PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Detailing Macerasına Atılıyorum Yardım :)

Kagan_KOÇAK
16-01-2015, 14:13
Herkese Merhaba,Daha önceden araçlarımda hep görsele önem verirdim şimdi yeni bir merak başladı ve detailinge girişmek istiyorum forumlardan araştırdığım ve anladıklarım kadarıyla kendime bir liste çıkartmaya çalıştım.Amatör çalışıcam ve pek fazla deneyimim yok hem liste hakkında hemde uygulamalar hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.2 araç var ve ikiside vahim durumda fırça yıkamalarına maruz kaldığı için orta derecede hare ve çizik mevcut araçlarda ve içleride bir o kadar kötü koltuklarda kir ve lekeler hat safada hepsini bir anda yapamıyacağım için ilk olarak iki aracında iç kısmından başlamak istiyorum.Koltukları söküp temizlemeyi düşünüyorum birde halı yıkama makinam var o yöndende biraz şanslıyım.Listemi paylaşıyorum her türlü öneri ve bilgiye açım bu konuda deneyimli abi ve kardeşlerimden yardım bekliyorum :)

Polisaj makinası : Einhell BT-PO 1100 E
Polisaj pedi: 3M
Şampuan : Sonax Turuncu
Polisaj Öncesi:Kil Hamuru
Genel Temizleyici:Atas Vinet , Sensei APC
Pasta:SCHOLL Concepts S3 S30 S40 hangisini alacağıma karar veremedim ama en mantıklısı S30+nano koruma galiba
Wax:FINISH KARE WAX Fk1000p
Plastik Aksam:ATAS PLAK 2r ANTİSTATİK
Far Aksamı:MEGUAIRS PLASTX
Motor ve Jant:ATAS EST KONSANTRE
El Pedi:Meguairs
Lastik Parlatıcı:Meguairs Lastik Parlatıcı

Önerileri bekliyorum...:)

douu
16-01-2015, 18:00
Scholl ürünleri Arasında tercih yapmak yanlış çunku hepsi farkli malzemeler. Çizik durumuna göre ağır çizikler icin s3 daha hafif çizikler icin s30 çok küçük çizikler ve hareler icin s40 kullanabilirsin.

Scholl + Nano demişsin. Bi alt satirda da fk1000p :) Nano koruma altına wax atamazsın koruma tutunmaz. Üzerine atman çok bişeye yaramaz :) scholl ürünleri ile boyayı tam olarak mukemmellestirdikten sonra aracı yıkayıp ipa ve Gyeon prep gibi temizleyici Bi ürünle silmen Lazım. Sonra korumayı uygulayacaksin. Fakat Nano koruma ürünleri uygulama olarak zordur. El yatkınlığı yoksa olan birinden yardım Almani tavsiye ederim :)

Kagan_KOÇAK
16-01-2015, 18:37
Scholl ürünleri Arasında tercih yapmak yanlış çunku hepsi farkli malzemeler. Çizik durumuna göre ağır çizikler icin s3 daha hafif çizikler icin s30 çok küçük çizikler ve hareler icin s40 kullanabilirsin.

Scholl + Nano demişsin. Bi alt satirda da fk1000p :) Nano koruma altına wax atamazsın koruma tutunmaz. Üzerine atman çok bişeye yaramaz :) scholl ürünleri ile boyayı tam olarak mukemmellestirdikten sonra aracı yıkayıp ipa ve Gyeon prep gibi temizleyici Bi ürünle silmen Lazım. Sonra korumayı uygulayacaksin. Fakat Nano koruma ürünleri uygulama olarak zordur. El yatkınlığı yoksa olan birinden yardım Almani tavsiye ederim :)
2 Araçtada orta derecede çizik ve hareler mevcut o yüzden sanırım s30 benim için yeterli gelicek :) Uygulama kısmınıda dediğiniz gibi yapıcam el yatkınlığı olarak fena sayılmam üstesinden gelirim gibi gelyio zaten yardım alıcak birileride yok malesef yanımda:(yani bu listeye eklemem gerekenler sadece s30 ipa ve gyeon prep üçlüsü sanırım:)

Eren G.
16-01-2015, 18:44
Abi kil alirken noname mavi killerden alma bence. Noname kilden sonra gyeon kil kullandim cok daha rahat kullanimi ve daha kolay aldi kirleri. Sonax turuncu sampuanin phdini bilmiyorum ama ben olsam bir atas dls150 gibi saglam temizleyen bir urun alirim yaninada ph notr waxi koruyacak vir sampuan alirdim. Benim 4 farkli sampuanim var ph seviyesi yuksek ph nort cilali ve jantlar icin dandik gojo. Arti jantlarin balata tozlari icin sonax felgenreineger ve ya iron x alabilirsin. Fk1000p yerine soft99 fusso bright colors alabilirsin aracin griyse. Benim aracim gri ve fk1000p de fusso bright colors da kullandim soft 99 daha iyi gibi geldi. Arti kurulama mf bez kesin mammoth ve ya uber al ucuz mf bezler suyu emmiyor cok ugrastiriyor. Arti listeye wash mitt ekleyebilirsin ben gyeon kullaniyorum memnunum.

Kagan_KOÇAK
16-01-2015, 19:00
Abi kil alirken noname mavi killerden alma bence. Noname kilden sonra gyeon kil kullandim cok daha rahat kullanimi ve daha kolay aldi kirleri. Sonax turuncu sampuanin phdini bilmiyorum ama ben olsam bir atas dls150 gibi saglam temizleyen bir urun alirim yaninada ph notr waxi koruyacak vir sampuan alirdim. Benim 4 farkli sampuanim var ph seviyesi yuksek ph nort cilali ve jantlar icin dandik gojo. Arti jantlarin balata tozlari icin sonax felgenreineger ve ya iron x alabilirsin. Fk1000p yerine soft99 fusso bright colors alabilirsin aracin griyse. Benim aracim gri ve fk1000p de fusso bright colors da kullandim soft 99 daha iyi gibi geldi. Arti kurulama mf bez kesin mammoth ve ya uber al ucuz mf bezler suyu emmiyor cok ugrastiriyor. Arti listeye wash mitt ekleyebilirsin ben gyeon kullaniyorum memnunum.

Liste baya kabarıcak anlaşılan :) Soft99 bende çok duydum ama çoğunluk fk1000p kullanıyor diye ona yöneldim,kurulama bezlerinde tavsiyeni dinliyecem çünkü hiçbir bilgim yok o konuda dediğin gibi mammoth işimi görücektir muhtemelen,sonax şampuanı koruyucuk açısından fena değil dediler ondan tercih ettim ama fikrim değişebilir:) kil konusunda yapıcak birşeyim yok galiba çünkü noname aldım bi dahakinede gyeonu tercih ederiz artık tavsiyeler için teşekkürler:)

douu
16-01-2015, 19:03
Yok listede fazla var. Fk1000p kullanmaman Lazım eğer Nano koruma yapacaksan. Bide scholl kullanırken s3 üzerine s30 kullanırsan daha net çözüm alırsın.

Kagan_KOÇAK
16-01-2015, 19:14
Yok listede fazla var. Fk1000p kullanmaman Lazım eğer Nano koruma yapacaksan. Bide scholl kullanırken s3 üzerine s30 kullanırsan daha net çözüm alırsın.
Tamamdır anlaşıldı :)

Boldenon
16-01-2015, 20:19

Elimde meguiars 105-205-66 var. Bunlardan hangilerini uygulayıp nano koruma yapmalıyım. Aracım beyaz

levent
16-01-2015, 20:38

Sen daha iyi bilirsin tabi kanka ama japon boyası ince, abartılı derecede derin çizik yoksa s30 işini hayli hayli görür bence arkadaşın.

Elimde meguiars 105-205-66 var. Bunlardan hangilerini uygulayıp nano koruma yapmalıyım. Aracım beyaz

Sırayla 105 - 205 uygulayın, ipa ile dış aksamı temizleyip nano uygulamayı yapın. 66 ya gerek yok bence.

Boldenon
16-01-2015, 21:40
Teşekkür ederim.

Ae86
16-01-2015, 23:25
Nano uygulama yapacaksanız polisaj ile yüzeyi düzelttikten sonra yıkayıp sikkens m600 tiner ile yüzeyi silebilirsiniz buda bir seçenek:)

Kagan_KOÇAK
17-01-2015, 10:31
Nano uygulama yapacaksanız polisaj ile yüzeyi düzelttikten sonra yıkayıp sikkens m600 tiner ile yüzeyi silebilirsiniz buda bir seçenek:)
Olabilir abi tavsiye için teşekkürler :)

douu
17-01-2015, 14:42

105-205 yıkama ipa ve nano koruma doğru sıralama :)

douu
17-01-2015, 14:43
Sen daha iyi bilirsin tabi kanka ama japon boyası ince, abartılı derecede derin çizik yoksa s30 işini hayli hayli görür bence arkadaşın.

kanka çizikler ağır kalırsa eğer s30 yeterli gelmeyebilir. Fotoğraf alırsak net çözüm üretebiliriz sanırım :)