PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapora dolandırıcısı

Leader01
01-12-2014, 22:05
Merhaba arkadaşlar,

Sevdiğim bi abim internetten bir araç buluyor adam emekli imamın diyor inşallah maşallah konuşuyor kredi kartı borcum var araba her an satılabilir deyip iyi niyetli tanıdığıma 2.000 TL kapora göndertiyor sonra araba hala ilanda fiyatını düşürüyor, ilanı kaldırmıyor, tanıdığım arıyor niye kaldırmadın diye soruyor kaldırırım falan filan geveliyor, aracın plakası açık resimlerde ama aracın iç resimleri yok, poliste plakaya kayıtlı telefon numarası farklı o numarayı arayınca nerdesin diye sorunca nerdeyim bende bilmiyorum falan diyor bunu duyunca acaba resimdeki araba adamın mı diye düşündüm, velhasıl bugün savcıya suç duyurusunda bulunmaya gitti olayı anlatmış savcı da göndermeseydin tarzı konuşmuş adam bide ona sinirlendi, dolandırıcının yaptığı güveni kötüye kullanma, buna rağmen ilgilenmemişler dilekçe verilmiş ama bi sonuç çıkacağını sanmıyorum ne yapabiliriz başka ? Teşekkürler.

Leader01
01-12-2014, 22:07
daha sonra bende aradım aracı alacağım diye kapora gönderildikten sonra adam araba satılmadı dedi kapora gönderen falan oldu mu dedim direk kapattı telefonu.

tylan
01-12-2014, 22:10
Geçmiş olsun ilan hala duruyorsa paylaşın şikayet edelim

MCN21
01-12-2014, 22:11
Cok gecmis olsun numarasi falan varsa bulunabilir belki bir temiz halledilir... Yanlis anlasilmasin ama masallahla insallahla dinle ilgili telefonda konusan insanlara pek guven olmuyor. Ben sahsen direk uzaklasiyorum.

yucelebeci
01-12-2014, 22:13
Bu kapora olayina hic guvenmiyorum zaten, bugune kadar hic vermedim alicaksam alirim satilirsada kismet bu isler

Sert@ç
01-12-2014, 22:13
Benzeri benimde başıma geldi gerçekten bende merak ediyorum
Dolandıran kişi beylikdüzü kahvediyarınında sahibi

https://tr.foursquare.com/v/kahve-diyarı/511f6f3de4b0b99ea614d1c0

Leader01
01-12-2014, 22:14
ilan yayından kaldırıldı şuan yok maalesef

arkın_aLLen
01-12-2014, 22:45
Son bir kaç gündür. Sahibinden.com da imamdan satılık ilan başlıklı bmwler audiler görmeye başladım... Hadi hayırlısı

Oznsrl
01-12-2014, 22:50
merak ettim araç nedir 2000tl kapora baya fazla tabi araç 100bin tl falan değilse :)

krando
01-12-2014, 22:55
Aynı şekilde olmayan dairelere kapora alıyorlar.

B16
01-12-2014, 23:31
Dolandırıcı her zaman dolandırıcıdır. İmam, öğretmen, kafe sahibi farketmez.
Size bir örnek anlatayım ve olay gerçek.
S.A. isimli sanatçi Ebru diye manitası var ve herifin sesi sinekten beter. Popüler şarkıcı heyo heyo (ne olur ne olmaz diye şifreli konuştum :D )

S.A isimli şahısın evi varmış ve arkadaşı da ev arıyormuş. Benim bildiğim ev var satalım sana demiş, fiyatı tam bilmiyorum ama evi anlatmış şöyle böyle piyasa adamı yamuk yapmaz diye adam evin parasını vermiş ama ortada ne ev, ne de tapu varmış.

Leader01
01-12-2014, 23:39
merak ettim araç nedir 2000tl kapora baya fazla tabi araç 100bin tl falan değilse :)

14 bin liralık bir araçtı

alihan_27
01-12-2014, 23:51
Hiçbirşey olmaz. Ancak bulabilirseniz iyi bir döver, alabiliyorsanız paranızı alırsınız. Çok arsızsa, beni dövüp, gasp ettiler dersede mahkemelerde sürünürsünüz, tazminat+hapis olur ispatlarsa işin sonu.

RIDVAN
01-12-2014, 23:59
Kim kimin haksız yere helal kazandığı parasını yiyosa , Allah belasını versin , İnsanlar ne hallerde para kazanıyo , O aldığı paradan bi hayır görmez zaten o geçmiş olsun abicim.

taytay
02-12-2014, 00:02
Geçmiş olsun piyasada çok var böyle dolandırıcılar.
Ama hata sizdede çok var 2000 tl kapora yollamak iyi cesaret ne olursa olsun.

veliazak
02-12-2014, 00:44
Göndermiş olduğu kaporanın açıklama kısmına; " xxxx plakalı araç için gönderilen kapora bedelidir" diye bir şey yazılmadıysa hiç bir şey çıkmaz... Yazıldıysa da; bir şey çıkması için epey uğraşması gerekir...

Kolay gelsin...

Şahsi tavsiyem; bu devirde çekle senetle kaporayla veresiye şekilde alış veriş olmaz, olursa da böyle olur... Para bi tarafa mal bi tarafa... Para bir tarafa satış senedi bir tarafa... Bu kadar basit.

ef186
02-12-2014, 01:56
Geçmiş olsun ...
o plaka gerçek çıkmaz bizim gibi birinin aracı çıkar adamı tırmalatırsınız .
Hat sahrte birinde çıkar alakasız bi adamın başı belaya girer ...
Alımsatımda para bi yana mal biyana ...
Ha bulunurmu belkii ama bulunana kadar 40 avukat 20 mahkeme ama bırakmasın peşini kişisel olarak bişey yapamaz inat edip paraya kıysın avukat tutsun ki bu şerefsiz birgün o cezayı çeksin ....

Lee-on!
02-12-2014, 04:51
Geçmiş olsun fakat arkadaşın dediği gibi kaparo bedeli çok yüksek. Ben de ilk başta +100binlik bir araç sandım. Geçen gün 16 bin liralık araç için 250 lira kaparo gönderdim. Bu tür konularda siz belirleyin meblağayı. Karşı taraf 2bin gönder diyorsa kıllanın zaten. Mantıklı değil yani. Gönderirken de bu tarz bi olay aklıma geldiği için plaka ve marka yazıp göndermiştim... Yine de herşeyin hayırlısı... Belasını bulur bir yerden o. Geçmiş olsun...

Mythos
02-12-2014, 07:47
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1014278-damlaya-damlaya-villa-almis

Sizin eleman bu olmasin?

Emre Ekrem
02-12-2014, 08:12
2Bin tl biraz fazla olmuş, bazen insanın basireti bağlanıyor ve karşı tarafa güveniyor, çok geçmiş olsun umarım bir sonuç alırsınız.

gkhnyds
02-12-2014, 08:27
Yakalanan şahıs bizim iş yerindeki elemanın da tokatladı. Telefonda kandırmış ve hesaba 100 TL para istemiş.
Ayrıca araç izmirde olduğu için bizim eleman kapora yolladıktan sonra otobüs bileti alıp yollara düşmüş.
İzmire vardığında tabi telefonu açan yok.. Mesaj atmış cevap yok...

100 TL az bir para gibi görünsede günde ortalama 5 kişiyi çarpsa, 500 TL den ayda kabaca 10.000TL yapar ( Cumartesi-Pazarı tatildir sanırım )

Dükkanı, kirası, elektriği, suyu, personeli, vergisi yok. Ödüyorsa SSK ödüyordur emekliliği için, adam mühendis sonuçta aptal değil...

Herkes kendi rızasıyla hesaba para gönderdiği için savcılık çok girmiyor anladığım kadarıyla. Mebla ufak tabi...

Giden paraya mı üzülürsün, düştüğün duruma mı, alamadığın arabaya mı ?

Geçmiş olsun...

VTec_king
02-12-2014, 08:54
bir gayrimenkul uzmanı olarak ev alıcak veya kiralıyacaksanız eğer,alıcağınız evin yada kiralayacağınız evin hangi emlakcıdan olduğuna iyice emin olun,kurumsal bir firmadan almaya veya kiralamaya dikkat edin,kapora verirken imzalı ve kaşeli ve mümkünse ofislerine giderek kapora yazısını alın ,çakal emlakçı çok malesef kiralamalarda daha çok paranın üzerine yatma oluyor ,oda yapacağınız şey elinizden mümkün olduğunca az para vererek kapora verin. ki önerim 200 tl yi geçmesin.

Sert@ç
02-12-2014, 09:04
Benim gönderdiğim kaporada şasi numarasından plakaya hatta modele kadar yazıyordu ne gibi birşey yapabilirim
Bugün ciddi şekilde adliyeye gidip şikayetci olmak istiyorum

t-jet ali
02-12-2014, 09:12
Geçmiş olsun,bizim burda emekli imam pug servisi isletiyordu,piyasayı çarptı,senet-sepet bile fayda etmiyor üstüne birşey yoksa,suçlu siz oluyorsunuz.hatta alacaklılar hakkında savgılıktan yaklaşmama kararı çikarymiştı. Ben gözümle şahidim,kuran'a el bastı ödeyeceğim diye,sonra ortadan kayboldu borsürü alacaklı çıktı,tefecilerde fahil. Kanun bu durumda sizi suçlu buluyor

Mythos
02-12-2014, 09:16
Ya bi de bu kaparo isini anlamis deilim ben... O mal zaten sana nasipse sen gider alirsin. Misal burada araba bakiyorum, galerileri falan geziyoruz. Bi tane Grand Cheeroke bulduk temiz baktik ettik alet guzel... Dedim tamam bu olsun, islemlere baslatalim. Tatil gunu oldugu icin islemler iki gun sonra baslayabiliyordu, galerici kaparo istedi... Dedim vermem kaparo falan, adam da o zaman baska taliplisi olursa satarim falan dedi, dedim kismet bu isler ne halin varsa gor... Ordan ciktik iki gun sonra internetten chargera denk geldim, o gun gittim aldim. Hem daha ucuza hem daha guclu bi arac almis oldum. Oteki herif kaparo diye tutturmasa jipi aliyordum misal...

Bu isler nasip kismet, o yuzden bence gondermeyin kaparo falan...

Leader01
03-12-2014, 00:04
2.000 tl bana da fazla geldi ama göndermiş ne yazık ki basiret bağlanıyor dedikler bu olsa gerek