PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda civic aracimin Otomatik sanzumanimda belirleyemedigimiz problem

Risendark
25-12-2014, 17:26
Abilerim kardeşlerim arac 1.6 vtec sport otomatik vites... yeni yeni problem oluşmaya başladı ancak cozemedik bi türlü.. aracımı aldigimda 99 bindeylen hiç sanzuman yağı degismemisti yağı bosalttigimizda simsiyah bi yağ çıktı neyse atf yi aldık koyduk sıkıntı yoktu suan da araç 116 bine geldi vites geçişlerinde hiç sorun yok pamuk gibi atıyor ancak mesela 80 90 la gidiyorum hızımı düşürdüm misal 40 a düştü gaza basıp devam edecegim zaman sarsıntı yapıp vitesi küçültüyor ve devamında yine vites geçişlerinde sıkıntı yok gayet düzenli şekilde atıyor. Yağ kontrol ettik biraz eksiltme olmuş kaçak falan yok tekrar üzerine ilave ettik yağı, yine devam ediyor sorun. Sanzumanciya goturdum kardes bu yaşta araba için normal bu diyor vites gecislerin problemsiz ancak içini açıp bakım yapmak gerekir falan dedi.. Sanki sıkıntı sanzumanda değilde başka bişey de ama sanzumanci para kopartmak için sanzuman indirmek lazım dedi... başına gelen var mı??benim suphelendigim bişey var motor kulağından birisinin kopuk olma ihtimali var mı çünkü bi yer boşluk yapıyor da gaza basıp basınç olusturunca sarsiyor gibi geldi? (ÖN taraf sanzuman üzerinde kulağı yeni değiştim) var mı bana yardimci olabilecek birisi veya ankarada sağlam usta önerecek birisi