PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MK2 16V GTI için EMS...?

Onuralp
01-10-2008, 14:31
Arkadaşlar,

Bu K-Jet'ten bir an önce kurtulmak istiyorum. Kocaman filtreden ve ekipmanlarından. :D Hem ilerisi için hazırlık yapıyorum hem de şu an arabayı daha kullanılabilinir hala getirmek istiyorum. Çünkü geçen gün Osmanla gittiğimiz usta beni baya korkuttu ve bayadır O filtre kutusu üstündeki K-Jet denen aletten bakıyorum. Herneyse, konumuza gelmek gerekirse. :D

Şimdi araç mekanik enjektör sistemli bir araç. Bunu elektronik enjektöre geçirip. Güzel de bir beyin edinip şu iğrenç filtre kutusu ve ekipmanlarından kurtulmak istiyorum. Motor ve yürüyen ile ilgili projelerim ilerisi için olsa bile aracı günlük kullanıyorum. Evo'dan daha insancıl yaktığı için. :D

Seçeneklerimiz şöle ki; Vwvortex gibi VW'ci forumlarına baktığımız zaman Megasquirt diye bir marka tavsiye ediyorlar. Bu nasıl bir alettir, değildir bilmiyorum. Yani bana farketmez zaten aracı ECU profu arkadaşlarımızdan birine emanet edeceğim için fark yok. :D

Başka EMS, Standalone gibi gibi sistem çeşitlerine de son derece açığım, yani bir an önce bu sistemden kurtulmak istiyorum. Adapte olabilecek her sistem olur. Aracın mekanik enjektör sisteminden elektronik enjektör sistemine geçirileceğini unutmayalım daha enjektör kabloları fln fln olacak, off off çok iş var... :D Proje böle bişi olsa gerek...:D

Saygılar
M.O.D.

Oz`
01-10-2008, 14:52
Megasquirt dier adı vems tesisatlı geliyor olması lazım gelmiyorsa elindeki seçenekler
AEM ems Universal
Motec m48 m400
Pectel
Hks Fcon (standalone Çalışabiliyor)

daha çok beyin var ama sorunsuz kullanabiliceğin beyinler bunlar

Sanada saygılar MOD cum :)

CKN
01-10-2008, 14:58
DTA S60 PRO ve OMEX omem 600 standalone system lerde fena değil. özgün snn görüşün ne bu ünitelerde ?

Oz`
01-10-2008, 16:10
dta s60 pro e34 m5 turboda kullandık ismail abinin güzel fena deil ama çok basarılı deil interface i ama güzel iş çıkarıyor

Omex Okeydir :)

CKN
01-10-2008, 16:20
tskler ozgun..
034 EFI de alman otomobilleri için oldukca fazla kullanılıyor bunun yanında KMS de hollanda da bicok aracta var Kingpin

VWci
01-10-2008, 18:33
selamlar bence pl motordan kurtulmalisin... 1.8 T motor uzerinde standalone daha verimli olacaktir.

Oz`
01-10-2008, 18:42
034efi çok güzel bir beyin değil onun yerin autronic tavsiye ederim

grkm
01-10-2008, 18:47
Onuralpin amacı NA king yapmaktı sanıyorum :) en azından ist.te aracı teslim alırken öyle bakıyordu makinaya :D

senna
01-10-2008, 19:14
034efi çok güzel bir beyin değil onun yerin autronic tavsiye ederim

autronic sm4 diyorum

Ramcho®
01-10-2008, 19:36
Onuralpin amacı NA king yapmaktı sanıyorum :) en azından ist.te aracı teslim alırken öyle bakıyordu makinaya :D

şimdilik öle dior :D gelecekte swaped 1,8 T :D

onur k Jet düzgün ayarda bi sıkıntı olacağini zannetmiyorum ama illa yapacaksan özgünü dinle bence...

G60
01-10-2008, 21:59
Abf ye çevirelim. :D

Onuralp
01-10-2008, 22:48

Görkem, Sen soldan hangisisin? :D

Ya Oz' bana şunu al de bende onu alim. Ne bilim ben opr85kmt12000tkl :D :D :D

Hakkat ya böle tesisat fln yapacağımız...

1.8T olayına gelince vazgeçtim. Çünkü değmeyecek o kadar paraya. Makina güzel makina ama bi o kadar da stroker ve benzeri olaylarına uğraşacaktım. PL + 2072 stroker + egzantrik + 6 speed helical doggy + GT28 + EMS... :D Şimdi 1.8T makina alıp küçük dokunuşlar mı? Yoksa 300-350 hp'ler mi?

Ama ilk önce mekanik enj.den kurtulmam lazım... :D Oz şunu al deeee. :D

Oz`
01-10-2008, 22:51
diim diim ozamandur yarın diim onu sana ben :) olurmu ?:) maliyet olarak önemli düşüncen orta sınıfmı üst sınıfmıu:)

Eray Yümsel
01-10-2008, 22:51
sana oz değilde bir adet oytun@oztumer.com verelim. emin ol bütün sıkıntılarına ilaç olacaktır :) 1.8t ile ilgili ;)

Onuralp
01-10-2008, 22:54
Abf ye çevirelim. :D

VW camiasına yeni düştüm :D bilmiom ABF fln. ABA blok var strokerlı olursa alacam NGP de :D

Onuralp
01-10-2008, 22:57
diim diim ozamandur yarın diim onu sana ben :) olurmu ?:) maliyet olarak önemli düşüncen orta sınıfmı üst sınıfmıu:)

Yalnız benim bu tesisat fln nası olacak ateşlemeye ve enjektöre nası bi tesisat olacak. Biz mi tesisat yapacaz?

Maliyetlerde pek bi bilgim yok ama tek bildiğim o filtre kutusundan kurtulmak istediğim. :D

Onuralp
01-10-2008, 23:13
Megasquirtden cevap geldi. :D

Yes, we ship worldwide. The harness we sell is a one size fits all one, though - it's got a Megasquirt connector on one end and the other end unconnected so you can splice it up to your injectors and sensors.

G60
01-10-2008, 23:36
ABF benim motor, mis gibi enjeksiyon işte. :D ABA 8v motor.

Megasquirt e detaylı sorsana, PL motora örnek uygulama resmi falan iste. :)

Oz`
02-10-2008, 00:37
onlar karburatorlu olduğunu biliyorlarmı :)

her halikarda sana yeniden tesisat çekilicek :)

VWci
02-10-2008, 06:43
Amerika'dan parca ,bakiyorsan 16V'a uygun, 9A olarak bakmalisin....9A, ABD'deki Golf 2 GTI 16V'larin motor kodudur. (2.0 16V 136 bg)

Safak
02-10-2008, 08:42
Orjinal Jetronic sistemde sorun yoksa kolay kolay arıza çıkartmaz... O sistemi bozup yeniden ejeksyon sistemi çekmek, bunun tesisatı, beyin vs daha sorunlu bir uğraş olabilir...

Amma ile olmaz değişeceğim diyorsan benim aklıma gelen yönetm...

Bulunabilitesi nedir bilmiyorum ama, ABF'nin enjeksyon sistemini komple kurabilirsin... Beyin olarakta burada seçtiğin birini kullanırsın, mevcut motoru modifiye etmeyi düşünmüyorsan orjinal ABF "Digifant" beyin bile kullanabilirsin...

Ancak KR gaz kelebeğiniz çift boğaz ve üzerindeki elektronik üniteler uygun olur mu bilmiyorum...ama illa uydurulur.

Bostancı VWtech bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olabilir...

Oz`
02-10-2008, 08:59
neden uydurma bişiy yapıyor anlamadım zaten standalone saten komple 0 enjeksiyon sistemi kullanmak varken uydurm kaydır yapıyor içeriye çekilecek kablo sayısı belli enjektorler Boboin ler su sıcaklığı hava sıcaklığı TDC CKP Başka ? :) komik olmayın beyler uydur kaydır olmazo iş

Safak
02-10-2008, 09:01
neden uydurma bişiy yapıyor anlamadım zaten standalone saten komple 0 enjeksiyon sistemi kullanmak varken uydurm kaydır yapıyor içeriye çekilic ek kablo sayısı belli enjektorler Boboin ler su sıcaklığı hava sıcaklığı Başka ? :) komik olmayın beyler uydur kaydır olmazo iş

Uydurmak....Birşeyi uygun hala getirmektir...
Uydurma yapmak o senin dediğin... ya da uydurmasyon falan olur...

Oz`
02-10-2008, 09:02
zaten bir tesaisat yokki alıp uyduruyorsun basit mantığı bu :)

Safak
02-10-2008, 09:07
Jetronic sadece beyin ile halloluyor mu? Direk EFİ oluyor mu?

Safak
02-10-2008, 09:19
Bitane de çevirlmiş foto koyayım...Öle emsal, teşvik etsin aracına yapacak arkadaşı :)

http://img161.imageshack.us/img161/6081/korado2su5.jpg

Onuralp
02-10-2008, 10:35
Herkese fikirleri için çok teşekkür ediyorum...

Özgün araç karbüratörlü değil ki :D

Megasquirt'ün tesisat'ı da şöle ki ;

http://www.diyautotune.com/images/products/wirebund/wirebund.jpg

Bunu işin ehli biri zaten takacaktır diye umuyorum. Bir de megasquirt'ü zaten VWTech'den tavsiye ettiler. Miata'sı olan arkadaş tavsiye etti. Bir de aracın şimdiki sistemini kimseye elletirip kimseye s.... istemiyorum. Eski sanayi tecrübelerime göre, "Abi bunun şurası söle olmuş, bunun burası şöle olmuş, bu sistemi benden başka hiç kimse yapamaz" gibi gibi :) .

Yani benim yapmak istediğim en iyi yol bildiğimiz yol mantığı. Elektronik enjektöre geçelim, şu mekanik enjektörden kurtulalım. Olay bitsin zaten proje bu motor üzerinden ilerleyecek. Fantezi yapacak zamanım pek yok benimde düşüncem 20V atmaktı ama maalesef bir kaç çıkmacı aradıktan sonra, vazgeçtim. Çünkü adam gibi bir sistem sadece motor, tesisat, şanzıman, shifter box + kabloları ve aklıma gelmeyen nice malzemeler 8000 - 11000 YTL arasında değişiyor. Ve üstüne üstlük stock sistem sadece. Bunun yerine bu paralara çıkmadan bunun orjinal PL motorundan çok daha güzel ekmek çıkacağı aşikar. :D Hemde o rakamlara çıkmadan.

Neyse koumuza gelmek gerekirse megasquirt'den cevap bekliyorum. Anlamadığım bir alet de mevcut kendilerinde bakalım ne cevap verecekler. :D

Oz`
02-10-2008, 12:25
2600 dolar civarinda aem EMS kablosu dahil
motec 4000 kablosu dahil :D

Onuralp
02-10-2008, 12:27
2600 dolar civarinda aem EMS kablosu dahil
motec 4000 kablosu dahil :D

Hmm Oz, bu arac ıcın bıraz fazla olur dusuncesındeyım. Megasquirt alım ne farkı olur kı?

Bı de bunları alırsam, ekstra olarak ne alacam?

Oz`
02-10-2008, 12:51
ehehe extra nedir ? :) elektrik sistemi için enjektor soketi alıcaksın okadar :D bide boboin soketi

Onuralp
02-10-2008, 13:08
Anladım şu megasaquirt nedir bi anlıyım. Ondan sonra yazarım buraya. :D

Onuralp
02-10-2008, 13:52
Megasquirtden bişi anlamadım, galiba aem ems devam ya. :D
Oz montajı kım yapar?
Pahalı da olsa riske atmaya değmeyecek. AEM bılınıo bılınenı yapacam ınsallah...

grkm
02-10-2008, 13:55
vw i iyi bilen birinin yapması daha kolay olur kanımca.. Ilkan usta yapar :):)

Suti
02-10-2008, 13:56
megasquirt anlaşılamayacak kadar zor bişey deil, ben bütün şema ve wiringler ve anakartın nasıl dizileceği ile elimdeki bilgileri Tolgaya yollarım o sana ulaştırır,

zaten kartı doldurmak gibi bi sıkıntın da olmaz hazır alırsan,

esasen bu işi VW için yapan bi adam vardıda aşırı talep ve backorder patlamasından adam kayboldu,

Onuralp
02-10-2008, 18:59
megasquirt anlaşılamayacak kadar zor bişey deil, ben bütün şema ve wiringler ve anakartın nasıl dizileceği ile elimdeki bilgileri Tolgaya yollarım o sana ulaştırır,

zaten kartı doldurmak gibi bi sıkıntın da olmaz hazır alırsan,

esasen bu işi VW için yapan bi adam vardıda aşırı talep ve backorder patlamasından adam kayboldu,

Walla geçen gün konuştuğum kişisin galiba? Şu Miata'sı olan?
Eğer oysan attın kuyuya bir taş çıkar bakalım. :D
Hangi ürünleri alacam ben şimdi? Hazır alacam zaten, elektrikçimiyim abi ben ne anlarım alasen :D
Alacaklarımı şöle listelersek, yanlışsam düzeltin;

http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirtii-ems-system-smd-pcb357-black-case-p-171.html

http://www.diyautotune.com/catalog/1239-megasquirt-wiring-harness-ms1-ms2-ready-p-43.html

http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirt-relay-board-assembled-unit-p-32.html

http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirti-relay-cable-p-47.html

http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirt-tuning-cable-db9-straight-thru-p-35.html

Bi de illa al dediği alet, o da şu meret;
http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirt-stimulator-v22-assembled-unit-p-33.html

Hepsi de shipping hariç $708.50 tutuo :D. Çok komik. :D

VWci
02-10-2008, 19:06
hocam pl ile devam edeceksen hemen bir kr ust kapak ile basla...9a krank ile bir de...

Onuralp
02-10-2008, 19:13
hocam pl ile devam edeceksen hemen bir kr ust kapak ile basla...9a krank ile bir de...

Usta KR kapak kolay ılk once mekanık enjektorden kurtulalım. KR kapak bıle almama gerek kalmıcak belkı cunku turbo egzantrıgı alacam zaten.

Storker da bu olacak ne 9a'sı :D

http://www.ngpracing.com/store/index.php?target=products&product_id=1722

Full Race Spec Stroker Kits

These kits include:
-Eurospec 4340 Forged Race Crankshaft
-Eurospec 4340 Forged connecting rods
-JE Forged Pistons
-main and rod berings

Available for 2,4,& 5 Valve 4 cylinder engines with displacements ranging from 1984cc - 2090cc. Standard compression ratios from 8.5:1 to 14.0:1 are available.

:icon_tup:

Safak
02-10-2008, 19:22
Senin aracın 8v GTi mı?

Onuralp
02-10-2008, 19:24
Senin aracın 8v GTi mı?

Lütfen öhö öhö başlıkta bişi var :D

Safak
02-10-2008, 19:30
Ben verdiğin linki açınca karşıma bir anda 8v makina seti olarak çıkınca şaşırdım...16v iyidir :)

Onuralp
02-10-2008, 19:34
Ben verdiğin linki açınca karşıma bir anda 8v makina seti olarak çıkınca şaşırdım...16v iyidir :)

Yok o multiple choice 8V, 16V, 20V. Seçiosun mangırları verıosun bı de sıkıstırma secıosun. Gelıo :D :D :D

CKN
02-10-2008, 19:54
ameracing.de adresinde megasquirt satılıyordu..

VWci
02-10-2008, 20:15
Usta KR kapak kolay ılk once mekanık enjektorden kurtulalım. KR kapak bıle almama gerek kalmıcak belkı cunku turbo egzantrıgı alacam zaten.

Storker da bu olacak ne 9a'sı :D

http://www.ngpracing.com/store/index.php?target=products&product_id=1722

Full Race Spec Stroker Kits

These kits include:
-Eurospec 4340 Forged Race Crankshaft
-Eurospec 4340 Forged connecting rods
-JE Forged Pistons
-main and rod berings

Available for 2,4,& 5 Valve 4 cylinder engines with displacements ranging from 1984cc - 2090cc. Standard compression ratios from 8.5:1 to 14.0:1 are available.

:icon_tup:

Hadi bakalim...Yolun acik olsun...Yalniz senin arabanin on ve arka tamponlari bir degisik duruyor orjinal golf 2 gti tamponu gibi durmuyordu.

Onuralp
02-10-2008, 20:21
Hadi bakalim...Yolun acik olsun...Yalniz senin arabanin on ve arka tamponlari bir degisik duruyor orjinal golf 2 gti tamponu gibi durmuyordu.

Italyan muhtemelen, çıkarıp baktım bugün sağ tarafa. Bi işlemler fln yapılmış. Düşük duruo zaten tamponlar. Ama araç bi istediğim renge boyansın onları da boyucam muhtemelen. :D

Amin, Allah hepimize sabır versin. Hobby'den çok dert olmaz inşallah.

Suti
02-10-2008, 22:31
yok ben Suat

Oz`
02-10-2008, 23:06
vems çok detaylı çok süper bi beyin değil ama :S

Suti
02-10-2008, 23:23
sana oz değilde bir adet oytun@oztumer.com verelim. emin ol bütün sıkıntılarına ilaç olacaktır :) 1.8t ile ilgili ;)

güzel bir oneri

Onuralp
03-10-2008, 10:35
Aklım karıştı Suat kim ya? :)

Ramcho®
03-10-2008, 10:37
araç orjinal Mk2 GTİ ön arka tamponu biz 2 araç olarak değiştirdik italyan dandik big bumper alamk zorunda kaldık orjinalı olmadıği için hatta aracın arka tamponunu 6 ay gibi bir sürede bulundu takıldı :)

onur başlamişin hayırlı uğurlu olsun proce :)

Onuralp
03-10-2008, 11:00
Saol Ramço...

Ilk önce bi insancıl yürüteyim şunu, ondan sonra bakacaz. :D

VWci
03-10-2008, 11:57
araç orjinal Mk2 GTİ ön arka tamponu biz 2 araç olarak değiştirdik italyan dandik big bumper alamk zorunda kaldık orjinalı olmadıği için hatta aracın arka tamponunu 6 ay gibi bir sürede bulundu takıldı :)

onur başlamişin hayırlı uğurlu olsun proce :)

GTI oldugundan suphe yok zaten... Kisa tamponlu hali de oldukca guzel. Orjinal tamponlari bulmak bu kadar zor mu?

MeRtCaN
03-10-2008, 12:20
resımlerı yokmu onuralp arabanın merak ettım ya :)

Ramcho®
03-10-2008, 13:29
GTI oldugundan suphe yok zaten... Kisa tamponlu hali de oldukca guzel. Orjinal tamponlari bulmak bu kadar zor mu?

orjinal Bigbumper çok zor orjinal olarak ama italyan olanları var benim mk2 de vardı mesala kulaklardan açikti tam oturmuyordu bu arabadaki benimkine göre biraz daha iyi...onur müsade verirse koyarım resimlerini :)

Onuralp
03-10-2008, 14:45
resımlerı yokmu onuralp arabanın merak ettım ya :)

Mertcan bir kaç malzeme gelsın fotoları çekıp projectcars bolumune koyacaz artık Osman'la. Ama Ramco bı sıkıntı yok ben ole kasıntı deılım ıstedıgın gıbı koyabılırsın. Saklıyacak bısı yok. Hatta benım ıcınde ıyı olur gecen gun kapı kolu alacaktım ıncelemeye yagmurda dısarı cıktım gerek kalmaz. :D

corrado
04-10-2008, 22:35
hayırlı olsun tekrardan onur.
bende hiç sevemediydim k-jeti tek değilmişim demek ;)
burdada yazayım nacizane tavsiyem ilk önce net neler yapacağına karar verip ondan sonra malzeme tedariğine başlaman daha mantıklı derim.
ingilizce vardır büyük ihtimal.benzer uygulamalar vortex te bol.
daha çok motronicden digi ye geçiş olarak.

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=937130

http://forums.vwvortex.com/zerosearch

bu sayfaları biraz incele istersen
kıta avrupası için net birşey demeyeyim ama abd de magasquirt bolca kullanılır vw tunerler tarafından.

senin araca uygulanabilecek modlardan en rağbet görenide budur.

http://www.bahnbrenner.com/about/15/G60_G_Lader_16V_Supercharged

şu an satışta yok gözüküyor ama fiyatı 2900 dolar civarındaydı.

aracla ve vw motor kodlarıyla ilgili kısa bilgiler.çok karışık değil aslında :)

aracının motor kodu pl sistemin ke-jettir.orjını 129 hp

aynı motorun avrupa versiyonu kr kodludur. sistemi k-jet. k-jet ke-jet farkı yanlış hatırlamıyorsam ke-jette ufak bir elektronık modul var.
pl kr farkıda emme egzantiriği ve oksijen sensoru farkı. başkada bir fark yoktu varmıydı yoksa.?

sadece emme egzantiriği değişimide bolca uygulanır. fiyatı 149 dolaresti en son.

bu arada 9a lar motronictir.2.0 16v dir.sistemi seninkinin aynısı gibi yalnız üzerinde elektronık bir kutucuk vardır az gelişmişi diyelim.alihan buna göre bak demiş ,yanıltmasın

bu kısmı yazıp yazmama konusunda kararsızdım ama yazayım bir şey pazarlıyor gibi olmayalım babındam.bendde 40 lık çift boğaz dellorto ve buna uygun ramaır filtre var.eksiği uygun emme manıfoldu apatratı.onu temın edemeden aracı sattım.emmeyi temın edebilirsen parçaları yollarım uygular bakar memnun kalırsan devam olmadı bana geri yollarsın.
ama ilerde aşırı besleme düşünüyorsan mantıklı değil dediklerim.ilk baştata yazdığım gibi ne yapılacağına karar vermek 1. şart derim.
16v sensorlerle ilgili bir foto koymaya çalışacağım beceremezsem e-posta adresini özelden yazarsan sana iletirim kenarda dursun ilerde işine yarayabilir.
hepimizin gipta ettiği övündüğü bir mk2 çıkarman dileğiyle.
şimdiden kolay gesin.

biraz karışık ve genel bilgi içerdi kusura bakma.

corrado
04-10-2008, 22:48
http://i297.photobucket.com/albums/mm240/corrado41/16vsensors.jpg

Onuralp
05-10-2008, 12:56
Teşekkürler güzel bilgiler, Corrado.

Şimdi evet asıl çalışma burdan sonra başlıyor. DIYAUTOTUNE'daki Matt arkadaşımız mail atmış bulunmakta. Baya bir bilgi istiyor benden hayırlısı. Şöyle ki;

Hi Onuralp,

Here is the survey we ask for people looking to buy a vehicle specific
Megasquirt. With many VWs we can get started with just questions 1, 2,
and whether you are looking for a ready made unit or to build one from a
kit. But the more details you can give us about this project, the
better. Once I have the answers, I can draw up a complete quote for you.

1. What year/make/model/engine/tranny? (Pretend you're at the parts
store, ordering a starter.) If this isn't the original
engine/electronics let me know that too.
2. Are you looking to control fuel only, ignition only, or fuel and
ignition? Is there anything beyond these features that you are looking
to control - fans or boost, for example?
3. What are the engine details (type, number of cylinders, previously
fuel injected or carb'd?)
4. What type of ignition system does your car run- where is the crank
angle sensor (CAS) or distributor trigger wheel and what type is it
(Optical/LED Sensor? Hall Sensor? VR Sensor?)
5. How many teeth/windows/slots and what orientation does the CAS, crank
trigger, and/or distributor wheel have? (any missing? all evenly spaced?)
6. Is there a distributor? Single/Multiple Coils? Coil on Plug?
7. Does this engine have a fast idle valve (IAC)? If so, how many wires
are connected to it? Do you know if it is an on/off, pulse width
modulated, thermal, or stepper type?
8. Rate yourself 1-5 on technical confidence in yourself. 1 being "I
can't paint by numbers" and 5 being "I can probably build a car from
scratch if I have the right documentation, and I'm resourceful enough to
do some research and find some of my own answers." I need to know this
as some of the 'less traveled' roads will require you to make
modifications that in some cases I haven't performed myself yet and
based on this response it will help me to know whether this type of
solution is for you or not. I challenge you to 'stretch yourself' a
little bit. You won't ever learn anything (about yourself and your
abilities) if you don't try to do things that you're not quite sure you
can do... and then find that you can.
9. Are you looking to build your own ECU from a kit or buy a
pre-assembled ECU?
10. Are you open to retrofitting a different ignition system such as the
Ford EDIS distributorless system or one of our crank trigger kits if it
is determined that the MegaSquirt will not properly (or easily) control
your factory ignition system? Many factory systems MegaSquirt can
simply take control of, some it cannot. EDIS to the rescue! It's
cheap, simple and works great!

If you can cut and paste the above list into an email and answer all
questions, it would be very helpful to me. Once I have that information,
I can draw up a complete list of what parts you will need.

--
Thanks,

Matt Cramer

Onuralp
05-10-2008, 13:45
PLUG-IN!!!!

Bakın bakın ne buldum :

:D

http://www.034motorsport.com/product_info.php?cPath=22_41&products_id=517

Safak
05-10-2008, 13:51
Available Options'ları ile kit 3500YTL'ye geliyor...

Onuralp
05-10-2008, 14:47
Evet ama bolt-on gibi kit. Hemde map'i de içinde. :D

corrado
05-10-2008, 17:34
dediğim gibi araştırdıkça neler çıkar.

kit çok güzel tak kullan. fiyatıda güzel :)

bundada ilerde hard modifiye yaparsan mudahale şansı varmı ona bakmak lazım.

Onuralp
05-10-2008, 17:47
dediğim gibi araştırdıkça neler çıkar.

kit çok güzel tak kullan. fiyatıda güzel :)

bundada ilerde hard modifiye yaparsan mudahale şansı varmı ona bakmak lazım.

Müdahele şansı var, hatta gelen kitte sadece EFI var. Ama bunun sistemini software upgrade'lerle. Ignition, advance, fan control, boost control gibi gibi özelliklere kavuşabiliyorsun sadece bir Upgrade CD'si ile. Süper dimi... :D

corrado
05-10-2008, 17:56
cd yi baştan yollasınlar o zaman :)

beyin konusunda daha fazlası benı aşar.
bilen anlayan arkadaşlar yazarlar ama güzel bir kit

Ramcho®
05-10-2008, 18:01
yarın benim arabayla çekilmiş olanları eklerim kanka :)

Oz`
05-10-2008, 18:43
mantığı anlamam cd ye ne gerek var sitesinden indirebiliyorsun :) programını aç bak bi :)

CKN
05-10-2008, 21:59
http://www.ame-racing.de/produkte/motronik4.0.shtml
birde bunu incele..

CKN
05-10-2008, 22:11
http://www.ame-racing.de/images/31032007228.jpg
1.9 lt 16v 580 HP 2.2 bar Garrett GT35R turbo - 710 kg
bu aracta motronic kullanılmıs..

ayrıca

http://www.ame-racing.de/images/golf_Rot.jpg
http://www.ame-racing.de/images/Januar%202004%20017_skl.JPG
2.0 lt 16v 778 HP 2.3 bar 7300 734 Nm 6 ileri şanzuman top speed 8500d 305 kmh K27 turbo 1180 kg
kullanılan management system motronic

Onuralp
05-10-2008, 22:59
Fotolar için teşekkürler...

Motronic fikiri içinde.

Oz' adamlar upgrade CD'sinden para kazanıyorlar. :D Şöle ki; http://www.034motorsport.com/product_info.php?cPath=22_46&products_id=65

034 EFI'den cevap geldi...

Hello, thanks for your email!

1 - Yes, our standard Stage Ic 16v kit is what you are looking for!
With this kit you can run 2 GPO which you can use either for boost
control, cooling fan, fuel pump, etc. It will run wasted spark ignition
and sequential EFI. If you want to do full coil-per-cylinder ignition,
then you could run our Stage IIc with this kit, that would add about
$800-$1000 to the price of the kit and would give you 2 more GPO's to
play with.

2 - We supply 310cc Bosch Gen II injectors, but we can give whatever
size you need, and changing them in the future is very easy, a direct
fit whatever size you want.

3 - Our kit is very complete but always more things can be added, in the
description you can see exactly what is included, but you'll have full
control over all engine running parameters if you like. You will
probably want to add a wideband if you need, things like that.

4 - what is digifizz dash, is it digital?

Thanks!

Javad Shadzi
034Motorsport
(510) 657-6707

Oz`
06-10-2008, 09:41
aya a hep programı satıbnmı alıyorsun YUH :) açıkcası benim gördüğüm birçok firmada büyük firmada program ücretsiz :) kesinlikede ücretli olamaz benim açımdan çünkü dewamli upgrade yapıyorlar eeeee ne anlıca o işten ben :)

kingcim :) arayüzleri gerçekten çok kötü inan bana :D vems al daha iyi :=) ama senin arabana autronics alınabilir hazır mapleride var fakat şuan el ödeğilştiriyor olması lazım hatta siteden bir arkadaşta a4 18t sine takılı baya memnundu

corrado
06-10-2008, 17:09
4 - what is digifizz dash, is it digital?

Thanks!

Javad Shadzi
034Motorsport
(510) 657-6707
digifizide öğrettin adamlara herhalde onur :D

Onuralp
06-10-2008, 23:36
aya a hep programı satıbnmı alıyorsun YUH :) açıkcası benim gördüğüm birçok firmada büyük firmada program ücretsiz :) kesinlikede ücretli olamaz benim açımdan çünkü dewamli upgrade yapıyorlar eeeee ne anlıca o işten ben :)

kingcim :) arayüzleri gerçekten çok kötü inan bana :D vems al daha iyi :=) ama senin arabana autronics alınabilir hazır mapleride var fakat şuan el ödeğilştiriyor olması lazım hatta siteden bir arkadaşta a4 18t sine takılı baya memnundu

yuw ne bilim kafam karıstı herıfın Electronic Fuel Injection kitine tav oldum desem yeridir. :D O zmn bu herıften EFI kitini alacaz. Beyin baska mı bakacaz? Ayrıca bu adamda krank sensoru olayını cozuo bıde ona tav oldum. :D

Onuralp
06-10-2008, 23:36
digifizide öğrettin adamlara herhalde onur :D

Herif Digifizz bilmio abi :D

CKN
07-10-2008, 00:17
bu sitede Corrodo olarak Standalone Ecu sorguladım.. AEM EMS Universal ve AEM EMS Silvia nın uniteleri cıktı.. silvia ne alaka ?
http://www.sportcompactonly.com/Volkswagen/Corrado/Standalone-ECU/Ignition-Electronics/Performance/part_c-65_p-164816_vt-4933_vy-1992.htm

Oz`
07-10-2008, 02:07
universel EMS hertürlü olur :D

Onuralp
07-10-2008, 23:43
universel EMS hertürlü olur :D

Atıyorum AEM aldık, Krank sensörü ile ateşleme bobinini nasıl halletcez? Oz'cum...

Safak
12-10-2008, 04:30
Evet nedir gelişmeler? :)

Onuralp
13-10-2008, 18:01
Project cars bölümüne konu açacağım, sonra da teker teker fotoları fiyatlarıyla beraber koyacağım... Bakalım