PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R50 Otomatik Mini Cooper Motor Güçlendirmek adına önerileriniz neler ?

DVR_VTS
31-12-2014, 10:12
2002 ( 185 bin km de ) Model R50 Kasa Otomatik Mini Cooper aracımın bg ve tork konusunda güçlendirmeyi planlamaktayım.

Max kaç bg ve tork bir güç alabilirim ve sizce değer mi maliyete teşekkürler.

DVR_VTS
31-12-2014, 11:00
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum !

Kekuti*
31-12-2014, 11:04
Guzel bir egsoz ve filtre ile baslayabilirsiniz..

Arenimo
31-12-2014, 11:06
HKS Drager eksoz var dusunurseniz cok uygun bir paraya verebilirim catdan sonrasidir iyi bir filtre ile dedestekleyebilirsiniz

DVR_VTS
31-12-2014, 12:10
Guzel bir egsoz ve filtre ile baslayabilirsiniz..

Egzoz + filtre ile bg ve tork açısından kazancım ne olur ne katar bu şekilde plansız yapıldıgında araç 1-2 boy gidişinde düşmekte , ses olarak güzel bir tatminkar oluyor üzerinde şuan Hks egzoz mevcut .

DVR_VTS
31-12-2014, 12:11
HKS Drager eksoz var dusunurseniz cok uygun bir paraya verebilirim catdan sonrasidir iyi bir filtre ile dedestekleyebilirsiniz

Hks elimde mevcut son susturucu olarak uygun bir paraya headers bakıyorum çıkmada olsa .

Hakan-N
31-12-2014, 13:48
kat iptali egzoz filtre headers vs vs bunlar yazılım ile desteklenmediği sürece pek + katmaz araca yani bi yazılım şart en öncelikli

DVR_VTS
31-12-2014, 14:02
kat iptali egzoz filtre headers vs vs bunlar yazılım ile desteklenmediği sürece pek + katmaz araca yani bi yazılım şart en öncelikli

Hakan Bey iyi bir yazılım ile atmosferik bir araçta kaç Bg güç ve tork elde ederiz Mini Cooper için ?

Sert@ç
31-12-2014, 14:16
5-10 beygir belki alırsınız

DVR_VTS
31-12-2014, 14:24
5-10 beygir belki alırsınız

Hiç gerek yok ozaman 5 - 10 bg için değmez bukadar nakite zamana teşekkürler yalnız nette R50 Mini One turbo yapılmış 450 bg diagramda ulaşılan güçtü imkanım olsa yurt dışına geçip aracımı turbolardım .

XSi
31-12-2014, 15:17
Hiç gerek yok ozaman 5 - 10 bg için değmez bukadar nakite zamana teşekkürler yalnız nette R50 Mini One turbo yapılmış 450 bg diagramda ulaşılan güçtü imkanım olsa yurt dışına geçip aracımı turbolardım .

Neden yurtdisina gideceksiniz?

Turkiyede sonradan turbolanan arac yok diye mi dusundunuz?

DVR_VTS
02-01-2015, 10:51
Neden yurtdisina gideceksiniz?

Turkiyede sonradan turbolanan arac yok diye mi dusundunuz?

Türkiyede örnek projeler olmadığından ( Düz mini Cooper Otomatik ) ve maliyetinin burda en az X2 olduğundan ötürü Yurtdışı malesef.

XSi
02-01-2015, 12:53
Türkiyede örnek projeler olmadığından ( Düz mini Cooper Otomatik ) ve maliyetinin burda en az X2 olduğundan ötürü Yurtdışı malesef.

Siz birilerine fiyat sordunuz size ne rakamlar cikarttilar? Yurtdisindaki fiyatlar nedir?

Son 10 senede cok ciddi araclar yapildi ulkemizde.. Hazir kit varsa ve onu tercih edecekseniz, alin montaji burda yapilsin yurtdisi mekanik iscilik fiyati hep pahali.

Enjeksiyon sistemi icin yapilacak degisiklik icinde yurtdisindaki birine bagimli olmayi tercih etmemelisiniz..

Gerek istanbulda gerek ankarada bu isi profesyonel seviyede yapanlar var..

Yurtdisi ihtiyaciniz yok bence..

DVR_VTS
02-01-2015, 15:10
Siz birilerine fiyat sordunuz size ne rakamlar cikarttilar? Yurtdisindaki fiyatlar nedir?

Son 10 senede cok ciddi araclar yapildi ulkemizde.. Hazir kit varsa ve onu tercih edecekseniz, alin montaji burda yapilsin yurtdisi mekanik iscilik fiyati hep pahali.

Enjeksiyon sistemi icin yapilacak degisiklik icinde yurtdisindaki birine bagimli olmayi tercih etmemelisiniz..

Gerek istanbulda gerek ankarada bu isi profesyonel seviyede yapanlar var..

Yurtdisi ihtiyaciniz yok bence..

Almanyada kuzenimle görüştüm Tr den baktım örnek bir proje bulamadım gönül ister Tr de toparlıyım bişeyler Ankarada olsun İstanbulda olsun işin ehli garajlar var bakalım hayırlısı ile ,

Hayalim olmuştu :

R50 Mini One 1.6 Turbo 417 Bhp & 492 Nm - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qbEEtC6WOGE)