PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağa Çıkacakların Dikkatine!!!

most_evil
28-12-2014, 09:05
Arkadaşlar yağışın yoğun olduğu zamanlarda Milli park gişelerden itibaren jandarma araçlarda kış lastiği olsa dahi zincirsiz çıkılmasına izin vermiyor.Sadece zincir,çivili lastik ve kış lastiği takılı 4x4 araçları salıyor.Yılbaşı için Uludağa gelicek arkadaşlar mutlaka vardır ve yılbaşı için yağış bekleniyor,trafikte baya yoğun olacaktır bu durumda jandarma zincirsiz salmaz. Aynı şekilde oteller bölgesinden aşağıda salmıyor.Yol üzerinde zincir satanlar var fakat fiyatları tahmin edebilirsiniz. Uludağa gelicek arkadaşlar bagajından zinciri eksik etmesin bence.

elpadre
28-12-2014, 09:17
dagda fırtına olması lazım yagmur yagıyormus dıye bır duyum aldım ne kadar dogru bılemem

most_evil
28-12-2014, 09:31
Ben dün çıktım yoğun kar yağışı vardı.Şimdi de kameralardan baktım yağış gözükmüyo hava yarı açık sayılır.

elpadre
28-12-2014, 09:46
sureklı takıp edıyorumsezon acmak ıcın sımdı ıstanbuldan kalkıp gıtsek tıpı yada yagmura yakalanırsan gun hıc olur :D

most_evil
28-12-2014, 10:00
Pek tipi yada yağmur havası gözükmüyo ama Uludağın sağı solu belli olmaz:D Aynen işin sonunda onca yol gelip günü hiç etmekte var. Android için ben Uludağ kayak merkezi diye uygulama indirdim kamera falan pisti seyredebiliyorsunuz bi bakın isterseniz.

Met!!
28-12-2014, 10:04
Pazar günü Dağa çıkanlat dönüşte eziyet çekersiniz

bilalMW
28-12-2014, 12:17
çivili değil de normal kış lastiğide oluyormu?

dj_batukaan
28-12-2014, 12:38
jandarma olması gerekeni yapıyor.. yolda kalacak yada kayıp kazaya sebebiyet verecek tek araç tüm dağ yolunu hiç ediyor

mrtngn
28-12-2014, 22:18
Kış lastiği yeterli olur ama özellikle hafta sonu son bikac senedir ciddi anlamda kalabalık olduğu için jandarma mantıklı olanı yapıyor..Geçen hafta sonu saatlerce yolda kaldı insanlar,kayan otobüsler ve kendini bi halt sanan yürek yemişler yüzünden.

Android ve appstore'da uludag kayak merkezi programıyla kameradan bilgi sahibi olunabilir :)

sercanışık
28-12-2014, 23:25
ben tur bazında ayın 21 ınde cıktm uludag a otel bolgesınden jandarma bolgesıne 6.5 saate ındım tepede zıncırsız cıkanımı kontrol saglayamaynmı ne ıstersen var dıkkatlı olun zıncır falan neyınız varsa cıkın

most_evil
29-12-2014, 07:59
çivili değil de normal kış lastiğide oluyormu?

Hayır maalesef jandarma salmıyor.Yanlış anlaşılmasın ama bu olay her zaman geçerli değil yağışın ve trafiğin yoğun zamanlarında geçerli.

berk34
29-12-2014, 08:12
Hafta içi sakin bir günde gitsek zincire gerek olmadan kar lastiklerimizle çıkabilir miyiz ?

PUMA
29-12-2014, 08:12
Bende cumartesi gece cıktım hafif yağış vardı jandarma gişelerden sonra salmak istemedi bende zincir değil kar corabı vardı illede zincir istedi ama ikna edip çıktık bizde

Maxi
29-12-2014, 08:27
pardon ben şimdi şunu anlamadım
benim araba 4 çeker + 4 tane de kış lastiği takılı durumda
çıkamıyormuyum?

yoksa, 4 çeker = jeep olması lazım!!
diyen jenderme ile kültür savaşımı yaparız ayak üstü?

Eworen
29-12-2014, 10:10
Geçen pazar canlı gördük deli cesaretine sahip arkadaşları bırakın zinciri gelenlerin bir çoğu yaz lastikleriyle gelmişti
Sanki Haziran ayında pikniğe geliyorlar yahu dağın havası belli olurmu hiç hadi onu geçtim meteoroloji zaten kar gösteriyordu o gün.
Sonra akşam olmadan kar bastırınca tabi sonuç *****..

SGTI
29-12-2014, 11:27
Vay arkadas ya gecen sene sikinti olmasin diye kis lastigi aldik uludaga ciktik yollarda 1 gram kar yoktu.Simdide kis lastigi yok :(

elpadre
29-12-2014, 11:35
100 km h la ruzgar esıyor yarından ıtıbaren cok guzel kar yagıcakmıs 1,5 m

most_evil
29-12-2014, 13:05
çıkamıyormuyum?

yol zaten iş makineleriyle sürekli temizleniyor, derin kar olmadığına göre 4x4 çekiş ve kontrol için istiyorlardır muhtemelen yani jeep olmasına gerek yoktur. Zaten turistik yer olduğu için jandarma daha bilgili ve anlayışlıdır. Bu arada bunlar varsayım ben niva ile çıktım 4x4=jeep denklemine uyduğu için sıkıntı çıkmadı:)

most_evil
29-12-2014, 13:17
Hafta içi sakin bir günde gitsek zincire gerek olmadan kar lastiklerimizle çıkabilir miyiz ?

Aslında buna kesin cevap verilemez çünkü sakin olur ama yağış çok olur falan jandarma salmayabilir. İllede şansımı denerim dersen hafta içi biraz daha geç saatlerde olabilir. Şu da var Uludağ da kar lastikleride olsa ortalama bi sürücüyü zorlayacak şartlar olabiliyor. Zincir takılmasada bagajda olsa iyi olur.

Silvia17
31-12-2014, 12:44
Nasıl millet durum Çanakkaleden gelicem

Met!!
31-12-2014, 14:40
Çok kalabalık aklınızda olsun birde kazadan dolayı en son kilitliydi

mrtngn
31-12-2014, 17:35
Pazartesi aksamı gece 12 gibi cıktım yerde baya bi kar vardı. Kar lastiği oldugu için zincire gerek kalmadı ama otellerin önündeki bayırda ezilmiş kar+ buz olunca ister istemez kontrol ufak caplı elden gidebiliyor.. Ayrıca buna bu aksam olcagı gibi 700-800 civarı araba eklenirse durumun ciddiyetini siz düşünün..

Bu aksam gelcekler için ise 2 gündür aşırı bi kar yağdı bu aksam zincirsiz salcaklarını pek sanmıyorum hertürlü önlemi alıp öyle gelin geç saatlere kalmayın arabayı park etcek yer bulamazsınız koca uludagda benden söylemesi :)

çıkamıyormuyum?

Abi kalabalık ve yerde sıkıntılı bi kar olduğu zaman jeep'miş, 4 çekermiş farketmiyor.. Bazen arabasına göre çivili lastiklere izin veriyor jandarma geri kalanlara zincir mecburi.. Jandarmayla ters düşcek bi durum yok söylendiği gibi gayet uygun dille,kibarca anlatıyorlar :)

mrtngn
31-12-2014, 17:40
Bugünden bi kare ;

http://i62.tinypic.com/35asxm1.jpg

ChtArdARSL
31-12-2014, 17:42
Ohh yollar cok iyi

Gökhan Bilgin
31-12-2014, 17:46
Ne fotoğraf çekilir be

berk34
31-12-2014, 18:38
Harika foroğraf , golfte zincir yok galiba yanlış görmediysem . İzin veriliyor mu zincirsiz çıkmaya kar lastiği olmak şartıyla tabii , durumlar nedir ?

mrtngn
31-12-2014, 19:23
Harika foroğraf , golfte zincir yok galiba yanlış görmediysem . İzin veriliyor mu zincirsiz çıkmaya kar lastiği olmak şartıyla tabii , durumlar nedir ?

Dedigim gibi yogunluk olursa hiçbir sekilde salmıyorlar zincirsiz, 1 arabanın bayırda kalması bütün dağı mahvediyo resmen..Bu fotograf öğlen 11 gibi cekildi..

Pazartesi cıktıgımda kac tane şahin,serçe vardı lastiksiz jilet gibi kayıyolardı

deniz
01-01-2015, 08:32
zinciri taktığın zaman en kral jeep sensın :D

wolrath
04-01-2015, 17:27
4x4 ile bu yolda gitmek ciddi zevkli olaymis :)
yolda gerizekali gibi kayarak ve geri donmeye calasarak stres yaratanlar disinda hersey cok guzeldi.
fakat hava karardiktan sonra feci kar bastirdi. suan o acik gozuken yerler bembeyaz kapandi.
jandarma ben askeri personel oldugum icin ses cikarmadi bile ama siki takip var. 3defa cevirme vardi aralikli.ben sadece corap taktim arkaya.bir kere bile kaymadi ne on, ne arka :)

http://i.hizliresim.com/J7q9En.jpg
http://i.hizliresim.com/12VbP5.jpg
http://i.hizliresim.com/31v52p.jpg

Silvia17
04-01-2015, 17:41
Yılbaşı sabahı çıktım bende gerçekten cok güzeldi.Kar durumu felan sadece bilincsiz sürücüler yolları tıkadılar onlara da mudahele ettıler direk :) Teşekkürler bursa tesekkurler uludag :)

Evrenoz
04-01-2015, 17:44
Dün çıktım, dün indim.
Zincir zorunlu değildi. Kar lastiği olan Subaru jeep ile zorlanmadan çıktık.
Biz inerken hava bozmuş, yağış başlamıştı.. Bugün ne olur bilmem..

mrtngn
04-01-2015, 18:09
Kar lastiği olduktan sonra yeni yağan karda pek sıkıntı olmaz.. Anca ezilmiş kar + buz olursa iniş biraz sıkıntılı..

İnsanlarımız "yok beyaa bana bisey olmaz şoförüz biz" düşüncesinde olmayıp,düzgün donanımlı bir şekilde çıkmaya çalışsalar en ufak sıkıntı yaşanmaz o yollarda

Silvia17
04-01-2015, 18:20
Kar lastiği olduktan sonra yeni yağan karda pek sıkıntı olmaz.. Anca ezilmiş kar + buz olursa iniş biraz sıkıntılı..

İnsanlarımız "yok beyaa bana bisey olmaz şoförüz biz" düşüncesinde olmayıp,düzgün donanımlı bir şekilde çıkmaya çalışsalar en ufak sıkıntı yaşanmaz o yollarda

Sonuna kadar hak veriyorum :)

kasırqa
08-01-2015, 18:55
kış lastiği olmadan sadece önlere zincir takarak çıkabilir miyiz? Sağlıklı olur mu? Ayrıca jandarma sadece önlere takınca izin veriyor mu ?

mrtngn
08-01-2015, 22:53
Bugün zincirsiz hiç bir şekilde salmıyorlardı yukarıya..

Önlere takınca yeterli oluyor,yaz lastiğinde takılıysada sıkıntı yok ama inerken yada oteller bölgesinde bayır inerken arkası koparsa sizin için iyi olmaz.. Kendi açınızdan sıkıntılı yani

elpadre
09-01-2015, 00:06
su an dagdayim bugun ciktim asagidan yukariya zincirsiz birakmadilar kar kalistigi olsa bile su an -25 i gordum arabada yarin gunluk guneslik olucak hava acik zaten kar 10 numara :)

kasırqa
09-01-2015, 00:18
biz de haftasonu gelmek istiyoruz ilk defa gidicez. kayak falan yapmak istiyoruz ortalama ücreti nedir ? saf görüp kandırmasınlar :)

elpadre
09-01-2015, 00:28
fiyatlri bilmiyorum ama burda kiraliyor gunluk skipass 70 tl kiyafetin falan varmi varsa maliyeti dusurursun :)

yucelebeci
09-01-2015, 01:06
biz de haftasonu gelmek istiyoruz ilk defa gidicez. kayak falan yapmak istiyoruz ortalama ücreti nedir ? saf görüp kandırmasınlar :)
1. Bolgede beceren otele giderken ekipman kiralayan yerler var gecen sene 25 tlydi gunluk ayrica skipass alman gerekecek tabi ki

34tb9544
19-01-2016, 10:09
Yeni konu acip konu kirliligi yapmak istemedim yollarin durumlari nedir acaba sadece kar lastigi ile cikmaya izin var mi ?

Normalde surekli tuzlu dokuyolar yola bazen gittigimde yolda hic kar olmuyo bazen kar dolu oluyo suan son durum nedir acaba ???

Black_Eagle
19-01-2016, 11:21
Yeni konu acip konu kirliligi yapmak istemedim yollarin durumlari nedir acaba sadece kar lastigi ile cikmaya izin var mi ?

Normalde surekli tuzlu dokuyolar yola bazen gittigimde yolda hic kar olmuyo bazen kar dolu oluyo suan son durum nedir acaba ???

Kameralardan baktım kar yağışlı görünüyor. Milli park girişinden sonrası yoğun karlıdır diye düşünüyorum. Orda düşen her kar tanesi kalıyor yerde şu an -14 görünüyor sıcaklık. ama orada kar küreme yoğun çalışıyor kar lastiği ve önlem için zincirin varsa sorun yaşamassın diye düşünüyıorum

Dragger
19-01-2016, 11:27
Ben de haftaya Kartalkaya'ya gideceğim, kış lastiği ayarladım olmadı bagaja bir de zincir atayım.

melihyilmaz
19-01-2016, 11:28
Kameralardan baktım kar yağışlı görünüyor. Milli park girişinden sonrası yoğun karlıdır diye düşünüyorum. Orda düşen her kar tanesi kalıyor yerde şu an -14 görünüyor sıcaklık. ama orada kar küreme yoğun çalışıyor kar lastiği ve önlem için zincirin varsa sorun yaşamassın diye düşünüyıorum

Nereden bakiyorsunuz varsa link alabilirmiyim

Oguz.
19-01-2016, 11:30
Geçen hafta kartalkayadaydım kar lastiğinin pek faydası olmuyo yolda ciddi kar var yolda zincir takanlar kiralayanlar oluyor ben dördüncü virajdan sonra durdum zincir kiraladım zincirle sıkıntı olmuyo inişte çıkışta kiralama bedelide günlük 50 lira adamlar takıyoda inerkende söküyolarda

TheAce
19-01-2016, 11:44
Ben de haftaya Kartalkaya'ya gideceğim, kış lastiği ayarladım olmadı bagaja bir de zincir atayım.

haftaya eğer bu hafta ise (23-24) ne alabiliyorsan al zincir vs. aşırı soğuk olur -15 den yukarı zor çıkar sıcaklık.

most_evil
19-01-2016, 12:02

Bursa içinde kar yağışı var, dağ yolunda ciddi yağış vardır. Hazırlanıyorum birazdan cikicam dağa doğru son durumu bildirim.

Black_Eagle
19-01-2016, 12:29
Nereden bakiyorsunuz varsa link alabilirmiyim

Uludağ kayak merkezi diye bir uygulama var açık pistler falan hepsi yazıyor 7-8 tane de canlı kamera görüntüsü var. Ben android kullanıyorum ios ta varmı bilgim yok

Black_Eagle
19-01-2016, 12:32
Uygulamanın web sitesi de bu burdan açılmadı canlı kamera ama uygulamada acıyor. Bizim iş yerinde yasaklı olduğu için açılmamış olabilir sizde bakın isterseniz

http://www.uludaginfo.com/uludagcanliyayinkameralari/

34tb9544
19-01-2016, 12:35
Arabayla gider biraz egleniriz dedik maksat kendi arabamla gitmek kar lastigi ise yaramiyosa zincir takamam arabaya arkasi basik ne camurluk kalir nede tampon

Yine mi hayal kirikligi most evil bi kac resim yuklersen sana zahmet iyi olur

Dragger
19-01-2016, 12:37
Geçen hafta kartalkayadaydım kar lastiğinin pek faydası olmuyo yolda ciddi kar var yolda zincir takanlar kiralayanlar oluyor ben dördüncü virajdan sonra durdum zincir kiraladım zincirle sıkıntı olmuyo inişte çıkışta kiralama bedelide günlük 50 lira adamlar takıyoda inerkende söküyolarda

haftaya eğer bu hafta ise (23-24) ne alabiliyorsan al zincir vs. aşırı soğuk olur -15 den yukarı zor çıkar sıcaklık.

Teşekkürler beyler, aynen tedarikli gitmekte fayda var. En kötü ordan kiralarım zinciri de.

most_evil
19-01-2016, 14:07
Su an dag yolundayim. Ilk jandarma noktasindan itibaren zincirsiz salmiyorlar ben bir sekilde gectim yollar acik kis lastigi is görüyor ama giselerden sonra zincirsiz kesinlikle salmiyorlar. Yagis su an icin hafif ama zirvede degilim giselerden asagidayim. Foto yuklemeyi bilmiyorum 05547033635 numaram isteyene whatsapp tan atabilirim

TheAce
19-01-2016, 14:35
ben de hep araçla giderdim dağa, ama tur şirketleri hem konforlu hemde hızlı bir şekilde taşıyorlar. araç kaydı yok yolda kaldım yok başkası kayıp benim arabaya vurdu mahsur kaldım derdi olmuyor. tavsiye ederim :)

Met!!
19-01-2016, 21:12
Zincirsiz Milli Park gişelerine kadar salıyorlar, milli park sonrası zincirsiz yasak akşam 8den sonra yavaş yavaş yerler buz tutmaya başlıyor, güzel bir kar lastiği ile rahat rahat çıkılır.

BarKing
19-01-2016, 21:38
Zincir kadar ilkel, hem arabanin yuruyen aksaminin icine eden yollari yipratan birsey yok, Oldursen takirmam zincir aracima, quattro hemde yepyeni pilot alpin a4 kis lastigi var cikamazsam uludaga 2011 model esp li 4 ceker ve iyi lastikli hic kullanmiyim daha iyi, en kotu civili lastik takarim genede takmam su zicir denen garabeti... Jandadma onunde takar ilk virajda sokerim.

tayreep_john
20-01-2016, 09:47
dün ve bugün yagış almamasına rağmen ciddi soğuk olduğu için uludağ yolunda buzlanma var ve kar küreme araçları geçtiği için sadece buz zemin kalıyor işi olmayan çıkmasın bile 4x4 + çivili anca iş görür şuan yoldayım..

cagalazade
20-01-2016, 16:02
en güncel bilgiyi paylaşan arkadaşlardan ricam, 4x4 cherokee ve bu lastiklerle çıkılabilir mi? jandarma zinciri her araç için istisnasız mı istiyor?

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/01/20/bf.png

most_evil
20-01-2016, 20:27
Trafik yogun degilse veya cok kayan,kaza yapan arac yoksa saliyor 4x4 uygun lastikli araclari ama kesin bisey soyleyemem. Birde karda yeterli surus tecrubesi yoksa dag yolu cidden cok tehlikeli, ters ve keskin viraji boldur arac ve lastik tek basina yeterli degil kanimca. Cikarken bi sekilde cikiliyor fakat kazalarin cogu iniste oluyor. Kar kureme araclari ve asiri soguktan dolayi kar degil surekli buz uzerinde gidiyorsunuz en ufak bir hata zor durumlara dusurebiliyor.

Dragger
22-01-2016, 14:22
Turkcell Platinumda gidiş geliş 150 tl bir kişi, 13 kişilik araçlarla götürüyorlar. Evden alıp otele götürüyor da kaşıntı tuttu işte araba ile gitmek istiyoruz :)

Met!!
22-01-2016, 15:18
Dün zirveye kadar yollar tertemizdi sadece bakacak yolu biraz kapalıydı güzel bir kar lastiği ile çok rahat çıkarsınız