PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soft99 wax uygulaması

sagi
05-12-2014, 21:35
Bugün poorboys black hole glaze ve üzerine soft99 fusso coat wax uyguladım resimler ve video aşağıdadır :)

https://www.facebook.com/xsagix/posts/10152933352514393?comment_id=10152933429604393&offset=0&total_comments=15&notif_t=feed_comment

http://i62.tinypic.com/vy1frr.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=0N385VTQAAI&feature=youtu.be

Emre Ekrem
06-12-2014, 10:56
Fusso da çok güzel ve kaliteli bir wax, deneme maksatlı bölünmüş olarak aldığım ve tekrar alacağım bir ürün, umarım soft ürünleri TR ye gelmeye devam eder.

imprezaWRC
06-12-2014, 21:34
Fusso'nun çizik kapatma özelliği var, Black Hole'de dolgu özellikli, iyi birbirlerini silmemişler. Gerçi ışıktan da olabilir ama kaportada hafif bir pus var gibi ? Tavsiyem, Fusso'yu tek başına uygulamanızdır.

sagi
06-12-2014, 21:58
Fusso'nun çizik kapatma özelliği var, Black Hole'de dolgu özellikli, iyi birbirlerini silmemişler. Gerçi ışıktan da olabilir ama kaportada hafif bir pus var gibi ? Tavsiyem, Fusso'yu tek başına uygulamanızdır.

ışıktanda olabilir puslu olmasıda bezden kaynaklandı biraz abi

d.berkay
07-12-2014, 11:36
Elinize sağlık.
Normalde Fusso12 altına başka ürün önerilmiyor ama eğer blackhole ü uyguladıktan sonra yeterince beklediyseniz ondan silmemiş olabilir.

Masterpiece
07-12-2014, 14:35
Ben bu fussoyu uygularken bir yerde hata mı yaptım bilmiyorum , cc ıron uyguladım üstüne kil yaptım ipa ile sildim fuscoyu uyguladım sadece meg sarı şampuan ile yıkadım fakat 3 ay sonra baya baya azaldım etkisi neredeyse kalmadı hiç bir anlam veremedim :)

ayhanas
07-12-2014, 15:22
Şampuani degistirin .Crystal conceptden bir şampuanla devam edin yada içerigi cilali olmayan sampuanla .

Masterpiece
07-12-2014, 15:42
Şampuani degistirin .Crystal conceptden bir şampuanla devam edin yada içerigi cilali olmayan sampuanla .

Değiştireceğim zaten yakın zamanda , fakat meguiarsın korumaya zarar vereceği pek aklıma yatmıyor meg i savunduğum için değil yanlış anlaşılmasın ph olarak bahsediyorum

ayhanas
07-12-2014, 16:04
Cilali oldugu için yoksa ph ayri birsey .

sagi
07-12-2014, 21:35
Elinize sağlık.
Normalde Fusso12 altına başka ürün önerilmiyor ama eğer blackhole ü uyguladıktan sonra yeterince beklediyseniz ondan silmemiş olabilir.
Bende teşekkür ederim ürünü gönderdiğin için :)
blackhole'den sonra bir yemek arası kadar mola verdim 30 dk kadar üzerine fussoyu geçtim

Masterpiece
08-12-2014, 00:04
Cilali oldugu için yoksa ph ayri birsey .

Konuyu böldük ama biraz , kış şartları için uygun kir sökme becerisi iyi olan cilasız ph derecesi uygun ( wax sökmeyecek ) ne önerirsiniz ?
Çift kova ile yıkıyorum aracı zaten.

ayhanas
08-12-2014, 00:20
Bu skala uzar gider .
http://www.detailturkey.net/dis-temizlik-koruma-cam-temizlik-koruma/26905-detailing-urunleri-ph-olcumleri.html
Burdan inceleyebilirsin güzel bir çalişma yapmiş arkadaş.

d.berkay
08-12-2014, 02:11
Bende teşekkür ederim ürünü gönderdiğin için :)
blackhole'den sonra bir yemek arası kadar mola verdim 30 dk kadar üzerine fussoyu geçtim

Ne demek Güle güle kullan :) Memnun kalmaya sevindim. Başka bişeyler lazım olursa haber vermen yeterli..

Meguiar's Wash and Wax sarı şampuan ın PH değeri 8-8.5 civarında. Bazı korumalara zarar verebiliyor.

Fusso için benim tavsiyem;
Soft99 PH Nötr şampuan ve Soft99 Gold Şampuan

PH nötr olanda herhangi bir koruma veya su itici özellik yok ancak koruma dostu olduğundan gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Gold şampuan yüksek hidrofobik özellikte. Bu şampuan kullanıldığında yüzeyde oldukça hidrofobik yüzey oluşur.

Arzu ederseniz iki ürünü de temin etmeniz konusunda yardımcı olabilirim..

kurtlukaya
17-02-2015, 18:14
berkay abi ben arabaya cg swirl b gone uyguladim harelerin bir kismini aldi , daha sonra cg glossworkz glaze uyguladim , uygulamaya baslarken genelde nasil sonuc verdigini gozlemlemek icin kaputtan basliyorum ortadan bant cekiyorum , glaze uygulamamdan sonra bir fark gozlemleyemedim , acaba yanlis mi uyguladim

imprezaWRC
17-02-2015, 19:56
berkay abi ben arabaya cg swirl b gone uyguladim harelerin bir kismini aldi , daha sonra cg glossworkz glaze uyguladim , uygulamaya baslarken genelde nasil sonuc verdigini gozlemlemek icin kaputtan basliyorum ortadan bant cekiyorum , glaze uygulamamdan sonra bir fark gozlemleyemedim , acaba yanlis mi uyguladim
Anacım, çizikleri giderdiysen glossworkz sadece parlaklık verir. Glossworkz'un asıl amacı çizik maskelemek ve parlaklık vermek.

kurtlukaya
17-02-2015, 22:34
Anacım, çizikleri giderdiysen glossworkz sadece parlaklık verir. Glossworkz'un asıl amacı çizik maskelemek ve parlaklık vermek.

:) hakan abi çizikleri tamamen gideremedim sıkıntım o zaten :) parlaklık veriyoda çizikleri saklayamadı benim yaptığım uygulamada

imprezaWRC
18-02-2015, 10:39
:) hakan abi çizikleri tamamen gideremedim sıkıntım o zaten :) parlaklık veriyoda çizikleri saklayamadı benim yaptığım uygulamada

Ürünü tam yedirememiş olabilirsin, çiziklerin çok derin olabilir; boya tipin serttir ondan da tamamen çizikler kapanmayabilir veya elle gideremeyebilirsin.
Suçu tamemn kendinde arama, asıl suçlu boya ve çiziklerde olabilir :)
Görmeden de ancak bu akdar tavsiye oluyor; burada olsan birebir yardımcı olurdum. (Kendimi klonlayıp Sakarya'ya gönderiyorum :D :D)

kurtlukaya
18-02-2015, 17:06
abi davet edersen bir bir hafta sonu ziyaretine gelmek isterim :)

imprezaWRC
18-02-2015, 17:19
abi davet edersen bir bir hafta sonu ziyaretine gelmek isterim :)

Yakında birşey yapabiliriz, haberleşiriz :)

kurtlukaya
18-02-2015, 17:32
tamamdır abi bunu bir davet olarak kabul ediyorum :)