PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Marşta Boğulma?

razzmatazz
30-12-2014, 16:53
arkadaşlar merhaba araç 92 model e36 kasa m40 motor 3.16 aracı bugün çalıştırdım tek marşta gayet güzel çalıştı otomatik jikle de devreye girdi yüksek rölantide çalışıyor aracı stop ettim tekrar marşa bastım birdaha çalışmadı benzin kokusu gelmeye başladı bujileri söktüm gördüm ki araba benzine boğulmuş oksiyen kaynağında uçlarını yaktırdım bujileri takmadan marşa bastım içindeki benzini attı taktım bujileri marşa bastım tek marşta aldı neyse biraz çalıştı araba gittim petrole benzin almaya pompaya yanaştım stop ettim benzini aldım marşa bastım yine aynı araba boğulmuş çalışmadı yine bujileri söktüm yaktırdım falan taktım marşa bastım çalıştı biraz bekledim otomatik jikle devreden çıktı arabanın rolantisi normale geldi bu sefer yine stop ettim marşa bastım çalıştı tekrar stop ettim bastım çalıştı bu arada arabada 320 nin rolanti motoru takılı acaba jikleyi açtığında ilk marşta fazla benzin veripte boğuyormu motoru? jikle açıkken arabaya ilk gaz verişimde yemiyor sonradan yiyor ama jikle devrede değilken canavar sıkılmayıp sonuna kadar okuyan ve cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. dün bu sorun yoktu havalar soğudu bugün boğulmaya başladı

tdipower
30-12-2014, 19:06
ECT halk arasında hararet müşürünü değiştirip deneyin bence su ısısını yanlış okuyor olabilir aracınız

alfa75
30-12-2014, 22:12
benzeri dün başıma geldi,su sıcaklık sensörünün soketi kırıkdı benim,direk ona baktım çıkmış.yapıştırdım düzeldi çalışma.https://aa-shop-bosch-au.resource.bosch.com/products/0280130026-1-large.jpg

razzmatazz
31-12-2014, 09:17
hararet sensörlerinden siyah soketli olan takılı diğer mavi soketli olanın soketi kırık olduğu için takılı değil acaba dediğiniz gibi ondan olabilirmi ?

alfa75
31-12-2014, 13:51
tam olarak o işte sorunun kaynağı.beyin hava yakıt karışımını o sensörüden aldığı bilgilerle ayarlıyor.takılı değil, fazla benzin ve motor boğuluyor.

razzmatazz
31-12-2014, 15:10
sensörün siparişini verdim bakalım yarın gelsin takıp deniycem

razzmatazz
14-01-2015, 18:22
dediğiniz sensörü değiştirdim sıkıntı ortadan kalktı şuan araç normal bir şekilde çalışıyor sağolun arkadaşlar