PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tv alımı hakkında

ferhatcam
28-12-2014, 15:33
Arkadaşlar yeni bir tv almak istiyoruz yılbaşına kadar. Ama pek anlamıyorum bu işlerden. Çevremden aldığım duyumlarca LG marka bakmaktayım. Ekran olarak küçük birşey düşünmüyoruz 119 ve üstü diyebilirim. Şu ilandaki biraz kafamı kurcalamaya başladı baya mantıklı geliyor.

http://www.teknosa.com/urunler/110015204/lg-47lb652v-dvb-s2t2c-3d-fhd-webos-smart-led-lcd-t/?cm_mmc=Google-_-Nonbrand+Search-_-g-_-TV+//+Search+//+SKU+//+Script&cm_mmca1=LG+47LB652V&cm_mmca2=%2Blg%20%2B47lb652v&cm_mmca3=c&gclid=CMzc-_Hb6MICFQn3wgodWl0Adw

kullanan veya başka bir ürün tavsiye edebilecek olan varsa fiyat olarak daha yukarılarada çıkabilirim olmuşken tam olsun kafasındayım.

BıD-Clio
28-12-2014, 16:14
Arkadaşlar yeni bir tv almak istiyoruz yılbaşına kadar. Ama pek anlamıyorum bu işlerden. Çevremden aldığım duyumlarca LG marka bakmaktayım. Ekran olarak küçük birşey düşünmüyoruz 119 ve üstü diyebilirim. Şu ilandaki biraz kafamı kurcalamaya başladı baya mantıklı geliyor.

http://www.teknosa.com/urunler/110015204/lg-47lb652v-dvb-s2t2c-3d-fhd-webos-smart-led-lcd-t/?cm_mmc=Google-_-Nonbrand+Search-_-g-_-TV+//+Search+//+SKU+//+Script&cm_mmca1=LG+47LB652V&cm_mmca2=%2Blg%20%2B47lb652v&cm_mmca3=c&gclid=CMzc-_Hb6MICFQn3wgodWl0Adw

kullanan veya başka bir ürün tavsiye edebilecek olan varsa fiyat olarak daha yukarılarada çıkabilirim olmuşken tam olsun kafasındayım.

bızde 2hafta once aldık vestel , samsung , lg arasında kalmıstık butceye ve ozellıklerıne gore lg yı tercıh ettık teknosada calısan bır arkadasım da onerdı . kullanımı guzel ekran kalıtesı vs ıyı kablosuz ag ıle tv yı baglayıp fılm vıdeoları ızleyebılıoruz :) teknolojı baya ılerlemıs bır de gecen bırsey ogrendım .. iphone dan youtubede vıdeo ızlıodum tv ısaretı cıktı bastım ve vıdeoyu tv de ızlemeye gectı hos bı olay :)

ferhatcam
28-12-2014, 16:35
bızde 2hafta once aldık vestel , samsung , lg arasında kalmıstık butceye ve ozellıklerıne gore lg yı tercıh ettık teknosada calısan bır arkadasım da onerdı . kullanımı guzel ekran kalıtesı vs ıyı kablosuz ag ıle tv yı baglayıp fılm vıdeoları ızleyebılıoruz :) teknolojı baya ılerlemıs bır de gecen bırsey ogrendım .. iphone dan youtubede vıdeo ızlıodum tv ısaretı cıktı bastım ve vıdeoyu tv de ızlemeye gectı hos bı olay :)

evet bir çok güzel özelliği var, sihirli kumanda 3d gözlük vs. Peki benim bahsettiğim modelden mi aldınız yani 119 ekran olandan ? birde 139 luğu 2700 fiyatı var. İkisinin arasında gidip geliyorum

veliazak
28-12-2014, 17:04
Servis kolaylığı ve yerli malı marka olması açısından Vestel tavsiye ediyorum...

arifba
28-12-2014, 17:09
evet bir çok güzel özelliği var, sihirli kumanda 3d gözlük vs. Peki benim bahsettiğim modelden mi aldınız yani 119 ekran olandan ? birde 139 luğu 2700 fiyatı var. İkisinin arasında gidip geliyorum
Dün bi arkadaşım aynısını aldı. internetten film izlerken bellek hatası verip attı iki kez. Birde sanki hareketli görüntülerde bi dalgalanma var. Onun için servis çağıracağız. Artı olarak sihirli kumanda bizden çıkmadı ekstra olarak alınacak. Zaten en altta Kutu içinden sihirli kumanda çıkmaz diyor. ona dikkat et.

slowmotion
28-12-2014, 20:40
Bugun samsung 48h6270 aldim, yarin kuracaklar. Bende bellek hatasi yuzunden lg den vazgectim. Akilli kumanda yok ama klavye hediyeli. Bir bakin derim

Blackbird
28-12-2014, 21:05
LG 47 652 media markt mağzalarında 1899TL ye gördüm bugun. Akıllı kumanda çıkmıyor içinde bu modelin, extra 100tl.

Yetersiz bellek hatası Flash player desteği olmadığı için oluyor diyorlar html5 ile yapılmış sitelerde sorun olmuyormuş (örnek site) (http://sinemapol.org/)

Bende bu modeli almayı düşüyorum bakalım.

ferhatcam
28-12-2014, 21:52
Bugun samsung 48h6270 aldim, yarin kuracaklar. Bende bellek hatasi yuzunden lg den vazgectim. Akilli kumanda yok ama klavye hediyeli. Bir bakin derim

Hz200 düşük geldi karşılaştırınca lg daha mantıklı. Kime sorsam sakın 100-200 hz özellikli sakın alma dedi. Bende olmuşken iyisi olsun diyorum

ferhatcam
28-12-2014, 21:54
şimdi siteye bakayım dedimde 90 tl zamlanmış lg :) o önemli değil ama bu bellek olayı kafamı kurcaladı. Kart desteği ile çözülmüyorsa örnek sitelerden izleyeceğiz o zaman internet filmlerini

sinanbaysal
28-12-2014, 21:56
Yılbasından sonra tv lerde ındırım olucanı soylemıslerdı o yuzden bızde yılbasından sonra bakıcaz konuyu takıpteyım

Evrenoz
29-12-2014, 08:53
Kafayı Samsung Curve TV'lere takmış biri olarak araştırmalarım sonucu LG'ye döndüm..

Samsung'un aktif gözlük kullanması ( pil ihtiyacı, gözlüklerin pahalılığı, ağırlık, devamlı tv - gözlük arasında veri transferi olmasının getireceği baş ağrısı )
Curve TV'lerin oturuş pozisyonuna göre görünüm kaybı

gibi etkenlerden sonra LG'nin 3500 TL bandındaki UB850V modelini aldım ve çok memnunum. Seçim yaparken en önemli kıstaslardan birinin UHD olmasını öneririm.

aslan
29-12-2014, 09:13
Evren abi çok büyük değilmi UB850V 55''

Ers
29-12-2014, 09:45
lg iyidir.

Erdem K.
29-12-2014, 09:52
samsung 60h7000 aldım memnunum çok şükür :)

sürekli 3d film izlemeyecekseniz bence aktif/pasif gözlük farkına takılmayın, ancak sony, lg, samsung dışında markalara da bakmayın derim ...

dahan
29-12-2014, 10:01
electoworlde lg ile samunga yan yana baktıgımda samsung daha canlıydı lg yanında sönüktü,bu arada satıçılar her gelene farklı ürün tavsiye ediyolar demekki

Ers
29-12-2014, 10:05
samsunglar resimleri işleyip yeşil kontrasıtını biraz arttırıyorlar diye biliyorum , canlılık ordan ama doğal değil.

Evrenoz
29-12-2014, 10:08
Evren abi çok büyük değilmi UB850V 55''

49'u da var :)
49UB850V 4K ULTRA HD CINEMA 3D Smart TV | LG Electronics Türkiye (http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-49UB850V)

55 büyük diye ben de 49 aldım :)

dahan
29-12-2014, 10:26
samsunglar resimleri işleyip yeşil kontrasıtını biraz arttırıyorlar diye biliyorum , canlılık ordan ama doğal değil.

peki en dogal gösteren tv hangisi bilgin varmı

Ome_RS
29-12-2014, 10:58
bende uzun arastırma ve danısmalardan sonra lg 47lb652v aldım
500hz full hd 3d smart vs oldukca güzel bir tv sihirli kumanda ile 1890a almıstım.

STP
29-12-2014, 11:10
Lg 60lb870 aldim bende 4bine,cok memnunum tavsiye ederim

ferhatcam
29-12-2014, 11:48
f/p olarak LG 47LB652V bana hala çok mantıklı geliyor. Kartta devirdi son günler artık almaya :)

Yiğit G.
29-12-2014, 12:20
OLED harici şu an tv alınmaz... oled lerde fiyat yüksek 2015 de düşecek ama.Ben 60" lg plazma aldım 2000 tl ye geçen ay... Led e para vermem... Önümüzdeki kışa 55-60" oled düşünüyorum.Şu an sadece oled in siyahı ve renkleri plazma kadar gerçekçi.Fiyat düşmesse plazma ya devam.

turci
29-12-2014, 12:35
aslında plazmanın yerini hiç biri tutmaz ve bende çok memnundum fakat o harcadığı elektrik..
yanından geçerken sanki sobanın yanından geçiyormuş gibi oluyordum.

Sony kdl serisi kullanıyorum memnunum,renkleri doğal,siyah kalitesi plazma ayarında.

tv alacağınız zaman mümkün olduğunca test ve kullanıcı yorumlarını okuyun, satıcılara güvenmeyin.
ellerinde fazla olanı ya da kalan malı satmaya çalışırlar.

fatiii
29-12-2014, 13:05
OLED harici şu an tv alınmaz... oled lerde fiyat yüksek 2015 de düşecek ama.Ben 60" lg plazma aldım 2000 tl ye geçen ay... Led e para vermem... Önümüzdeki kışa 55-60" oled düşünüyorum.Şu an sadece oled in siyahı ve renkleri plazma kadar gerçekçi.Fiyat düşmesse plazma ya devam.

plazma ile led arasında ne gibi farklar var artıları ve eksileri yönünde diyim.çünkü çok mantıklı geldi aldığınız tv.bundada 3d var sanırım?

fatiii
29-12-2014, 13:12

plazma ile led arasında ne gibi farklar var artıları ve eksileri yönünde diyim.çünkü çok mantıklı geldi aldığınız tv.bundada 3d var sanırım?

bide araştırıken şöyle bişeyle karşılaştım.sizin tv nin ekranında böyle bir koruma mevcutmu acaba?çünkü diğer türlü aydınlık bir odada parlaklık sıkıntı yaratabiliyomuş

Diğer önemli bir nokta ise televizyonun ekranında parlamayı engelleyici bir maddenin kullanılıp kullanılmadığı. Böyle bir antireflektif kaplamaya sahip plazma, aydınlık ortamda korumasız ve pırıl pırıl bir LCD ekranından daha iyi görüntü verebilir.

B!Rtan
29-12-2014, 13:21
bende yeni evleniyorum diye televizyon aldım.
samsung 55hu8500 curved aldım. henüz kurmadım.
ancak bi arkadaşımda aynı cihazla maç izlemiştim. gözüm kapalı aldım. çok merak ediyorum bende.

ferhatcam
29-12-2014, 15:13
az önce mediamarkt ta 140 ekran Lg 2999 fiyat aldım. Marmaraforumdayım ve bimeks e gireyim dedim. Aynı tv ordada 2999 tl ama 460 tl hediye çeki var :) alıyorum. cihaz bu

http://www.bimeks.com.tr/urun/142912/lg-55lb670v-140-ekran-3d-led-tv.aspx

svncemre
29-12-2014, 17:24
slmlar kardeşim bnde bu konu hakkında evlenmeden önce cok araştırma yapıp sonrasın da beko led tv almaya karar verdim tavsiyemdir almak istersen düşünmeden al ve alabilrsen full hd smart v.s al

Yiğit G.
29-12-2014, 18:25

LCD-LED TV’lerin Artıları Nelerdir ( + ) :

1. Renkleri olduğundan daha canlı ve parlak olarak gösterir.

2. 40″ ve daha küçük ekranlar Plazmaya oranlar biraz daha performans gösterirler. Bu nedenle 42″den ufak Plazma Tv üretilmemektedir.

3. Yüksek ışıklı ortamlarda eski tip Plazma Tv’lere oranla daha az yansıma yaparlar.

LCD-LED TV’lerin Eksileri Nelerdir ( – ) :

1. Yanma – kumlanma – karıncalanma sorunu (burn-in).

2. İzleme açıları dardır. En iyi izleme açısı için tam karşıdan bakmak gerekir. Yan açılardan bakıldığında renkler değişir, siyah kısımlar parlama yapar.

3. Gerçek kontras oranları düşüktür. Bu nedenle beyaz ve siyah arasındaki renk geçişleri iyi değildir. Siyah rengi hiçbir zaman tam siyah olarak göstermezler. Kontrastı düşük olduğundan görüntüdeki detayları göstermekte yetersiz kalırlar. Örnek. bir cisme gelen gölgelerin datığımı, bir yüze gelen gölgelerin oluşturulmasında zayıf kalırlar.

4. Hareketli görüntülerde hareket eden kısımda netliğin bozulması (dikkatli bakılırsa anlaşılır).

5. Plazmalara oranla çok daha az renk tonu verirler. Tam insan ten rengini yakalayamaması.

6. Renkler gerçek renklerinden farklıdır. Renkleri olduğundan daha canlı ve parlak gösterir. Bu sayede daha kaliteli bir görüntü veriyor izlenimi yaratır.

7. Yüksek ışıklı ortamlarda ekranın yansıma yapması (siyah filmli ekranlarda).

8. Plazma Tv’lere oranla daha yüksek radyasyon yayarlar. (Kaynak milliyet.com.tr – Gazi Üniversitesi)

9. Ekranda ölü piksel oluşma riski. Ekrana dokunma, darbe, yüksek nem oranı veya ani voltaj dalgalanmalarında ekranda ölü piksellerin oluşma olasılığı vardır. Ölü pikselsel sorunu yaşayanlarla ilgili kaynak: Google Araması

10. LCD Tv’ler, görüntüdeki siyah ve beyaz sahnelerin değişimine bakmaksızın her durumda maksimum güç tüketimi yaparlar.

11. 42″ ve üzeri ekranlarda Plazma Tv’ler LCD ve LED Tv’ye oranla daha iyi görüntü vermektedir.

Plazma Tv’lerin Artıları Nelerdir (+):

1. Sınırsız izleme açısı. Yan açılardan dahi mükemmel netlikte izleme imkanı.

2. LCD ve LED tv’lerde olmayan, gerçek kontras oranı. Sonsuz siyah renkler. Çok detaylı Görüntü. Kontras sadece siyah ve beyazla ilgili değildir. Tüm renklerin oluşumu için çok önemlidir. Örnek cisimleri vuran ışığın cisimlerde tonlar oluşturması gibi…

3. LCD ve LED tv’lerden daha fazla renk. Gerçeğiyle bire bir renkler. Gerçek insan teni rengi.

4. Hareketli sahnelerde anlık resim yenileme ve tepki süresiyle LED ve LCD Tv’lerden 1000+ kat daha hızlıdır. Tepkime süresi olarak gösterilir.

5. Full HD de TV’ye çok yakından baktığınızda (1 metreden az) bile mükemmel görüntü verir.Led tv lerde yakından karıncalanma sorunu yaşanır.

6. 120.000 saat kullanım ömrü. (Günde 10 saat izleneceğini var sayarsak ömrü 33 yıl olurdu)

7. (İncelik arayanlar içindir.) Yeni nesil Plazma Tv’ler yeni çıkan LED Tv’ler kadar ince ve hafiftir. Şu anda en ince Plazma tv 2.47cm ile Panasonic Vierra Z1 modelidir.

8. Tepki süresi 0,001 (Led ve Lcd Tvlerden 1000-2000+ kat daha hızlı görüntü oluşturma). Bu nedenle hareketli görüntülerde asla bulanıklaşma olmaz. Bilgisayar oyunu meraklıları için en iyi seçim Plazma Tv’lerdir.

9. Parlaklık: 1.500 cd/m2. (Led ve Lcd Tv’lerde max. 500 cd/m2′dir. Hatta yeni nesil LED TV’lerde bu oran tasarruf için 400 cd/m2′ye düşürülmüştür) Üç kat daha fazla ışık gücü ve daha yüksek Hz (tarama hızı) olmasına rağmen, elektrik tüketimi yeni model LED TV’lerden %30 ila %80 daha fazladır.

10. LCD ve LED Tv’lere oranla daha az radyasyon yayarlar. (Kaynak milliyet.com.tr – Gazi Üniversitesi).

13. LCD ve LED Tv’lerdeki gibi ölü piksel oluşma riski hiç yoktur.

14. 42″ ve üzeri ekranlarda Plazmalar LCD ve LED Tv’lere oranla daha iyi görüntü vermektedir.

15. Plazma Tv’ler görüntüdeki siyah ve beyaz sahnelerin değişimine göre elektrik tüketimi yaparlar. Beyazın çok olduğu sahnelerde maksimum, siyahın çok olduğu sahnelerde minumum elektrik tüketirler. Test yapılan örnek bir sayfa Plazma'nın Elektrik Sarfiyat Testleri -Fotograflı-

kısaca ikisinide kullanan biri olarak söyle acıklayayım , led tv ler renkleri oldugu gibi değil daha parlak verir buda "oha görüntüye bak mükemmel" hissi yaratır izleyicide , ama olması gereken renk parlaklıgı o değildir.Plazmalar gerçek rengi verir.Led ler siyahı simsiyah veremez hep bir gri tonunda verir ama plazma simsiyah verir.Haraketli sahnelerde hafif bulanıklık olur plasmaya göre...

https://s3.amazonaws.com/pricemaker-blog/wp-content/uploads/2013/08/LEDvPlasma1.png

http://blog.skalibrujtv.pl/wp-content/uploads/2013/04/isimg5054.jpg

soldaki led lerdeki siyahın tonu görüyorsun plmazma gibi veremiyor siyahı... buda benim için çok önemli çünkü çok fazla korku filmi izliyorum ve korku filmleri gerilim filmleri karanlık ortamda geçer led de çok fark ediyor bu durum... plazmanın eksilerine gelirsek birkere inanılmaz yansıma yapıyor... Eğer ışık alan bir salondaysan gündüz izlemen neredeyse mümkün değil ayna gibi arkayı görüyorsun... Ben sabah 9 aksam 7 calsıtıgım için benim için sorun olmuyor... Diğer bir eksi yanı çok kalın ve agır led e göre... daha önce 50" panasonic plazma vardı onu anneme götürdüm 2 kişi zar zor tasıdık o kadar agırdı... Bu şimdiki 60" tahmin bile edemiyorum... 3d var evet.

Oled ise led lerdeki siyahı tam verememe sorununu çözmüş.Ama su an dediğim gibi pahalı biraz beklemek lazım

http://img.gfx.no/1024/1024329/lg-oled-vs-lcd.jpg

Eğer gündüz izlenicekse kesinlikle plazma önermem.Zaten tr de satamamasının en büyük sebebi "ev hanımları" olayı gündüz tv ler çok izlendiği için plazma bu konuda başarısız kalıyor.Ama gerçek bir sinema sever ben sadece film izlerim diyen biri için plazma lar biçilmiş kaftan.

fatiii
30-12-2014, 11:34
yazı için teşekkür ederim sizce bu ürün nasıl fiyat olarak gayet iyi bence

http://www.teknosa.com/urunler/110015252/grundig-55-lb-9478-fhd-smart-3d-dvb-s-slim-led-lcd#product-features

ferhatcam
30-12-2014, 12:14
yazı için teşekkür ederim sizce bu ürün nasıl fiyat olarak gayet iyi bence

http://www.teknosa.com/urunler/110015252/grundig-55-lb-9478-fhd-smart-3d-dvb-s-slim-led-lcd#product-features

özellikleri bu fiyata göre iyi. Ancak bi 300 tl daha çıkarsanız benim aldığım LG yi düşünebilirsiniz artı yönleri daha fazla. Hediye çekiyle 2500 gibi paralara denk geliyo. Grundig hakkında bi fikrim yok

Sezgin
30-12-2014, 12:26
alacaksanız cabuk alın, VESTEL iphone ve televizyonlar için vergi arttırımı talep etti ve bu talep kabul gördü. Fiyatlar artacak

fatiii
30-12-2014, 13:13
alacaksanız cabuk alın, VESTEL iphone ve televizyonlar için vergi arttırımı talep etti ve bu talep kabul gördü. Fiyatlar artacak

kaynak vs varmı bu bilgi için?o zaman her sektör kendi malına emsal yurt dışı ürünlere vergi arattırımı talep eder bence sacma..hemde niye iphone başka marka telefon geirmiyomu sanki samsung basta olmak üzere.

ferhatcam
31-12-2014, 13:36
LG 47 652 media markt mağzalarında 1899TL ye gördüm bugun. Akıllı kumanda çıkmıyor içinde bu modelin, extra 100tl.

Yetersiz bellek hatası Flash player desteği olmadığı için oluyor diyorlar html5 ile yapılmış sitelerde sorun olmuyormuş (örnek site) (http://sinemapol.org/)

Bende bu modeli almayı düşüyorum bakalım.

Ben bu sitede tam ekran moduna geçemedim

ferhatcam
31-12-2014, 13:38
Görüntü kalitesi yüksek bi site önerebilecek olan varmı

Sezgin
31-12-2014, 13:39
kaynak vs varmı bu bilgi için?o zaman her sektör kendi malına emsal yurt dışı ürünlere vergi arattırımı talep eder bence sacma..hemde niye iphone başka marka telefon geirmiyomu sanki samsung basta olmak üzere.

var tabiki hemen ekliyorum.

Sezgin
31-12-2014, 13:42
http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Vestelin-ek-vergi-istegi-kabul-edildi.htm

http://www.gazetevatan.com/vestel-vergi-tasarisindan-sonra-yeni-bir-reklam-yayinladi-711951-teknoloji/

Sezgin
31-12-2014, 13:42
hürriyet milliyet vb gazetelerde de vardı ama geçen seferki konuya yapıştırdıgım lınkerı ekledım dırek

pcvirus
31-12-2014, 15:07
biz bi kaç gün önce bir akrabama lg aldık 55"
lg lerde panel koruması olduğu için samsunga göre biraz daha mat duruyor
tv yi aldık ilk karşılaştıgımız sorun bellek hatası oldu
içinde akıllı kumanda yok extra almak zorundasınız
açıkçası samsung 2800 gibi bir fiyattı denk olan model içinde herşeyi vardı
lg de bize yine o paraya geldi
mağazadaki persolelin sözü ile almayın
her mağaza kendine göre markayı övüyor
ancak şahsen alacak olsam samsung tan vazgeçmem

aslan
06-01-2015, 15:27
49'u da var :)
49UB850V 4K ULTRA HD CINEMA 3D Smart TV | LG Electronics Türkiye (http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-49UB850V)

55 büyük diye ben de 49 aldım :)

Evren abi acaba tv nin ölçülerini genişlik ve yükseklik olarak biliyorsan yazma şansın varmı?

M3CSL
06-01-2015, 15:53
Gerıde lınkı gecen 55lb670 ı tavsıye ederım, ortalama 3.5 4 metreden ızlenıyorsa ıdeal, zaten goz alısıyor.
2700e aldım ben 15 gun once.. en uygun fıyat garantısı verıyor medıa market

ferhatcam
06-01-2015, 18:06
Gerıde lınkı gecen 55lb670 ı tavsıye ederım, ortalama 3.5 4 metreden ızlenıyorsa ıdeal, zaten goz alısıyor.
2700e aldım ben 15 gun once.. en uygun fıyat garantısı verıyor medıa market

ciddi güzel bi tv. 1 haftadır kullanıyorum. 3 bine aldım ben 500tl lik de hediye çekim var. Şuan 3300 olmuş ( bimeks )

Evrenoz
07-01-2015, 07:36
Evren abi acaba tv nin ölçülerini genişlik ve yükseklik olarak biliyorsan yazma şansın varmı?

108 cm ve 61 cm

Şu tablo herkesin çok işine yarayacaktır eminim. Alacağınız TV'nin kaç inç olduğunu bulup, eni ve boyunun kaçar cm olduğunu görebilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/qmb7DB.gif

dersu_06
07-01-2015, 08:48
yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim.tv almak üzereyimde aklımda lg lb620v 42'' modeli vardı yılbaşından önce 1299 olan alet 1499a fırlamış.özellikleride 100hz olması düşündürüyodu.dün media marktte görevli vesteli önerdi 42'' 500hz interneti vs var ekranı lg variyo dedi IPS ekran patlama yapmıyoı vurduğunuzda 42pffarklı olarakta türksat uyumlu uydu alıcı olduğunu söyledi modeli 42pf8175 fiyatı 1449tl.alınırmı alınmazmı sizce.beni düşündüren ekran kısmı gerçekten lgmi veriyo.son olarakta

ayku82
07-01-2015, 09:08
40 inch , ince gri renkte kaliteli bir ürün önerisi de ben alsam bütce maks 2000 tl

aslan
07-01-2015, 09:12
108 cm ve 61 cm

Şu tablo herkesin çok işine yarayacaktır eminim. Alacağınız TV'nin kaç inç olduğunu bulup, eni ve boyunun kaçar cm olduğunu görebilirsiniz.

Abi süpersin valla
Ölçüye göre dolap yaptıracaktım kısa gelecekmiş dolap yoksa

Evrenoz
07-01-2015, 09:33
Abi süpersin valla
Ölçüye göre dolap yaptıracaktım kısa gelecekmiş dolap yoksa

Ben alırken hem bu tablodan kontrol ettim hem de gidip ölçtüm. Senin de aynı şekilde tablo sonrası ürünü birebir ölçmen mantıklı olacaktır madem dolap yaptıracaksın. Büyük olasılıkla aynı sonucu alırsın ama temkinli olmakta fayda var

aslan
07-01-2015, 09:52
Ben alırken hem bu tablodan kontrol ettim hem de gidip ölçtüm. Senin de aynı şekilde tablo sonrası ürünü birebir ölçmen mantıklı olacaktır madem dolap yaptıracaksın. Büyük olasılıkla aynı sonucu alırsın ama temkinli olmakta fayda var

Öğlen arasında gidip Vatan bil.ölçecegim aynı şekilde
Sen bu tv yi mesafe olarak ne kadar mesafeden izliyorsun abi?

Evrenoz
07-01-2015, 09:57
Öğlen arasında gidip Vatan bil.ölçecegim aynı şekilde
Sen bu tv yi mesafe olarak ne kadar mesafeden izliyorsun abi?

4 metreden biraz daha az, yorgunluk ya da benzeri bir sorun yaşamıyorum
hatta keşke tv ünitem uygun olsaydı da 1 büyüğünü alsaydım diyorum

Blackbird
07-01-2015, 10:10
İnternet üzerinden alışveriş yapabilirsen daha uygun fiyatlara bulunabiliyor.

*Carrefour un mağzasından elden almak istedğinde bu fiyata vermiyor daha pahalı.

LG LB620V 42''

https://www.carrefoursa.com/reyon-detay#!/gida/elektronik---gida-disi/elektronik/televizyon--kamera-ve-aksesuarlari/televizyon/lg-42lb620v-42---3d-fhd-led-tv

*Kliksa gittigidiyor üzerinden innovastore adıyla güzel fiyatlara satış yapıyor 1,500 TL bir kaç gün önce aldım bu televizyonu.

LG LB652V 42''

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-42lb652v-3d-fhd-webos-smart-ledtv-2-gozluk-143564876?opi=138238075

Vestel 42PF8175 1359 TL -100 TL garanti Bonus yüklüyor

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-3d-smart-42pf8175-106-ekran-led-tv-42-inc-140271983?scrf=haftanin-cok-satanlari

s7158
07-01-2015, 10:43
Güzel konu valla
Peki Sony KDL-55W815B TV hakkındaki düşünceleriniz nelerdir.

aslan
07-01-2015, 12:30
Evren abi Tv verdiğin ölçülerde aynen
iyikide ölçmüşüm yoksa dolaba girmeyecekti
Bende aynı Tv den düşünüyorum en ideali o gözüküyor şuanda

-Murat Özcan-
07-01-2015, 12:36
Yıllardır Samsung led tv kullandık fakat geçen aylarda bende led tv adlı konuyu açmıştım.Yoğun araştırmalarım sonucunda LG markasının daha iyi olduğunu öğrendim ve Ofisimize lg marka aldık çok memnunuz kesinlikle tavsiye ederim diğer markalara göre daha doygun bir görüntü veriyor LG markasının her modelini alabilirsin..

Evrenoz
07-01-2015, 12:42
Evren abi Tv verdiğin ölçülerde aynen
iyikide ölçmüşüm yoksa dolaba girmeyecekti
Bende aynı Tv den düşünüyorum en ideali o gözüküyor şuanda

Sevindim zamanında konuşmuş olduğumuza, ölçmeden dolap yaptırsan yazık olacaktı
3 ay kadar oldu alalı; çok memnunum aldığımdan beri

dersu_06
07-01-2015, 13:10
İnternet üzerinden alışveriş yapabilirsen daha uygun fiyatlara bulunabiliyor.

*Carrefour un mağzasından elden almak istedğinde bu fiyata vermiyor daha pahalı.

LG LB620V 42''

https://www.carrefoursa.com/reyon-detay#!/gida/elektronik---gida-disi/elektronik/televizyon--kamera-ve-aksesuarlari/televizyon/lg-42lb620v-42---3d-fhd-led-tv

*Kliksa gittigidiyor üzerinden innovastore adıyla güzel fiyatlara satış yapıyor 1,500 TL bir kaç gün önce aldım bu televizyonu.

LG LB652V 42''

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-42lb652v-3d-fhd-webos-smart-ledtv-2-gozluk-143564876?opi=138238075

Vestel 42PF8175 1359 TL -100 TL garanti Bonus yüklüyor

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-3d-smart-42pf8175-106-ekran-led-tv-42-inc-140271983?scrf=haftanin-cok-satanlari

lg yi aldım gitti carrefourdan teşekkür ederim

aslan
30-01-2015, 13:04
Sevindim zamanında konuşmuş olduğumuza, ölçmeden dolap yaptırsan yazık olacaktı
3 ay kadar oldu alalı; çok memnunum aldığımdan beri

Abi verdiğin bilgiler ve destek için teşekkür ederim
Sayende bugün 100tl indirimle :)cihazı aldım
Doların bu aralar dengesiz yükselişi yüzünden kur farkını hemen anlık yansıtıyorlar elektronik ürünlere
Tekrar teşekkürler

Evrenoz
30-01-2015, 13:33
Abi verdiğin bilgiler ve destek için teşekkür ederim
Sayende bugün 100tl indirimle :)cihazı aldım
Doların bu aralar dengesiz yükselişi yüzünden kur farkını hemen anlık yansıtıyorlar elektronik ürünlere
Tekrar teşekkürler

Hayırlı olsun, güle güle kullan
Hangi modeli aldın? İnternete bağla updatelerini yap hemen. Menüsüne alışmak biraz zaman alsa da alışınca kolayca kullanabiliyorsun

Kahn23
30-01-2015, 13:51
Tv alındıktan sonra garanti süreci nasıl ? Kasada fatura kesildikten sonra mı yoksa teknik servis kurduktan sonra mı başlar ?

aslan
30-01-2015, 14:02
Hayırlı olsun, güle güle kullan
Hangi modeli aldın? İnternete bağla updatelerini yap hemen. Menüsüne alışmak biraz zaman alsa da alışınca kolayca kullanabiliyorsun
Teşekküler abi
Bu ürünü aldım
http://www.vatanbilgisayar.com/lg-49ub830v-49124-cm-3d-uhd-smart-led-tv-cmr-900-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html
2699TL aldım ben

Evrenoz
30-01-2015, 14:18
Güle güle kullan; ben 850V'sini kullanıyorum. muhtemelen pek bir farkı yoktur
memnun kalacağını düşünüyorum

Tv alındıktan sonra garanti süreci nasıl ? Kasada fatura kesildikten sonra mı yoksa teknik servis kurduktan sonra mı başlar ?

benimkini ben kurdum, teknik servis gelmedi
direkt başladı garantisi
ileride sorun olmasın diye de garanti uzatma aldım

turci
30-01-2015, 15:19
Güzel konu valla
Peki Sony KDL-55W815B TV hakkındaki düşünceleriniz nelerdir.

Sony kdl serisi kullanıyorum memnunum,renkleri doğal,siyah kalitesi plazma ayarında.

tv alacağınız zaman mümkün olduğunca test ve kullanıcı yorumlarını okuyun, satıcılara güvenmeyin.
ellerinde fazla olanı ya da kalan malı satmaya çalışırlar.

+ olarak Sony kdl düşünenler samsunglarda ki gibi extra kumanda beklemesinler,tüm işlemleri tek kumanda ile yapmak gerekiyor.
başlangıçta kafa karıştırıyor fakat alışınca kafaya takılacak birşey kalmıyor.
kanallar arasında gezme gayet iyi,herşey göz önünde.

yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim.tv almak üzereyimde aklımda lg lb620v 42'' modeli vardı yılbaşından önce 1299 olan alet 1499a fırlamış.özellikleride 100hz olması düşündürüyodu.dün media marktte görevli vesteli önerdi 42'' 500hz interneti vs var ekranı lg variyo dedi IPS ekran patlama yapmıyoı vurduğunuzda 42pffarklı olarakta türksat uyumlu uydu alıcı olduğunu söyledi modeli 42pf8175 fiyatı 1449tl.alınırmı alınmazmı sizce.beni düşündüren ekran kısmı gerçekten lgmi veriyo.son olarakta

Türksat uyumluluğu nedir? bana laf kalabalığı gibi geliyor.

yurtdışında yaşıyorum ve Tv'nin alıcısı ile çok rahat sorunsuz şekilde bakabiliyorum.

dersu_06
02-02-2015, 08:47
+ olarak Sony kdl düşünenler samsunglarda ki gibi extra kumanda beklemesinler,tüm işlemleri tek kumanda ile yapmak gerekiyor.
başlangıçta kafa karıştırıyor fakat alışınca kafaya takılacak birşey kalmıyor.
kanallar arasında gezme gayet iyi,herşey göz önünde.

Türksat uyumluluğu nedir? bana laf kalabalığı gibi geliyor.

yurtdışında yaşıyorum ve Tv'nin alıcısı ile çok rahat sorunsuz şekilde bakabiliyorum.

aynen laf kalabalığndan başka bişey değil lg yi aldım çokta memnunum.türksatla bi uyum sorunu yok

aslan
16-04-2015, 09:13
Evren abi senin Tv de bazen kendini 2 yada 3 saniye kadar kapatıp tekrar açıyormu?
Dün izlerken 2 defa aynı şeyi yaptı servisi aradım bu modellere elektrik 220V olarak gelmesi gerekiyormuş 220V az gelirse kendini korumaya alır bunu yapar dedi regülatör almanız lazım dedi varmı böyle bir sorun sendede?

Evrenoz
16-04-2015, 09:16
Evren abi senin Tv de bazen kendini 2 yada 3 saniye kadar kapatıp tekrar açıyormu?
Dün izlerken 2 defa aynı şeyi yaptı servisi aradım bu modellere elektrik 220V olarak gelmesi gerekiyormuş 220V az gelirse kendini korumaya alır bunu yapar dedi regülatör almanız lazım dedi varmı böyle bir sorun sendede?

Hiç karşılaşmadım öyle birşeyle

KÖROĞLU
16-04-2015, 09:40
internetten tv almayı düşünen arkadaşlar için yazıyorum servis gelmeden cihazı açmayın.

47" philips aldım hb da dan, servis kurulum için geldiğinde ekran üst kısımdan 5 parçaydı.

Eğer hatayla ben açayım kurayım deseydim 2000 TL civarı bir zarara girecektim.

O yüzden servisin açması faydalı.

LG 55LB652V TV yi + Lg bh6730t ses sistemi + lg an-mr500 akıllı kumanda ile kullanıyorum gayet memnunum.

Tek sıkıntı dahili uydunun kanal geçişleri biraz yavaş.

Teknosa dan tv yi +9 tl ekstra ile tablet hediyeli almıştım varsa aynı kampanya tavsiye ederim.

GKD
16-12-2015, 19:16
konuyu hortlatim bu aralar alınabilecek smart tv önerileriniz nelerdir 3500 en üst limit

sword
16-12-2015, 19:47
55uf8507 LG

Dctrlprn
28-12-2015, 20:31
Herkese iyi forumlar. Bende bu aralar tv alma aşamasındayim. Fakat samsung js7200 ve ju7000 Arasında kaldım. Varmıdır bilgisi olan bu cihaZlarla ilgili veyahut oneride bulunabilirseniz çok sevinirim :)

Dctrlprn
28-12-2015, 20:40
Herkese iyi forumlar. Bende bu aralar tv alma aşamasındayim. Fakat samsung js7200 ve ju7000 Arasında kaldım. Varmıdır bilgisi olan bu cihaZlarla ilgili veyahut oneride bulunabilirseniz çok sevinirim :)