PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vti 3. vites senkromenç sorunu yardım lütfen

tequila818
27-09-2008, 21:18
Arkadaşlar aracımda 3. vitese geçişlerde özellikle 50-60 km den sonra sorun yaşıyorum. Viteste giderken vitesten çıkma sorunu falan yok, düşük devirlerdede sorun yok fakat yüksek devirlerde 3 e atarken cırtlama oluyor. vites atarken gaza basıp motor devrini yükseltirsem yüksek devirlerdede cırtlama yapmadan vites atabiliyorum. Sanıyorumki problem senkromençten kaynaklanıyor. Yurt dışından sipariş vereceğim fakat hangi parçayı almam gerektiğinden tam emin olamadım. Vti'ın şanzımanı b serisi olarakmı geçiyor? Yani aşağıda linkini verdiğim siteden 3rd gear carbon synchros for b series parçasını alsam problemim çözülür mü acaba? Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

http://www.gearspeedinc.com/products.htm

MiaMi
27-09-2008, 23:58
Sitede normalde carbonda satan arkadaşlar var. Tek sebebi senkromenç dimek pek doğru değil. Debriyaj merkesi debriyaj ayarı şanzuman yağıda etki eder. Lakin % 80 senkromenç yenileyeceksin benim vti dahil sitede 4 5 vti da aynı sorun var. Bela 3

tequila818
28-09-2008, 00:16
anladım seninki sanırım daha yüksek devirlerde yapıyor bir konuda okumuştum ısınınca 8bin civarı yapıyor demiştin. Benimki sıcak soğuk fark etmiyor 50 yi geçtimi cırt cırt :) bakalım halletmeye çalışacağım. Bursa'da tavsiye edebileceğiniz şanzımanı söktürebileceğim ve problemimi çözebilecek bir yer var mı peki? yoksa istanbula getiririm aracımı.

MoDVTeC
29-09-2008, 20:46
aynı sorun benim araçtada var 2. vites sakin kullanımda hiç bir sorun yok ancak vtecli kullanımda özellikle redline da cartlama sıkıntı veriyo sanırım vti larda sıkça görülen bir sorun bende sordurdum büyük ihtimal senkromeç demişti araçda 1-2 gün yatar...

TünayK
29-09-2008, 23:45
bı benım cırtlamıyo herhalde vıteslerım...yawas atın sunları yaw ne gerek war:)

Vtec-SEDAN
29-09-2008, 23:46
bı benım cırtlamıyo herhalde vıteslerım...yawas atın sunları yaw ne gerek war:)

maşallah kardeşim, nazar değmesin ;)

TünayK
29-09-2008, 23:56
maşallah kardeşim, nazar değmesin ;)

eywallah saolasın cumlemıze...

vtc40
20-10-2008, 22:42
sadece senkler cıkarsa ıyı bende typer var 4 senk bozuktu ole cartlat a cartlata komple dıslılerıde bozmus ayı yamulmus al sana 2000 ytl komple mason senkromec set

KMR2-GT
22-10-2008, 21:55
bendede aynı sorun vardı carbon senkromeç aldım yağ gıbı gırıo sımdı kesınlıkle tavsıye ederim