PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vettel&Ferrari donemi basliyor

Eriador
01-12-2014, 23:53
http://www.trf1.net/wp-content/uploads/140331_new1-886x591-886x483.jpg

Cumartesi ve Pazar Vettel’in kendisini adadığı yoğun pist ve simülatör çalışmalarıyla geçti.F2012 ile 100’e yakın tur atan Vettel takımla olan güvenini arttırmayı ve koltuk ayarlarına alışmak için pistteydi.Pazar günü tamamen simülatörde geçti,bu sayede Vettel F14T’yi ‘sanal’ versiyonu olsa da kullanmış oldu,bu sayede güç ünitesini anlamaya çalıştı.

Ardından bu sabah Sergio Marchionne ve Maurizio Arrivabene ile buluşan Vettel’in 2015 planları hakkında ve Ferrari’nin uzun zaman planları hakkında görüştüğü düşünülmekte.

James Allison ve yeni yarış mühendisiylede kısa bir toplantı yapan Vettel pistteki zamanları ve toplanılan verileri değerlendirdi.

Takımın web sitesine konuşan Vettel “Bugün buraya gelmek harika birşey.Ufakken daha önce burada bulunmuştum,bariyerlerin arkasından bakıyordum.Şimdi ise Maranello’da araç sürüyorum.Burada takımın bir parçası olarak bulunmak mükemmel.Aracı kullanmak ve takım hakkında bilgi sahibi olmak eşi benzeri olmayan bir tecrübe.Açıkcası taşıdığım renkler farklı,herkes kırmızı giyiyor,heryer kırmızı ama birşeyler gerçekten özel ve gelecekte yaşayacağım mücadeleleri sabırsızca bekliyorum.”

“Şuan kış zamanındayız ve soğukta birkaç tur attık ama bu genede harika bir histi.Araç içinde bulunmak çok eğlenceliydi.Yeniden 11 12 yaşında olduğum zamanları düşünüyorum o zamanlar duvarların arkasından Micheal’in attığı turları görmeye çalışıyordum,ama bu sefer ben aracı kullanırken tifoziler beni izlemeye geldiler.”

“Etrafta Ferrari sürmekle ilgili bir sürü peri masalı olduğunu söylerler,bunu yaptığım sürüşlerin ardından bende doğrulayabilirim.Bu sadece bir hikayeden ibaret değil,tam tersine efsane birşey ve gerçekten aracın içinde bulunarak bunun bir parçası olmak,insanların pistte aracı sürerken izlemeye gelmeleri,duvarları tırmanmaya çalışmalarını görmek gerçekten inanılmazdı.Rüya gibiydi,bugün çok şey yaşandı ve ben bunları hiçbir zaman unutmayacağım.”

*trf1.net ten alintidir.

Seb in red !

https://www.youtube.com/watch?v=o-oRwaGrAqo

Yorumlari alalim . Alonso gibi sifir ceker mi ? Yoksa sampiyonluk tadar mi ?

Resmi Video

https://www.youtube.com/watch?v=k_Y47PhY1PY
https://www.youtube.com/watch?v=k_Y47PhY1PY

B16
02-12-2014, 00:03
Sese bak kesinlikle efsane.

İlk yıl birşey beklemiyorum ama 2. yıl ilk 3'e oynar.

levent
02-12-2014, 00:28
Tabi yavaş araba kullanamıyor bunu gördük bu sezon özellikle..

Eskiden arabası bariz hızlıydı, dolayısıyla kendisi de hızlıydı. Bakalım Ferrari ile napıcak bebe.

Eriador
02-12-2014, 00:35
Acikcasi ben Alonso gibi sifir cekicegini dusunmuyorum ama tabikide bir Schumacher donemi beklemiyorum gorucez bakalim es kaza Ferrari toparlani ve iyi nir arac yaparsa Alonso oturur aglar herhalde :)

Canselmo
02-12-2014, 00:39
vettel'in redbullda leventin dedigimi gibi cok iyi bir araca sahipti, he takım arkadaşı webber de oyleydi. vettelin daha iyi bir pilot oldugu kesin..
hamilton vettele virajlara nerdeyse 1 saniye daha hızlı giriyo bizim araclarımıza göre bu araçla onu yakalamamız imkansız demişti.

Bence tamamen Ferrari'nin yapıcagı arac a baglı olacak perfonmansı

Mythos
02-12-2014, 07:52
Vetteli bilmem ama ferrariden bi cacik olmayacagi kesin...

levent
02-12-2014, 09:08
Acikcasi ben Alonso gibi sifir cekicegini dusunmuyorum ama tabikide bir Schumacher donemi beklemiyorum gorucez bakalim es kaza Ferrari toparlani ve iyi nir arac yaparsa Alonso oturur aglar herhalde :)

bi Schumi değil, cebinde 1sn taşımıyor Vettel kesinlikle :)

Ferrari'nin yapacağı arabaya bağlı bence de (b)Alonso nun ağlaması :D

shkodra
02-12-2014, 09:59
Vettel 'de F1 yarışlarında galip gelmek için gerekli olan azim ve hırs yok.. Ortalama bir pilot..
Ben F1 yarış takımı sahibi veya yöneticisi olsam Ricciardo 'yu alırdım. O ışık ve azim ve hırs var...
Önümüzdeki sene gerekli desteği alırsa birinciliğe oynar..

initial-D
02-12-2014, 23:43
Vettel hakkında bi istatistik vereyim

97 villeneuve den beri ilk defa şampiyon pilot sonraki sezonda hiç yarış kazanamıyor. Hemde aynı takımda kalıp,o takımın diğer pilotu aynı araçla 3 yarış kazanabiliyorken.98 de villeneuve de 0 çekmişti ama takım da motorda berbattı.vettelin bu seneki aracı gibi yarış kazanabilen bir araç değildi.

Alonso açık ara vettelden kaliteli bence.o bu araçla yarış kazanamadıysa vettel hiç kazanamaz.ferrarinin bir mucizeye ihtiyacı var vettelin şampiyon olması için.çok çok hızlı bir otomobil olmadıkça orta sıralarda gezen bir pilot olduğu ortada.araç iyiyse zaten button bile şampiyon olabiliyor zaten.

B16
02-12-2014, 23:53
Vettel hakkında bi istatistik vereyim

97 villeneuve den beri ilk defa şampiyon pilot sonraki sezonda hiç yarış kazanamıyor. Hemde aynı takımda kalıp,o takımın diğer pilotu aynı araçla 3 yarış kazanabiliyorken.98 de villeneuve de 0 çekmişti ama takım da motorda berbattı.vettelin bu seneki aracı gibi yarış kazanabilen bir araç değildi.

Alonso açık ara vettelden kaliteli bence.o bu araçla yarış kazanamadıysa vettel hiç kazanamaz.ferrarinin bir mucizeye ihtiyacı var vettelin şampiyon olması için.çok çok hızlı bir otomobil olmadıkça orta sıralarda gezen bir pilot olduğu ortada.araç iyiyse zaten button bile şampiyon olabiliyor zaten.

Kısmen katılıyorum ama şöyle birşey var. Bazen araçlar sürücüye uymuyor. Alonso bu sene Kimi'yi ezdi geçti resmen burda kimi'nin sürücülüğünü konuşmamıza gerek yok sanırım. Ama bende büyük beklentiler içine girmiyorum herşey Ferrari'ye bağlı Vettel'e değil.

bason
03-12-2014, 11:41
Yine bilindik yorumlar, istatistikler filan veriliyor. :D Ne yapar yapmaz bilemem. Alonso'da Ferrari'de şampiyonluğu yaşayamadı. Sanki diğerleri tur başına 0.5 sn yavaş aracı alıp cebinden 1 sn çıkarıp şampiyon oldu da falan filan. Birde bebe tabiri çok komik adamın boy boy kupası var ama yok hala bebe işte. Belki de askere gitmeli erkek olabilmesi için... :D

levent
03-12-2014, 11:49
Dünkü bedelli konusuna dönmesin Bason, okudun mu tamamen bilmem.. Bedelli mantıklı bence, ben de askerliği yapmadım. Laf sokmanın anlamı yok ;)

Bebe tabirini ben kullandım, ki bence şımarık bebeden farksız, bir tek ağlamadığı kaldı arabası yavaş diye zaten ilk fırsatta da Ferrari ile anlaştı bu yüzden, artık hızlı araba vaad ettiler sanırım.

bason
03-12-2014, 12:18
Dünkü bedelli konusuna dönmesin Bason, okudun mu tamamen bilmem.. Bedelli mantıklı bence, ben de askerliği yapmadım. Laf sokmanın anlamı yok ;)

Bebe tabirini ben kullandım, ki bence şımarık bebeden farksız, bir tek ağlamadığı kaldı arabası yavaş diye zaten ilk fırsatta da Ferrari ile anlaştı bu yüzden, artık hızlı araba vaad ettiler sanırım.

Ya takılıyorum yanlış anlama. Ciddi yazmadım zaten. :D Vallaha Ferrari'den umutlu değilim ben Brawn'da gelmiyormuş sanırım. Hele ki Bu Mercedes ile mücadele etmeleri zaten imkansız 1-2 sezon böyle gider. Arada ciddi fark var ve arayı kapatacak fırsat yok... Alındıysan kusura bakma... O hissiyatı pek verememişim... :D

initial-D
03-12-2014, 12:55
alınacak bişey yok yaaa,adam yavaş işte:D

levent
03-12-2014, 13:08
Redbull un hızlı zamanı gibi olacak işte Mercedes için bu 2-3 sezon da :)

bason
03-12-2014, 13:39
Bence bir canavarı öldürelim derken daha büyüğünü yarattılar. Hamilton'da bundan faydalanır işte. :D

Kahn23
03-12-2014, 13:52
Romain Grosjean, Sebastian Vettel'in Ferrari anlaşmasından önce Ferrari ile 2015 için görüştüğünü söyledi.

bason
03-12-2014, 14:38
Bir sene sonra Raikkonen'in yerine geçer Romain. :)

bason
03-12-2014, 17:14
Horner, Renault spordan çekilebilir demiş. :D Yalnız Ferrari'nin etkisinin nasıl azaldığını hepimiz görüyoruz. Renault ve Ferrari'nin karşısında Mercedes tek başına durabiliyor. Geçen senede Red bull sezonun 2. yarısında böyle bir kaç hamle yapmıştı işe yaramıştı. Politika yönü güçlü takımlar geldikçe Mclaren ve Ferrari'nin sözü pek geçmez oldu. Zaten sözünü geçirecek adam kalmadı Ferrari'de. Mclaren yeni bir rüyaya başlıyor Honda ile bari onlar kafa tutabilse de seyir zevki çıksa. Ferrari ya da Mclaren'in acilen ön tarafa dönmesi gerekli bence.

levent
03-12-2014, 17:22
Honda iş birliğinden sonra şaseleri güzel olursa bence McLaren rekabetçi ortamı yeniden oluşturur gibi geliyor..

ufuksaracci
03-12-2014, 19:20
McLaren bence önümüzdeki 3 sezon olduğu yerde sayacak. Benim fikrim geçtiğimiz sezonlarda çok kötü yönetildi. Saçma hatalar yüzünden sampiyonluk kaybettiler ki Ham gibi pilotla çok kolay zirvede bitirebilirlerdi. Honda'dan da çok büyük rekabetçilik beklemiyorum açıkçası

initial-D
03-12-2014, 20:18
Alonso olacak hiç değilse mclarende seneye,yanındada iyi biri olursa durumları hiç de kötü olmaz

cabrioleter
11-12-2014, 13:54
Alonso ve Button seneye Mclaren'de birlikte yarışacaklar.
Ferrari artık toplansa da her yarış içimiz acımasa, neydiler ne oldular?

ghibli06
19-12-2014, 17:35
https://www.youtube.com/watch?v=ngb9INIc5UM

13 sene öncesi geldi aklıma durup dururken... 13 sene önceyi izlemek şimdi canlı F1 izlemekten bile daha keyifli, F1 i bu hale getirenlere bir kez daha bela okudum!

ghibli06
19-12-2014, 17:37
https://www.youtube.com/watch?v=wqAmZMV3CcA

o koltuğa en çok yakışan pilot, son tur...

shkodra
19-12-2014, 17:52
Hayatımda yakın tanıdığım veya kardeşim olmayan fakat bir o kadar üzüldüğüm kişilerden Senna ve Schumacher . En çok üzüldüğüm kişi ise Bruce Lee'dir. Bu kişiler inandıkları şey uğruna hayatını feda etme cesaretini gösterdiği için çok değerlidirler...

kelalper
19-12-2014, 21:38
https://www.youtube.com/watch?v=ngb9INIc5UM

13 sene öncesi geldi aklıma durup dururken... 13 sene önceyi izlemek şimdi canlı F1 izlemekten bile daha keyifli, F1 i bu hale getirenlere bir kez daha bela okudum!

abi sen ne diosun yaa yarış var diye evde program yapar bira çerez hazırlar yarış seyrederdik. Şimdi izleyemiyorsun paralı kanalda. Ama Schumi yi ciddi sevmezdim itici gelirdi. En son yarışta da burada yakından gördüm kendini ciddi uzaylı sanan bir adam. Vettel soğuk nevale. En sevdiğim sempatik adamlar Hamilton , Button ve Alonso. Paddokta korumasız menejersiz dolanır imza istersin verir. Çocuğun biri tshirt imzalatmak istemişti Hamilton a. Hamilton çocuğun tshirtine kıyamadı kendi tshirtini çıkardı imzaladı çocuğa verdi yağmur altında. Orada dedim adam gibi adam diye. Massa bildiğiniz şerefsizdir. Gece menejeri arar çağırır gidersin. Piste götürtür. Götürürsün bi teşekkür etmez. Yukarıda çalışır sanarsın meğer maç seyredermiş sen aşağıda oturur beklersin.Maç biter otele götürürsün gene teşekkür etmez sabah günaydın demez. Çabuk çabuk der gazlarsın tırsar tamam tamam F1 pilotu değilsin diye aşağılar. Arkadaşların adamdan imza ister orjinal ürün mü diye kontrol eder bi de surat yapar yerden bitme amq pigmesi. Alonso çiçek gibidir yolda muhabbet eder hatır sorar. 5 dakika bekletsin özür diler. Otelin kapısında bir sürü kız imza için bekliyor diye haber gelir arkadan mı girelim diye dönersin adam geri çevirir sorun değil der. Son ayrılıyorlar imza istedim kendim için şapka kalmamıştı promosyon şapkası herkese dağıttık. Kendi kafasındakini çıkardı imzaladı verdi. Massaya götürdüm imzalaması için aynı şapkayı imzalamadı lavuk geç kaldım diye. Alonso geldi aldı elimden bekle dedi. Gitti imzalattı geri getirdi. Süper adamdır. Button çok eğlenceli bi tip paddockta her önüne gelenle şakalaşan bir adam. Soru sor cevaplar.

Eriador
04-01-2015, 10:30

Benim icinde olayin ozeti budur.

EMO
06-01-2015, 11:23
Hepimiz aynı fikirdeyiz zaten,Schumacher ve Hakinen'in çekişmesini,barrichellonun takım içinde dengeleri bozmaya çalışması,harika yıllardı.Şuandada düşüncem aslında Alonsonun kötü pilot olmadıgı yönünde,vettel onun kadar 1. olamayacaktır,zira ferrari iyi bi araç yapmazsa.

olivera7
11-01-2015, 22:07
bende 2001-2005 yılları arası sanırım 11-16 yaşları arasında haftasonu gelsede yarış izlesem diye bekler dururdum bir anda bıçak gibi kesildi resmen nedendir bilmiyorum ama o yıllarki pilotlardanmıdır nedir o yıllar gerçekten başkaydı benim için david couldtard'lar juan pablo montoya' lar mika hakkinen ler nick heidfeld ki kendisi şu an formula e de sanırım ralf schumaer ki bence iyi pilottur michael'in f1 e etkisi yüzünden degerinin altında kalmıştır . eddie irvine pedro de la rosa vs vs çok güzel günlerdi