PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CVK Rs Vs. TIC Rs

iynn-RS
12-12-2014, 23:24
Herkesın bıldıgı gıbı Facebook daki karsılastırma konuları ortamı baya canlandırdı :)
Bizde nasıbımızı aldık.İzmir-Ankara ortak nokta olarak Afyonda bulusup denemeye karar verdık.
Havalar musaıt olursa ocak-subat aylarında bı deneme yapacagız.
Face deki listedeki araclar bıraz karısık oldugundan burda konu acmayı uygun gorduk.
Birazda forum canlansın :D

Specler ıkı aracında hemen hemen aynı.Tıc ın içi komple sökük.Cvk da soker buyuk ıhtımal.
Bende polyester kapı ve bagaj mevcut fakat ağırlık farkı şaibe yaratmasın diye takmayacagım.Sonra Tıc hafıftı olmasın.

Specler kısaca su sekılde. eksık varsa duzeltırız.

Tıc:

4-2-1 headers
Catcams 277°/268° eksantirik
Yazılım
Egzoz
Filitre
Emme port polish
70 mm kelebek
Kısa şanzuman
Klima ve hidrolik dir. iptal

Cvk:

4-2-1 headers
Colombo&Bariani 280°/268° eksantirik
Yazılım
Egzoz
Filitre
Emme,kelebek port polish
Kısa şanzuman

ArMy
12-12-2014, 23:41
Karşılaştırmada centilmenlik hakim. Adam rakibine oy kullanmış helal :)

chiefkadir
12-12-2014, 23:41
Bugüne kadar hep egzantrikli diye düşünülen Tic Rs,in gerçekten egzantrik taktıktan sonraki gidişini bende merak ediyorum..Cvk da ilk 200hp gören Rs lerden biriydi,zevkli bir deneme bizi bekliyor yerinde görecez inşallah :)

Can's
12-12-2014, 23:47
tıc rs dersıne ıyı calısmıstır gecılecegını sanmıyorum

JDM VTİ
13-12-2014, 00:03
eğer cvk'da fiber kapı yoksa takmamak centilmenlik olucaktır gerçekten.
oyumu tıc'a verdim kayış kısaltmasından+parçaların sökülmesinden dolayı ve egzantriğin daha iyi oldugunu düşündüğümden dolayı.

iynn-RS
13-12-2014, 09:42
Karşılaştırmada centilmenlik hakim. Adam rakibine oy kullanmış helal :)

:icon_tup:

Bugüne kadar hep egzantrikli diye düşünülen Tic Rs,in gerçekten egzantrik taktıktan sonraki gidişini bende merak ediyorum..Cvk da ilk 200hp gören Rs lerden biriydi,zevkli bir deneme bizi bekliyor yerinde görecez inşallah :)

Biz daha 200 ü göremedik ama denemeye 200 sınırınnı aşacaz inşallah :)
İnşallah sorunsuz sıkıntısız deneriz. Güzel bi derbi olacak :)

tıc rs dersıne ıyı calısmıstır gecılecegını sanmıyorum

Yok hacı ya ne dersi :) Bir anda karar verıldı denemeye. Neyse o extra bısey yapılmayacak bu deneme ıcın. hatta dedıgım gıbı polyester bagaj flanda takmıyacagım.

eğer cvk'da fiber kapı yoksa takmamak centilmenlik olucaktır gerçekten.
oyumu tıc'a verdim kayış kısaltmasından+parçaların sökülmesinden dolayı ve egzantriğin daha iyi oldugunu düşündüğümden dolayı.

Aynen söküklüğun aynı derecede olmasını ıstıyorum ben.

Egzantrık konusunda cvk da colombo 280°/268° derece , bendeki catcams 277°/268° derece :)

KMR2-GT
13-12-2014, 09:46
tıc rs geçer gibi geliyor bana da.güzel videolar beklıyoruz :)

CRX
13-12-2014, 10:00
CVK yı iyi bildiğim için TIC ın işi her şartta zor , geçer geçemez demek şu an yanlış olur ama belirtilen tarihi sabırsızlıkla bekliyorum :)

AhmetKadir
13-12-2014, 11:28
TIC ankaralı olmasından dolayı bı sempatık gelıyor.

Görkem
13-12-2014, 11:55
---Tic Rs--- e gitti bizim oyumuz :) ,,ilk alındığı günden bu yana bildiğimiz bir araba olmasına rağmen bitmiş haliyle bambaşa bir şekilde çıkıcak gibi ,,Cvk da hiç hafife alınacak bir araç değil,,çekişmeli güzel bir deneme bizi bekliyor,,,önemli olan sohbet muhabet ve güzel zevkli bir deneme zaten ;)

gerçekten foruma bir canlılık vermek adına bile güzel bir karşılaştırma olmuş bencede :)

Alper_
13-12-2014, 12:52
Yüksek rakıma alışkın tıc rs bir tık önde..iyi olan kazansın :)

HaLuK-35
13-12-2014, 12:55
Öncelikle rakip takıma basarılar dileyelim :) Guzel bi muhabbet olcagından suphemiz yok.Cvk istanbul'a gelmeden önce ragnotti sanzumanı izmirde kırmıştı,sonra orjinal sanzuman takıldı ve hala o sekilde devam ediyo.yani kısa yok suan arabada ama takarız heralde bu hafta içi maksat specler eşitlensin.o yuzden kalabilir.İbo sende polyester parcalarını da tak istersen.Bizim arabada aynı sekilde olcak o sekilde duruyo şimdi toplucaz diye ugrasmayalım,oraya kadar gelip deneyip gecemezsek aa karsı araba cok hafifti dye bahane bulmayız yani :) denemeye herkes en hazır seklinde gelmeye calışıyo sonucta.Kazasız belasız keyifli bi deneme olsun da gerisi problem değil bi sekilde uzlaşılır :)

HaLuK-35
13-12-2014, 13:01
Bi de Aralıgın daha basında sayılırız subat falan cok gec en kotu ocak basında yaparsak iyi olur,facetede yazdıgım gibi arabayı satma niyetimiz var 1 aydır ilana koymadık,bu ara ilanını acarız talibi cıkar bişey olur,dost var dusman var ondan sonra rs le deneme yapmamak için ilan actılar falan derler bedavaya hasım olmayalım milletle :) ***** sıkıntılı vatandasımızda cok :)

ggtoker
13-12-2014, 13:07
iki aracada kazasız belasız gazlamalar.... oyum tıc rs e

keskinli_ali
13-12-2014, 13:09
cvk rs alır

serkanokan
13-12-2014, 13:13
Oyum TIC'a..

iynn-RS
13-12-2014, 13:30
Bi de Aralıgın daha basında sayılırız subat falan cok gec en kotu ocak basında yaparsak iyi olur,facetede yazdıgım gibi arabayı satma niyetimiz var 1 aydır ilana koymadık,bu ara ilanını acarız talibi cıkar bişey olur,dost var dusman var ondan sonra rs le deneme yapmamak için ilan actılar falan derler bedavaya hasım olmayalım milletle :) ***** sıkıntılı vatandasımızda cok :)

Valla sökme konusunda ben eşit olalim diyorum.
onun disinda motora ,yuruyene kim ne yapiyosa yapsin.

Benim ici komple sökuk,tek koltuk.Sizde bagaj varsa bende takacagim bagaji.kilolar esit olur.

Ocakta havalar musade etmezse diye subatida yazdim ,yoksa benim planimda ocak ayinin basi icin.

HaLuK-35
13-12-2014, 13:34
Valla sökme konusunda ben eşit olalim diyorum.
onun disinda motora ,yuruyene kim ne yapiyosa yapsin.

Benim ici komple sökuk,tek koltuk.Sizde bagaj varsa bende takacagim bagaji.kilolar esit olur.

Ocakta havalar musade etmezse diye subatida yazdim ,yoksa benim planimda ocak ayinin basi icin.

Bu saatten sonra satcagımız arabanın motoruna yuruyenine napcaz yaw :) şuan nasılsa oyle gelcez ufak tefek sagını solunu duzeltiriz o kadar.sen kapı bagaj vs polyesterleri tak içi de aynı sekil zaten sorun olmaz.Sen egzantrigi taktın mı,takcak mısın,suan takıyo musun?

Mikrop_Ali
13-12-2014, 13:40
Tıc rs i merakla bekliyoruz son hali güzel olmuştur kesinlikle.
İki tarafında kesesine bereket güzel denemeler olur inşallah :)

iynn-RS
13-12-2014, 13:43
Bu saatten sonra satcagımız arabanın motoruna yuruyenine napcaz yaw :) şuan nasılsa oyle gelcez ufak tefek sagını solunu duzeltiriz o kadar.sen kapı bagaj vs polyesterleri tak içi de aynı sekil zaten sorun olmaz.Sen egzantrigi taktın mı,takcak mısın,suan takıyo musun?

Sizde polyester kapi varmi?

Egzantrik takildi.Hazir su an.

taytay
13-12-2014, 13:53
Tarih bence çok gec afyona baya kar yağıyor ocakta falan havalar güzelken deneyelim bence..
İbrahim istedigin kadar sökebilirsin aracını

iynn-RS
13-12-2014, 13:59
Tarih bence çok gec afyona baya kar yağıyor ocakta falan havalar güzelken deneyelim bence..
İbrahim istedigin kadar sökebilirsin aracını

Tayfun bu pazar gecti. 2 pazar sonra ocak zaten :)
Kar yagarsa erteleriz ,araba satilirsa iptal olur ne yapalim kismet artik o is.

Ben çok sökerim.Ama israrla eşit sokelim diyorum ikiside ayni araba.Biri pejo biri reno değil.

taytay
13-12-2014, 14:05
Tayfun bu pazar gecti. 2 pazar sonra ocak zaten :)
Kar yagarsa erteleriz ,araba satilirsa iptal olur ne yapalim kismet artik o is.

Ben çok sökerim.Ama israrla eşit sokelim diyorum ikiside ayni araba.Biri pejo biri reno değil.

Sökmek hepimizin ata sporu problem değil yani :) Kafana göree sökebilirsin specler eşit zaten hemen hemen denemeyi bende merak ediyorum havaların gidişatına göre tarih belirleriz ozaman.

Chn53
13-12-2014, 14:23
Benim gonlumden tıc geçiyor ama ne olursa olsun güzel bi deneme olucak :)

SEÇKİN172
13-12-2014, 17:23
cvk nın üst kapagını siboblarını kaan yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam ppr.. gönlüm tıc rs den yana valla :) kazasız belasız denemeler inşallah.

bravo hgt
13-12-2014, 18:49
Cvk rs in nasıl gittiğini bilmiyorum ama Tıc rs benim gördüğüm en hızlı rs oyum tıc rs e iki aracada başarılar:icon_tup:

Volkann
13-12-2014, 18:51
Kazasiz belasi denemeler oyum tic a

JDM VTİ
13-12-2014, 19:08
abi dereceleri yazmıssında lift değerleri ne durumda,güç bandı vs. dereceler pekte önemli değil?
birde cvk da ki yazılım hazırdı diye hatırlıyorum sen custom yaptın vs.
kısacası senin araçta daha cok uğraş görüyorum o yüzden tıc a verdim oyumu.

cvk bişeyler katmazsa kurcalanmazsa zor seni geçmesi.

FaBeRgE
13-12-2014, 19:33
TİC RS'te ses yalıtımı vardı söktün mü ibrahim ?

Bu arada neden Afyon, en azından Kütahya'da yapında misafir edeyim sizi :)

Tayfun.O
13-12-2014, 20:03
Kimin plotajı daha iyiyse o alır gibi specler hemen hemen aynı gözle görülecek fark yok gibi
Sonucu merakla bekliyorum

ArMy
13-12-2014, 20:36
Bu arada Tıc rsde oem beyin mi var yoksa piggy-back falan mı? Wimmer,launch vs kalmamıştır herhalde egzantrikten sonra :)

Mr.K
13-12-2014, 20:45
Cvk rs in nasıl gittiğini bilmiyorum ama Tıc rs benim gördüğüm en hızlı rs oyum tıc rs e iki aracada başarılar:icon_tup:

tam olarak katılıyorum bravo hgt'ye : )

iynn-RS
13-12-2014, 20:54
abi dereceleri yazmıssında lift değerleri ne durumda,güç bandı vs. dereceler pekte önemli değil?
birde cvk da ki yazılım hazırdı diye hatırlıyorum sen custom yaptın vs.
kısacası senin araçta daha cok uğraş görüyorum o yüzden tıc a verdim oyumu.

cvk bişeyler katmazsa kurcalanmazsa zor seni geçmesi.

catcams in lift degerleri biraz daha yüksek :)
cvk nin yazilimida alper abiden aldiklari gibiyse custom sayilir.alper abi henkle birlikte baya ugtastilar en iyi sonucu almak icin.

TİC RS'te ses yalıtımı vardı söktün mü ibrahim ?

Bu arada neden Afyon, en azından Kütahya'da yapında misafir edeyim sizi :)

Evet halen duruyor yalitim :) Valla bakmak lazim uzakliga. cok fark yoksa ve orda uygun yol varsa orasida olur :)

ici bu sekildehttp://i.imgur.com/hyOW8uQ.jpg

Bu arada Tıc rsde oem beyin mi var yoksa piggy-back falan mı? Wimmer,launch vs kalmamıştır herhalde egzantrikten sonra :)

Oem beyin var tabiki.Yetiyor oem beyin. Yazilimi Booster Performance Erhan yapiyor. Yine launch koyduk fakat devri biraz daha yuksek :)

CLIORS
13-12-2014, 20:58
Ortam şenlenmiş :D

İbo ben de RS için 30 civarında farklı yazılım var, 100 oktan 98 oktan launch control egzantrikli egzantriksiz, çatlamalı patlamalı vs vs gider. :D

Benim aracı verdiğim arkadaş o zaman orta kıvamda gündelik kullanıma uygun bir yazılım istemiş ve teslim etmiştim, tabi bu 5 sene önce :D

Şu anda üzerinde ne var ne yok bilmiyorum.

mustafademiR-R
13-12-2014, 22:26
oyum tic rs e , forumda son aylarda gordugum en hizli rs. kazasiz belasiz bi deneme olur insallah

kelalper
14-12-2014, 12:40
afyonda değil deniz seviyesinde olsaydı CVK ya oy atardım. 1000 metre rakıma TIC nin yazılımı çok daha uygundur. CVK zenginde kalır o rakımda. Bunu son anda yazılım yapılmayacak diye söylüyorum. Yoksa arada fark yok kafa burun giderler.

Zorbey
14-12-2014, 12:42
Oyum Ankaralidan yana :)

iynn-RS
14-12-2014, 13:55
afyonda değil deniz seviyesinde olsaydı CVK ya oy atardım. 1000 metre rakıma TIC nin yazılımı çok daha uygundur. CVK zenginde kalır o rakımda. Bunu son anda yazılım yapılmayacak diye söylüyorum. Yoksa arada fark yok kafa burun giderler.

Oem beyin rakim farkina gore afr yi duzenler bence.Çok baştan savma bi yazilim yoksa.

cvk_sport
14-12-2014, 13:57
Kim alir belli olmaz ama gonlum ve oyun cvk dan yana kazasiz belasiz gazlamalar :)

alicancalis
14-12-2014, 14:33
Benim tanıdığım İbrahim işi sağlama almadan bu konuyu açmaz. İyi olan kazansın.

F4R
14-12-2014, 15:33
Tic net bir sekilde alacaktir diye tahmin ediyorum

Cliosportve
14-12-2014, 16:21
CVK RS'e Istanbuldan satildigindan beridir birseyler yapilmadiysa;
TIC RS'in pekte zorlancagini dusunmuyorum
Koşunun yapilcagi zaman banada bildirilirse izlemeye gelebilirim

3rk4n
14-12-2014, 18:35
Tic geçilirse kelepire bana verirmi acaba ya :D ümit işte :)

Erol
14-12-2014, 22:40
güzel sorunsuz bir deneme olur inş.
gönlüm cvk dan yana..

doush
14-12-2014, 22:50
ben de tic rs diyorum ciğer sesini hiç unutmayacağım arabalardan :)

President
16-12-2014, 10:30
TIC'a bir oyda benden. Kazasız belasız bir deneme olur inşallah. İyi olan ve dostluk kazansın.

CeM öZeR
17-12-2014, 08:03
Cvk'yı taa 2011 yazından tanıyorum. Polo gti'la o zaman stockken denemiştim. Üstüne çok şeyler kondu diye biliyorum. Ben yüksek rakımı seven Tıc'ın farklı geçebileceğini düşünüyorum. İyi olan kazansın...

HaLuK-35
19-12-2014, 15:53
Değerli üyelere değerli yorumları ve oyları için tesekkurler :) Sanırım ibo rs inin cogu evresini paylaştıgı ve sitede surekli online oldugu için yuksek farkla favori gosteriliyo yoksa cvk 1,5 senedir izmirde,bende arabaya ne oldu ne bitti ne durumda kimsenin haberinin oldugunu sanmıyorum bu uzun surecte :) Neyse favori gösterilmediğim oyuna dahil olmayı yıllardır daha cok sevmişimdir,özellikle de verilen oyları tek tek inceledim,tıc rs in farklı alcagını yada tereddutsuz önde olcagını dusundugunu gordugum ve benimde ilgimi ceken bazı arkadaslar var onlaar için daha istekli bi cvk denemeye gelcek insallah,keyifli gazzlamalar eski,yeni tum arkadaslarımıza :)

Erdem K.
19-12-2014, 16:14
hemşehri olan gönlüm cvk'dan yana :)

iynn-RS
19-12-2014, 17:34
Neyse favori gösterilmediğim oyuna dahil olmayı yıllardır daha cok sevmişimdir

Haluk kardeşim biliyosun bu karsilastirma face deki gruptan başladi.

http://i.imgur.com/U7EI9y9.jpg

Orda favori sendin:) Yani favori gosterilmeden oyuna dahil olan ben oluyorum burda :D

Neyse ikimizde favoriyiz.Başka iddiasi olan Afyona gelsin diyelim.

Oyların bi onemi yok.onemli olan dostca duzgun kazasiz belasız bi deneme gerçeklestirebilmek.

HaLuK-35
19-12-2014, 17:43
Valla faceteki karsılastırmalar arac sahiplerinin isteği dısında kim oldugu tahmin edilip te net belli olmayan bi vatandas tarafından yapıldıgı için orayı görmemezlikten geliyorum,orda white rs 15 oy almış mesela yada nolur bana oy verin diye millete mesaj atanlar şampiyon oldu ::)) burası sadece ikimizin arasında ve ikimizin bilgisi dahilinde oldugu için burayı ciddiye alıp favori olmadıgımı soyledim yoksa bu tur seylere takılmıyorum,cıkıp deneriz atla deve değil alt tarafı 2 rs denicez :) afyondaki after ı merakla bekliyoruz :D

EMO
19-12-2014, 18:35
Gönlüm CVK'dan yana ama TıC çok sağlam yürüyor.

canozgur106
25-12-2014, 01:31
Gönlümde oyumda CVK dan yana kazasız belasız sıkıntısız bir deneme olsun..

levent
25-12-2014, 01:48
TIC a gitti benim oyum.

Patisever
25-12-2014, 01:56
Haluk kardeşim biliyosun bu karsilastirma face deki gruptan başladi.

http://i.imgur.com/U7EI9y9.jpg

Orda favori sendin:) Yani favori gosterilmeden oyuna dahil olan ben oluyorum burda :D

Neyse ikimizde favoriyiz.Başka iddiasi olan Afyona gelsin diyelim.

Oyların bi onemi yok.onemli olan dostca duzgun kazasiz belasız bi deneme gerçeklestirebilmek.

Bu oyları verenler turkiyedemi yasıyor ��

KingoAtmo
25-12-2014, 08:09
speclerden görüleceği üzere egzantrik, yazılım ve pilotaj sonucu belirler, bende TIC dedim

HaLuK-35
31-12-2014, 17:48
Arkadaslar merhabalar tekrardan,tarihi surekli cok ileri atmayalım diye soylememin sebebi iboya da surekli soylediğim gibi arabaya bi kac ayrı talibin olmasıydı.İbonun da kendine gore haklı sebepleri vardı.O yuzden denemeyi gercekleştiremedik,arabayı full sokuk denemeye hazır vaziyetteyken sattık,topladık verdik.Yani cvk rs satılmıştır,alan kardeslerimiz 1-2 gune gerekli duyuruyu yaparlar.Arac izmirde kaldı,böyle bi amacları olur mu bilmiyorum ama gerek gorurlerse konuya da yazarlar.Oy veren,yorum yapan kafa yoran herkese tesekkurler :)

Umut melek
31-12-2014, 19:02
Haluk hayırlısı olur inşallah her iki taraf için , allah utandırmasin inşallah sizde hayrınızı görün, zaten dükkana da gelicez uygun zamanda inşallah aliyle görüştüm simdi :)

taytay
31-12-2014, 19:48
Haluk hayırlısı olur inşallah her iki taraf için , allah utandırmasin inşallah sizde hayrınızı görün, zaten dükkana da gelicez uygun zamanda inşallah aliyle görüştüm simdi :)

kazasız belasız kullanın kardeşim