PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komşudan gelen gürültüye çare nedir ?

gkhnyds
01-12-2014, 16:01
Herkese Merhaba,

Uzun süredir komşumuzun gürültü çıkarmasından dolayı site sakinleri olarak rahatsızlık duymaktayız.
Özellikle de en yakınında benim dairem olduğu için çok sıkıntı yaşıyorum. 9 aylık bebeğimin çektiği çileyi bir ben bilirim bir Allah...

Gürültünün detayı ise çok yüksek seste geç saatlere kadar müzik yayını, menşei belli olmayan bayanların giriş çıkışı ve garip sesleri. Hatta cumartesi günleri genel ahlak ve aile kurallarına uymayan sesler. ( Aklınıza ne gelirse )

Site Yönetimine ve güvenliğine hiç değilse 30 defa şikayette bulunduk. Dilekçeler yazdık, imzalar topladık ama nafile.
İnsan evladı değil ki hala devam ediyor.

Güvenliğe şikayet ediyoruz, güvenlik kapısına geliyor, sesi kısıyor, 5 dakika sonra bir daha açıyor. bir daha şikayet ediyoruz vs... devam ediyor gece 2-3 e kadar.

Kapısına dayanıp suçlu pozisyona düşmekte istemiyoruz. Yoksa bir kaşık suda boğabiliriz, o konuda sorun yok..

Sizlerden ricam, nasıl bir hukuki yol izlememiz gerekiyor ?
Daha önce bu tarz sorun yaşayan ve bir şekilde çözüme ulaşan var mıdır ?

Tavsiyelerinize ihtiyacım var,

Teşekkürler şimdiden..

Not : Innovia'da değilim..

Shadow_Dancer
01-12-2014, 16:03
http://tellidetay.files.wordpress.com/2013/11/kizilcik-sopasi_1817301.jpg

gkhnyds
01-12-2014, 16:04
o işe girmek istemiyoruz :)

sinanbaysal
01-12-2014, 16:06
Aynı durum bende de var ama benımkı bıraz farklı 2 tane 3-4 yaslarında cocuklar bı oyana bı buyana kosturu duruyorlar sabahın 7 sınde sınırden aglıcak duruma gelıyorum bırkac defa uyarmama ragmen degısen bırsey yok en sonunda ev degıstırıcem karsındakı ınsan olmayınca yaıcak bısey yok malesef . Sızınkı tam sopalıkmıs dısarıda tenha bıyerde bacaklarını kırmak gerek

Shadow_Dancer
01-12-2014, 16:06
nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

:)

Mert Alpay
01-12-2014, 16:07
İmza toplayıp siteden atılabilir apartmanda gürültü çıkaran bir kiracıyı bu şekilde kovmuştuk siz sitede daha rahat yaparsınız bunu :)

oğuz
01-12-2014, 16:07
site yönetimi güvenliği yerine zabıta polis vs kim bakıyorsa ona şikayet etmek daha iyi olmaz mı.para cezası vs..

SekoLive
01-12-2014, 16:08
çare yalıtım gibi.

gkhnyds
01-12-2014, 16:09
İmza toplayıp siteden atılabilir apartmanda gürültü çıkaran bir kiracıyı bu şekilde kovmuştuk siz sitede daha rahat yaparsınız bunu :)

ev sahibi olduğu için atamıyorlarmış malesef. ancak yönetimin ciddi anlamda vurdumduymazlığı var. 3 ay aidat gecikse avukata vermeyi biliyor. Gürültü çıkartanı ise sadece sözlü olarak uyarmakla yetiniyor malesef.

mert_can 41
01-12-2014, 16:10
Polis çağırın tutanak tuturun gerekirse her defasında yapın illaki pes eder veya gözü korkar :)

SerkanYazgan.
Bence tenhada sıkıştırıp durumu güzel güzel anlatmak lazım :) Birşeyde yapamayacağına göre seve seve kabul edecek, eğer hala devam ederse yapılacak şey belli. 2 tane yapıştırın istediği kadar şikayetçi olsun birşey çıkmaz.

gkhnyds
site yönetimi güvenliği yerine zabıta polis vs kim bakıyorsa ona şikayet etmek daha iyi olmaz mı.para cezası vs..

Onu da denedik. Gelen giden olmadı malesef. Aranızda çözün, site yönetimi çözer gibisinden cümleler ile geçiştiriyorlar.
Site güvenliği yanımda Polis'i aradı ancak gelen giden yok..

gkhnyds
01-12-2014, 16:12
Bence tenhada sıkıştırıp durumu güzel güzel anlatmak lazım :) Birşeyde yapamayacağına göre seve seve kabul edecek, eğer hala devam ederse yapılacak şey belli. 2 tane yapıştırın istediği kadar şikayetçi olsun birşey çıkmaz.

Valla iş yerindeki bi abimiz komşusuna 2 tane yapıştırdı temizinden. 1 sene mahkeme sürdü, sonra iyi halden para cezasına çevrildi. Yanılmıyorsam 2,400TL gibi birşey ödedi. Hatta tokat atmayan karısına bile ceza yazıldı. Sonra piskoloğa sevk edildi. Mecburen gidip geliyor.

Kısacası çözüm değil o. Süreci uzatıyor.

SerkanYazgan.
01-12-2014, 16:15
Sitede sizden başka şikayetçi olan yokmu ? Ses geldiği zaman dayanın kapısına napabilir? Şikayet durumunda şahit gösterirsiniz. O kadar olay yaşıyorumda şikayetçi olmuyorlar :) Bence sizin komşuda olmayabilir :)

gkhnyds
01-12-2014, 16:16
çare yalıtım gibi.

Gürültüyü çıkaran vatandaş 2 hafta evde inşaat yaptırdı yalıtım için. Hala ses geliyor. Özellikle de Bass sessleri titretiyor resmen. Nasıl bir ses sistemi çevirdi ise artık.. Camdan gördüğümüz kadarıyla disco topu ve lazer aydınlatma mevcut. Bildiğin payvon..

Runo
01-12-2014, 16:18
Tek çözüm polise şikayet etmek, 1 gece misafir etsinler mum gibi olur :)

Ome_RS
01-12-2014, 16:19
Adam düzenli aidatları vs ödüyorsa site yönetimi o yuzden cok karısmıyor olabilir.
belli cogunluk sağlandıktan sonra karakola dilekçe verilip düzenli şikayet etmekten baska care yok gibi.

Mert Alpay
01-12-2014, 16:20
O zaman abi en güzeli baktın eve değişik kadınlar giriyor fuhuş diye ihbarda bulun direk hiç uğraşma başka türlü kavgaymış dayakmış olan sana olur

gkhnyds
01-12-2014, 16:22
Sitede sizden başka şikayetçi olan yokmu ? Ses geldiği zaman dayanın kapısına napabilir? Şikayet durumunda şahit gösterirsiniz. O kadar olay yaşıyorumda şikayetçi olmuyorlar :) Bence sizin komşuda olmayabilir :)

Hem telefonla hem dilekçe ile şikayetçi oldu tüm komşular :)

Tek çözüm polise şikayet etmek, 1 gece misafir etsinler mum gibi olur :)

Ettik ettik, gelmiyor malesef :)
Artık tanıdık manıdık buluruz. veya savcılığa vereceğiz son çare. mahkeme yolu göründü bize.

gkhnyds
01-12-2014, 16:23
O zaman abi en güzeli baktın eve değişik kadınlar giriyor fuhuş diye ihbarda bulun direk hiç uğraşma başka türlü kavgaymış dayakmış olan sana olur

evet bu mantıklı geldi.
gürültüye gelmezler ama fuhuş deyince akan sular durur bu memlekette.

ozans
01-12-2014, 16:23
Gece yüksek sesle müzik için:
Yasal yol: beyaz masayı aramayı deniyebilirsiniz (153).
http://www.uzmantv.com/gurultu-yapan-komsuyu-nereye-sikayet-edebilirim

Pislik versyon : Apartmanın sigortasından elektriğini kesin.

Gelenine gidenine, insanın çıkarttığı sese yasal olarak birşey yapamazsın, muhtemelen yasal sınır altında kalıyordur.

SerkanYazgan.
01-12-2014, 16:26
Abi hiçbirşey yapamıyosan sana yakın oturan 2 tane sağlam arkadaşına haber ver, ses olduğu zaman gelip misafir gibi davranacaksınız gibisinden. Ses olduğunda çağır arkadaşlarını geldiklerinde adamın kapısını çal, atarlı-giderli hakaret etmeden konuş. Eğer o ters çıkarsa ilk hamleyi ondan bekle sonrası *****, senin suçun yok. :D Ayık olmak iyidir, millet adam vuruyor ertesi gün çıkıyor. Sen bi s.. tokatlamışsın çok mu :)

ozans
01-12-2014, 16:26
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48878

emre yeşil
01-12-2014, 16:33
Not : Innovia'da değilim..[/QUOTE]

innovia yı inşa eden kişi olarak notu okuyunca şaşırdım hiç bir konum verisi yok iken innovia da değilim demen şaşırtıcı oldu benim için.

Şikayetçi olduğunuz yer sadece site yönetimimi polise şikayet ettinizmi daire de oturan daire sahibi bile olsa polis şikayetleri olduğun da yaptırımları var kaba kuvvet kullanmak sadece size zarar verir karşı taraf haklı çıkar şikayetlerinizi polise tutanak şeklinde yapın elinizde bulunsun ortak imza toplayarak siteden atmanız mümkün bu süreci çekmek istemiyor ve direk kurtulmak istiyorsanız 2 kural var ya daire de uyuşturucu yakalatacaksınız yada fuhuş yapıldığını tespit ettirmeniz gerekli bunları yapamıyorsanız gün aşırı polis şikayeti ve tutanaklar ile site yönetimi savcılığa suç duyurusu açacak.

SekoLive
01-12-2014, 16:47
Gürültüyü çıkaran vatandaş 2 hafta evde inşaat yaptırdı yalıtım için. Hala ses geliyor. Özellikle de Bass sessleri titretiyor resmen. Nasıl bir ses sistemi çevirdi ise artık.. Camdan gördüğümüz kadarıyla disco topu ve lazer aydınlatma mevcut. Bildiğin payvon..

bence konuyu çözse çözse bi hırsız çözer yada yüksek voltaj gelmesini bekleyin tesisat acıkken :)

geçmiş olsn cok sıkıntılı işlerdir yaşadık zamanında

Onurkk06
01-12-2014, 16:48
anlamadığım olay fuhuş yapılıyor mu evde ? yoksa ekşın+muzik sesi sorunu mu var ?

ankarada bizim apartmanda geldi başımıza bina sakinleri olarak komple ev basıldı sonra polis çağırıldı cidden fuhuş evi çıktı :) evdekiler eşyalarını almaya bile gelemediler tabi bu olay 99 yılı falandı şu an bina sakinleri ne derece birbirini tanıyor o da çok önemli

Caesar
01-12-2014, 16:51
Adam bildiğin uyuşturucu partisi veriyor evde :) Bence yavaştan dost olun derim :) Manitalar gelince akar gidersin

Sezgin
01-12-2014, 16:58

innovia yı inşa eden kişi olarak notu okuyunca şaşırdım hiç bir konum verisi yok iken innovia da değilim demen şaşırtıcı oldu benim için.

Şikayetçi olduğunuz yer sadece site yönetimimi polise şikayet ettinizmi daire de oturan daire sahibi bile olsa polis şikayetleri olduğun da yaptırımları var kaba kuvvet kullanmak sadece size zarar verir karşı taraf haklı çıkar şikayetlerinizi polise tutanak şeklinde yapın elinizde bulunsun ortak imza toplayarak siteden atmanız mümkün bu süreci çekmek istemiyor ve direk kurtulmak istiyorsanız 2 kural var ya daire de uyuşturucu yakalatacaksınız yada fuhuş yapıldığını tespit ettirmeniz gerekli bunları yapamıyorsanız gün aşırı polis şikayeti ve tutanaklar ile site yönetimi savcılığa suç duyurusu açacak.[/QUOTE]
Fuhuş uyuşturucu adam yaralama vb. olayların başında hep innovia geliyor. Çok kez duydum, hatta adam yaralamaya şahit bile oldum. :)

gkhnyds
01-12-2014, 17:01
kime anlatsam bu konuyu innovia mı ikamet ediyorsun diye soruyorlar. o yüzden peşinen yazmak istedim.
vakti zamanında ne yaşandı bilemiyorum detayını ama en çok duyduğum soru bu malesef.

diğer yandan, kaba kuvveti bizde tercih etmiyoruz asla.

powERS
01-12-2014, 17:11
Daha çok gürültü diyecektim ama adam yalıtım yaptirdi diyorsunuz...

can sıkıcı bir durum peki polisler belli bir sayıdan sonra çağrıldığında adamda karşı mahkeme açılamazmı
Yada diğer komşularla birlikte gidilse?

Shifter
01-12-2014, 17:16
Benimde Başıma Bir Aralar Geldi Bu Tarz Bir Olay Şöyle Anlatayım
Komşumun Çocugu Benim Yaşlarımda habire ses açıyor bir gittik iki gittik anlamıyor en son kavga edicektik kapılarına dayandım polis geldi ifademi aldı bıraktı

sonrasımı ?

her sesi açtıgında üşenmeden binanın girişine indim o daireye ait olan şarteli indirdim binadan cıktım 30 dkka sonra tekrar geldim eve tekrar ses var tekrar indirdim bu bu şekilde 2 hafta sürdü sonra baktım bana geldi abi neden şarteli indiriyorsun dedi sen sesi neden bu kadar açıyorsun dedim ? cevap yok sen deliysen bende senden daha deliyim dedim :D şu aralar kanki olduk :cool::cool:

işin kısmı bu deliyle deli olacaksın adam olsun .:icon_tup:

gkhnyds
01-12-2014, 17:24
Gece yüksek sesle müzik için:
Yasal yol: beyaz masayı aramayı deniyebilirsiniz (153).
http://www.uzmantv.com/gurultu-yapan-komsuyu-nereye-sikayet-edebilirim

Pislik versyon : Apartmanın sigortasından elektriğini kesin.

Gelenine gidenine, insanın çıkarttığı sese yasal olarak birşey yapamazsın, muhtemelen yasal sınır altında kalıyordur.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48878

Benimde Başıma Bir Aralar Geldi Bu Tarz Bir Olay Şöyle Anlatayım
Komşumun Çocugu Benim Yaşlarımda habire ses açıyor bir gittik iki gittik anlamıyor en son kavga edicektik kapılarına dayandım polis geldi ifademi aldı bıraktı

sonrasımı ?

her sesi açtıgında üşenmeden binanın girişine indim o daireye ait olan şarteli indirdim binadan cıktım 30 dkka sonra tekrar geldim eve tekrar ses var tekrar indirdim bu bu şekilde 2 hafta sürdü sonra baktım bana geldi abi neden şarteli indiriyorsun dedi sen sesi neden bu kadar açıyorsun dedim ? cevap yok sen deliysen bende senden daha deliyim dedim :D şu aralar kanki olduk :cool::cool:

işin kısmı bu deliyle deli olacaksın adam olsun .:icon_tup:

bu da mantıklı geldi. deneyeceğim bir dahaki sefere. teşekkürler :)

ronay
01-12-2014, 17:40

Şikayetçi olduğunuz yer sadece site yönetimimi polise şikayet ettinizmi daire de oturan daire sahibi bile olsa polis şikayetleri olduğun da yaptırımları var kaba kuvvet kullanmak sadece size zarar verir karşı taraf haklı çıkar şikayetlerinizi polise tutanak şeklinde yapın elinizde bulunsun ortak imza toplayarak siteden atmanız mümkün bu süreci çekmek istemiyor ve direk kurtulmak istiyorsanız 2 kural var ya daire de uyuşturucu yakalatacaksınız yada fuhuş yapıldığını tespit ettirmeniz gerekli bunları yapamıyorsanız gün aşırı polis şikayeti ve tutanaklar ile site yönetimi savcılığa suç duyurusu açacak.[/QUOTE]

yakalamışken sorayım bari Innovia vs. bu tarz yapılarda stüdyo veya 1+1 daire denilen daireleri alan veya kiralayan insanlar ne amaçla alıyolar ? (yanlış anlamayın bilgi amaçlı soruyorum çünkü ben bi türlü anlam veremiyorum)

amtqny
01-12-2014, 17:53
gece gelen seslere bi çözum gelmedı aklıma ama gelen muzık sesıne falan tek çözum gıdıp apt. girişindeki şalterını ındırmek ;)

emir91
01-12-2014, 18:11
Yalnız yaşıyorum 1+1 hem yeterli m2 ye sahip benim için hem giderler bakımından daha masrafsız mantıklı bir açıklama olabilir mi mesela

Dodoo
01-12-2014, 18:15
yakalamışken sorayım bari Innovia vs. bu tarz yapılarda stüdyo veya 1+1 daire denilen daireleri alan veya kiralayan insanlar ne amaçla alıyolar ? (yanlış anlamayın bilgi amaçlı soruyorum çünkü ben bi türlü anlam veremiyorum)

Amaçlardan 1 tanesini söyleyeyim, öğrenci evi. Daha çok parası olan öğrenci 2+1 , 3+1 diye gidiyor tabi ama 1+1 alan da çok.

Dookan
01-12-2014, 18:26
cumartesi kızlarla birlikte hem fuhuş hem uyuşturucudan narkotik ve asayiş i ararsanız bu iş çözülür

bayramoglu
01-12-2014, 18:36
ihbar asılsız çıksa sonrası nolcak?

miniks
01-12-2014, 18:46
mülk sahibi sexte yapar uyuşturucuda içer. Adamın kendi evi. Kerhane değil ki.

Fuhuş yapan kadınlar ceza alır adam hastane kontrolunden gecer serbest bırakılır. Satıcı olmadıgı ıcın de Uyusturucunun cezası para. Sıte yonetımı de sesı kıs demekten baska bısı yapamaz adam saygısız cunku. Polis çağırsan keza öyle şikayet var sessiz olun der hatta hiç gelmez :D

Ahmet

34btr1907
01-12-2014, 19:18
hergun bırı dövsun duzelir

HG6161
01-12-2014, 21:15
Dovmediginiz her gun hata yapiyorsunuz bir ara benimde bu tarz sıkıntılı bi komsum vardi burnunu kirdim ondan sonra sut dokmus kediye donmustu

Sert@ç
01-12-2014, 21:33
Kapısına lahmacun+gül+tek kurşun gönderin :D
Şaka bi yana herkes ayrı ayrı kapısına gidip uyarsa utanır bence

dj_batukaan
01-12-2014, 21:44

sebebi bu tarz konularda İnnovia nın ciddi şekilde adının çıkmış olması ve Özelliklede Paralı askerlerin çok olmasından kaynaklı olabilir. :)

TolgaEsentepe
01-12-2014, 21:48
bu sitede değilmiydi evinde alkol aldığı için evdekilerle beraber ceza yiyen ? bu olaylarada bir yaptırım vardır heralde

ygtrn
01-12-2014, 21:50
abi yanlış anlaşılmasın yapın edin diye söylemiyorum ama, dayak atma konusunda şöyle bi yola başvurulmazmı.. şayet katlarda güvenlik kamerası yoksa dayanın kapısına kapıya yakın olmayacak pozisyonda durun ve onu kapısının eşiğinden çıkaracak derecede tahrik edici sözler sarf edin, (bağırmayın kimseler duymasın) bu kapısından dışarı adım attığı gibi verin coşkuyu azına burnuna, ifade verirkende bugüne kadar çok kez uyardık, tekrar normal şekilde uyarmaya gittim ancak sinirlenip üstüme saldırdı diyin... aksini hiçbir şekilde ispatlayamaz...

TigeR
01-12-2014, 21:52
Abi arkadaş ol iyice yakınlaş ondan sonra iyi yoldan lan oğlum çocuk uyuyor gece çok açmayın,cinsel ilişkilerine de benim daireye uzak bir yerde yap de belki tatlı dille düzelir iyi arkadaş olduktan sonra :)

21dc963
01-12-2014, 21:58
Herkese Merhaba,

Uzun süredir komşumuzun gürültü çıkarmasından dolayı site sakinleri olarak rahatsızlık duymaktayız.
Özellikle de en yakınında benim dairem olduğu için çok sıkıntı yaşıyorum. 9 aylık bebeğimin çektiği çileyi bir ben bilirim bir Allah...

Gürültünün detayı ise çok yüksek seste geç saatlere kadar müzik yayını, menşei belli olmayan bayanların giriş çıkışı ve garip sesleri. Hatta cumartesi günleri genel ahlak ve aile kurallarına uymayan sesler. ( Aklınıza ne gelirse )

Site Yönetimine ve güvenliğine hiç değilse 30 defa şikayette bulunduk. Dilekçeler yazdık, imzalar topladık ama nafile.
İnsan evladı değil ki hala devam ediyor.

Güvenliğe şikayet ediyoruz, güvenlik kapısına geliyor, sesi kısıyor, 5 dakika sonra bir daha açıyor. bir daha şikayet ediyoruz vs... devam ediyor gece 2-3 e kadar.

Kapısına dayanıp suçlu pozisyona düşmekte istemiyoruz. Yoksa bir kaşık suda boğabiliriz, o konuda sorun yok..

Sizlerden ricam, nasıl bir hukuki yol izlememiz gerekiyor ?
Daha önce bu tarz sorun yaşayan ve bir şekilde çözüme ulaşan var mıdır ?

Tavsiyelerinize ihtiyacım var,

Teşekkürler şimdiden..

Abi sende onlari rahatsiz et sanrm baskada yol kalmamis arabasi varsa bi cizik at onlarn kapisnn onune cop koy yada baktin bi cumartesi gunu ahlak disi ses geliyor iki porsiyon acili lahmacun siparis et adres olarak da komusunun kapis numarasini ver vs vs

sanctuary35
01-12-2014, 22:27
bencede evde fuhuş uyuşturucu partisi gibi ihbarlarda bulunan en azından o geceyi nezarethanede geçirsin 3-5 gece sora ayıkır belki

Dookan
01-12-2014, 22:44
hiç birşey olmaz.ayrıca sabaha kadar sesi açık müzk dinleyip hala muzıgı kapatmayan tek insan uyusturucu kullanan insandır.zaten içerden ses de geliyomuş o da fuhuş işte .en fazla fuhuş yapmıyoduk derler hiç farketmez ama yanlarında bir tane bile uyuşturucu yakalansın bak günlerce nasıl emniyet subedeler daha o evde birşey yapabılıyormu gormus oluruz

gkhnyds
02-12-2014, 07:25
Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim. Bazıları denemeye değer. Bazıları ise sonucu belli olmayan yola götürebilir malesef :)
Güvenliğin kapısına dayanıp defalarca uyarmasına rağmen sesi kısmaması alkol kafası değil kesinlikle uyuşturucu maddeden diye tahmin ediyoruz. Binaya giriş çıkışlarını kameralardan takip ettirip bir güzel polise suç üstü yaptırabilir ama güvenlik buna nedense yanaşmıyor. Sanırım sitenin adı çıkmasından korkuyorlar. Mümkün olduğunca kendi içimizde çözelim gibisinden tavır alıyorlar. Mahkemesi, ifadesi, şahitliği vs. kimse girmek istemiyor anladığım kadarıyla.
Evde bebek olmasa bu takar takmayacağım. Herkesin kendi yaşamı beni çok ilgilendirmez. Yeri geliyor bizim kızımız da ağlıyor gürültü oluyor geç vakitte ister istemez. ama komşuluktur, bebektir bir şekilde izah edilebilir.
Ama gecenin 3ünde hoş olmayan sesler ve hatta yüksek seste müzik cidden piskolojimizi bozar hale getirdi.

Dediğim gibi kaba kuvvet çözüm olmuyor malesef. Haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz. Önümde yaşanmış çok net örnekler var.
İş yerindeki bir abimiz 2 tokat attı diye çok çekti. ( Kemal Sunal'ın filmi Davacı )

Yasal yollarla çözüm aramaya devam edeceğim. Kapıya dayanıp uyarmak etkisiz. Çünkü aynı kafada değiliz. Hangi kimyasalı kullanıyorsa artık...

Tekrardan teşekkür ederim herkese. Umarım başınıza böyle bir bela gelmez. Evi satmayı bile düşünüyorum :)

Mythos
02-12-2014, 07:44
Ev alma komsu al diye bosuna soylememis atalarimiz... Ulkede adalet olmayinca malesef resmi yollardan pek bir yerlere varilamiyor malesef... Yasal yollardan ne yaparsiniz ne edersiniz bilmiyorum ama gayri yasal yollara girecekseniz en azindan "taseron" kullanin... Oteki turlu adam yerlerine korlar, sonra ugras dur... Evi satmak da bir cozum tabi, zamaninda ustumde 6 cocuklu bi aile vardi, avizenin sallandigini bilirim cocuklarin patirtisindan... Sonra o evden cikip en ust kat bi daireye gectim bi tek guvercinlerle muhattap oluyordum artik :)

2jz
02-12-2014, 07:46
Kabakuvvet desen haklıyken haksız duruma düşeceksin.
Uyuşturucu fuhuş diye ihbar yapsan buna yönelik bi şey çıkmasa , asılsız ihbar yapan kişiden şikayetçi olsa yine başın ağrıyacak.

Apartmanda kamera yoksa sigortasını indir, sularını kes, doğalgazı kapat. O seni rahatsız ediyorsa sende onu rahatsız et. Hatta bezdir bu yollarla o satsın evi.

Volkann
02-12-2014, 08:19
uyuşturucudan kesin eminseniz ihbar edin derim.

gkhnyds
02-12-2014, 08:34
eminiz, şöyle ki kapısına uyarı amaçlı giden güvenliğe "abi bokunu yiyim ben gürültü yapmıyorum" diyor ama içerden dım tıs dım tıs ses geliyor. Vatandaş evden gelen sesi duymama derecesinde uçuyor. Alkol değil abi bu...

ahk
02-12-2014, 08:48
kaba kuvvete ihtiyacınız yok eğer o yola başvurursanız sizin için daha kötü olur.

Ev sahibi olsada site veya apartmanın genel huzurunu bozmaktan evden attırabilirsiniz bir ton örneği var. Sakın kanuni yoldan çıkmayın önce bikaç defa polise başvurun polis geldiği sırada o sesi duysun ve tutanağa alsın daha sonrasında dava açın.

Tanıdığım bir yerde tek başına yaşayan 55-60 yaşlarındaki kadını ev sahibi olmasına rağmen apartman sakinleri ile sorun çıkardığı için mahkeme çıkardı.

Yani ev benim sıçarımda içerimde olayı yok.

gkhnyds
02-12-2014, 09:03
kaba kuvvete ihtiyacınız yok eğer o yola başvurursanız sizin için daha kötü olur.

Ev sahibi olsada site veya apartmanın genel huzurunu bozmaktan evden attırabilirsiniz bir ton örneği var. Sakın kanuni yoldan çıkmayın önce bikaç defa polise başvurun polis geldiği sırada o sesi duysun ve tutanağa alsın daha sonrasında dava açın.

Tanıdığım bir yerde tek başına yaşayan 55-60 yaşlarındaki kadını ev sahibi olmasına rağmen apartman sakinleri ile sorun çıkardığı için mahkeme çıkardı.

Yani ev benim sıçarımda içerimde olayı yok.

bunu duyduğuma sevindim işte. bu yoldan gitmek en mantıklısı.

TigeR
02-12-2014, 10:07
Bu kişi kaç yaşında abi

Caesar
02-12-2014, 10:18
Herkes kendini mayk taysın sanıyorda ya adam bunları döverse??? O zaman ne olacak bide üstüne sopa mı yesinler adamdan:)

rapstar
02-12-2014, 10:41
Çocuğunuz varmış. Uyuşturucudan şüpheliyseniz daha fazla muhattap olmayın kafasının yerinde olmadığı bi gün size geri dönüşü olmayacak zararlar verir farkında olmadan. İyi bir avukat çözer bu işi masraflarıyla beraber.

Mr.K
02-12-2014, 10:48
Kafa kiyak diye farkinda degildir belki asansor veya koridorlara onun bulundugu kata xx no daire sahibi vs diyerekten uyari maksatli yazi yapistirabilirsiniz oste blabla hukuki yollara basvurulucaktir vs diye.

Aklima bitek bu geldi,kim yazdi kimse bilmicek kim yapistirdiginida kimse bilmicek : )

TigeR
02-12-2014, 10:52
Kafa kiyak diye farkinda degildir belki asansor veya koridorlara onun bulundugu kata xx no daire sahibi vs diyerekten uyari maksatli yazi yapistirabilirsiniz oste blabla hukuki yollara basvurulucaktir vs diye.

Aklima bitek bu geldi,kim yazdi kimse bilmicek kim yapistirdiginida kimse bilmicek : )

Oturdukları katta 2 daire varsa anlar bence abi

gkhnyds
02-12-2014, 11:22
Bu kişi kaç yaşında abi

33-35 civarı.

tylan
02-12-2014, 12:11
Herkes kendini mayk taysın sanıyorda ya adam bunları döverse??? O zaman ne olacak bide üstüne sopa mı yesinler adamdan:)

Tam ben yazıcaktım :) El y.ragını görmeyen kendinkini keser sapı zannedermiş.Milletinki de o hesap hemen vur kır diyolar :D Valla kötü komşu adamı ev sahıbı yapar der eskıler. Ya taşının ya da siz de yalıtım yapın çift yalıtımla belkı ses gelmez