PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 159 Yazilim Sonrasi Ara Sira Beyaz Duman

SLH
15-01-2015, 23:51
Arkadaslar iyi aksamlar.Cok yakin bir arkadasimdan uzun sure kovaladigim 53 bin kmde 159 aldim.Araca yaklasik 2 bin km once Rams ecu da yazilim yapilmis.Dyno verisi 208 beygir.Acikcasi beni cok korkuttu.Ve bu yazilimdan sonra turbo islik calmaya basladi ve turboyu revizyon yaptirdim suan ses yok.Ama ara sira yuklendigimde Turbo boost yukselirse 1.4 e kadar filan beyaz duman atiyor kokulu asiri ve anlik yakit tuketimi cok yukseliyor.Bu duman yakit mi yag mi ? Dpf iptal edildigini soyluyor aldigim arkadasim.Yazilimi tamamen sokturmek istemiyorum cunku yakit cok iyi sehir ici 30 kurusu gecmiyor.Ama su sikinti yuzunden arabaya agiz tadiyla binemedim.Tekrsr yazilimi dusurmek icin para vermem gerekiyormus.

Bu konuda her turlu tavsiyelerinizi bekliyorum.Yazilimi guzel bir yerde dusurtmem gerekiyor

SLH
16-01-2015, 00:10
Arkadaslar iyi aksamlar.Cok yakin bir arkadasimdan uzun sure kovaladigim 53 bin kmde 159 aldim.Araca yaklasik 2 bin km once Rams ecu da yazilim yapilmis.Dyno verisi 208 beygir.Acikcasi beni cok korkuttu.Ve bu yazilimdan sonra turbo islik calmaya basladi ve turboyu revizyon yaptirdim suan ses yok.Ama ara sira yuklendigimde Turbo boost yukselirse 1.4 e kadar filan beyaz duman atiyor kokulu asiri ve anlik yakit tuketimi cok yukseliyor.Bu duman yakit mi yag mi ? Dpf iptal edildigini soyluyor aldigim arkadasim.Yazilimi tamamen sokturmek istemiyorum cunku yakit cok iyi sehir ici 30 kurusu gecmiyor.Ama su sikinti yuzunden arabaya agiz tadiyla binemedim.Tekrsr yazilimi dusurmek icin para vermem gerekiyormus.

Bu konuda her turlu tavsiyelerinizi bekliyorum.Yazilimi guzel bir yerde dusurtmem gerekiyor

Bu arada aracin cekisinde herhangi bir sorun yok.cok basip turbo gostergesi yuksediginde yapiyor arada

01ayk01
16-01-2015, 00:11
Yazilimi iptal etmek icin para alan tuner ilk defa duyuyorum. Size tavsiyem ecufast , dr.ecu gibi bilindik yerlerde tekrar normal ayarda bi yazilim yukletmeniz.hayirli olsun arac

SLH
16-01-2015, 00:50
Yazilimi iptal etmek icin para alan tuner ilk defa duyuyorum. Size tavsiyem ecufast , dr.ecu gibi bilindik yerlerde tekrar normal ayarda bi yazilim yukletmeniz.hayirli olsun arac

Tesekkur ediyorum hocam.İptal degilde dusurmek istiyorum.

levent
16-01-2015, 01:06
ReTune veya şöyle diyim optimizasyon için para alınmaz benim bildiğim.

Bilindik yerlerde yeniden, hatta sıfırdan yazılım yaptırın derim. Beyaz duman muhtemelen turbo yağ kaçırıp ısıdan dolayı yanan yağın dumanıdır.

SLH
16-01-2015, 01:21
ReTune veya şöyle diyim optimizasyon için para alınmaz benim bildiğim.

Bilindik yerlerde yeniden, hatta sıfırdan yazılım yaptırın derim. Beyaz duman muhtemelen turbo yağ kaçırıp ısıdan dolayı yanan yağın dumanıdır.

Hocam daha bugun cikti revizyondan ya.

Günkut
16-01-2015, 01:43
Hocam daha bugun cikti revizyondan ya.

İş düzgün yapılmadıktan sonra bugun yada dün cıkması birşey ifade etmiyor.

iş belli sonu belli mekanikten bahsediyoruz olmaması gereken bir durum mevcut aracında bence daha büyük bir işe başlamadan kücük olanı bitir ;)

SLH
16-01-2015, 11:01
İş düzgün yapılmadıktan sonra bugun yada dün cıkması birşey ifade etmiyor.

iş belli sonu belli mekanikten bahsediyoruz olmaması gereken bir durum mevcut aracında bence daha büyük bir işe başlamadan kücük olanı bitir ;)

Bu dumank attiginda anlik yakit tuketiminin asiri yukselmesiyle baglantisi nedir

MCN21
16-01-2015, 11:15
dpf i iptal etmemiştir belki yazılıımda. Temizlemek için yalıt atıyor olabilir o sıradada beyaz duman yapar. Turbo nun yağ kaçırmasıda bir ihtimal. ama yazılımm revizyonu içi para almaları çok saçma

Ufuk
16-01-2015, 11:19
Anlık yakıt pedala fazla bastığınız için yükseliyordur. (49.9L/100km gibi bir değer okuyorsunuz sanırım ekranda yada 45 olmalı)
Adı üstünde anlık yakıt. Ortalama değil.
Bence bu halde fazla zorlamayın. Gidin bilindik biryerde yazılım yaptırın. Birde turbonuzu daha iyi bir ustaya gösterin,birde o baksın.

SLH
16-01-2015, 11:27
Anlık yakıt pedala fazla bastığınız için yükseliyordur. (49.9L/100km gibi bir değer okuyorsunuz sanırım ekranda yada 45 olmalı)
Adı üstünde anlık yakıt. Ortalama değil.
Bence bu halde fazla zorlamayın. Gidin bilindik biryerde yazılım yaptırın. Birde turbonuzu daha iyi bir ustaya gösterin,birde o baksın.

Hocam yok,normalde anlik gaza hafif basarsam 6 lt gosteriyorsa,o an duman attigi zamana denk gelirse 16 lt gosteriyor.Bosta rolantide 3 lt gosteriyosa 9 oluyor.gaza basmamla alakasi yok

Dpf in iptal edilmemesinden supheleniyorum.Araci mahvettiler

BARR
16-01-2015, 12:32
Yapılması gerekenler bence ilk etapta;

DPF iptali ile DP

Daha sonra ise Dr.Ecu, Ecufast gibi işin ehli bir firmada tekrar güncel bir yazılım.

SLH
16-01-2015, 12:41
Yapılması gerekenler bence ilk etapta;

DPF iptali ile DP

Daha sonra ise Dr.Ecu, Ecufast gibi işin ehli bir firmada tekrar güncel bir yazılım.

Kesinlikle.bundan once yazilimda giden 1300 lira para ustune cektigimiz rezillik yanimiza kaldi.gerci benden onceki sahibi yaptirdi benden cikmadi para ama

ygtkrmdnz
16-01-2015, 13:13
O zaman sifirdan yazilim yaptiriyormus gibi iyi bir firmaya yazilimi guncelletin :)

SLH
16-01-2015, 15:22
Yazilimi orjinale cevirdim arkadaslar.tabi yakit artti biraz ama duman kesildi.guzel bir yerde soft yazilim yaptirmayi dusunuyorum sadece yakita yonelik

Volkann
16-01-2015, 15:57
ecufast yada dr.edu yu tercih etmelisin.

yakuza
16-01-2015, 17:16
1300 tl iyi para verilmiş yazılıma

bayramoglu
16-01-2015, 17:56
turbo yagdan dolayi duman atarsa dumani mavimsi olmazmi? yakitta da artis varsa beyaz dumanla birlikte yakitta bi çiğ yanma olmaz mı?

SLH
16-01-2015, 17:57
turbo yagdan dolayi duman atarsa dumani mavimsi olmazmi? yakitta da artis varsa beyaz dumanla birlikte yakitta bi çiğ yanma olmaz mı?

Vallahi bilmiyorum hocam olan tek sey yazilimi orj cevirdim ve suan bir sikinti yok
Yakit biraz artti yazilimda 1 lt daha az yakiyordu ama sogudum artik bu islerden bu arabayi yapanlardan daha mi iyi biliyoruz bilmiyorum ama herseyin orjinalinin en sikintisiz olduguna kanaat getirdim artik

bayramoglu
16-01-2015, 18:02
yazilim konusunda cok iyi calisan insanlar var orjinalden farksiz oluyo bu insanlarin yaptigi islerin geneli ama benim sahsi kanaatim bi seyi nekadar kurcalarsan ömrü okadar azalir o yuzden projelik aracim yoksa heleki gundelik kullaniyosam motora hic dokunmam orjinal bine im :) sorununuzun çözülmesine sevindim ins tekrarlanmaz

SLH
16-01-2015, 18:32
yazilim konusunda cok iyi calisan insanlar var orjinalden farksiz oluyo bu insanlarin yaptigi islerin geneli ama benim sahsi kanaatim bi seyi nekadar kurcalarsan ömrü okadar azalir o yuzden projelik aracim yoksa heleki gundelik kullaniyosam motora hic dokunmam orjinal bine im :) sorununuzun çözülmesine sevindim ins tekrarlanmaz

Umarim hocam ins tesekkur ederim.Ayni fikirdeyim hem dolu hem klas hemde segmentine gore az yaksin diye aldim tamam clio gibi yakiyodu ama 1000 lira turboya verdikten sonra bi anlami kalmadi :) Suan icin orj binicem turbo revizyondan sonra yazilimi bidaha gozum yemiyo acikcasi :)

SLH
18-01-2015, 13:19
Arkadaşlar yazılımı orjinale çevirdikten sonra da duman arada devam etmeye başladı :) Ama duman attığı zaman kapatıp açınca geçiyor yakıtta normale dönüyor.Mekanik bir sıkıntı olsa devam etmez mi ? Artık dpf egr iptalinden mi neyden yapıyor bilmiyorum ama yarın yetkili servise götürcem bi orjinale çevirsinler çünkü yazılımı düşürdüler mi orjinale mi çevirdiler anlamadım.

levent
18-01-2015, 13:23
Bence revizyonlu turbodan kaynaklı sorunun..

SLH
18-01-2015, 13:28
Bence revizyonlu turbodan kaynaklı sorunun..

Öyle olsa sürekli yapmaz mı ? Turbo açtırmadan da başıma geliyor bu olay.Açıp kapatınca düzeliyor

levent
18-01-2015, 13:30
Belli bir ısının üzerine çıkmadan o turbodan kaçan yağın buharlaşması ile oluşan dumanı göremezsin çünkü buharlaşma o kadar hızlı olmaz, o yüzden sürekli yapsa da sana ara ara yapıyor gibi görünüyor bence.

SLH
18-01-2015, 13:36
Belli bir ısının üzerine çıkmadan o turbodan kaçan yağın buharlaşması ile oluşan dumanı göremezsin çünkü buharlaşma o kadar hızlı olmaz, o yüzden sürekli yapsa da sana ara ara yapıyor gibi görünüyor bence.

Şöyle bişey var.Ben aracımı çalıştırıyorum mesela 50-60 km kullanıyorum bişey yok.Gazlamamlada alakalı değil.Sonra yine yola çıkıyorum araba 90 km hızda sabit giderken hiç zorlamadan aracı bir anda anlık tüketim normalde o hızda 6 lt iken 9.5'a çıkıyor ve duman başlıyor.Aracı sağa çekiyorum kapatıp açıyorum düzeliyor.İşin içinden çıkamıyorum.Turbodan da anlamıyorum ama Usta turbo milinde sıkıntı olduğunu ve yapıldığını söyledi.Turbo ıslık çalıyordu revizyondan sonra düzeldi.Aracın çekişinde herhangi bir düşüşte olmuyor bu duman attığı süre içinde

MaXiGörKy
18-01-2015, 13:40
kimsenin ticaretine laf diyemem ama setup değişmediği sürece ikinci dokunuşta para istemek pek hoş değil. dpf egr dtc off olur yada vmax yapılır o ayrı:)

zaten yazılım uygulandıktan sonra belli süre müşteri memnuniyeti açısından para iadesi sunulması en doğru olanıdır.(orijinal yazılıma dönmek koşulu ile)

SLH
18-01-2015, 13:42
kimsenin ticaretine laf diyemem ama setup değişmediği sürece ikinci dokunuşta para istemek pek hoş değil. dpf egr dtc off olur yada vmax yapılır o ayrı:)

zaten yazılım uygulandıktan sonra belli süre müşteri memnuniyeti açısından para iadesi sunulması en doğru olanıdır.(orijinal yazılıma dönmek koşulu ile)

En son götürdüğümde ayarları kıstık dendi,daha sonra orjinaline çevirdik dendi ben kafam rahat olsun diye ptsi yetkili servise gidip yazılımı güncelleticem.Eğer yazılım güncelledikten sonra da bu sorun devam ederse ne yapıcam bilmiyorum.

levent
18-01-2015, 13:43
O zaman bu görünen olay sabit devirde başa geldiğine göre araç dpf üzerindeymiş ve bunu temizlemeye çalışıyormuş izlenimi verdi bana direk olarak.

Siz oem yazılımı yüklettiniz ama oem halinde dpf var aracın ve temizlemeye çalışıyor, youtube da dpf regeneration yazıp aratınca çıkan videolardan örnek izleyebilirsin hatta 159 buldum, eğer olay bu kaynaklı ise tek çözümü yazılım ile dpf yi kapattırmak olur.

Alfa Romeo 159 regeneration DPF - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yymHZXMMtzM)

SLH
18-01-2015, 13:48
O zaman bu görünen olay sabit devirde başa geldiğine göre araç dpf üzerindeymiş ve bunu temizlemeye çalışıyormuş izlenimi verdi bana direk olarak.

Siz oem yazılımı yüklettiniz ama oem halinde dpf var aracın ve temizlemeye çalışıyor, youtube da dpf regeneration yazıp aratınca çıkan videolardan örnek izleyebilirsin hatta 159 buldum, eğer olay bu kaynaklı ise tek çözümü yazılım ile dpf yi kapattırmak olur.

Alfa Romeo 159 regeneration DPF - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yymHZXMMtzM)

Hocam öncelikle ilginize teşekkür ederim.Aynen videoyu izledim duman bunun gibi.DPF iptal edildi demişlerdi yazılım yapılırken.Şimdi bu süre içinde bu olay araca zarar vermiş midir ? Yada dediğiniz bu dpf kapattırma olayını yetkili servis çözer mi ?

Aracın bu yazılım yapılan süre içinde durumu çok karışık.Acaba bu dpf denilen parçayı komple söktüler mi

SLH
18-01-2015, 14:25
Yazılım yapılan yere ilettim videoyu da gösterdim dpf ile ilgili olduğunu söyledim.Aldığım cevap dpf tense yenisini alıp takıcaksın yapıcak bişey yok dedi.

SLH
18-01-2015, 15:15

Ama yazilimliyken dpf iptal edilmisti ve yine ayni sikinti vardi hocam

erhanarici18
18-01-2015, 17:38
rams ecu'ya mı yaptırıldı yazılım
bence onu sildirip tamamen başka bi yere yaptırın tavsiyeler verilmiş bile
şu yazılımla eminimki başka bi yerde dyno'ya çıkasınız 208 Hp göremiyceksiniz

SLH
18-01-2015, 17:47
rams ecu'ya mı yaptırıldı yazılım
bence onu sildirip tamamen başka bi yere yaptırın tavsiyeler verilmiş bile
şu yazılımla eminimki başka bi yerde dyno'ya çıkasınız 208 Hp göremiyceksiniz

208 hp olmasi zaten imkansiz.dynoya guvenmedim en fazla verdigi 180-190 dir.ki bence o bile cok.merak ettigim suan dpr iptal edilmisti tekrar aktif etme islemini servis yapamaz dimi.yada rams sifirlayince dpr iptalide mi orjinaline dondu

erh
18-01-2015, 18:34
50 yi askın 159 a yazılım yaptım, ve anlattıgına gore bu bahsettigin problemin yanlıs dpf iptalinden kaynaklı oldugunu soyleyebilirim. Orjinaline cevirdiysen, DPF i de geri takman gerekir. ayrıca, aracın bu sekilde beyaz duman attıysa, mutlaka yagını değiştir. su an aracının motor yagı seviyesi yuksek ve mazot karısmıs durumda..

SLH
18-01-2015, 18:53
50 yi askın 159 a yazılım yaptım, ve anlattıgına gore bu bahsettigin problemin yanlıs dpf iptalinden kaynaklı oldugunu soyleyebilirim. Orjinaline cevirdiysen, DPF i de geri takman gerekir. ayrıca, aracın bu sekilde beyaz duman attıysa, mutlaka yagını değiştir. su an aracının motor yagı seviyesi yuksek ve mazot karısmıs durumda..

Hocam pm attim size cok acil zahmet olmazsa

Mehmetmert
18-01-2015, 19:11
Araç DPF iptal(mekanik olarak sökülmüş) ama yazılımsal olarak iptal edilmemiş sanırım.Bu dumanlama sırasında araç motor arıza ışığını yakmıyor mu ?

SLH
18-01-2015, 19:36
Araç DPF iptal(mekanik olarak sökülmüş) ama yazılımsal olarak iptal edilmemiş sanırım.Bu dumanlama sırasında araç motor arıza ışığını yakmıyor mu ?

Evet soylediklerine gore yazilim yapmislar ilk basta dpf iptal edilmemis daha sonra tikanmis sokup atmislar.Hayir motor ariza isigi yakmiyor

SLH
18-01-2015, 19:45
Sokup atmislar yazilimla iptal edilmemis.Gidip yazilimsal sildirsem duzelir mi acaba bu sorun ?

levent
18-01-2015, 21:14
Yazılımsal sildirmek değil de, megachips, dr.ecu, ecufast, ecutuned vs biyere git bence adam akıllı bi yazılım yaptır derim hacım.

dpf nin son durumu ile ilgili de en net bilgiyi sana egzozcu verir, sökülmüş mü üzerinde mi diye. veya görebileceğin alan varsa motor içinde öyle bakabilirsin. koca bir tüp yerine dümdüz boru çekmiş olmaları lazım.

nasıl kasap bir yazılım yapmışlarsa aracına, araçtan soğutur insanı.. kolay gelsin.

SLH
18-01-2015, 22:00
Yazılımsal sildirmek değil de, megachips, dr.ecu, ecufast, ecutuned vs biyere git bence adam akıllı bi yazılım yaptır derim hacım.

dpf nin son durumu ile ilgili de en net bilgiyi sana egzozcu verir, sökülmüş mü üzerinde mi diye. veya görebileceğin alan varsa motor içinde öyle bakabilirsin. koca bir tüp yerine dümdüz boru çekmiş olmaları lazım.

nasıl kasap bir yazılım yapmışlarsa aracına, araçtan soğutur insanı.. kolay gelsin.

Araci cok severek ve uygun fiyata aldim arkadasimdan saha 54 bin km oldu ve lokal dahi boya yok.ilk defa bi aracimi bu kadar severek aldim ama su olay aractan tamamen sogumama neden oldu.Mekanik olarak dpf sokuldu yazilim olarak silinmedigini soylediler ve en son gittigimde de yazilimi orjinale cevirdiklerini dusurduklerini soylediler.

Simdi mantiken iyi bir yerde yazilim ve dpf iptaliyle beraber bu duman sorununun cozulecegini dusunuyorum.

orcunkar
18-01-2015, 22:57
Araci cok severek ve uygun fiyata aldim arkadasimdan saha 54 bin km oldu ve lokal dahi boya yok.ilk defa bi aracimi bu kadar severek aldim ama su olay aractan tamamen sogumama neden oldu.Mekanik olarak dpf sokuldu yazilim olarak silinmedigini soylediler ve en son gittigimde de yazilimi orjinale cevirdiklerini dusurduklerini soylediler.

Simdi mantiken iyi bir yerde yazilim ve dpf iptaliyle beraber bu duman sorununun cozulecegini dusunuyorum.

Pire için yorgan yakılmaz dostum. 2 aydır her dakika sorun çıkartan aracım var arkadaşlar yukarıda yazılım firmalarının isimlerini vermiş birinde yaptır 2 ay sonra aracını kullanırken konuya denk gelirsen gülüp geçersin. :) Allah daha büyük sıkıntılar vermesin .. Kazasız belasız kullanman dileğiyle

SLH
18-01-2015, 23:14
Pire için yorgan yakılmaz dostum. 2 aydır her dakika sorun çıkartan aracım var arkadaşlar yukarıda yazılım firmalarının isimlerini vermiş birinde yaptır 2 ay sonra aracını kullanırken konuya denk gelirsen gülüp geçersin. :) Allah daha büyük sıkıntılar vermesin .. Kazasız belasız kullanman dileğiyle

Çok teşekkür ederim hocam,size de geçmiş olsun.Allah hepimize sıkıntısız binmeyi nasip etsin inş.Şu sorun çözülsün yük kalkıcak üstümden valla

Yarbay
19-01-2015, 15:19
Çok teşekkür ederim hocam,size de geçmiş olsun.Allah hepimize sıkıntısız binmeyi nasip etsin inş.Şu sorun çözülsün yük kalkıcak üstümden valla

elbetde yazılımsal bir sorun olabilir, önceki yazılım fazla aracı zorlamış olabilir, turbo hasar görmüş olabilir, mekanik olarak iptal edilen dpf yazılımsal olark halen aktif olup egzos borusuna dpf temizleyici atıyor olabilir.

bunların hepsi olabilir ve hepsi bir sorundur fakat bu 3 sayfa boyunca allahın kulu çıkıpta dpf yada katalatik iptali olan araçlarda zaten duman çıkar özelliklede aracı sıfırdan hızlandırınca yada sabit hızda giderken birden yüklenip ara hızlanmalar yapınca.

sonuçta dizel araçların hepsinde duman olur biz bu dumanı dpf ve katalatik yüzünden görmeyiz yoksa düz boru ile tabikide dumanlı olur üstelik yetmiyormuş gibi yazılımlada yüklenilmiş ise ve 1.9lt dizel bir motordan 208hp (hadi diyelim atmasyon ama gerçeği 190hp) lt başına 100hp eder kardeşim bu 1.7 lt corsa vanın 170hp olması gibi bir şey ve düz boru ile dumansız beklenilmesi bence çok abartı.

özetle baktırmanızda fayda var ama bence aracınızda hiçbir sıkıntı olmayabilebilir. hatta tam aksine yüklenildiğinde atamadığı birikmiş kurumu dahi söküyor olabilir hatta anlatığınız kontak kapıyorum ve bir süre duman kayboluyordan ben onu anlarım.

kurum sıcak ile çözülür ve motor ısısına ulaşınca söker ama kontak kapatınca motor 2dk içinde yüzlerce derece soğur ve duman atamaz hale gelir. bilemedim bence internet üzerinden çok kafanı karıştırma adam gibi birine,uzmanına göster arkadaşım araç özel bir araç onada özel bir adam yakışır .

SLH
19-01-2015, 20:55
elbetde yazılımsal bir sorun olabilir, önceki yazılım fazla aracı zorlamış olabilir, turbo hasar görmüş olabilir, mekanik olarak iptal edilen dpf yazılımsal olark halen aktif olup egzos borusuna dpf temizleyici atıyor olabilir.

bunların hepsi olabilir ve hepsi bir sorundur fakat bu 3 sayfa boyunca allahın kulu çıkıpta dpf yada katalatik iptali olan araçlarda zaten duman çıkar özelliklede aracı sıfırdan hızlandırınca yada sabit hızda giderken birden yüklenip ara hızlanmalar yapınca.

sonuçta dizel araçların hepsinde duman olur biz bu dumanı dpf ve katalatik yüzünden görmeyiz yoksa düz boru ile tabikide dumanlı olur üstelik yetmiyormuş gibi yazılımlada yüklenilmiş ise ve 1.9lt dizel bir motordan 208hp (hadi diyelim atmasyon ama gerçeği 190hp) lt başına 100hp eder kardeşim bu 1.7 lt corsa vanın 170hp olması gibi bir şey ve düz boru ile dumansız beklenilmesi bence çok abartı.

özetle baktırmanızda fayda var ama bence aracınızda hiçbir sıkıntı olmayabilebilir. hatta tam aksine yüklenildiğinde atamadığı birikmiş kurumu dahi söküyor olabilir hatta anlatığınız kontak kapıyorum ve bir süre duman kayboluyordan ben onu anlarım.

kurum sıcak ile çözülür ve motor ısısına ulaşınca söker ama kontak kapatınca motor 2dk içinde yüzlerce derece soğur ve duman atamaz hale gelir. bilemedim bence internet üzerinden çok kafanı karıştırma adam gibi birine,uzmanına göster arkadaşım araç özel bir araç onada özel bir adam yakışır .

Hocam oncelikle tsk ederim.Ama duman basladigi zaman hic kesmiyor ve hergun yapiyor bu normal mi ? Ve asiri pis bir koku.Yarin ecufastte tekrar yazilim ve dpf iptali yaptiricam.Bakalim duzelecek mi

Ayrica yuklenildiginde degil,yuklenmediginde de kafasina gore atiyor.suan aracta dpf sokulmus ama iptal edilmemis en belirgin neden bu gibi gozukuyor.Yarin belli olur

yasin_R
19-01-2015, 21:01
Bende 159 var iken soft bir yazılımla 2 yıla yakın kullanmıştım hiç bir sorunla karşılaşmamıştım. 185 hp 410 gibi tork çıkmıştı yanılmıyorsam kalkışlar ve ara hızlanmalar tatminkardıı yakıtı da düşürmüştü Megachips Mehmet gazihana yaptırmıştım, bence hard bi yazılım yapmış ve sınır da yürüyorsun gibi geldi bana, Özgün'e ve ya bu işte tecrübesi olan birine bir daha eller derim.

SLH
19-01-2015, 21:52
Bende 159 var iken soft bir yazılımla 2 yıla yakın kullanmıştım hiç bir sorunla karşılaşmamıştım. 185 hp 410 gibi tork çıkmıştı yanılmıyorsam kalkışlar ve ara hızlanmalar tatminkardıı yakıtı da düşürmüştü Megachips Mehmet gazihana yaptırmıştım, bence hard bi yazılım yapmış ve sınır da yürüyorsun gibi geldi bana, Özgün'e ve ya bu işte tecrübesi olan birine bir daha eller derim.

Suan orjinal yazilim var aracta.Yarin ecufasta gidip yazilim ve dpf iptali yapilacak.

SLH
20-01-2015, 20:05
Bugün karşıda ecufastte yazılımı ve dpf iptalini yaptık.Sorun dpften miş düşündüğümüz gibi ve duman kesildi.Yakıt yine düştü güzel bi şekilde ve tadında serileşti.Burdan tekrar teşekkür ediyorum kendilerine

Mehmetmert
20-01-2015, 20:09

İyi güzel hoş yazmışınızda arkadaş "Beyaz dumandan" bahsediyor,Hard yazılımlı araçta beyaz duman olmaz.Kapkara simsiyah duman atar.
Corsa Van'ında turbo upgrade olmadan 170hp olması imkansız

Neyse sorunun çözüldüğüne sevindim,dediğimiz çıkmış :)

Yarbay
23-01-2015, 14:50
İyi güzel hoş yazmışınızda arkadaş "Beyaz dumandan" bahsediyor,Hard yazılımlı araçta beyaz duman olmaz.Kapkara simsiyah duman atar.
Corsa Van'ında turbo upgrade olmadan 170hp olması imkansız

Neyse sorunun çözüldüğüne sevindim,dediğimiz çıkmış :)

hocam bende corsa 1.7dti birtek yazılım ile 170hp olur demedimki :) sadece 1.9lt bir dizel 190hp yapıyorsa 1lt başına 100hp eder oda 1.7dti nın 170hp olması gibi bir şey dedim iki cümle arasında dağlar var be hocam :) yoksa bende biliyorum bir turbo,enjektör,emme,egsoz ve yazılım gerekeceğini.

işin anlam etmeyen noktası şu bu arkadaşın aracında, dpf sistemi öyle ekmek su gibi dpf sıvısı harcamazki , öyle 5-10km bir sıvı püskürtmezki arkadaşın aracı öyle birkaç kmde,birkaç günde bir bu beyaz dumana maruz kalsın.

hani evet dpf fiziken sökülmüş ama üstün zeka yazılımcı arkadaş sökülen dpf sisteminin püskürtmesini yazılım ile kapatmamış buraya kadar herşey tamam.
fakat dediğim gibi dpf sistemi aracınızda 1lt olan ve yakıt deposunun altında olan özel çok pahalı bir sıvıdır ve genelde 180,000km de bir değişim isteyen çok ama çok nadir püskürtme yapan yaptığındada 2-5cc sıvı püskürten bir sistemdir.

genelde 400-1000km de bir aktifleşir ve sıvı atar yani arkadaş 3güne bir 1000km yapmıyorsa öyle sık sık değil neredeyse ayda 2 defa maksimum 1dk göreceği bir durum olması gerekirdi.

bence o dpf açık kalmıştır doğrudur ama gerçek sorun yazılımın ta kendisindeydi ve ecufast yada neyse yeni yazılımcı daha profosyonelce bir yazılım ile olayı çözmüş bariz görülüyorki önceki yazılım araca fazlaymış ve yine barizki her önümüze çıkan adama araca yazılım yaptırılmazmış, geçmiş olsun tekrardan arkadaşa çözdüğüne sevindim.