PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizele duz boru

cdaydin
02-12-2014, 18:53
İyiforumlar herkeze
İki arkadasim tartisiyorda tarismayi cozmek icin size sorayim
Dizele duz boru yapildiginda beygir artisi olurmu yoksa dusus mu olur ayni mi kalir ?

schizophrenic
02-12-2014, 18:59
Fark olmadığını söylüyolar , ben aracımda kullanıyorum , bana göre beygir artışı olmasada bi fark var gibi

örnek olarak

http://www.youtube.com/watch?v=Yif0BS5hX04

Lee-on!
02-12-2014, 19:00
Birçok dti corsaya pd ibizaya düz boru çekildiğini biliyorum. Cunku hemen hemen her hizli dizelcinin alinca yaptirdigi şeylerdir bunlar. Kat iptali düz boru egr iptali ve yazilim. Kisaca artış olur...

Ufuk
02-12-2014, 19:33
Ben dizel için çok araştırdım. Eğer çok hard yüklemeyecekseniz, düzboru ve sona spor susturucu koymak şeklinde en güzel güç elde etme yöntemi.
Spor sustucunun markası vs önemli değil. Azda olsa back pressure istiyor dizel. YÜksek hıza çıkma konusunda özellikle.
Eğer yazılımla binilecekse düzboru ve sona orj son susturucu şeklinde yol izlemek bana daha mantıklı geliyor.

cagalazade
02-12-2014, 19:34
Kat iptali ile birlikte düz boru, alt devirlerde degil ama yüksek devirlerde hafif bir performans artışı hissettirir, bildigim bu yönde bir fark yaratır... Hatta alt devirlerde yığılmaya kadar gidebilir sonucu ve performans kaybı net hissedilir diye duymustum

huseyinturk
02-12-2014, 20:11
Araç km yapmış bir araçsa, ülkedeki mazot kalitesinin düşük olmasından zamanla susturucu tıkanmaya başlıyor. Araç sürekli egzos fireni moduna geçiyor yavaş yavaş. Mesela 3. vites 2500 devirde gaza frene dokunmadan sabit hızla inen aracım son susturucu iptali sonrası aynı rampayı hızlanarak iniyor. Hissedilir rahatlama oldu benim aracımda.

GokhanK.
05-12-2014, 15:39
Şu duman olayı olmasa yaptırılırda :) Küfür yiyoruz boş yere sırf ondan girmiyorum...

berkay_aydin
05-12-2014, 16:11
Orjinal bir araç ise sadece katalizör iptali rahatlatabilir, gereksiz boş bir sistem eksi yönde etkiler, aracın özelliklerine göre ayarlamak lazım bence egzoz sistemini..

Onur Fatih
05-12-2014, 18:51
Ben cut out kullaniyorum egriyi duzelttigi kesin acikken.

klaatu
10-12-2014, 12:53
Duman olayı katalitik konvertörün yada partikül filtrenin iptali durumunda aracın yazılım ile desteklenmeme durumunda arıza ışığı yaktığında yakıt düzensiz olarak aktarımından kaynaklaklı olarak yapar.

ferroo
25-01-2015, 19:24
Valla bnim eski yazlmli focusumu duz boru yuksek hzda duvar yapmsti sonu geri taktrdm arc kndne glmsti.