PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lamborghini Aventador vs Porsche 911 Turbo

Ozan'S
19-01-2015, 16:02
http://www.youtube.com/watch?v=qByfuiTIhOw

997TT
19-01-2015, 17:18
Vıdeonun kapak resmı guzel olmus.
Son taklerı konusuyoruz senle ve Yıldayla ;)
Dusunuyorumda muthıs bır ısmıs buna katılmak,ıyıkı olmus Mike...

997TT
19-01-2015, 17:20
Place your bets.

You never know to what extent a tuned engine will impact a drag race. So before assuming the Aventador will walk all over the Porsche 911 Turbo, consider that the sporty German has received a G-Force Stage 2 remap, and now delivers 600 horses, up from the stock model's 520 hp. That would have probably evened the playing field, but the Raging Bull here has also been messed with: a Capristo Stage 1 tune helping it to deliver 730 hp, up from 700.

Even with a slower reaction time, the Italian exotic reaches every stage – from 60 feet to 1,000 meters – ahead of the Porsche. But it’s surprisingly close up to the quarter-mile. Check it out.

Turbo1
19-01-2015, 23:28
Güzel çekişmeli yarış olmuş.
Bu ara tr de 1000 cc motorla rolling yaptınızmı hiç, yapmadıysanız denemek isterseniz benim racing hazır.

zafa38
20-01-2015, 12:01
Maşallah ozan beyy bide bizim GTR la denesek :))

dj_batukaan
20-01-2015, 12:13
yer neresi ?

zafa38
20-01-2015, 12:31
bir veya iki haftaya istanbulda olucam iletişim no alıyım

Ozan'S
20-01-2015, 13:01
moralın bozulur nsafa bence hıc denemeyelim hazırda ıstanbuldakıler denedı pek memnun kalmadılar... ole degılmı murat engın :)

denizhandinc
20-01-2015, 13:13
lambo bide avans vermis:)

ENG
20-01-2015, 13:56
600hp -730hp çok fark yokmu

fthdrn
20-01-2015, 16:20
o beyaz kaputa güzelce bir Türk bayrağı nede güzel yakışır :)

997TT
20-01-2015, 20:36
moralın bozulur nsafa bence hıc denemeyelim hazırda ıstanbuldakıler denedı pek memnun kalmadılar... ole degılmı murat engın :)

Gtr guruhu ıle denedın,artık vıdeoları paylasmanın vaktı geldı sadece yazılım kat ıptalı olan aracınla.

zafa38
21-01-2015, 11:26

Abi önemi varmı ya maksat muhabbet araçları görmek benimki pek yüklü değil zaten henüz :) Gelince düzenleriz bişiler)
bikaç videonu izledim GT-R alıyodu ama ozaman sende sadece yazılım falanmı varmı bilemedim.

johnie
21-01-2015, 11:28
Güzel çekişmeli yarış olmuş.
Bu ara tr de 1000 cc motorla rolling yaptınızmı hiç, yapmadıysanız denemek isterseniz benim racing hazır.

Abi ya , motorla rolling biraz uçuk oluyor.. Tek bir video aklıma geliyor böyle durum da bu da sanırım biraz sürünün sıkıntıs :P Hasta oluyorum bu videoya ;
GTR vs YAMAHA R1 vs SUZUKI GSX R1000 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ApMcNYmaY0s)
Bence rolling de alırsın abi her türlü , motorunu bilmiyorum ama olursa da güzel olur hani :)

Oz`
21-01-2015, 11:29
haa evet ya deneme videosu varsa koysanıza bizde izleyelim

zafa38
21-01-2015, 11:31
Zorla bana AMS12+ yaptırcaksınız Droz reflash ile :D

Ozan'S
26-01-2015, 14:52
ozgun bos konuşma getır kardesım stock turbolu gtr gecsınde hep beraber gorelım ? cok ıddıa eden oldu hepsı 5-6 boy yedı gıttı valla sen bul ben hergun musaıtım... benım turbolar stock yazılım var sadece...
stockken denemıstık nsfa... suan denedıgım 4-5 gtr ıda cok rahat gectım... vıdeoları sahıplerı yuklesın arabaları cok hızlıya...
elın tokadını yemeyen kendınınkını gülle sanar...

hadı ozgun ayarla bı gtr... telefonunu beklıyorum

Ozan'S
26-01-2015, 14:53
Gtr guruhu ıle denedın,artık vıdeoları paylasmanın vaktı geldı sadece yazılım kat ıptalı olan aracınla.

murat kıme neyı ıspatlıycan allah askına... cok hızlı gtr cılar var ıste buyursun gelsinler deneyelim...

yiğit
27-01-2015, 20:29
Siz hızlı gtr'a denk gelmemişsiniz demekki :) abd'den sensör bekliyorum daha sonra yazılım yapılıcak bitince denemek isterim atage 2 gtr vs stage 2 turbo keyifli olur ��

Ozan'S
28-01-2015, 14:30
bendede gtr vardı 5.6 yuruyodu 100/200 turbosu buyuk olmayan her gtr ıle denerim. zaten o setuplarla maksımum 650 hp oluyor...
gtr cılara sorarsan hepsı cok hızlı...

200-300 arasıda denemek lazım hatta 300 ustu ama o suratlarde denıycek kımse yok

olivera7
28-01-2015, 14:48
bende denemek isterim stok turbo gtr veya turboyla benm araçta 997 mk1 yazılım egzos meth var araçta headersım çatlak şu an yaptıktan sonra bende katılmak isterim

997TT
28-01-2015, 15:04
Yıgıt,su megane ıle golf'u gorelım artık,kac yıl oldu yahu :(
Gtr da ben 3 sene once 4,4 yapmıstım,turbo pallerı degısmıs aracla....

MiaMi
28-01-2015, 15:14
Uygun fiyata 997 vs GTR videosunu gönderirim :)

yiğit
28-01-2015, 15:40
Şuanki 911 kaç yürüyo peki 100-200? Gtr var gtr var dediğiniz gibi stock turboda bizde pek hızlı gtr görmedik tr'de.ama ben denemek isterim bitince havalarda düzelsin başka stock turbo gtr varsa onlarlada deneriz.sizin denediğiniz gtr'larla videolar varsa görmek isterim merak ettim :)

yiğit
28-01-2015, 15:44
Onları önce bi serres pistine götürücez sezon açılınca.yapılamayanı yapmak zor iş uğraştırıyo tabi bide bi eksik olunca denemek gereksiz oluyo illa herşeyin bitip eksiksiz hazır olması lazım yoksa gerek yok ☺ ams alpha 9 turbosuyla bırakta çıksın o kadar

Ozan'S
28-01-2015, 15:47
yıgıt sende ıyı bılırsın dbn almadan yokuş asagı 5.7 falan goruyor mıllet cok hızlı sanıyolar başkasıyla denemeden kendılerıde ınanıyolar.. benım araba dbnlı 5.9 yuruyor en ıyı sure 400 metrede turkıyede zımpara asfaltta 10.6 cıktı....

5.9 un altında yürüyen gtr bneı geçer en azından hesapta ole :)
ama benım araba uzunda bıraz ıyı yuruyor ozellıkle 250 den sonra...

tabıkı deneriz...
tayfun o videolara koymak yasakmış sahıbı ıstemıyor... :)

İBO
28-01-2015, 15:53
stock 2012 model gtr 100-200 kac sn?
ve 630-650hp arası gtr 100-200 kac sanıye cıkarır ortalama ??

yiğit
28-01-2015, 16:08
Yokuş aşşağı ölçülen süreyi kaale almamak lazım zaten.bizde stock turbo ile ya çok güzel bi setup yok yada iyi ayar yok o yüzden pek hızlı gtr çıkmıyo aslında.400m de gtr turbodan iyidir ama 100-200 ve üstünde yüksek hızlarda 911 boyutlarının ve kilosunun avantajını kullanır tabiki.deneyip görmek lazım en doğrusu.eski haliyle 6.2 gidiyoduk yeni haliyle başabaş gider gibi tahminen o zaman :)

ozyt1000
28-01-2015, 16:32
Selam, 911 lere özellikle bizi yurtdışında temsil edenlere saygımız sonsuz :)

100-200 sürelerimiz benzer, civic eg k20 turbo ile denemek isterseniz benim araç her daim hazır. 80-250 veya 110 - 250 deneyebiliriz.

yıgıt sende ıyı bılırsın dbn almadan yokuş asagı 5.7 falan goruyor mıllet cok hızlı sanıyolar başkasıyla denemeden kendılerıde ınanıyolar.. benım araba dbnlı 5.9 yuruyor en ıyı sure 400 metrede turkıyede zımpara asfaltta 10.6 cıktı....

5.9 un altında yürüyen gtr bneı geçer en azından hesapta ole :)
ama benım araba uzunda bıraz ıyı yuruyor ozellıkle 250 den sonra...

tabıkı deneriz...
tayfun o videolara koymak yasakmış sahıbı ıstemıyor... :)

Levent Y.
28-01-2015, 16:34
Oncelikle Ozan Bey i tebrik ederim; bu basit modlarla guzel sonuclar almissiniz dragtimes ta.

Soylenen dbn leri herkes dosya halinde koysa da hep beraber gorsek keske... Bu arada bahsedilen surelere uygun F12 Berlinetta var. Deneme olursa bizde F12 ve Golf ile iki araba gelebiliriz..

ozyt1000
28-01-2015, 16:45
Ozan Bey' in konusunu dağıtmayalım ama Dbn de hedefim 5 sn altı veya en kötü 5sn. şu an birkaç eksiğim var bu süreler için. İnşallah hedefi yakalayınca süreleri koyacağım. Denemek isterseniz her zaman - dostane olmak kaydıyla - her zaman açığım.

Oncelikle Ozan Bey i tebrik ederim; bu basit modlarla guzel sonuclar almissiniz dragtimes ta.

Soylenen dbn leri herkes dosya halinde koysa da hep beraber gorsek keske... Bu arada bahsedilen surelere uygun F12 Berlinetta var. Deneme olursa bizde F12 ve Golf ile iki araba gelebiliriz..

Ozan'S
28-01-2015, 17:07
valla ben herkesle denerim araç farketmez geçme gecılme gıbı bı komplksım yok olsa zaten aventadora gecıldıgım vıdeo yu koymam. bu arada o aventador kesınlıkle 800 ustu headers throttle eksoz ıntake kıt yazılım varmış konuştum sahıbıyle orda normal aventador 11.4 yürürken o araba 10.4 lere ındı...
ornek olarak

https://www.youtube.com/watch?v=Jds2RczAbvg

997TT
28-01-2015, 23:21
Onları önce bi serres pistine götürücez sezon açılınca.yapılamayanı yapmak zor iş uğraştırıyo tabi bide bi eksik olunca denemek gereksiz oluyo illa herşeyin bitip eksiksiz hazır olması lazım yoksa gerek yok ☺ ams alpha 9 turbosuyla bırakta çıksın o kadar

Alpha9 turbosuyla bırakta cıksın ozaman??
E neden kımse yapamadı yigit? 6speed de kaldı o sure aylarca... Sımdı cok daha ıylerı cıkıyor. Ben 3 sene ınceden bahsedıyorum,golf'un basladıgı zamanlar belkıde baslamamıstınız... Yoksa ben turboyle 5,8sec yaptıgım zaman amerıkadakıler hayretle bakıyordu,5,8 u suan stok turbo ıle goruyoruz. Yanı "bıraktık ama yapılmadı"...
Eksıksız yap tabı bu kadar zaman gectı sogur be adam :(
Bak Levent 2-3 ayda yada o zamanlarda herkesın takdır ettıgı bır sure yaptı. Bende gtr ıle montakı Cemal 6 gunde bıtırdı,2 gun eksıkler,4 gun ayar,hemen 4,6 sonra yakıt kıl tuy 4,4... Sene 2012....

Oz`
29-01-2015, 01:10
ozgun bos konuşma getır kardesım stock turbolu gtr gecsınde hep beraber gorelım ? cok ıddıa eden oldu hepsı 5-6 boy yedı gıttı valla sen bul ben hergun musaıtım... benım turbolar stock yazılım var sadece...
stockken denemıstık nsfa... suan denedıgım 4-5 gtr ıda cok rahat gectım... vıdeoları sahıplerı yuklesın arabaları cok hızlıya...
elın tokadını yemeyen kendınınkını gülle sanar...

hadı ozgun ayarla bı gtr... telefonunu beklıyorum

ozan msgını yeni gördüm banane kardeşim amaç geçmek deilmi sen büyük turbolu porschen varasa onu getir :) çok ikimde :) benim ewom var buyur gel ;)

ozan video var diyen sen deilmisin benmiyim ? bende video koy dedim hani video ? hani Dbn ? tebrikmi etmedik aaa hırs yapma kemirme bak klavyeyiii kızdırıırm uhauhauhauhauha

X6 M geçti die sinirlenme huauhauhauhauhauhahuahauhauhauhauhuahauhuhauhauhau hauha

Dem-Er
29-01-2015, 02:34
Murat çım Golf yürümeye başladı ama hep daha iyisi sorunsuz olması modundayız.yakında her ne kadar aracımızı 100-200 için hazırlamasakta iyi bir süre geleceğinin kanaatindeyim.bizim tüm uğraşlarımız psti dönerken iyi bir süre yapmak.inşallah yapmayada çalışacağız.sürekli parça geliyor ve takıyoruz.bakacaz artık.megane ise az kaldı oda kendi katagorisinde iyi işler yapacağına eminm.olmayanı yapmak çok zor inan.

997TT
29-01-2015, 09:38
Abı hazırlayın hatta bır cok ısler basarsın ama cokk uzunn zaman oldu,,ondan bahsedıyorum. Yoksa denenmeyenı yapmak ıyıdır ama sabır ınsanı kemırmez mı? En azından benı bıtırır...
Levent ornegını vermemde bu huzden yoksa bır arkadaslıgım yada projesını bılmıyorum sadece benım ıcın golfde ıyı sure cıkardı ve ne kadar ugrastı zaman olarak?
Gtr ornegını oyuzden verdım,yigit bırakta yapsın dedıgı ıs ozamanlar oyle olmuyordu,ams nın bıle cıkardıgı en ıyı sure 4,9 ıdı...
Yada benım 2007 yılında 997tt ıle 5,8 yapmam(buyuzden ogunden berı 997tt dır),yapılmayanı yapmıstım ozamanlar 2 aracta ama zaman ıcerısınde cok cok daha ıyılerı gelıyor tabı.
Mesela GP ıle sadece yazılım kat ıptalı 11,8 goruyordum,sonra fıltre ve cooler ıle 11,6sec. Gayet ıyıdı sonra bu surelerde asıldı.
Demem o k,bellı bır zamandan sonra sogur ınsan yada benmı sabırsızım anlamadım ;)
Buarada konunun ıcıne ettık,kusura bakmayın....

zafa38
29-01-2015, 10:30
Ozmaan su havalar düzelsin. Benim Coolerlar yarılmış aracımı bitirince bütün 911 ve GTR lar ile denerim.

zafa38
29-01-2015, 10:32
Şuanki 911 kaç yürüyo peki 100-200? Gtr var gtr var dediğiniz gibi stock turboda bizde pek hızlı gtr görmedik tr'de.ama ben denemek isterim bitince havalarda düzelsin başka stock turbo gtr varsa onlarlada deneriz.sizin denediğiniz gtr'larla videolar varsa görmek isterim merak ettim :)

Yiğitcim neler var snn gtr da?

Ozan'S
29-01-2015, 11:57
ulan ozgun burdan kufur edıyorum banlıyor bazı gereksızler....
ozelden edıyorum bak watssapa x6 yoktukı yarışta olsa gecerdı belkı...
kardesım katılsın mıllet madem cok hızlı arabası unlım500 e neden katılmıyor kımse ?
zor ıs tabı masraflı güven özveri tecrübe ister ancak kıskanç kıskanç çatlarlar....

tebrık etmek zor gelır ınsanlara...

Oz`
29-01-2015, 13:11
Ben tebrik etttim Alinmiom ki :) kanka sen tr dekilere katil. Gtr ve porscheleri draglara bekliyoruz turkiyedede hahahahah x6 diince kizion ozanim ahahahhahahha kizma kankaaaaaaaa mangal varmi mangal hrhr

Dem-Er
29-01-2015, 14:46
Abı hazırlayın hatta bır cok ısler basarsın ama cokk uzunn zaman oldu,,ondan bahsedıyorum. Yoksa denenmeyenı yapmak ıyıdır ama sabır ınsanı kemırmez mı? En azından benı bıtırır...
Levent ornegını vermemde bu huzden yoksa bır arkadaslıgım yada projesını bılmıyorum sadece benım ıcın golfde ıyı sure cıkardı ve ne kadar ugrastı zaman olarak?
Gtr ornegını oyuzden verdım,yigit bırakta yapsın dedıgı ıs ozamanlar oyle olmuyordu,ams nın bıle cıkardıgı en ıyı sure 4,9 ıdı...
Yada benım 2007 yılında 997tt ıle 5,8 yapmam(buyuzden ogunden berı 997tt dır),yapılmayanı yapmıstım ozamanlar 2 aracta ama zaman ıcerısınde cok cok daha ıyılerı gelıyor tabı.
Mesela GP ıle sadece yazılım kat ıptalı 11,8 goruyordum,sonra fıltre ve cooler ıle 11,6sec. Gayet ıyıdı sonra bu surelerde asıldı.
Demem o k,bellı bır zamandan sonra sogur ınsan yada benmı sabırsızım anlamadım ;)
Buarada konunun ıcıne ettık,kusura bakmayın....

Murat burda konuyu kişiselleştirmek istemiyorum.konu sahibine ayıp oluyor fakat şu bilki arabayı aylardır kullanıyoruz ve 1.7 basınçla günlük gidip geliyorum.arada stg 3 ikende aylarca kullandım ve 12 bin km civarı hiç sorunsuz yürüdük.hatta ilk körfeze girdiğimizde daha yeni bitmişti ve eksik meksik dönmüştük orayı.yani araç o hünden bu güne yürümüyormuş gibi yazman bi tuhaf.ilk 8 ayımı zaten senin getirdiğin kit mahvetti şimdi konularada girmiyelim.:) apr nin yada revo nun araçları çok kısa sürede yürüyor bu doğru çünkü hazır kit takılıyor ve bir sorun olduğunda anında müdahele ediliyor.custom işte böyle olmuyor.ben bir benzin pompası taktırmak için bir haftadan fazla bekliyorum ***** garajda.yapacak bişi yok adamlar yetiştiremiyor.ellerinde bir sürü sıradabekliyen araç var ve araya sıkıştırmak kolay olmuyor.
Konuyu rayından çıkarmiyim kusura bakmadın konu sahibi:heyoo:

olivera7
29-01-2015, 15:23
bence 'bütün' 911 ve gtr lar diye genelleme :)

olivera7
29-01-2015, 15:24
Ozmaan su havalar düzelsin. Benim Coolerlar yarılmış aracımı bitirince bütün 911 ve GTR lar ile denerim.

bence 'bütün' 911 ve gt-r diye genelleme :)

997TT
29-01-2015, 16:01
Abı sahısılesıcek bırsey yokkı,ben olanı yazıyorum. Yurumuyor demedım kı,en azından sure vs olur yada pıst,ızlemek ısterdım.
Sure ılgımı cekmıyor,koyduklarımda hep bıdı bıdı edenlere cevap olsun dıye. Benım tek ve en buyuk surus ılgım/zevkım pıst. Duzde herkes gaza basabılıyor. Ve yıgıtden bılıyorum,golf pıst ıcın alt yapı hazırdı hatta cıddı markalar ıle bunu yaptınız.
Tekrar edıyorum;ıyı sabır varmıs,ben yapamazdım. Karsılıgını alırsınız ınsallah. Levent'ın yaptıgı hazır kıt mı abı?

997TT
29-01-2015, 16:04

Guzel tespıt ;)

Dem-Er
29-01-2015, 16:40
Abı sahısılesıcek bırsey yokkı,ben olanı yazıyorum. Yurumuyor demedım kı,en azından sure vs olur yada pıst,ızlemek ısterdım.
Sure ılgımı cekmıyor,koyduklarımda hep bıdı bıdı edenlere cevap olsun dıye. Benım tek ve en buyuk surus ılgım/zevkım pıst. Duzde herkes gaza basabılıyor. Ve yıgıtden bılıyorum,golf pıst ıcın alt yapı hazırdı hatta cıddı markalar ıle bunu yaptınız.
Tekrar edıyorum;ıyı sabır varmıs,ben yapamazdım. Karsılıgını alırsınız ınsallah. Levent'ın yaptıgı hazır kıt mı abı?

Murat çım süre ile bu güne kadar pek işimiz hatta hiç işimiz olmadı.biz box u bile ne kadar gidiyoruz ne yaptık ne kadar fark etti diye kullanıyoruz.ama artık anlıyorum ki en yakın zamanda bir süre koymak gerek.baksana bir süreniz yok diyor herkes.onuda yaparız.:o
Bena iki vites gazlamak yada gaz açmak pek enteresan gelmedi hiç.ama yapanlarada saygım var bu zevk işi.insan nedn keyif alıyorsa onu yapmalı.Drag lar 100-200 den daha keyifli ve eğlenceli bence ama pist zevki tarif edilemez keyif veriyor bana ve bu yönde ilerliyoruz.araç bitmeye az kaldı tüm işlemler bitince yapılan ve takılanları bilgi amaçlı payşamayı düşünüyorum.
Leventin ki revo nun hazır kiti diye biliyorum.tabii son durum nedir sonradan ext.ne takıldı takıldımı bilmiyorum ama bildiğim hazır kit yazımı dahil.gerçi yazımı burda upgrade ediyorlar ama sonuçta hazır yazılımın üzerinde oynanıyor.yanlışım varsa Levent düzeltsin.yanlışlık olmasın:o

Levent Y.
29-01-2015, 17:04
Benim bi onceki setup ta revonun yazilimi ile atp nin kitini kullaniyoduk hersey bolt on du. Daha sonra motoru yaptik yazilimda da custom a donduk baycu abi tamamini kendi hazirliyo. Toplamda sokme takma rodaj ve ilk sureyi almamiz 1 ay surdu. Ve tabikii kimisi pist donmeyi seviyo kimisi ise duzde hizli olmayi. Herkes de setup ini bu dogrultuda hazirliyo onemli olan harcanan emegin karsiliginin alinmasi bence...

yiğit
29-01-2015, 18:00
İntake, egsoz, forge wg, id1000,meth, yazılım var güncellenicek tekrardan. Sende neler var

Oz`
29-01-2015, 19:54
Amaa hala Draglarda kimseler yok :)

orcunnn
29-01-2015, 20:02
:soru: gıder yapasım geldı yazın bu arabalar denermı kıne benlede ?

ne guzel pıyasanın hızlanması

ozan abı bence sen kımseye takılma mukenmel ıs basardın :icon_tup:

997TT
29-01-2015, 21:49
Ozaman 2015 de pıstte-kımıne gore er meydanı- bır cok arkadasımızı goruruz ınsallah.
Ozgun drag en son 2004 de katılmıstım,put dıye kupa almıstım, sonra ozanla bu ısın creme de la creme e gıttık,yıne ılgımı cekmedı arkadas kı sanırım 9-10 kalkıs yapmısımdır...
Pıste ayarla mılletı,orada herseyı dıbıne kadar kullanıyoruz....

Dookan
29-01-2015, 22:32
harikasınız.tebrik ediyorum.maşallah

Ozan'S
30-01-2015, 00:16
:soru: gıder yapasım geldı yazın bu arabalar denermı kıne benlede ?

ne guzel pıyasanın hızlanması

ozan abı bence sen kımseye takılma mukenmel ıs basardın :icon_tup:

valla bende anlamıyorum neden cekememezlık yapılıyor yurt dısındakı ınsanlar bıletebrık ederken bızım bura ınsallah arabası bozulur duye düşünen ezık cok.... ezıklık ayrı bısey bende sımdı kalkıp onlar ulan...... arabamı satsam senınkınden 10 tane alırım dıye bozmuyorum ama demekkı hakkedene hakettıgı gıbı davranmak lazım... mütevazı oldumu yanlış anlıyolar...

arnawood omer
30-01-2015, 00:50
Paranla değil emeğinle övün başkan. Maşallah aracına ve emeğine, ülkemizi temsil etmen sevindirici devamı gelir inşallah

hakotech
30-01-2015, 01:10
Ozanı tebrik ederim ve hızlı arkadaşlarımada coming soon der ziktir olur giderim,siz az bekleyin hele,sizinlen görüşecezzzz :D

miniks
30-01-2015, 08:43
maşallah canlı da izlemiştim. vtec daha iyi deil mi :D

M3CSL
30-01-2015, 09:14
Harıka iş başardınız, ayrıca arabanızda çok hızlı üzerindekilere göre.
Tebrikler.

Ozan'S
30-01-2015, 11:41
Paranla değil emeğinle övün başkan. Maşallah aracına ve emeğine, ülkemizi temsil etmen sevindirici devamı gelir inşallah

paramla ovunduğumu ne ara gordun ? senelerdır tanırlar benı burdakı coguda gerçek hayattan....
ezıgıde ezmek boynumuzun borcu ezıklık yapmasın o zaman

Ozan'S
30-01-2015, 11:44
maşallah canlı da izlemiştim. vtec daha iyi deil mi :D

ıcımız dısımıs vtec oldu yemın edıyorum...
sofu bı araba almış sankı sofu hep ordaymış arabayı uzerıne monte etmısler :) mını coupe nedır arkadas

miniks
30-01-2015, 16:32
ıcımız dısımıs vtec oldu yemın edıyorum...
sofu bı araba almış sankı sofu hep ordaymış arabayı uzerıne monte etmısler :) mını coupe nedır arkadas

auhahhuauhauahauhauhauhauhahuahuahuahuaaaaa

arnawood omer
30-01-2015, 22:51
Yok övündün demiyorum, arabamı satsam seninkinden 10 tane alırım diyesin geliyomuşya, hani o muhabbetlere hiç girme ki konuyu birde başka yerlere çekip başını daha da ağrıtmasınlar diyorum. Öylelerine mütevazilik en güzel cevap.

Ozan'S
31-01-2015, 01:24
Ezige nutevazi davranma tepene pislemeye kalkar... Benden tavsiye

Oz`
31-01-2015, 15:41
1-2 biiişiy dicem kimse alınmasın ozanda 15 senelik dostumdur tebrik ediyorum yarışa girmesinden dolayı ama kızmak gücenmek yok keske 9 saniye yapaydı ozan ım arabanda ne var stock bone stock dimi süper süre süper saniyeler hızlı sın kimse kötü bişiy demiyor tebrik edemeyen kim anlamadım bir gocunman varsa sölesene olm insanlar bilsin

artı girid e gitmek kolay bi sıkıntı yok maddi kuvvete bağlı hersey yanlış ise yanlış deyin lütfen

ayrıca 1 arabanın setup ı 1 hafta oluşturulur ha hayır diyorsanız sizin karar vermeniz olsun sizin belirsizliiğinizdendir bilgisizliginizdendir heee limittesindir kaşınıyorsundur kurcalarsın o ayrı bir konu piste çıkıyorsundur dersinki ben viraj demirini daha çok sertleştirim ozaman daha çok güzel girer dersin o ayrı bir konu kendi seçiminizdir ama dier seyler bence bahanedir

@murat abi
Gtr saniyelerin çok güzel ama ileriye gidemedin ama sunu unutuyorsun devamı gelmedi ? 2009 da 4.7 yapıyorduk ole böyle yaptık demedik hergün yeni rekorlar kırıyoruz kimse ben ettim ben yaptım ezerim geçerim demiyorki bir çoğu ciddi paralar harciyor 100+ lerden bahsediyorum

evet murat abi seneye draglraa giriyormusunuz ?

pisst mi ? hergün pist var zaten abi mesela sende bir gallardo yapıp turbo pist rekoru kırabilirsin yada bence cup aracı hazırlayalım hiç Traction vs olmasın hersey kuru olsun ole girin hep beraber izleyelim ben katılırım ama iddam yok çok sewemiyorum pist işlerini

Ozan'S
31-01-2015, 16:13
Sikinti yoksa madem o kdar araba yaptiniz gitseydiniz neden kimse gitmedi ayrica sana bisey diyen yokki ozgun ben cekemeyenlere soluyorum tassak gecmek senin genel halin alistik artik senelerdir... Ben keyif yapmaya gittim gitmiskende kendi klasmanimizda 2 inci olduk... Benim birinci olmak gibi 2000 hp gtr lari gecmek gibi bi derdim yoktuki zaten. Seninde dedigin gibi cok eski arkadasiz sen bana ben sana aliskinim aramizda asla darginlik kirginlik olmaz allah razi olsun cok emegin gecti arabalarimizda her zaman solerim bir kurus parada almadin benim lafim eziklenen tiplere be ozgun sende biliyosun o tipleri konusturma beni... Tebrik etmek yerine vayyy nasil gecirdiler ozana bak bak bak diye ekran basinda sevinenlere...

997TT
31-01-2015, 22:08
Gtr da ileri gidemedim mi? Hoppala pasam,malkara kesan Ozgunum. Stok motor rekoru kirdim 3 sene once,daha ne yapayim? Sen ciddimisin yahu... Haha...
Ha daha fazla gitmek mi guc olarak? İlgimi cekmedi cunku pistte kullanimi sacmaliyordu artik ki bu modlu aracimla tam "12" kez piste cikmistim! Yani ariza vs yasamadan(1 kez benzin pompasi haric). Daha ne yapmami bekliyorsun,hala korfez 4 ceker rekoru duruyor orada.... ;)
Ben kimi ezerim,gecerim vs dedim ki? Amac saniye ise ben ornek verdim,997tt de 2007 de o sureler hayaldi,tipki gtr vs gibi. Hadi eskiye gideyim,madem konu actin,2006 da E55 amg ile 997tt leri geciyordum,yine rekor yuruyordum. Mkb ile haberlesiyorduk neyi nasil yaptigimiza dair. vs vs. Yada dahada eskiler falan filan... Yani ben yapmayac alistigim heri iste muvaffak oldum cok sukur. Ki 3,4 sec yuruyen aracim varken bile ezerim gecerim demiyordum...
Sana draglar icin gorusumu yazdim,bundan cokkkk seneler once girmistim,hic keyif almadim ve ozanla isin en ustune gittim,12 kalkis yapmisimdir,yok abi,acayip keyifsiz. Money talks,gerisi vak vak... İsini bilen alir kupayi gider...
Her gun pist var pist varda niye her gun iyi bir derece yapan cikmiyorda surekli ayni kisilerin ismi var listede?
Turbo gallardo yapip rekor kirmak mi meziyet? Komik olma kuzen,beygir degil kabiliyet konusturuyoruz.
Ben o aracin sahibini her pist gununde geciyordum zaten taki bunlar yapilana kadar. Bu kadar basit dusunme ozgunum. Look at the tabela ;)
Ozgun;2007-2010-2004 pist sampiyonalarinda kullandigim hangi aracda traction vs vardi? Bak soyluyorum,benim iddiam var,ne kullaniyorsam iddiam var. İster reno ister ferro. Pisti severim osa beni seviyordur insallah. Er meydani orasi,herkes basiyor duzde. İsterim ki pist gunleri hic bos kalmasin,20 lik gencler uzasin gitsin bizde kicimizdaki agaran killara yanalim...

Oz`
01-02-2015, 01:55
:)) keske istanbul park ozaman hergun olsaydi ;) dogrudur murat abi bisiy demiorum :) gtr ida offf kullanaydiniz:) her virajda zart zart kesmeseydi keske ama istanbul park 1 dk max 5 tur istanbulpark az daha yorucu ve hizli ;) benim iddam yok ama birgun berber pistte gazlamak isterim. Bence kelimeler kucumseyici adam rekoru kirmis. Tebrik etmek lazim sadece arabayla kirilicak sureden bahsetmiyorlar onur mesela 458 le anasini aglatiyor. Duzde basmak :) eyvallah abi kaldirdinmi ciddi araba hic bence zabdetmek zordur ama herhalde biz bilemiyoruz malesef.

Ozan seneye insalllah. Girerler benim kendi arabam hzir olursa gidrim gitmek icin gitmem rekor kirmak icin giderim. Benim bakis acimla seninki farkli biliyorsun

997TT
01-02-2015, 05:59
Kucumseme yok,ben gercegi yaziyorum. Turboladiktan sonra artik denk mucadele olmuyor ki. Sureler orada,ayni zamandaki ciktigimiz surelere bak. Ben neyse onu yaziyorum... Tebrik? Belki 6 kere etmisimdir,sen beni tanimamissin. Ego vs yoktur bende. İsime bakarim. Onurla hep dipdibeyiz,aramizda hep virguller oynardi. Ben 2013 kasimda sattim 458'i,sonrasinda sureler biraz daha gelisti ama ben yoktum. Sonra 1,6 klasmanina bak,ne diyim...
Yani kendin calip kendin soyluyorsun,e soyleyim baride uyan. Tebrik et Ozgun,zor degil ama ben yinede alinmam gec olsada:)

Tekos
01-02-2015, 06:43
O plaka ile oraya gitmen yeter. Nazar Değmesin.

Oz`
01-02-2015, 11:56
Kendim calip oyuyorum dogrudur 1.6 klasmani nedir? Neyi tebrik etmedigimi idda ediyorsun ben onu anlamadim ? Gitmeniimi acaba ne oldu die ozani kim neyle denedin diiip sonada makraya vurup x6m giibi bir araba olmamasina ragmen ona bile dikkat ederek dalga gecmememi. Sorularima cvp aalamiyorum turbo gallardoyla o is olmaz dediniz adam yapti buyrun cok idddalisiniz sizde yapin. Draga uzaklarda arama gel burdakilerle kalk murat abi diince bana tebrik et denemi anlamli cevap almis oluyorum?ozaman bosverin yurt disini ilk 9 saniye duz yapin ole konusalim demem lazim bana yaptigin bu dalga ile dimi ? Aa siz sewmiyordunuz dimi ozaman sereze piste gidin neden drag ? size benim ben bu terbiyesizligi yapmzken benlemdalga gecmeye calismak neden onu anlayamadim ???

BERKİN
01-02-2015, 19:35
Plakanın 34 olup böyle bir yarışta böyle bi derece yapmak çok gurur verici tebrikler abicim :)

MiaMi
03-02-2015, 01:59
amk bigün özgünün yazdıklarını okuyup anladığımda bu araba olayını bırakacağım.

997TT
03-02-2015, 02:23
Ozgun,guleyim mu aglayayim mu bilemedim? La birak su onyarginida oyle oku yazdiklarimi!
Elma-armut domates karman corman olmussun... Neyse sabirla yazayim ama sadece beni dusunerek oku,sixktir et ozani falan.
Tebrik et diyorsun yani caliyorsun ama laf sokuyorsun yani soyluyorsun. Ulan pistte yada turbo/gtr vs de yaptiklarimi yaziyorum(ki biliyorsun) ustune pist derecelerimi soyluyorum sen hala drag'a gel yok turbo gallardo yap yok 9 sec bidi bidi.... Yahu beni tebrik et once. Huzlanmani derdin,al daniskasini yaptim 2004-6-7-10 ve -2 de!
Pist mi derdin,korfexde,ist parkda derecelerim uzun sure 1.2.kaldi hatra bazi klasmanda -mesela 1.6 yada 4 ceker-hala 1.! E ben ne yapayim? Taktin drag mrag,ulan ilgimi cekmiyor,al gittim iste kodumun yunanina,12 kezde ben kalkmisimdir,eee? Sifir zevk! Ama ne o?9 sec yapda goreyim,yahu sen yap unlim de,gelmeyen cekemeyen tayfa gibi goot olsun!
Ha birde,dalga malga yok ozgun,sen bana traction-gallardo yada ileti gidenedin gibi laf sokarsan bende gerekli cevabi veririm. Oglm ne dalga gecicem senle,en fazla dedigin gibi makara vs olur.
Haydin gencler piste ;) (sosyal mesaj)

zafa38
03-02-2015, 12:04

Guzel tespıt ;)

Tam anlayamadım nesi güzel tespit genelleme derken amaç nedir?
Benim geçme geçilme sıkıntım olmaz ama bu sekilde yazarsanız hırs kin hepsi birikir ozaman yakışık maksat araç görmek muhabbet konuyu saptırıyorsunuz.

zafa38
03-02-2015, 12:06
iyiki bi deneyelim dedik kimisi diyor moralin bozulur kimisi genelleme diyor kimisi GTR lara *** atıyor herkes tavus kusu gibi kabarmış arkadaş AMS12 nin yolu gözüküyor.

MiaMi
03-02-2015, 12:14
Şimdi bu adamların muhabbeti ayrı farklı bi konuda çözüm arıyorlar ayrıca yaşında çok genç kardeşim atar yapman için uzun bi hayat var önünde. GTR'ları genelleme dedikleride anormal setuplar olabiliyor benzin sarfiyatından başka bişey olmaz diyorlar.

zafa38
03-02-2015, 12:38
Şimdi bu adamların muhabbeti ayrı farklı bi konuda çözüm arıyorlar ayrıca yaşında çok genç kardeşim atar yapman için uzun bi hayat var önünde. GTR'ları genelleme dedikleride anormal setuplar olabiliyor benzin sarfiyatından başka bişey olmaz diyorlar.
hayırlısı eyw.

997TT
03-02-2015, 14:46
Bi durulmadin...
Adam gayet net yazmis,genelleme diye. Sen her turboyka denetim diyorsun,e benim turbo 3,4 sev yuruyordu. Kimisi 6 yuruyor.
Atar gider adi herneyse seviyorsunda,dur daha yeni girdin bu islere,sakin.

zafa38
04-02-2015, 11:12
Bi durulmadin...
Adam gayet net yazmis,genelleme diye. Sen her turboyka denetim diyorsun,e benim turbo 3,4 sev yuruyordu. Kimisi 6 yuruyor.
Atar gider adi herneyse seviyorsunda,dur daha yeni girdin bu islere,sakin.

Durulmayla ne alakası var abi lutfen yapma 3 4 sec yuruyen turboya geçilsem ne olur 6 sec gecsem ne olur sizin davranıs ve yazılarınız beni tahrik ediyor.
atar gider yok ortada. Dogrusun daha yeni basladım ama bu yasta basladım, sizin yaşlarda neler olur nerelerele gelirim kimbilir.

Oz`
04-02-2015, 11:15
Ozgun,guleyim mu aglayayim mu bilemedim? La birak su onyarginida oyle oku yazdiklarimi!
Elma-armut domates karman corman olmussun... Neyse sabirla yazayim ama sadece beni dusunerek oku,sixktir et ozani falan.
Tebrik et diyorsun yani caliyorsun ama laf sokuyorsun yani soyluyorsun. Ulan pistte yada turbo/gtr vs de yaptiklarimi yaziyorum(ki biliyorsun) ustune pist derecelerimi soyluyorum sen hala drag'a gel yok turbo gallardo yap yok 9 sec bidi bidi.... Yahu beni tebrik et once. Huzlanmani derdin,al daniskasini yaptim 2004-6-7-10 ve -2 de!
Pist mi derdin,korfexde,ist parkda derecelerim uzun sure 1.2.kaldi hatra bazi klasmanda -mesela 1.6 yada 4 ceker-hala 1.! E ben ne yapayim? Taktin drag mrag,ulan ilgimi cekmiyor,al gittim iste kodumun yunanina,12 kezde ben kalkmisimdir,eee? Sifir zevk! Ama ne o?9 sec yapda goreyim,yahu sen yap unlim de,gelmeyen cekemeyen tayfa gibi goot olsun!
Ha birde,dalga malga yok ozgun,sen bana traction-gallardo yada ileti gidenedin gibi laf sokarsan bende gerekli cevabi veririm. Oglm ne dalga gecicem senle,en fazla dedigin gibi makara vs olur.
Haydin gencler piste ;) (sosyal mesaj)

ben gayet netim abi sewmwdiğim sey hoşuma gitmeyen sey su AA biz gittik eee bizene tebrik ettik çok hızlısınız byrun sona baslıcaksınız stock turb o bizimkisi stock sanzıman bizimkisi banane diincede aramız bozulucak en büyünü getirin koyun 60-130 2.54 sanye yapmış herifler usa de sen ben kimiz ? çatır cutur gazlıyor aynı sekilde sen ben kimiz hangi 997 2.5 100-200 deil baq 60-130 zamanı olan araba varmı ? tamam büyüksünüz yarışa katılmıassınızda sanki dünya olayı gibi lanse etmenizi biz yaptık siz yapamıyorsunuz demenizi yediremedim.

açıkca söledim adam tt yapmış güzelde kontrol ediyor helal olsun dedim onlar o işlerle olmaz dien de sensın benim üstüme yıkmana gerek yok abi :) ben dragı sewiyorum drifti sewiyorum İlllegal Rolling i sewiyorum evet senin piste harcadığındanda cok para harcıyorumdur belki gerizekalılık olabilir bu benim kendi düşüncem benim sinirlendiğim olay pistte yaptığın seyler deil ki banane :) git piste giren biri yazssın onla sawas beni bağlamıo ben pistte güzel süre tebrikler der geçerim herzaman olduğu gibi amaa siz yapamadınız bakın biz gittik yaptık deyip (sanki Tr rekorlarına imza atip bizi orda temsil ediyormuş gibi) davranmana kızdım evet bizi temsil etmeniz çok güzel bişiy helal oolsun keske akıl edip gideymişiz gidemedik hayırlısı seneye insallah

sonuc olarak piste giden piste gider draglarada bekleriz porssche lerinzi Gtrlarınızı Golfr larınızı :)

997TT
04-02-2015, 18:39
Yahu hala benı Ozan'ın yaptıgı ıse karıstırma. Temsıl memsıl vs yazdıklarını Ozan'a yaz.
Yada kızım sana dıyorum gelınım sen anla mı yapıyorsun? Hahaha!
Denk durumda sureler ortada Ozgun,look at the tabela derken ıst oark surelerını tarıh olarak ayırabılıyorsun. Turbodan sonra artık baska yerde oluyor. Ve bende hırs yapıp lambo alıp turbolamam mı gerek? Etme eyleme ozgun,nasıl bır kafa bu... Zaten klasmana sok,karsılastır. Bıttı gııtı,gerısı fantazık olur....
Adam 2,54 yapmıs,eee? Ben sana yıne kalsmanımda yanı stok motorda kırdıgım sure rekorunu soyluyorum. Ozaman yıktu,suan varsa ne yapabılırım? Onemlı olan ılk olmak yoksa bırılerı takıp eder gecer vs... ***** gelısıyor hersey...
Kısaca Ozan'ın yaptıgını ozana yaz ve benım yaptıklarımı alaksız ıslerle karıstırma mıke ;)
Sen gel pıste,en azından muhabbet olur :)

Dem-Er
05-02-2015, 04:05
O İki çeker ist park rekoru megane ile rahatlıla kırılacak ve draglarda eğer ozanın arabası girerse GTR la rahatlıkla kırılacak.bende bu kadar söylüyorum eğer bildiğm varsa.hadi gelin bakalaım ne olacak :)

Dem-Er
05-02-2015, 04:08
Merdiven altındaki yarış yakıtları çıkacak yine meydana :) ya çıksın maksat eğlence olsun hep beraber eğlenelim dimi :)

997TT
05-02-2015, 10:01
Megane ıle kırılmazsa ayıp abı...
Bırınde modııfıye olarak yazılım-cooler ve lastık var ve 1.6... Benım arac 255 hadı 260 hp...
Megane nedır. Elma-armut oluyor.
M3 ıle 458 ı kıyaslamak gıbı olmus. Ikısıde sınıfında cok ıyıler ama guclerı farklı ve aralarında farklar zamana yansıyor.
Buarada gtr nıye kırılsın abı,allah kotusun ;)

kelalper
05-02-2015, 10:10
Murat mini ile istanbul parkta yaptığın süre güzeldi ancak 225 megane a kilit koyup bendeki setup ile çok daha ilerisi yapılırdı emin ol. Yiğitin arabası zaten o rekoru çok çok daha ileri götürecektir. Sen minide sadece pist tecrübeni konuşturdun. Yoksa yapmış olduğun şeyi çok fazla övme bence.

997TT
05-02-2015, 11:11
Alper ne bu sımdı? Benım soyledıgımı farklı yazarak bana laf sokuyorsun. Hahahaha...
Yahu bende onu dıyorum; ne yazmısım? Megane bu yapılanlarla cokkk daha ılerı goturmesı gerek sureyı. 2 yıldır yazıyorum yıgıte,belkı 15 kere soylemısımdır ama hala pıste cıkmadı,bu yıl cıkıcak ve benım ona bıctıgım hedef sure 2:20-21. Eee,ne bu sındı? Alemsın Alper.
Ha bırde ovme yazmıssın,yahu 1,6 da yapılabılecek "kendım ıcın" en ıyı sureyı yaptım,ovunmek nerede burada? Gelsın bırı bu klasmanda daha ılerıye tasısın,bızde ızleyelım,ogrenelım ve eglenelım.
Ovunme dedı ya,Ozgun bıle yapmadı ulen sunu ;)
Buarada ben bu kalsman defterını kapadım,hedefım 458 den cok daha gucsuz ve aynı kıloda bır aracla 458'ın suresını yakalamak...
Benım yenı challange'ım bu...

kelalper
05-02-2015, 11:22
e hala övünüyosun yaw. Ben 1.6 ile bunu yaptm diye. Yaw 1.6 diye ne bakıosun. önden çeker klasmanı o. Hacim ne alaka.

997TT
05-02-2015, 13:00
E tamam ozaman Alper. Sen siniflandirmaya boyle bakiyorsan ha 316 ha 458S...
Ben "kendimce@ diyorum,demekki oyle goruyorsan iyi is yapmisim,sevindiriyor bu yazilar.
Turk;ovun,calis,guven!

yiğit
05-02-2015, 14:18
Önden çekişte hacim ayırımı diye bişey yok tabiki öyle bi ayırım saçma kendi kendini sınıflandırma olmuş o :) piste girmeye fırsat olmadı 1-2 kere girebildim en son girdiğimde de depo kapağındaki dili takıkı kalmış sola virajlarda dışarıya sağ arka lastiğin oraya benzin fışkırıp durdu istediğim gibi gidemedim bıraktım o yüzden.Yeni sezonu bekliyorum artık bu sene hem pist hem draglara katılıcam kısmetse megane ve gtr ile biraz renk gelsin sürelere ��

Dem-Er
05-02-2015, 14:34
Bende onu diyorum Murat.kırılmayacak rekor süre yoktur illaki biri gelir geçer.Tr de yapılan işlerin çok abartıldığını düşünüyorum.sanki atomu parçalamışta bununla gurur duyuyoruz.zaten yurt dışında beğenmediğimiz yunan bile bizden çoook ilerde bu işlerde.sen gittin gördün bende gittim atinaya ağzım açık kaldı döndüm.megane ın bu güne kadar iyi bir süre yapmaması yada yapamaması yiğitin işi biraz ciddiye almamasından.ozan beyin arabası kırılacak demedim yanlış anlaşılmış ben 400 metre rekorundan bahsettim.haşa niye öyle birşey istiyeyim kimsenin tekerine taş gelmesin sen beni tanıyorsun hiç istermiyim öyle birşey.güzel tadında çekişmeler olsunki herkes keyif alsın eğlensin.bizde oturup muhabbetini yapalım. :)

kelalper
05-02-2015, 15:12
E tamam ozaman Alper. Sen siniflandirmaya boyle bakiyorsan ha 316 ha 458S...
Ben "kendimce@ diyorum,demekki oyle goruyorsan iyi is yapmisim,sevindiriyor bu yazilar.
Turk;ovun,calis,guven!

murat kendi kendine sınıflandırma yapıyorsun sonra da buradan 1.6 da derece benim diyorsun. İstanbul parkta ne zamandan beri hacim sınıflandırması var. önden çeker arkadan iter ve 4x4 ler var. Bunu ben değil istanbul park yapıyor. Evet istanbul parkta ha 316 ha Scuderia aynı şey. 316 ile hiçbir klasmanda derece yapma şansın olmadığına göre aynı şey.

997TT
05-02-2015, 16:39
İster motor hacmine ister gucube yada tipine gore ayrim yapin. Her aracin kendi gucu/yetenegi var. Tutupda 458 surucusu,M3'den hizli derece yaptim diye seviniyorsa ve biz bunlari ayni sepete mi koyacagiz??
Yada ayni ayni baz arac olsun. Biri carrera biri gts hatta gt3. Ayni klasman mi?
Alper ve yigit,beni aydinlatin. Tek benZer ozellikleri cekisin oldugu lastik...
Demir abi saka yahu... ;) drag da uzaya gitsinler ki gitmislerdir belki ama ilgimi inan cekmiyor. Adamlar 1,4-2,0 araclarla ucuyorlar,eyvallah ama cok ilgimi cekmedi. Saraplari guzel ama ;))))

kelalper
05-02-2015, 17:56
murat bu sınıflandırmayı sende yapamıyorsan başka kimse yapamaz zaten. Önden çekerlerin çoğu zaten hothatch. Arkadan iterlerde de GT sınıfı sport sınıfı diye ayırırsın. Sen illa 1.6yı ayırıcam diye tutturuyorsan bişey demiyorum ayırmışsın zaten.

kelalper
05-02-2015, 17:57
neyse konu alakasız yerlere gidiyor tartışmay gerek yok.

997TT
05-02-2015, 18:39
Siniflari hipercar-superspirt-gt sinifi vs diye ayirsan ok.
Gp yada megane rs vs gibi yetenekli/guclu araclar ile Polo gti dan iyi sure yapinca sevinmelimiyim?
Ben seni anliyorumda sen israrla anlamiyormus gibi yapiyorsun:)

kelalper
05-02-2015, 19:31
murat bana f458 ile m3 ü kıyaslayan bir tane makale program vs göster. Ben sana megane cart curt kıyaslayan bir sürü program sayarım ama.

997TT
05-02-2015, 20:04
Yahu kıyaslayan sendın,bu orneklerı ben sana verdım,sımdı yazdıgına bak! Haha...
Neyse benım orneklerı kullanıyorsan anlastık demekkı.
Ayrıca o cart curt ıcınde; polo gtı-cooper S-fıesta st-skoda vrs bıdı bıdı bıdı var...

Serhat Y.
05-02-2015, 20:31
@murat engin. senin mantık üzerinden gidersek istanbul park mini gp hatta r56 gp rekoru sende diyebiliriz. bütün rekorları marka model olarak ayıralım, herkes rekortmen olsun:)
pist derecelerinde sınıf farkı bellidir, zaten ist.park yönetimide o sınıfları ayırmıştır. fwd-rwd-awd-race car

Cem.B
05-02-2015, 21:04
Bnce alakasiz genel olarak tabiki siniflandirma vRdir ama bn mesela kndimi bora ciftcinin evo ilemi kiyasliycam mesala s3 um die @serhat y.

Serhat Y.
05-02-2015, 21:16
@cem b. sen kendini istediğinle kıyaslayabilirsin ben ondan bahsetmiyorum, kuraldan bahsediyorum ben. tutulan best lap listesinin sınıflandırması bu şekil, herkes kendi mantığı üzerinden giderse karışıklık çıkar. müşterekte birleşmek lazım sınıfları yazdım yukarda kankim:) dört çekersen bora çiftçinin grubundasın cnm.

Cem.B
05-02-2015, 21:56
@cem b. sen kendini istediğinle kıyaslayabilirsin ben ondan bahsetmiyorum, kuraldan bahsediyorum ben. tutulan best lap listesinin sınıflandırması bu şekil, herkes kendi mantığı üzerinden giderse karışıklık çıkar. müşterekte birleşmek lazım sınıfları yazdım yukarda kankim:) dört çekersen bora çiftçinin grubundasın cnm.
Haklisin knkim genel bir siralama var ve dogru olanda o ama o piste girenlerin cogu hangi aracin ne gidecegini az cok biliyor ve ona gorede bir rekabet var yani sen kagit uzerinde haklisin ama simdi yuruyren upgrade li motor upgradeli (350-400 hp) megane throphy ile mesela (tartisildi die ornek veriyorum meganenin en iyi onder ceker oldugu tescilli suan) bolt on miniyi gecmek basari degildir bnce ama mininin o sure ile bu tartismanin icinde olmasi mini nin basarili suresini gosteriyor bnce :)

997TT
05-02-2015, 22:27
Serhat;ısın suyunu cıkartmak olmus senın ornek...
Marka model mı ayıralım dedım.
Onlarca ornek verdım ve bu sonuctan bu cıkıyorsa,e haklısın. Anlatamamısım demekkı...

997TT
05-02-2015, 22:28
Ha bırde rekortmen olmakdan zıyade kısısel gelısım olarak baksak daha dogruya ulasırız ;)

Oz`
05-02-2015, 23:31
evet 4 çeker arkadan itas önden çeker 3 klasman var kendinzi kandırmayın

yasin_R
06-02-2015, 00:21
Tebrik etmek Lazım ...

M3CSL
06-02-2015, 09:35
Onden ceker yada 4 ceker olunca sanki çok süre farkı olusuyormus gibi algı varda neyse adamlar yapmıs bir kategorı herkes ona uyuyor.
İ park gibi yerde gücün konustugunu herkes biliyor, onun ıcın benzer guclerdekı aracları cekıs farkı olmaksızın kıyaslamak daha mantıklı..

997TT
06-02-2015, 10:58
Bır nebze dogru. Yakın guclerdekı aracları kıyaslamak gerek.
Guc cok cok onemlı,ozellıkle 2.sektor sırf guc ıstıyor...
700 luk bır SS orada harıkalar yaratır...

kelalper
06-02-2015, 11:48
Murat bende sana diyorum ki arkadan iterleri GT vs diye ayırabilirsin istersen. M3 F458 e rakip değil ama mini megane a rakip. Sen bunu anlamamak istiyorsun.

997TT
06-02-2015, 11:50
Yahu her arac rakıp ozaman ama kg/hp ye bakmak gerek Alper. M3csl ye kısmen katılıyorum,dogru bır nokta...

Umut
06-02-2015, 11:54
konuya yazan kimseyi şahsen tanımam ama gördüğümü belirtmek isterim, polo gti araç sahibiyim 2:33:840 süre yaptım, murat beyin bence megane dan çekinip de önden çekerlerde 1,4-1,6-2,0 sınıf ayırımı yapalım dediğini düşünmüyorum, haklı olduğu noktalarda var belirttiği örneklerde açıklamış sebebini, yiğitin meganını bende çok merak ediyorum, yakından takip ettiğim bir araç, kendisine özelden de yazmışlığım vardır gelicek misin pist gününe vs. vs., murat bey kendine çekişicek rakip arıyor bu da gayet normal önünüzde biri veya birileri olursa onu referans alıp o hedefe ulaşmak için çabalarsınız, şu an rekor onda ve sıkıldı bence :), bende pist organizasyonlarını tek geçerim, zevkler ve renkler tabi...

jeffy
06-02-2015, 17:05
İstanbul parkta o şekilde bir sınıflandırma olmayabilir. bende mesela kucuk hacimli onden ceker bir arabayla piste girsem derecemi o tarz arabalara gore degerlendiririm. ki mantiklisida budur.

Dem-Er
09-02-2015, 02:30
Kendi derecelerimizi kendi sınıfımızda yaptığımız süreler ancak bizi tatmin eder.Gerçekler var sınıflar belli bizde 2 çeker turbo araçla sınıfımız belli.ha o 2.0 gurubunda benim yaptığım ve Boranın yaptığı süre bizleri bağlar.ama böyle bir sınıf olmadığı için bizm sınıf sp sportlarla anılır.bizde o gurupta artık ne yaparsak bizi memnun eder.keşke 2.0 ile 3.0 arası bir kategori olsaydı ama yok ne yazıkki.

Dem-Er
09-02-2015, 02:32
Yanlış yamışım 4 çeker demek istedim :)

BoraÇİFTÇİ
09-02-2015, 13:07
Çok takılmayın bence böyle durumlara herkes arabasının aşağı yukarı ne tur zamanları yapabileceğini ve rakiplerinin pist üzerinde kimler olduğunu biliyor;Eğer o rakibinizden 1,2 saniye öndeyseniz zaten sizin bu tarz kıyas yapılacak tabelaya yada listeye ihtiyacınız yoktur..