PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Logitech G27 Kullanan Var Mı?

AhmetKaratay
11-01-2015, 16:43
Merhaba arkadaşlar logitech g27 almayı düşünüyorum , sadece drift yapabilceğim oyunlarda kullanıcam tır kamyon oyunları sevmiyorum ancak bir kaç sorum olucak.

1)Yurt dışı internet sitesinden almam sizce mantıklı mı? Dışarıdan aldığımda fiyat 600-700 Tl arasına denk gelicek burda 900-1000 Tl Arası
2)2. El almak mantıklı mı? Eğer alınacaksa kaç tl ye kadar alınmalı?
3)Hangi oyunlarda gerçekçi drift yapabilirim tavsiyeleriniz nelerdir?
4)Verilen parayı hakediyor mu sıkılır mıyım?

AhmetKaratay
11-01-2015, 16:45
Logitech'i bilgisayarda kullanıcam yazmayı unutmuşum

yan53
11-01-2015, 16:55
İkinci el temiz 700 750 ye bulunabiliyor belki biraz daha ucuz ... pc de kullanılır zevkli olur.. bende g25 kullanıyorum asetat Corsa biraz. Ve rfactor oynuyorum arasira

onursumer
11-01-2015, 17:19
uzun sure g25 kullandım sonrasında g27ye gectım acıkcası yurt dısını cok mantıklı bulmuyorum kargosu ve kdvsı ıle ekonomık olmıcaktır

tr de temız ıkıncı el bulunabılır kolay arıza cıkarmıyor ben daha cok ps3 olsada pc de de kullanıyorum

Tek beceremedıgım drıft :)

yesil
11-01-2015, 17:20
850 civarına yurt içinde sıfır garantili bulunabilir. yurt dışından getirttiğine değmez. verilen parayı hakediyor kesinlikle, g27'den önce driving force gt kullanıyordum arada çok fark var. daha profesyonel sistemler zaten g27'nin 2 3 katı fiyata geliyor. fiyat performans olarak oldukça iyi bir ürün diyebilirim. benim şu ana kadar g27 ile oynadığım oyunlar shift 2, dirt 3, project cars, gran turismo 6, asetto corsa ve live for speed. bunların içinden gerçeğe en yakın sürüş hissi asetto corsa'da. lfs'de güzel. project cars'da fena değil ama drift yapmak çok zor. araçlara yarış lastiği takılmış gibi bir his var ve araba koptumu toparlamak zor oluyor.

Agah
11-01-2015, 17:46
grid drift için cok iyi pc de g27 ile. 2. el almanı öneririm, hevesle alıp cabuk sıkılanlar cok :)

weST.27
11-01-2015, 17:50
5-6 aydır g25 kullanıyorum profesyonel oldum , g27 den farkı eksiği gediği nedir kulanım açısından , vites geçişleri hariç

AhmetKaratay
11-01-2015, 17:55
Beni gaza getiren izlediğim drift videoları ama siz çok zor drift yapmak diyorsunuz videolarda ki gibi değil mi yani :)

weST.27
11-01-2015, 17:59
Alışkanlığa bağlı drift olayı , lfs de lastik patlayana kadar drift yapabiliyorum sıkıntısız her koşulda :D ama rfactorde sıkıntı toparlayamıyorum , grid de de sıkıntı yok

exca-
11-01-2015, 18:21
g27, 2.el düşünürseniz elimde çok temiz cihaz var garantisi de devam ediyor, yaklaşık 1-1.5 sene kadar daha..

fthdrn
11-01-2015, 18:33
g27, 2.el düşünürseniz elimde çok temiz cihaz var garantisi de devam ediyor, yaklaşık 1-1.5 sene kadar daha..

ne kadar fiyatı ?

ozans
11-01-2015, 20:26
G25 var bende 7 sene oldu galiba alalı :) Yurt dışından alma, garantisi lazım olabiliyor, mekanik olarak çok sağlam bir alet değil. Benimki bozulmadı ama bozulan arkadaşlarım var.
Hızlıal.com'da 849 lira şu an :
http://www.hizlial.com/logitech-g27-racing-wheel-941-000092/10210214

G25/G27'nin tek eksi yanı hızı. Drift'te çok yavaş kalıyor direksyonu maksimum döndürebildiği hız. Bi taraftan diğerine atarken gerçek arabada direksyon kendi yerine dönmek isterken g25/g27'de yine yerine dönmek istiyor ama belli bir hızda gitmeye çalışıyor. Sen o hızdan daha yüksek hızda kontra vermeye çalıştığında motor sana hız katacağına seni yavaşlatıyor ne yazık ki.

İmkanın varsa thrustmaster t500rs getir yurtdışından. Çok daha hızlı bir direksyon.

onursumer
11-01-2015, 20:37
g25 ile gt5 oynarken evde gurultuden geçilmiyordu ama g27 ciddi sessiz ve daha hassas ve vites kısmı daha sağlam benim eski g25 artık laçka olmuştu

yesil
11-01-2015, 20:42
G25 var bende 7 sene oldu galiba alalı :) Yurt dışından alma, garantisi lazım olabiliyor, mekanik olarak çok sağlam bir alet değil. Benimki bozulmadı ama bozulan arkadaşlarım var.

G25/G27'nin tek eksi yanı hızı. Drift'te çok yavaş kalıyor direksyonu maksimum döndürebildiği hız. Bi taraftan diğerine atarken gerçek arabada direksyon kendi yerine dönmek isterken g25/g27'de yine yerine dönmek istiyor ama belli bir hızda gitmeye çalışıyor. Sen o hızdan daha yüksek hızda kontra vermeye çalıştığında motor sana hız katacağına seni yavaşlatıyor ne yazık ki.

İmkanın varsa thrustmaster t500rs getir yurtdışından. Çok daha hızlı bir direksyon.

g27 bu konuda oldukça hızlı bence. yeterli hızda dödürecek gücü var direksiyonun ama bazı oyunlardan kaynaklı yeterli hassasiyet gösteremeyebiliyor. mesela gran turismo 6 da aynı dediğiniz gibi drift yaparken direksiyonun toplama hızı kesinlikle yeterli değil ama asetto corsa ve lfs de çok iyi çalışıyor. hızlıal sitesini kesinlikle tavsiye etmem, teşhir ürünü gönderiyorlar. arkadaşa bilgisayar aldık, kasası yamuk geldi, ben barfiks barı aldım, vida yerlerinin boyası dökük, paslanmış halde geldi. ben arkadaşa pm attım alabileceği yeri. burdaki fiyattanda 10 lira daha ucuz :)

AhmetKaratay
11-01-2015, 20:45
Thrustmaster ne kadar fiyatı peki

onursumer
11-01-2015, 20:57
gt5 ve gt6 da kesinlikle kendin kontrayı vermen lazım yoksa spin atıyorsun ben bu yuzden drift yapamıyorum birturlu g27 nin tepkisine alışamadım

ozans
11-01-2015, 21:52
g27 bu konuda oldukça hızlı bence. yeterli hızda dödürecek gücü var direksiyonun ama bazı oyunlardan kaynaklı yeterli hassasiyet gösteremeyebiliyor. mesela gran turismo 6 da aynı dediğiniz gibi drift yaparken direksiyonun toplama hızı kesinlikle yeterli değil ama asetto corsa ve lfs de çok iyi çalışıyor. hızlıal sitesini kesinlikle tavsiye etmem, teşhir ürünü gönderiyorlar. arkadaşa bilgisayar aldık, kasası yamuk geldi, ben barfiks barı aldım, vida yerlerinin boyası dökük, paslanmış halde geldi. ben arkadaşa pm attım alabileceği yeri. burdaki fiyattanda 10 lira daha ucuz :)

Ben de LFS ile kullanıyorum, bana yeterli gelmiyor. Hem gerçek hayatta yetişebileceğim şeylere direksyonun hızı yüzünden yetişemediğim oluyor, hem de sadece direksyonu atmak yerine üzerine güç eklediğimden el kordinasyonumu bozuyor. Böylede ok ama daha güçlü/hızlı olsa daha iyi olurdu.

ARC diye bir firmanın mod'u var, çok para istemeseler yapmayı düşünüyordum.

Hız farkı :
Comparing between G25 and G25 E by ARC Team - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tJzVPrjNCeI)

ozans
11-01-2015, 21:57
Bu da t500rs g25 hız farkı : (1:40'da başlıyor)

T500RS VS G25 FULL TEST - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=RRIsYEd-o0w)

yesil
11-01-2015, 22:28
Ben de LFS ile kullanıyorum, bana yeterli gelmiyor. Hem gerçek hayatta yetişebileceğim şeylere direksyonun hızı yüzünden yetişemediğim oluyor, hem de sadece direksyonu atmak yerine üzerine güç eklediğimden el kordinasyonumu bozuyor. Böylede ok ama daha güçlü/hızlı olsa daha iyi olurdu.

ARC diye bir firmanın mod'u var, çok para istemeseler yapmayı düşünüyordum.

Hız farkı :
Comparing between G25 and G25 E by ARC Team - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tJzVPrjNCeI)

doğrudur. bana dfgt'den sonra baya iyi geldi g27. thrustmasterlar baya iyi, 3 motorlu filan ama onlarda hem aşırı pahalı hemde bulması zor.

weST.27
11-01-2015, 23:30
Bu arc firması ne kadara yapıyor acaba , birde türkiyede yapan var mı bunu, yada o firmayla nasıl iletişime geçicez online olarak mı yapıyorlar yazılımı

ozans
12-01-2015, 01:34
Amazon.de'den baktım t500rs'e, kargosu ve gümrüğü ödenmiş şekilde 1270 liraya geliyor shiftersız (pedal + direksyon). Benim g25'i satıp bunu mu alsam diye çok fena düşünür oldum :)

ARC'nin yaptığı donanımsal değişiklik. Kit olarak da satıyorlar, sadece bilgiyi de satıyorlar. Azıcık elektronikten anlıyorsan kendin de yapabilirsin. 100-200 liraya mâl edilebilir.

H-Bridge denilen bir alt devre var, motoru ileri geri süren devre. Daha güçlü mosfetler kullanıyosun onlar yerine, dışarıdan da yüksek voltajlı ve amperli bir güç kaynağı bağlıyorsun.
G25/27 kendi adaptörü ile çalışıyor, kontrol sinyalini mosfete gönderiyor, mosfetse dışarıdan aldığı akımı motorlara veriyor.

Plastik aksamlarına güvenemiyorum G25'in, motorları da soğutmak gerekiyor filan. Çok uzun ömürlü kullanılabileceğini düşünmüyorum modlu halde.

AhmetKaratay
12-01-2015, 04:32
Arkadaşlar thrustmasterda gaz fren debriyaj olarak mı ve thrustmaster mi g27 mi sizce?

HUSNU
12-01-2015, 09:30
Aşağıdaki konuda T500 incelemesini yapmıştım. T500 , G27 den üstün bir cihaz. Hemde sorunsuz. İmkan varsa amazon dan getirebilirsiniz. T500 de vites ayrı satılır.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/134247-trustmaster-hakkinda-bilgisi-olan.html

AhmetKaratay
12-01-2015, 14:28
Okudum araştırdım da çok eksi Yönleri var ben ona o parayı vermeyi gereksiz buldum şahsen

HUSNU
12-01-2015, 15:54
Okudum araştırdım da çok eksi Yönleri var ben ona o parayı vermeyi gereksiz buldum şahsen

Hangi özelliğini eksi olarak görüyorsunuz. Normalde Fanatec fanıyımdır. İlk aldığımda bile ön yardılarım vardı. Fakat cihazı kullandıkça anlıyorsunuz ki çok sağlam ve sıkıntısız bir cihaz. Performası da o kadar iyi diyebilir. Açıkçası G27 o kadar para verileceğine düşünmeden alınabilir.

Piyasada yaygın bir şekilde T300 mevcut. Biraz araştırsanız belki az kullanılmış bir cihaz bulabilirsiniz. G27 den yine iyidir.

By_Carizma
16-01-2015, 04:43

öncelikle thrustmaster'ı daha önce hiç kullanma şansım olmadı fakat bilgisayarda g27 nin feedback ayarları mevcut o tepkileri 0 ile 100 arası değiştirebiliyorsunuz (hem logitech in kendi programından, hemde oyunun kendi içerisinden değiştirilebiliyor), ben kendim genelde 20'de oynuyorum hafif yol hissi çok sert olmayan bi direksiyon ile çok rahat drift yapabiliyorum :) ama xbox ps gibi konsollarda böyle bi ayarın olmadığını okumuştum ben alırken yazılım güncellemesiyle bu sorunun ortadan kalkacağı söyleniyordu (yaklaşık 1 sene önce) ayrıca direksiyona 20.000 tl'de versek oynayacağımız oyunlar pc için belli başlı oyunlar onun için g27 bilgisayar kullanımı için ideal olduğunu düşünüyorum.

mustafasahin
13-03-2015, 23:43
1)Yurt dışından alman mantikli degil kargo parasi ve verecegin vergiyle cok tutacak
2)Temizine 600 tl ye kadar verebilirsin
3)En tatminkar simulasyon live for speed orada s2 lisans alip takilabilirsin
4)Kesinlikle deger sikilacagini sanmiyorum