PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hgs hakkında

ilkerrrrr
19-12-2014, 08:51
arkadaşlar merhaba.

hgs olmayan aracımla hgs gişesini kullandım. haliyle kaçak geçiş yazdı. şimdi 1 hafta olmadan hgs almak istiyorum.

sorum ise:

hgs'yi 1 hafta içerisinde bankadan alırsam bu kaçak geçiş cezam silinir mi? yoksa illa pttden mi almam gerek

Patisever
19-12-2014, 08:54
1 hafta içerisinde ptt yada bankadan alman lazım standart düşüş olacaktır.bankadan alırsan hesap açarlar hesabı nyoksa otomatiğe bağlıyorlar ptt'den alırsan 30 tl artı 5 tl kart bedelı bankada kart bedele 1 tl tek fark bu

blow07
19-12-2014, 10:16
Bizzat aynı konuyu 3 hafta once ben açtım ve Izmire gunubirlik gidip geldim . 2JZ-GTE nin dediği gibi PTT den ruhsat ile birlikte 30+5 tl te alıp cezayı anında o hgs den dusurebilirsin. 367 TL'de radar cezası yedim o da cabası :D

Ahmet Bby
19-12-2014, 10:41
Hazır konusu açılmışken ben buradan sorayım. Ankaradan 2.el bir araç aldım onda HGS etiketi mevcuttu plakayı değiştirdik ben gidipte sonradan etiket çıkartmadım içindede yüklü bakiye vardı onunla bir kaç sefer gişelerden geçtim o bitince tekrardan ruhsatı verip yenisinimi çıkarmam gerekiyor?

burakgunay
19-12-2014, 11:50
Ben dr söyle bisry sorayım, aracı bartindan aldım ankaraya gelirken hgs aldım taktım. Sonra ankaraya gelince plaka değişti bu durumda ne yapmam lazım

Seven7
19-12-2014, 12:02
Hazır konusu açılmışken ben buradan sorayım. Ankaradan 2.el bir araç aldım onda HGS etiketi mevcuttu plakayı değiştirdik ben gidipte sonradan etiket çıkartmadım içindede yüklü bakiye vardı onunla bir kaç sefer gişelerden geçtim o bitince tekrardan ruhsatı verip yenisinimi çıkarmam gerekiyor?

Evet kendi adınıza olan ruhsatınız ile başvuru yapıp yeni hgs çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca cezalı duruma düşerseniz okumama vs. tarzı bir durumda, 1 hafta içinde yeni hesap açmanız şart.

Ben dr söyle bisry sorayım, aracı bartindan aldım ankaraya gelirken hgs aldım taktım. Sonra ankaraya gelince plaka değişti bu durumda ne yapmam lazım

Yeni çıkarttığın HGS senin üzerineyse hesabını farklı araca taşıyabilirsin. Bir daha hesap aç/kapa masrafı yapmazsın. Böyle bir imkanın var.

burakgunay
20-12-2014, 15:07
Seven telefonla mu yapmam lazım kardeşim

c20let
20-12-2014, 15:33
Bankanın internet şubesinden aldım hgsmi kaçak geçiş yaptığımdan 2 gün sonra. Hesaptan düşüldü direk. Ceza meza ödemedim.