PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skoda Fabia Emniyet Kemeri Sorunu

::ZaFeR::
18-01-2015, 09:56
Arkadaşlar 1 ay önce arkadaşın 2001 model Skoda Fabia'sı ile mıcırlı yolda mıcıra kapılıp ufak çaplı bi tarlaya uçma kazası yaptık.Emniyet kemeri takılı değildi o yüzden airbaglerimiz açılmadı.Arabayı geçen hafta kaporta-boya işlerini bitirdik toparladık.Fakat arabayı teslim aldığımızda airbag ışığı yanıyordu ve ön emniyet kemerli çok gergin haldeydi.Bu cumartesi arkadaşım arabasını Batman'da bi yere götürüp Airbag ışığını söndürmüş ve sağ tarafın emniyet kemerini halletmiş,fakat sol tarafı yapamamışlar.Parça şu an sökülmüş halde arabada duruyor.Acaba bu parçanın tamiri mümkün müdür ? Büyük ihtimalle son çare çıkma alıp takacaz,önerebileceğiniz çıkmacı var mı ?

levent
18-01-2015, 10:12
Gergi mekanizmasıyla alakalı bi hata var bence Zafer, ne yapılabilir tam kestiremedim ama o konuda yoğunlaşın derim :)

18-01-2015, 10:31
Gergi mekanizmasıyla alakalı bi hata var bence Zafer, ne yapılabilir tam kestiremedim ama o konuda yoğunlaşın derim :)

Bana göre de öyle ama yeni nesil araçlar bi garip işte :D Aracı aldığımız 2 kemerde en gerili haliyle duruyordu. Bu Alman araçlarına akıl sır ermiyor bazen :D

Mehmetmert
18-01-2015, 10:43
Aktif gergili kemerler patlamış herhalde,gerci ben kaza yaptigimda Airbagler acildi,kemer gergileri patladi ama gergin degildi kazadan sonra sarmiyordu bile.Garip...

18-01-2015, 10:52
Aktif gergili kemerler patlamış herhalde,gerci ben kaza yaptigimda Airbagler acildi,kemer gergileri patladi ama gergin degildi kazadan sonra sarmiyordu bile.Garip...

Sanırım öyle bi şey bizdeki sorunda.Bizde de airbagler açılmadı(emniyet kemerleri takılı değildi).Aracı aldığımız zaman emniyet kemeri baya gergin haldeydi.