PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amazon.com'dan alışveriş yapan var mı ? ( ABD-teslim)

Ozan.E
06-12-2014, 01:07
Merhaba,

İlk defa yurt dışından alışveriş yapacağım, forumda bu konuda bilgili arkadaşlara sormak istedim.

Sorum şu ki, bir saat almak istiyorum ve arkadaşım şuan ABD'de. Ödemeyi buradan gerçekleştirip, teslimatı arkadaşımın adresine yapmaları sıkıntı yaratır mı ?

Paypal hesabı da aldım ne olur olmaz diye ancak amazon direk kredi kartını kullanıyormuş okuduğum yorumlara göre. Kartımın döviz için işleme açık olması gerekir mi ? Dikkat etmem gereken başka neler var, paylaşabilir misiniz ?

levent
06-12-2014, 01:09
Döviz kısmında günlük / haftalık kura göre TL karşılığı ekstrenize ekleniyor diye biliyorum. Direk kk ile yurtdışı € bazlı alışverişimde öyle olmuştu TL karşılığı yansımıştı bende.

Dodoo
06-12-2014, 01:28
Bir sıkıntı olmadan alışveriş yapabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmen gereken bir nokta var, ürün amazon.com değil de başka bir aracı kurum tarafından satılıyorsa o kurumun profil puanını incele. Kargon geç gelir, refurbished ürün gelir vs. sorun yaşama sonra. :)

Ozan.E
06-12-2014, 01:57
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Firmanın kendisi satışı gerçekleştiriyor, cumartesi arkadaş ayrılacak şehirden umarım hızlı kargo vs. gibi seçenekleri ayarlayabiliriz.

Dodoo
06-12-2014, 02:09
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Firmanın kendisi satışı gerçekleştiriyor, cumartesi arkadaş ayrılacak şehirden umarım hızlı kargo vs. gibi seçenekleri ayarlayabiliriz.

Sana tahmini kargo süresini zaten yazacak satın alımdan önce, hızlı kargoya gerek kalmayabilir bile, 1 hafta var.

rodya
06-12-2014, 07:40
Ben de Bestbuy'dan aynı şekilde bir ürün almak istiyorum. paypal harici hangi kredi kartları bu tarz alımı yapmak için uygundur?

Dodoo
06-12-2014, 10:20
Ben de Bestbuy'dan aynı şekilde bir ürün almak istiyorum. paypal harici hangi kredi kartları bu tarz alımı yapmak için uygundur?

Deneyip gormeniz gerekiyor, bazi amerikan alisveris siteleri kargo adresi abd olsa dahi turkiyeden odeme kabul etmeyebiliyor.