PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw e46 sanroof su aliyor !

egouard
22-12-2014, 01:22
Merhaba arkadaslar aracım sanroof dan su alıyor sanroof dan aldıgı suyu arka koltuklara kadar gıdıyor arka sag taraf koltuk su icinde kalıyor yagmur cok yagdıgı zaman bursada saglam tanıdık servis bilen varmı veya bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

Aracım BMW 330D E46 2002 MODEL 184

ozan gülle
22-12-2014, 01:47
Bmw konusunda bilgim yok ama genelde sunrooflu araclarin kapiyi acica aracin direginde gorecegimiz tipalari olur onlara bakmanizi oneririm buyuk ihtimalle giderler tikanmistir

sde30
22-12-2014, 01:49
%100 Sunroof dan aldığına emin misiniz arka stoplardan bagaja su alıyorsa ordan koltuklara doğru sızdırabiliyor bmw lerde bi kontrol edin onuda

egouard
22-12-2014, 03:03
hocam şöyle eminim aldım 1 kova su sanroff un ustune doktum ve sanroofdan direk iceri aktı :)

gökberk
22-12-2014, 03:05
Gideri tıkanmıştır muhtemelen. Sunroofçu halleder, biraz da para alır. :)

egouard
22-12-2014, 03:08
sanroof icin nereye gitmem gerek kaportacımı hocam ?

gökberk
22-12-2014, 03:12
Herhangi bir yere gitsen illa ki yönlendirirler seni.
Yani sanayi içinde muhakkak sunroofçu biri vardır.
Benim Adapazarı'ndaki ustam kaportacı değil, döşeme ve sunroof tamiri yapıyor mesela.

boranaydogmus
22-12-2014, 10:11
Büyük ihtimalle sunroof giderlerinde problem vardır. Sunroof açıkken içine biraz su bırakın suyu arabanın altından akıtması gerekiyor tam koltukların altına denk geliyor giderleri. eğer akıtmıyor da orada birikiyorsa giderlerin temizlenmesi gerekiyor. eliniz yatkınsa kendiniz halledebilirsiniz. İlk olarak su giderlerinin çıkışını temizleyin belki giden pislik orada birikmiştir.

Osman Bahadır
22-12-2014, 10:20
Gideri tıkanmıştır.
Her sunroof'lu arabamda muhakkak en az bir kere başıma gelmiş ve temizlemişimdir.
Giderini kendin de temizleyebilirsin elin yatkınsa;

https://www.google.com.tr/search?q=e46+sunroof+drain&safe=off&biw=1366&bih=651&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iOGXVPbuNYHsUKekgfAK&ved=0CBoQsAQ
http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1065730-Where-do-the-rear-sunroof-drains-exit

İlk tecrübemde çok uğraşmıştım sunroof su alıyor, nasıl çözeceğim diye ama sonradan fark ettim ki sunroof su alır, önemli olan düzgün tahliye edilmesi.

pirasa
23-12-2014, 10:40
beşyol lambalardan fatih mahallesi tarafına giriyorsun, sağda boyacı aydın var ilk arada, orda sunroof şapıldak diye tabelayı görürsün. yıllardır her aldığı arabaya sunroof yapan bir ustadır. en son temprayı sunrooflamıştı sanırım :) git ona halleder. amerikan araçlarından, lüx sınıfa kadar hepsine bakar, özellikle kazalı araçlarda sunroof tamirinde çok iyidir.