PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazılım

johnie
04-12-2014, 22:26
Bildiğiniz üzere Türkiye de her ehliyetini alan şöför-sürücü durumundadır. 2 vidayı tutturamayan adam usta konumunda ülke de malesef.. Kaeasaki Z1000 mevcut ve egzoz alıp yazılım yüklerttirmek istiyorum. Dr ile görüştüğümde motor a yazılım yüklemediğini söylemişti.. İşini iyi yapan ve yazdığı yazılımın hakkını veren tanıdığınız var mıdır?

burock
06-12-2014, 10:38
Ankara da ümit doğan ı zx1400 e yazılım yüklerken görmüştüm ankara da iki tane yazılımcı ümit doğan var remaps ümit doğan olacak,kendisine bir danışın

johnie
06-12-2014, 11:03
Hata ben de sanırım İstanbul da olduğumu söylememişim :)

urukain
06-12-2014, 16:46
yanlış anlamazsanız merakımdan bir şey sormak istiyorum, yazılım yerine neden power commander düşünmüyorsunuz özel bir sebebi var mı ??

Bolkar1st
06-12-2014, 20:23
yanlış anlamazsanız merakımdan bir şey sormak istiyorum, yazılım yerine neden power commander düşünmüyorsunuz özel bir sebebi var mı ??

+1 diyorum bende :)

johnie
07-12-2014, 00:44
power commander da düşündükte , egzoz takıldığında çıkma değil de sıfır alırsan eğer içinden yazılım cd si çıkıyor :) Eğer beyine atacak iyi birini bulabilirsek yaptırmak gibi bir planımız var.. Ekşiteker de bir çok arkadaş sordum Tr de yapan pek fazla olmadığını söylediler, ufak bir arayış içine girdik :) Power commander da mantıklı hayır denmez yazılım olmaz ise zaten tek seçenek o kalıyor..

zx-10rr
09-12-2014, 07:51
power commander da düşündükte , egzoz takıldığında çıkma değil de sıfır alırsan eğer içinden yazılım cd si çıkıyor :) Eğer beyine atacak iyi birini bulabilirsek yaptırmak gibi bir planımız var.. Ekşiteker de bir çok arkadaş sordum Tr de yapan pek fazla olmadığını söylediler, ufak bir arayış içine girdik :) Power commander da mantıklı hayır denmez yazılım olmaz ise zaten tek seçenek o kalıyor..

merhabalar,

öncelikle motosikletlerin oem ecu suna yazılım yapan trde yok denecek kadar az ve motosikletler korkunç devir dönüyorlar özellikle avans haritaları yazılırken motosiklet konusunda tecrübeli kişilerce yapılmalı çoğu motorda vuruntu sensörü bile yok:)),oem ecuya yazılım yapan yurtdışında bir çok firma var ama ecu yu onlara göndermeniz mesele,en güzeli pigyy back bir sistem kullanmanız(bazzaz,pcv gibi)real time yani yolda ve/veya dyno üzerinde ayar yapmadıktan sonra çok farkedeceğiniz birşey olmaz.bu ünitelerin kullanım amacı gerçek zamanlı ayar yapabilme olanağı sunmaları.yani siz pcv alıp hazır harita yüklemeniz yine çok verimli olmayacak.kesinlikle pcv ingtion modulune öneriyorum.o zaman farklı gaz açıklığı posizyonlarında çok güzel güçler elde edebilirsiniz.ayar işini istanbul da performance engineering cengiz mişe bey pro.bir şekilde yapmaktadır,kendisi bu konuda çok bilgili ve tecrübelidir.akademik kariyeride bu iş üzerinedir.eğer başka bir seçenek isterseniz akhisar da kırbaş racing team de dyno var ve ayarı ishak yıldırım bey yapıyor.ishak beyde drag ve pist kovalıyan motorcu arkadaşlara çok güzel işler yapmıştır.gözünüz kapalı iş yaptırabilirsiniz.üniteleri 2.el bulmanız dezavantaj değil.cdsi olmasada olur çünkü dynojet in offical net sitesinde program zaten paylaşılıyor ve bir çok hazır map var alıp direk yükleyebilirsiniz.ayrıca bu ünitelerin montajıda çok basit.ben önceki motorlarıma hep kendim takmıştım.profilimden bakabilirsin..

tüm bunları bir kenara bırakırsam,sizin yerinizde olsam ön dişliyi 1 diş küçültürdüm.inanın alacağınız sonuç bu ünitelerin vereceğinden daha iyi olur.hemde maksimum 100 tl ye:))bu konuda çok makale bulabilirsiniz.z1000 gibi nakedların asıl amacı günlük kullanım olduğundan alt orta devir bandı çok önemli,siz önce ön dişliyi bir diş küçük alıp takın:))çok keyif alacaksınız.son hıza takılmayın:))

johnie
09-12-2014, 16:05
Vallahi çok güzel aydınlatmış ve bilgini çok güzel bir şekilde paylaştığın için teşekkür ederim. Motor yakın bir arkadaşımın , senin dediklerini inan ben bir dakika düşünmem yaparım. 2013 R1 alıp çift akrep takıp bundan ses gelmiyor diye motor değiştirdi ki ses istiyor kısacası biraz daha üst devir gibi.. Ama dediğiniz benim bile kafama yattı , öyle yaparsak daha makul olacaktır. Bilgi için tekrar teşekkürler :)

CocoRe
26-12-2014, 08:56
cengiz usta
ayar, dyno, parça ve tüm mekanik işlerde bence bu işin en iyisi.

zx-10rr
29-12-2014, 14:43
cengiz usta
ayar, dyno, parça ve tüm mekanik işlerde bence bu işin en iyisi.

cengiz mişe gerçekten güzel bu konuda,eğitimide bu yönde ve çok severek yapıyor bu işi.daha önce kendisiyle çalıştım 2005 model zx10 mu ayarlatmıştım.çok memnun kalmıştım..