PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 306 gti fikir alişverişi

esmerserseriler
19-01-2015, 23:01
306 gti hakkında detaylı bilgi öğrenmek istiyorum.. arabayı fazla boklamadan fazlada abartmadan kronik sorunları nelerdir ne gibi artıları vardır vs .vs. parça fiyatları falan. vtecten sonra bakalım nası olacak? .. alacağim için öğrenmek istiyorum.kullanana arkadaşlar yazarsa sevinirim..

8.000rpm
19-01-2015, 23:21
Forumu araştırırsan ilgili konuları ve bilgili kişileri bulabilirsin.
Örneğin ER nickli Erel ile temasa geçmeni önerebilirim mesela..

burakgunay
19-01-2015, 23:48
Ben dr emre ekrem abiyi tavsiye ederim, ilk sahibi olduğu 306 gti a gayet hakim bir insan

JDM VTİ
20-01-2015, 08:12
306 gti > civic vti
bakımlısını al yeter.

ateşleme bobinleri(ki bunu yaşayanda çok yaşamayanda çok),
sunroof gideri tıkanması sonucu tavan lambasında su birikmesi,
parça pahalılığı eksileri diyebilirim.

vtec'ten sonra spor arabaya biniyorum dersin.
gti ruhunu taşıyan arabadır.
ufak tefek ekstralar ile güzel güçler alırsın.
şanzumanı,gidişi,yol tutuşu filan seni çok memnun eder.

40-50krş yakarsın ş.içi,
1.5 sene bindim, piston port polish filan yükledimde aracı biraz(ss 306 yazarsan bulabilirsin).
hiç sıkıntı yaşamadım.

alırken bende araştırmıştım, profilimden açtığım konuyu bulabilirsin.
vtec,integra,accord 2.0-2.4 sahibi oldum vs. hondacı iken yani, peugeot'cu olmamı sağlayan araçtır kendileri :)

burakgunay
20-01-2015, 08:48
Bu konuda kavga dövüş çıkar gibime geliyor :D :D

Volkann
20-01-2015, 16:12
vtecle karşılaştırılamıcak kadar iyidir bizim gözümüzde :)

Octane
20-01-2015, 16:14
306 gti guzeldir. Vtecten daha butun bir spor otomobildir, yol tutus ve freniyle. Iyidir yani.

mannerboy
20-01-2015, 16:49
silindir kapakları çok sorunludur bloklarda öyle bakıma muhtac bir arabdırı hiç idare etmez sahibini en ufak bişeyde koyuverir.vtecle kıyas bile olamaz kasa yapısı motor sesi motor gücü.tabiki dünyada honda parçası çok bol ve ucuz olduğundan daha rahat mıncıklama yapılıyor aynı ucuzlukta pejo parçası yok

mkerim
20-01-2015, 18:45
o kadar kullandığını söyleyen var ama dikkatlerden kaçmış olacak, ben hatırlatayım. direksiyon turu sağa doğru azdır. yani manevralarda sağa dönemezsiniz. bazı otopark girişlerinde sıkıntı yaratacak kadar eziyet eder.
parçalarını özellikle modifikasyon parçalarını doğru yerlerden alırsan çok ekonomik bir araçtır.

esmerserseriler
20-01-2015, 19:49
yorumlar için saolun. takipteyim....vtec candir.. 306 oda candır:) türkiynin orta direkteki en iyi makinaları:) hayırlısı bakalım..

Emre Ekrem
29-01-2015, 12:13
306 gti > civic vti
bakımlısını al yeter.

ateşleme bobinleri(ki bunu yaşayanda çok yaşamayanda çok),
sunroof gideri tıkanması sonucu tavan lambasında su birikmesi,
parça pahalılığı eksileri diyebilirim.

vtec'ten sonra spor arabaya biniyorum dersin.
gti ruhunu taşıyan arabadır.
ufak tefek ekstralar ile güzel güçler alırsın.
şanzumanı,gidişi,yol tutuşu filan seni çok memnun eder.

40-50krş yakarsın ş.içi,
1.5 sene bindim, piston port polish filan yükledimde aracı biraz(ss 306 yazarsan bulabilirsin).
hiç sıkıntı yaşamadım.

alırken bende araştırmıştım, profilimden açtığım konuyu bulabilirsin.
vtec,integra,accord 2.0-2.4 sahibi oldum vs. hondacı iken yani, peugeot'cu olmamı sağlayan araçtır kendileri :)

Tamamen katılıyorum, mümkünse kapak açmamış olsun "bu çok önemli" Aftermarket ürünleri pahaldır, U.K. den gelir ki Anavatanı diyebilirim, forumda yeteri derecede inceleme/tecrübe vs. var, başka soru/sorun olursa forumda yeteri derecede bilgi sahibi arkadaşlar var, zaten konuları inceledikçe öne çıkan arkadaşları fark edersiniz, şahsım adına tavsiye edebileceğim bir araç fakat gerçekten temiz olanı bulmak gerek, değişeni/boya veya kaporta pek problem değil yaşına göre kabul edilebilir bir durum fakat mekanik/motor da sıkıntı varsa işte o problem olur.

mkerim
29-01-2015, 14:09
Aftermarket ürünleri pahaldır, U.K. den gelir ki Anavatanı diyebilirim, .
deme, anavatanı zaten 306 fabrikası ingilterede..