PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz sistemi hakkında sorular

barti
11-01-2015, 21:58
merhaba,aracımın egzozunu komple bir elden geçirmeyi düşünüyorum.biraz bakınma sonucu kafamda free flow orta susturucu,son susturucu olarakta ss veya sebring takmayı düşünüyorum.Sorularıma gelince bu borular (örneğin 63lük,51lik gibi) neye göre belirleniyor?yani araca göre ideal olana nasıl karar verilir?son susturucu alırken neye dikkat etmem gerekiyor?susturucularında giriş çıkış çapları var bunlar değiştirilebiliyor mu cunku büyük ihtimal ikinci el alıcam susturucuyu.free flow orta susturucu nerden temin edebilirim ve bundada dikkat etmem gereken birsey varmı? Amacım gaz çıkışını rahatlatmak ve çok çok az olmak kaydıyla seste olabilir.Araç 184luk 320d bu arada.Bilen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

barti
13-01-2015, 00:29
yokmu yardımcı olucak?

Sert@ç
13-01-2015, 00:55
63 olsun kesinlikle bi susturucu olsun yoksa ses çok kötü çıkıyor
Arkadaşımda 76lık var ses m3 gibi

Boldenon
13-01-2015, 00:59
hiç susturucu olmadan turbodan itibaren düz boru olunca mı yoksa freeflow orta sustrucu eklersek mi ses güzel çıkar. çatırtı değilde homurtu şeklinde mesela

barti
16-01-2015, 20:41
arkadaslar güncel yokmu sorularımı cevaplayabilecek olan.acil tavsiyeye ihtiyacım var.

nemo34
22-01-2015, 15:00
hiç susturucu olmadan turbodan itibaren düz boru olunca mı yoksa freeflow orta sustrucu eklersek mi ses güzel çıkar. çatırtı değilde homurtu şeklinde mesela

En çok sesi dp+düz borudan alırsınız ses daha homurtu şeklinde olsun diyorsanız sonda susturucu kullanmanızı tavsiye ederim yinede zevk meselesi size kalmış birşey