PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 yılının en çok beğenilen 20 ekşi sözlük entry'si

İbrahim33
05-01-2015, 07:02
Zevkle okuyacağınızdan eminim.

http://onedio.com/haber/2014-yilinin-en-cok-begenilen-20-eksi-sozluk-entry-si-429065

levent
05-01-2015, 07:24
19 u yazanı tanıyorum :)

dobra kızdır :D

ibozum
05-01-2015, 08:22
Guzel paylasim iyi bir derleme olmus.. :)

Berkan
05-01-2015, 08:27
ekşi entrysi değil ama en'lerdendir :D

tık tık link veriyim direk :)

https://twitter.com/gercek_hayatlar/status/367807715503902722

M3CSL
05-01-2015, 11:11
Çok iyi, ekşi çoştu bu ara güzel kaliteli başlıklar oluyor

Sezgin
05-01-2015, 11:20
son 1 aydır full sözlükteyim ki sözlük bana hep boş gelirdi, işi gücü olmayan insanlar var derdim hep. Ama yaş ortalaması ideal oranda, ergen yok ve başlıklar ciddi keyifli. Günde 5-10 başlık cacıktan açılmış olsa da geri kalanlar gayet sarıyor insanı. Bu entrylerin bazıları 2014 ün son 3 aylık donemı ıcınde oldugu ıcın canlı okumustum zamanında :)

Gökhan Bilgin
05-01-2015, 11:24
19'u yazan delikanlı ablaymış koymuş çocuğu :D

Silvia17
05-01-2015, 11:49
19 yılın efsanesi herhalde :)

-Murat Özcan-
05-01-2015, 11:51
Güzel paylaşım olmuş :)

blow07
05-01-2015, 12:06
Çok güzel entry ler var :D

Type-R
05-01-2015, 12:23
son 1 aydır full sözlükteyim ki sözlük bana hep boş gelirdi, işi gücü olmayan insanlar var derdim hep. Ama yaş ortalaması ideal oranda, ergen yok ve başlıklar ciddi keyifli. Günde 5-10 başlık cacıktan açılmış olsa da geri kalanlar gayet sarıyor insanı. Bu entrylerin bazıları 2014 ün son 3 aylık donemı ıcınde oldugu ıcın canlı okumustum zamanında :)

Hangi sözlük ekşimi?

mert_can 41
05-01-2015, 12:31
19 nokta atışı tespit yapmış ekmek arası hikayesiyle komşuya iyi güldüm :D

XoR
05-01-2015, 12:41
ikiz börekçide süper :D

Sezgin
05-01-2015, 12:57
Hangi sözlük ekşimi?

evet evet ekşisözlük

MBuğra
05-01-2015, 13:06
Eksi iyi de, caylaklik kotu. Siramizi bekliyoruz hala.

Sezgin
05-01-2015, 13:31
Eksi iyi de, caylaklik kotu. Siramizi bekliyoruz hala.

nasıl yuruyor bu sozlukte sıstem ? Bızım TT gıbı uyelıgı onaylanan herkes dıledıgınce yazamıyor mu ?

MBuğra
05-01-2015, 15:05
nasıl yuruyor bu sozlukte sıstem ? Bızım TT gıbı uyelıgı onaylanan herkes dıledıgınce yazamıyor mu ?

Uye oluyosun, 10 tane ornek entry giriyosun. Sonra bekliyosun, agustosta uye oldum su an onumde 13000 kisi var mesela. :)

Boikot
05-01-2015, 19:21
2014'ün en beğenilen 100 Entry'si...

https://eksisozluk.com/entry/17553875

+soner
05-01-2015, 19:36
15. adamı isyankar eder

Raindrops
05-01-2015, 19:39
Uye oluyosun, 10 tane ornek entry giriyosun. Sonra bekliyosun, agustosta uye oldum su an onumde 13000 kisi var mesela. :)

Yine iyiymiş hocam daha fazla olmasını beklerdim ben

Mpower
05-01-2015, 19:39
12. Ülkenin bulunduğu durumu çok güzel özetlemiş buna rağmen her şey daha iyiye gidiyor adamllarin iyi yaptıkları işler kötü yaptıklarından fazla diyen çok kocaman bir kitle var olup bitenleri gördükçe kafayı yiyorum.

Shadow_Dancer
05-01-2015, 19:46
2-3 tane vatan haini köpege laf soktum diye 10 yıllık üyeligimi sildiler.. Eskidendi ekşisözlük.. şimdi resmen ergen yuvası.. Troll piçler yüzünden çöpe döndü..

fthdrn
05-01-2015, 20:12
ekşide 2008 den beri yazardım bi kaç senedir vatan hainliği moda o sözlükte.
İnci sözlükte de birinci nesil yazarlığım var panpalar orası daha keyifli beklerik :D

Onurkk06
05-01-2015, 20:27
https://eksisozluk.com/yaran-inci-sozluk-entryleri--2269572

onlar değilde şu çok iyi okumaya başladıkça bırakamadım

aykutsafakyaman
05-01-2015, 21:01
Turk egitim ogretim sisteminin ozeti bu entry de ilk 20 de olmayi hakediyor . https://eksisozluk.com/entry/38817812?utm_source=facebook&utm_medium=wall&utm_campaign=social&utm_content=is+hayati&utm_term=0

cabrioleter
05-01-2015, 22:23
2-3 tane vatan haini köpege laf soktum diye 10 yıllık üyeligimi sildiler.. Eskidendi ekşisözlük.. şimdi resmen ergen yuvası.. Troll piçler yüzünden çöpe döndü..

aynı şeyi ben de yaşadım. cemaatçisi, cumhuriyet ve atatürk düşmanı, bildiğin düperüdz teröristi içeride fink atarken bunlara laf söyleyince uyarısız atılıyorsunuz..

Frid
05-01-2015, 22:30
18 in bir benzerini telefoncu arkadaşım yaşamıştı ikiz kadar benzeyen kardeş müşterileri varmış :D

Sezgin
06-01-2015, 11:31
Yine iyiymiş hocam daha fazla olmasını beklerdim ben

ben de üye oldum 21 entry girmişim henüz 24 saat olmadan. Bu sabah 27377. idim şimdi 27.700 lere gerilemişim bu nasıl iş :D

Doğu
06-01-2015, 11:54
anroid telefonu olanlar için ekşin uygulamasını tavsiye ederim.

Berkan
06-01-2015, 12:22
çok iyi be

sabah kahve almaya çıktım, önümde de bir tane kız var ama ölüyor tikilikten, kokoşluktan, kezbanlıktan... siz artık hangisini daha çok seviyorsanız. kahvesini söyledi, sonra da geçti oturdu, taktı kulaklığını. adı söylendi, duymadı; birkaç kere daha bu devam edince oradaki bir beyefendi aldı kahveyi ve koydu kızın masasına, tamamen iyi maksatlı:

- yalnız benim sevgilim gelecek birazdan. (olabildiğince lafı sündürerek)
+ şu arkadaki kadını görüyor musun?
- evet?
+ hah işte o benim nişanlım, attan inip eşşeğe binmem ben.

sonra da havalı bir biçimde geçti yerine oturdu. hani lisede birisi laf sokunca "oooo nası koydu lafı", "o lafın altında kalacağına gel benimkinin altında kal amk" falan denir ya, öyle bir uğultu yükseldi tüm mekandan. kız da kahveyi mahveyi almadan çıktı gitti. hatıra fotoğrafları çekildi, elemana verildi mendil halay başı edildi, onların hesabı ortaklaşa ödendi, iki waffle ısmarlandı, bir başka gün toplanmak için telefonlar paylaşıldı. sabah mutsuz uyanmıştım, vallahi iyi geldi.

bu da benim anım hüsnü.

Onurkk06
06-01-2015, 12:34
http://incidenhikayeler.blogspot.com.tr/2013/07/sevgilimin-yannda-altma-sctm.html?m=1

En çok güldüğüm hikayelerden birisi mutlaka okuyun

AdemAr
06-01-2015, 14:37
11 bomba :d

Gunes G.
06-01-2015, 14:49
19 u yazanı tanıyorum :)

dobra kızdır :D

Madem taniyorsun ona de ki:

Evlenmek icin iskenceye okey olani, evlilik vaadiyle kirbaclayan cok olur. Once o kizlar evliligi yasam amaclari yapmaktan vazgecip beyinleri ile dusunmeye baslasinlar.

Zevk almadigi bir insan ile evlenmeyi dusunebilen bir canli eger ki aptal degilse mutlaka bir cikar hesabi vardir ki oyle insana ben saygi duymam.

M3CSL
06-01-2015, 14:59
çok iyi be

Harıka:):):)

Gunes G
Evlenmek için yorum yapmamış ki kız, genel cinsel problemleri yorumlamış, karşılıklı empati, tek taraf hatalı değil olay:)
Erkekte hatalı bayanda aslında, konu çok uzun bilindiği gibi:)

Gunes G.
07-01-2015, 11:47
Harıka:):):)

Gunes G
Evlenmek için yorum yapmamış ki kız, genel cinsel problemleri yorumlamış, karşılıklı empati, tek taraf hatalı değil olay:)
Erkekte hatalı bayanda aslında, konu çok uzun bilindiği gibi:)

Demissin ama, bakalim arkadas ne yazmis.

bu başlıkta yazılanlardan çıkarılabilecek tek sonuç şudur ki, türk erkeği seviştiği kadını tecavüz etmişten beter ediyor. kadınların canı yanıyor ve zevk almıyor. [b]sırf erkek istedi diye dişini sıkıp, bu muameleye katlanıyor. bunu da sadece sevdiği erkek mutlu olsun ve ilişkileri devam edebilsin diye yapıyor. bu yüzden de "evleneceğiz değil mi?" diye soruyor, çünkü ayrılacaksanız bu işkenceye daha fazla katlanmayacak. bu kadar basit.

Bakalim inceleyelim.

- Tek sonuc denmis, yani bu kadar yazdik ettik ama olayin ozu aslinda budur demis madem, o zaman hemen olayin ozune bakalim. Kadinlarin cani yaniyor ve zevk almiyor, turk erkegi ayi gibi daliyor. Okey anliyorum ve hak veriyorum. Yol yordam bilmeme, bilse de gozu donme, saldirma modeli mevcut. Bunun sebebide cinsel aclik tabi. Her hafta duzenli seks yapan adam zaten bir noktadan sonra karsisindaki kadinin fiziksel tahrik edici unsurlarindan daha az etkilenen bir hale geliyor, tamam hala kadin vucudu guzel ve kendine cekiyor insani ama orasini burasini sikistirmanin yerine, sevisirken kadinin yuzundeki zevk aldiginin ifadesini gormek cok daha tatmin ve tahrik edici bir unsur haline geliyor. O saatten sonra seks, mekanik bir doyumdan, hem mekanik hem zihinsel bir doyuma dogru seviye atliyor. Tabi bunlar ne zaman oluyor? Yas geliyor 30+ lara, bircok kadin tanimis ve seksin mekanik kisminin aslinda "hep ayni" oldugunu anlamis oluyorsun, anca ondan sonra o da belki...

Neyse devam edelim yaziya.
- Bu muhabbetin hemen ardindan demis ki "Sirf erkek istedi diye disini sikip bu muameleye katlaniyor."
Haa simdi kaptan orada durup bir incelemek lazim bunu. Sirf erkek istedi diye bir kadin, ya da sirf kadin istedi diye bir erkek; karsisindakinden gelen ve tecavuzden beter olarak adlandirilan bir muameleye neden katlanir? Hadi sevdin, asik oldun, beynin basin calismadi bir donem katlandin diyelim. Arkadasim evlenip buna hayatin boyunca katlanmaya mecbur kalmak nedir? Mazosist misin? Hosuna mi gidiyor hirpalanmak? Ask dedigin "seni hayvanlar gibi istiyorum" demek. Sevgi dedigin "deger vermek" halbuki. Sana kotu muamele eden, asagilayan, hirpalayan birini sevemezsin ama arzulayabilirsin ya da baska hesaplarin vardir bu yuzden tahammul edersin tabi zamani gelince misli ile verdiklerini geri almak kosuluyla.

Velhasilkelam, kafada bu sorular belirli belirsiz olusurken, isin aslinin gorunmesini engellemek icin oldugunu dusundugum manipulatif ikinci cumle geliyor ardindan. "bunu da sadece sevdigi erkek mutlu olsun ve iliskileri devam edebilsin diye yapiyor." Ve hemen ardindan da olusturulan bu sentetik gerceklikten maksimum verimi elde etmek icin "bu yuzden de evlenecegiz degil mi?" diye soruyor" diyerek hayattaki amaci evlenip got buyutmek olan genel Turk kizinin bu anormal tavrini "normalize" etmeye calisiyor gibi gozukuyor.

Daha sonra acik sozlu tarafi tutuyor, diyor ki "çünkü ayrılacaksanız bu işkenceye daha fazla katlanmayacak."
Bu ne demek biliyor musunuz? Sen beni simdi dudukluyorsun ama, evlenince ben seni hayatin boyunca dudukleyecegim. Ha evlenmeyeceksen, bana bu dudukleme firsatini vermeyeceksen zaten simdi de sen beni dudukleme.

Ortada sevgi filan yok, yavsak insan dogasinin pustluk dolu cikar iliskisi var aslinda. Kadinda erkekte insan. Ikiside cikarlari dogrultusunda sifir empati hareketler, uzun vadede birbirini nasil kanirtirim hesaplari ile yasiyorlar. Ha ancak su var ki kadinlar erkeklerden cok daha akilli ve cikarlarina uygun davraniyor, erkeklerin zayif yanlari kadinlardan maalesef daha fazla ve manipule edilmeye cok daha yatkinlar.

Neyse uzun lafin kisasi kadin erkek iliskisinin altinda yatanla, insan - insan iliskisinin altinda yatan arasinda hicbir fark yok, sadece detaylar farkli ve maalesef ki genlerden gelen fiziksel ihtiyaclar yuzunden kadin erkege, erkekte kadina bagimli.

P.S
Belkide yazar on numara bir kizdir ama bu yazisi yanlis anlasilmistir, kim bilir... Bir insanin yazdigi bir yaziyi okurken, onun diger yazdiklarini gormeden esas anlatmak istedigini dogru bir sekilde anlamak her zaman mumkun olmayabilir, o yuzden yukaridaki yaptigim analiz an itibariyle hem dogru hemde yanlistir. Bu aciklamayi, yazima karsi cikacak ya da katilacak arkadaslarin, bu aksiyonu yapmadan once tekrar ve diger acidan da olayi dusunmelerini istiyor olmamdir.

Gunes G.
07-01-2015, 11:48
P.S 2:
Denseydi ki iki tarafta empati yapmiyor, cikarlari dogrultusunda hareket ediyor, sonuna kadar katilirdim bu argumana cunku gerceklik iki tarafindan biribirini duzme hesabi yapmasi uzerine donuyor...

stlegal
07-01-2015, 12:12
Gunes duduklemek neya oldurdun beni :))))

M3CSL
07-01-2015, 12:17
Yok ben orayı görmemişim,evlenmek için yapıyorsa zaten hatalı, hee sevdiğine katlaNMAK İçin yapıyorsa bu demektirki kendi menfaatinden vazgeçip sevgilisini düşünüyor. Bu güzel bir düşünce ama tamamen doğru değil, belkide onu(acıyı) normal sanıyor daha iyisinin olacağını düşünmüyor, yada karşı tarafı kıracağını düşünüyor yada yanlış anlaşılırım diyor:)

Tabikide bu durumlar karşılıklı iki insanın menfaati gibi ama empati ve karşılıklı sevgi arttıkça bu sorunun çözülmesi kolay.

Doğu
18-01-2015, 14:24
http://i.hizliresim.com/J7V2NW.png

http://i.hizliresim.com/O3rMNz.png

http://i.hizliresim.com/z2G4LO.png