PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgisayarla alakalı sorun ( ekran kartı )

multispace
03-12-2014, 20:41
arkadaşlar herkese merhaba.

sistemimi yaklaşık yıl önce kurdum. başımdan geçen sorunu sizinle paylaşıp bu bağlamda bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.

yaklaşık 2 ay önce bilgisayarımı internette gezinirken kullandıgım esnada bilgisayar birden dondu.. resetledim ekrana görüntü gelmiyordu. ram leri söküp denedim olmadı ekran kartını söktüm (zotac gts 250 ) onboarda bağladım . görüntü geldi. o günden beri onboard ekran kartım ile kullanıyorum . Arkadaşımdan denemek amacı ile Asus gtx 770 kodlu ekran kartını aldım güncel driver sitesinden yüklediğimde " görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatasını aldım. ekran siyahlaşıp geliyordu vs. kartı tekrar arkadasıma verdim. arkadaşımın kasası ile sistemimiz psu dısında aynı. bunun sebebini de anlayabilmiş değilim .sizce bunun sebebi nedir ? su anda sorunsuz bir şekilde arkadaşım kullanıyor ekran kartını ..

sistemim :

İntel i7 2700k işlemci

Asus p8 z 77 v pro anakart

Corsair vengeance 8 gb 1600 mhz ram

Corsair forge gt 120 gb ssd

thermaltake 700 watt psu

bana max 1200 tl e kadar ekran kartı tavsiyesinde bulunursanız cok sevinirim. aldıgım ekran kartında bu görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu sorununu yaşama durumum nedir ?

herkese saygılarımla

pcvirus
03-12-2014, 20:49
Bi ihtimal anakartin pci yuvasi ile ilgili bir sorun olabilir

N0M4dh
11-12-2014, 13:15
Bende yuva ile ilgili problem olduğu kanaatindeyim veya güç kaynağının ekran kartına takılan sokette problem olabilir, farklı soketle denediniz mi?

Bence yukarıdaki 2 ihtimali kontrol etmeden yeni bir ekran kartı almayın. Birde ekran kartı en çabuk bozulan parçalardan bir tanesi öyle çok fazla problemli bir yere söküp takmaya (elektrikle ilgili ise) gelmez.

Merakımdan soruyorum, priziniz ve hattınız topraklı mı?

MEGFB
11-12-2014, 13:54
arkadaşınız psu kaç watt psu ve pcıex soketi ile alakalı bir durum bende de highpower 650w psu ile gtx470 i çalıştırıyordum ama arada bilgisayar siyah ekran geliyordu(yeterlideğildi) arkadaşınızın powerını alıp kendi sisteminizde bir deneme yanılma yöntemiyle bir sonuç çıkarabilirsiniz

Oznsrl
11-12-2014, 14:00
bence anakart yalan olmuş aynısı oldu ekran kartı aldım taktım çalışmadı boşa para verdik bide üstüne anakart aldım :D

multispace
07-01-2015, 14:47
cok zaman gecmis ama konu güncelliyim.

ekran kartı bozulmuş.. msi gtx 970 aldım .çatır çatır devam

FaBeRgE
07-01-2015, 14:55
O anakartın SLI özelliği olması lazım, diğer pci express soketini denediniz mi ?

Gunes G.
07-01-2015, 15:40
zotac'tan uzak durun.

multispace
13-01-2015, 16:49
Konu çözüme ulaştı