PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet problemi

h.savas
05-12-2014, 09:04
beyler,geçenlerde aracımın 90 nı geçmeyen harareti 100'ü gördü görür görmez kenara çektim fanın kabloları kopmuş düzelttim tekrar çalıştı fan yalnız bu sefer fan aracı soğutmamaya başladı yani 90 nı geçiyor 100 oluyor hararetim ve normal yoluma devam edersem daha da yükselmeye devam ediyor,sizce neden yapar bu problemi..

Osman Bahadır
05-12-2014, 09:08
Fanın kablolarını ters bağlamadığına eminsin demi?

h.savas
05-12-2014, 09:41
eminim osman abi,kafayı yedirtti bana ....

Y.Emre
05-12-2014, 10:22
Yanlış anlamayın bilmeyen olabiliyor diye ekleme gereği hissettim. Fanın çalışıyor olması ters bağlamadığınızı göstermez, ters bağlarsanız ters yöne döner. Döndüğü yönün doğru olduğundan eminmisiniz

h.savas
05-12-2014, 12:33
peki şöyle sorsam ne yöne dönmesi gerekiyor kafam karıştı çünkü kabloları bağladıktan sonra açıkçası yönüne dikkat etmedim ... yanlış anlamayın ciddi soruyorum...

EREN34
05-12-2014, 12:45
Sabit bir yön yok.Fan pervanesi ve araç tasarımı ile alakalı bir durum. En temizi muadil araçtan bakarak kopya çekmek.

Üşenmiyorsan sök diğer türlü bağla ve harareti takip et.

Edit: Ben zamanında Williams toplarken daha iyi soğutma olması amacıyla Megane fan kullanmıştım. O zaman kopya çekmiştim :)

h.savas
05-12-2014, 13:16
şimdi babayla konuştum baba benden hızlı davranmış,diğer türlü fan kablolarını diğer türlü bağladığında sigorta attırıyormuş ...

EREN34
05-12-2014, 14:26
Bence baban biryerde bir hata yapıyor olabilir yada tesisatta ekstra bir sıkıntı var. Baban kabloların bağlantıyı değiştirirken başka yer kısadevre olmuştur. Fan çalışmıyor durumdayken kabloları birbirine değdirseniz dahi sigortaya bir şey olmaz çünkü orada elektrik yoktur.

Fan kapalı durumda sigorta attıysa, elektrik arızasını bulabilmek için fan soketinden geriye doğru ilerlemeniz gerekir.