PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askere ateş: 3 şehit

34btr1907
09-12-2014, 03:55
Şanlıurfa'da Suriye sınırında bulunan 1. Piyade Hudut Bölüğü’ne bağlı Boztepe Askeri Karakolu'nda nöbet tutan askerlere ateş açıldı.

3 askerimiz; ramazan yel,umut aslan ve kadir yıldız

Allah rahmet eylesin

Şiddetle kınıyoruz,gereği neyse yapılıcak,bıçak kemiğe dayandı,vb zırvalıklar,

Özet: Başımız sağolsun

Hatırlatırım : Gerekirse Suriye'ye dört adam gönderirim. Türkiye'ye 8 füze attırıp savaş çıkartırım diyen vatan haini değil bunu yayınlayan vatan haini ilan edilmişti bu ülkede.

Otto_Skorzeny
09-12-2014, 04:00
Allah belalarını versin başka söylenecek bir şey yok şehit ailelerinin hepsine allah sabır versin

Evrenoz
09-12-2014, 07:43
3 gün diyecektim vazgeçtim... Çok fazla 3 gün..
Akşama hatırlayan, umursayan kalmaz...

bad cat
09-12-2014, 07:46
Allah rahmet eylesin. söyleyecek çok şey var ama anlayan yok. Mekanları cennet olsun.

Oznsrl
09-12-2014, 07:48
Allah rahmet eylesin. Haberleri okuyodumda şöyle yazmışlar ne kadar doğru bilinmez tabi

Saat 00.30 sıralarında meydana gelen olaya ilişkin ilk bilgiler, askerlerin Suriye tarafından açılan ateş soncu şehit oldukları şeklindeydi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de olayı doğrulamış, ancak nedeni hakkında araştırma yapıldığını söylemişti.

NTV'de yer alan habere göre, jandarma ekiplerinin sabah saatlerinde olay yerinde yaptığı incelemeler sonucunda, askerlerden birinin nöbet kulübesinde cinnet getirdiği ve iki arkadaşını öldürerek intihar ettiği bilgisine ulaşıldığı kaydedildi. Askeri kaynaklardan alınan bu bilgi, henüz resmi makamlarca doğrulanmış değil.

Onurkk06
09-12-2014, 07:49
Açılım sürecine zarar gelmesin deyip geçiştirilecek

Yada gene zalım esed yüzünden denilecek. Ne iğrenç bi ülke olduk kendi vatandaşından başka herkese değer veren başımız sağolsun

h.savas
09-12-2014, 07:50
birisi kardeşimle aynı yerde acemiliğini yapan asker :(
ALLAH ailelerine sabırlar versin..

berkred
09-12-2014, 07:58
Allah rahmet eylesin.Allah ailelerine sabır versin...

SULTANOGLU
09-12-2014, 08:05
Allah rahmet eylesin.

turbo&quattro
09-12-2014, 08:08
Siddetle kiniyoruz..

Doğu
09-12-2014, 08:17
az önce radyoda cem aslan askerlerden birinin nöbet tutarken önce diğer 2 askeri, sonra da kendini vurduğunu söyledi.

kendi de emin değildi ama öyle bir bilgi aldım diyordu

allah rahmet eylesin

dersu_06
09-12-2014, 08:20
Allah rahmet eylesin...

orhan_guney
09-12-2014, 08:23
Allah rahmet eylesin.

Emre Ekrem
09-12-2014, 08:25
3 gün diyecektim vazgeçtim... Çok fazla 3 gün..
Akşama hatırlayan, umursayan kalmaz...

Maalesef haklısın, Şehitlerimize Allahtan rahmet, geride kalanlarına sabır dilerim.

yucelebeci
09-12-2014, 08:26
Bir askerin iki arkadasini vurup intihar ettigi aciklamasi geldi genelkurmaydan, olayin vahim tarafi bu dogru da olabilir ama ben bir Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olarak genelkurmay gibi bir kuruma bile inanmiyorum artik oyle bir noktaya geldikki hicbir kurumun guvenirligi ciddiyeti kalmamis ne yazikki

Anıl E.
09-12-2014, 08:26
Gel de öcalan'ın yönettiği bir ülkede bedelli gitme askere .

Mayıs'da askerim Allah yardımcım olsun , zoraki gidiyorum yani . Belki benim de başıma bir şey gelecek , vatan millet uğruna değil ne olduğu belirsiz bir mevzu yüzünden babasız evlatsız kalıyor millet . Anlayan anlamıştır beni .

BurakYozgat.
09-12-2014, 08:30
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin

Anıl E.
09-12-2014, 08:32
Bir askerin iki arkadasini vurup intihar ettigi aciklamasi geldi genelkurmaydan, olayin vahim tarafi bu dogru da olabilir ama ben bir Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olarak genelkurmay gibi bir kuruma bile inanmiyorum artik oyle bir noktaya geldikki hicbir kurumun guvenirligi ciddiyeti kalmamis ne yazikki

Genelde zaten böyle az asker şehit olduğu zaman , çıkan haberler böyle ''cinnet''tarzı oluyor . Geldiğimiz durum çok vahim aslında,eskiden devlet ve kurumlarına inancımız sonsuzdu şimdi her şeyden şüphe eder olduk .

Dodoo
09-12-2014, 08:32
Biçak kemiğe dayandi.

onursumer
09-12-2014, 08:33
Cinnet gecirme olayimi saka gibi habere bak gelde inan

neothenew
09-12-2014, 08:41
Cinnet gecirme olayimi saka gibi habere bak gelde inan

Öyle deme Onur. Ben de askerlik yaparken kontrol devriyesindeydim, kule nöbetindeki uzun dönem er ufak çaplı bir kriz geçirmişti, dolu şarjörü hücum yeleğinden çıkarıp keleşine takıp bizi taramakla filan tehdit etmişti. Sakin yolla ikna edip indirmiştik kuleden. Psikoloji farklı askerde, insan ilişkisi önemli. Olmayacak bir olay değil neticede... Allah korusun.
Şehit askerlerimiz için Allah rahmet eylesin, yakınlarına dirayet ve kuvvet versin.

34btr1907
09-12-2014, 08:43
alo fatih cinnet yazıyoruz çiziyoruz...

hava aydınlanalı 2 saat olmadan maşallah butun haber kanalları cinnet demeye başladı,sanarsın hepsi sınırda beraberlerdi

drago
09-12-2014, 08:45
Türk milletininin başı sağolsun

Allah rahmet eylesin

ÇALIŞKAN
09-12-2014, 08:48
kaos ortamı heryer....Türk milletininin başı sağolsun .... Allah rahmet eylesin...

picasso
09-12-2014, 08:50
Allah rahmet eylesin.

opamp
09-12-2014, 08:51
Allah Rahmet Eylesin. Başımız Sağolsun...

onursumer
09-12-2014, 09:08
Öyle deme Onur. Ben de askerlik yaparken kontrol devriyesindeydim, kule nöbetindeki uzun dönem er ufak çaplı bir kriz geçirmişti, dolu şarjörü hücum yeleğinden çıkarıp keleşine takıp bizi taramakla filan tehdit etmişti. Sakin yolla ikna edip indirmiştik kuleden. Psikoloji farklı askerde, insan ilişkisi önemli. Olmayacak bir olay değil neticede... Allah korusun.
Şehit askerlerimiz için Allah rahmet eylesin, yakınlarına dirayet ve kuvvet versin.

Dogru olabilirde haberlerin sekil degistirmesi neyin dogru oldugu konusunda suphe uyandiriyor o bakimdan demistim :)

ghibli06
09-12-2014, 09:10
biraz empati yaptım:

param yok bedelli de gidemezdim zaten, burada sınırda bekliyoruz her an bir yerden kurşun gelebilir, terörist önümden geçiyor kurşun atma izni yok, bana ateş ederse kendimi nasıl savunurum, aylardır evden uzağım, nam ne yapıyordur acaba? ya nişanlım? sağ döner miyim, dönsem nasıl olurum? atama yok iş yok

uzar uzar uzaaar...

askerde cinnet geçireni iyi bilirim, vuranın da vurulanın da mekanı cennet olsun diyecek bir şey yok daha...

neothenew
09-12-2014, 09:13
Dogru olabilirde haberlerin sekil degistirmesi neyin dogru oldugu konusunda suphe uyandiriyor o bakimdan demistim :)

Haklısın dostum, neye güveneceğimizi bilemez olduk...

kelalper
09-12-2014, 09:23
Ya tamam olabilir kabul ama. İlk başta gelen haber sınırdan ateş açıldığı. Sonra hop biranda yok cinnet geçirdi oldu. Yara izlerinden silahın nereden sıkıldığı açık ve net belli olur. Yayınlasınlar o zaman şehitlerimizin resimlerini.

ghibli06
09-12-2014, 09:25
Ya tamam olabilir kabul ama. İlk başta gelen haber sınırdan ateş açıldığı. Sonra hop biranda yok cinnet geçirdi oldu. Yara izlerinden silahın nereden sıkıldığı açık ve net belli olur. Yayınlasınlar o zaman şehitlerimizin resimlerini.

fotoğraf yayınlamazlar, yayınlamasınlar zaten aileleri için yeterince acı bir durum... doğudaki asker sayısı son 2 yılda neredeyse yarıya indi çoğumuz bilmiyor, nöbetler kim bilir kaç saat...

ersandeniz
09-12-2014, 09:28
Allah rahmet eylesin.. maalesef devletin hic bir kurumuna inanc kalmadi, bu bence bir devletin yikilmasinin ilk asamasidir..

ersandeniz
09-12-2014, 12:05
Canli yayinda cizre-genclerbirligi macinda istiklal marsini islikladi kansizlar, a spor da sesi kisip ortbas etmeye calisti, yesinler acilimi..

darkmoon
09-12-2014, 12:08
Allah rahmet eylesin .. ben inanmıyorum şahsen koca türkiyede suriye sınırındamı oldu bu cinnet olayı.. tamda sıcak savaşın olduğu yerde..

Bende kıbrısda yaptım askerlik cinnet geçiren adamda çok gördüm.. o tipleri bırakın nöbete silahlığa bile yaklaştırmazlardı.. komutanlar zaten kimin ne olduğunu iki kelime edip gözlerinin içine bakdımı anlar cinnet geçiricek o potansiyeli olan adama silah nöbeti yazmazlar başka yerleri zimmetler yada silahsız nöbet tutulan yerlerden birine yollarlar..

Sezgin
09-12-2014, 12:15
yersen.... allah kahretsin bunları.

atituti
09-12-2014, 12:40
Cinnet olayida olabilir panik atak var bende kriz aninda dedemi haşat etmiş adamim belki silah olsa dedemi öldurecektim ama bu durumun teror olayi olma olasiligi bu olasiliktan daha yuksek.bedelliye ket vurma vs. Vs. Uzar gider.kimsenin gelen bir bilgiye guveni yok artik.

Dragger
09-12-2014, 12:43
Ne bu hükümetin ne tsknın hiçbir açıklamasına inanmıyorum.

Askerimizi de, en güvendiğimiz kurumu da bitirdiler Allah belalarını versin.

Asker gerçekten cinnet bile geçirmiş olsa bunun sorumlusu hükümettir. Sınırlar delik deşik oldu asker terörist görse vuramaz hale geldi.

tlgylmz106
09-12-2014, 13:07
Allah rahmet eylesin başımız sağolsun...

gazi
09-12-2014, 13:25
Allah rahmet eylesin...

cinnet ? yersen...

mert_can 41
09-12-2014, 14:08
Daha geçen okudum tel örgüleri kesip askeriyeye girmeye çalışan birine önce uyarı yapıp vurunca askere soruşturma açmışlar vur emri versinler uzun dönem dağda askerlik yapmazsam neyim yeterki savunim kendimi yalnız cinnet te bir faktör olabilir tutuğu takım maçı kazandı diye askeriyede havaya eteş eden biliyorum

SekoLive
09-12-2014, 14:10
Daha geçen okudum tel örgüleri kesip askeriyeye girmeye çalışan birine önce uyarı yapıp vurunca askere soruşturma açmışlar vur emri versinler uzun dönem dağda askerlik yapmazsam neyim yeterki savunim kendimi yalnız cinnet te bir faktör olabilir tutuğu takım maçı kazandı diye askeriyede havaya eteş eden biliyorum

dağda kimsenin kaldıgını düşünmüyorum hepsi şehirdeler...

haber maelsef benide düsündürdü doğrumu değilmi diye. allah ailelerine sabır versin.

yarın haberlerde izleriz bunları şehit sayacazmı saymayacazmı itiraz eden-kabul eden aileler vs.

3gün gündemi tutuacak haber cıkar.

drivertech
09-12-2014, 15:17
Allah rahmet eylesin

Maxi
09-12-2014, 15:19
bu cinnet olayı kesinleştimi?
garip gelmesin ama oluyor

benim başıma gelmişti
gece nöbetinde 15 dakika önce konuştuğum zonguldaklı yeni bir asker kendini vurdu.

onn_dear
09-12-2014, 15:34
şimdi devlet yetkilileri çıkar; "Cinnet askerin fıtratında var" der konu kapanır!..

oğuz
09-12-2014, 15:55
Başbakan Ahmet Davutoğlu Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi'nde nöbet tutan üç askerin şehit olmasıyla ilgili konuştu. Varşova'da kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Davutoğlu, dün gece olaya müteakip İçişleri Bakanından bilgi aldığını söyledi.
Davutoğlu, "Sayın Genelkurmay Başkanımızla Malezya'dan görüştük. Kara Kuvvetleri Komutanımızla görüştük. Olay aydınlanmış görünüyor. Maalesef 3 askerimiz şehit oldu. Eldeki bütün bulgular, bu askerlerimizden birinin yaptığı bir telefon görüşmesi sonrasında, mesajlaşma sırasında yaşadığı psikolojik bir gerilim sebebiyle, ortaya çıkan bir tablo. Herhangi bir saldırı, terör ya da sınır ötesi bir saldırı şu anki verilere göre söz konusu değil. Bir cinnet hali olduğu aşikar. Her ne sebeple olursa olsun, görev esnasında hayatını kaybeden her askerimiz şehittir. Bu sebeple askerlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine taziyelerimi iletiyorum" dedi.

canozgur106
10-12-2014, 00:35
Başımız saolsun Allah analarına babalarına sevenlerine sabırlar versin

Runo
10-12-2014, 00:48
ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

Akın Sarıkaya
10-12-2014, 00:50
hiç inandırıcı gelmiyor. sırf açılım zarar görmesin diye uydurulan bir yalan gibi. ne hale geldik, ne orduya ne de hükümete zerre inancım kalmadı..

Silvia17
10-12-2014, 00:53
biraz empati yaptım:

param yok bedelli de gidemezdim zaten, burada sınırda bekliyoruz her an bir yerden kurşun gelebilir, terörist önümden geçiyor kurşun atma izni yok, bana ateş ederse kendimi nasıl savunurum, aylardır evden uzağım, nam ne yapıyordur acaba? ya nişanlım? sağ döner miyim, dönsem nasıl olurum? atama yok iş yok

uzar uzar uzaaar...

askerde cinnet geçireni iyi bilirim, vuranın da vurulanın da mekanı cennet olsun diyecek bir şey yok daha...

İşte olayın net özeti bu.

emi-R
10-12-2014, 01:22
Mekânları cennet olsun.

34btr1907
11-12-2014, 21:44
olayın net özeti bu olmasın ?

http://www.kanald.com.tr/ana-haber-bulteni/bolumler/11-12-2014-kanal-d-ana-haber-bulteni

dakika : 13:10