bundan tam 57 gün önceydi akfırat rollden sonra boğaza karşi çay icelim diye baltalimanina gecelim dedik ve 10 - 20 araç yola koyulduk ve berkaya telefon geldi uygulama var diye bende ilk defa altimda anormal olmiyan bir aracla oldugum icin ooo miss cevirmeye girelim deyip direk girdim evraklarimi verdim ve süpriizz polis ehliyetimin 2011 yilinda 140 ceza puani oldugunu el koymasi gerektigini soyledi tekrar tekrar teyit ettik ama nafile bu arada @berkay aydin kikir kikir guluyodu :D sonra arabayi eray kardişime verdik ve ehliyetsiz olarak yola devam ettik 57 gündür aktif araç kullaniyorum birsey olmadi çok şükür cuma günü ehliyetime kavuşuyorum :D

C2VTS
02-12-2014, 19:10
20 ise şayet benimde ehliyet gitti vatana millete hayırlı olsun. 10 ise kurtardık

Aha yandık :D

Bundan tam 57 gün önceydi akfırat rollden sonra boğaza karşi çay icelim diye baltalimanina gecelim dedik ve 10 - 20 araç yola koyulduk ve berkaya telefon geldi uygulama var diye bende ilk defa altimda anormal olmiyan bir aracla oldugum icin ooo miss cevirmeye girelim deyip direk girdim evraklarimi verdim ve süpriizz polis ehliyetimin 2011 yilinda 140 ceza puani oldugunu el koymasi gerektigini soyledi tekrar tekrar teyit ettik ama nafile bu arada @berkay aydin kikir kikir guluyodu :D sonra arabayi eray kardişime verdik ve ehliyetsiz olarak yola devam ettik 57 gündür aktif araç kullaniyorum birsey olmadi çok şükür cuma günü ehliyetime kavuşuyorum :D

Hadi hayırlısı olsun :D ...

Ufuk
02-12-2014, 19:15
Aha yandık :D

Hadi hayırlısı olsun :D ...

batu bana speyşil şöfer olursun valla caddeye neyin gidemeyiz.

Anılcım sanada geçmiş olsun. CUma günü hızlı dizel yapalım diyorum :D

C2VTS
02-12-2014, 20:04
batu bana speyşil şöfer olursun valla caddeye neyin gidemeyiz.

Anılcım sanada geçmiş olsun. CUma günü hızlı dizel yapalım diyorum :D

Harbiden kaptırdınmı lan ehliyeti Kanka . Oluruz tabi beya şöferlik dert değilde kaptırırsan ehliyeti üzülürüm .

AEM
03-12-2014, 00:12

ben aradım olum sizi çevirme var biz kaçtık dikkat edin diye :D :D

DOA
03-12-2014, 00:15
daha once ceza puanindan ehliyet kaptirdim, ya polisin dalginligina gelip ehliyeti sorgulamamistir, ya da bu yediginiz ceza 40 puan degildir belki ceza puanlama sistemi degismistir. olasi bir kaptirma durumunda, girmeniz gereken sinava direk basvurmanizi tavsiye ederim. ben sahsen aksattim, 2 ay ehliyetsiz gezmem gerekirken 6. ayin sonunda alabildim ehliyetimi geri... tabi bahsettigim sene 2008, simdi sistemde nasil bir degisiklik olmustur bilmiyorum...

ghibli06
03-12-2014, 06:37
ceza puanı dolmuş olan kişinin ehliyeti alınır... Deniz Seki nasıl yakalandığı anda cezası başlamışsa, sizin cezanız da ehliyete el konulunca başlar...1 ay sonra cezanın düşmesi ehliyetin men durumunu ortadan kaldırmaz, bu cezayı yiyen bir an önce versin ki süresi başlasın en azından...

orcunnn
03-12-2014, 08:05

kardesım nasıl kavusuyor hıc bır sart kosmadılar mı bende 2 sene boyunca gıdıp almadım 2 aylık kaptırmıstım egıtım falan bıseyler bahsettıler
hatta dolaylı yoluna baktım musavır 450 lira fıyat cektı kalsın dedım bırı benı aydınlatırsa cok sevınırım

Anıl DALGA
03-12-2014, 12:04
kardesım nasıl kavusuyor hıc bır sart kosmadılar mı bende 2 sene boyunca gıdıp almadım 2 aylık kaptırmıstım egıtım falan bıseyler bahsettıler
hatta dolaylı yoluna baktım musavır 450 lira fıyat cektı kalsın dedım bırı benı aydınlatırsa cok sevınırım

Herhangi bir sürucu kursuna gidip trafik ve cevre egitimine katiliyorsunuz (formaliteden) 300 tl ödeyip egitim aldiginiza dair belgeyi aliyorsunuz cezaniz dolunca bu belge ile gidip ehliyetinizi aliyorsunuz :)

orcunnn
03-12-2014, 13:24
Herhangi bir sürucu kursuna gidip trafik ve cevre egitimine katiliyorsunuz (formaliteden) 300 tl ödeyip egitim aldiginiza dair belgeyi aliyorsunuz cezaniz dolunca bu belge ile gidip ehliyetinizi aliyorsunuz :)

çok teşşekür ettim