PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3.18ti Compact..

jeffy
20-01-2015, 18:38
Selamlar herkese..

içimdeki compact sevgisi forumdan birçoğunuzun tanıyacağı Işık Yılmaz (eniştem olur aynı zamanda :) ) ın td compact ına ilk bindiğimde başladı.. yıllarca satmasını bekleyip satarsa ilk sırada kalmak için yoğun çaba sarfettim :) çünkü biliyordumki aracın talibi çok :)
http://i61.tinypic.com/2u63gpc.jpg

Öndeki siyahta kızkardeşimin eşinin compact ıydı. siyahın üstündeki jantları o zamanki aracım Leon için yine Işık enişteden almıştım sağlıklı bir şekilde uymayacağına karar verince compact a taktık ve maalesef üstünde satıldı jantlar ki kendi compactımı alır almaz siyah compact ın yeni sahibiyle iletişime geçip jantları istedik orjinal M leri verip üstüne bir miktar para verelim dedik kabul etmedi :(

En son kendine farklı bir araç aldığında yine satmayacağını öğrenince artık mutluluğu başka diyarlarda aramam gerektiğini farkettim bir süre araştırdıktan sonra aradığıma en yakın donanımda compact ı ilk düşüncem 3.16 olarak arasamda 3.18 olarak buldum ki bence iyiki 3.18ti olarak bulmuşum dedim aldıktan sonra..
Bu arada araştırma sürecinde BMW de bu paket olayını tasarlıyan kişilerin kulaklarını epeyce çınlattım.. Mercek olan arabada sunroof yok , sunroof olan arabada dijital klima yok , dijital klima olanında M tampon yok , hepsini bir arada buluyorum fonksiyonel direksiyon yok...

Çok detaylı bbir çekim yapamadım aldıktan sonra ilk 2-3 hafta araç sanayiide eksiklerini giderdim şimdide hanım alıştı sürekli o kullanıyor adam akıllı zaman bulamıyorum zaman bulduğumda hava müsaade etmedi..

Aldığım zaman araçta eksikler vardı kendimce birçoğuda kozmetik açıdandı ki bir önceki sahibi ile telefonda görüşürken ben motoruna yürüyenine baktım kozmetik beni pek illgilendirmiyor dediğinde başıma gelecekleri tahmin etmiştim :)

Şimdilik yaptıklarımı yazayım fotoğrafları kırılan telefonumda kaldı onlarıda daha sonra eklerim..

ilk olarak 4 yanı sürtülmüş olan tamponlar ve ufak bir hasarı olan sağ kapı düzeltilip boyandı

Direksiyon ve kapı direklerinde deforme olmuş kaplamalar düzeltildi

Uzuun yıllar önce yapıldığı her halinden belli cam filmleri sökülüp gayet koyu bir şekilde yenilendi

Detaylı temizliği , motor temizliği , Pasta cilası yapıldı..

Bana Compact aşkını aşılayan Işık Yılmaz ın da desteğiyle kırık farlarım ve bir tanesinin dış camı komple kırık olan arka stoplarım komple değişti :)

Hazır sanayiiye girmişken komple bakımlarını yapalım dedik aklımızda kalmasın aradan çıkardık onuda.

Şu anda çok şükür sıkıntısız bir şekilde 4 ayda 8 bin kilometreyi geride bıraktık. Yakıt olarak 10.5 litre gibi bir değer sözkonusu şehir içi ki benzin 4.10 olduğu için çokta afaki gelmiyor değer ( 5 lira olduğu günlere göre )

http://i60.tinypic.com/4tofig.jpg

http://i61.tinypic.com/2iqjs6e.jpg

http://i59.tinypic.com/2qizsr8.jpg

http://i60.tinypic.com/20773ae.jpg

http://i57.tinypic.com/2vj1vso.jpg

http://i58.tinypic.com/2upb6zk.jpg

Grimlord
20-01-2015, 18:41
rengi şahane gerçekten,kazasız sürüşler dilerim :)

oğuz
20-01-2015, 19:06
maşallah çok güzel aracınız rengi harika

FaBeRgE
20-01-2015, 19:46
Maşallah çok güzel, mavi her zaman iyidir :)

kazasız belasız işallah...

zcy04
20-01-2015, 19:47
Bu kasayı sevmezdim ama Donanım, Renk, Koltukları, kombinasyonu çok güzel.
Kazasız belasız kullanırsınız inşallah :D

jeffy
20-01-2015, 19:50
rengi şahane gerçekten,kazasız sürüşler dilerim :) Teşekkür ederim. :)

Maşallah çok güzel, mavi her zaman iyidir :)

kazasız belasız işallah... teşekkür ederim :) Cezaya değdi :)

maşallah çok güzel aracınız rengi harika
Teşekkür ederim dostum.

Baris
20-01-2015, 19:53
Onurum sen nerelerdesin ya :) Yakışır kardesim kazasız belasız Bmw candır

jeffy
20-01-2015, 19:54
Bu kasayı sevmezdim ama Donanım, Renk, Koltukları, kombinasyonu çok güzel.
Kazasız belasız kullanırsınız inşallah :D Teşekkür ederim biraz uğraştırdı bütün hepsini bir arada toplamak :)

KOSEREN
20-01-2015, 19:54
Maşallah topaz blue sanırım renk çok hoş,compactlar genel olarak hakettiği değeri bulmasada benim için hep farklı bir havası olmuştur.Güle güle kullanın.

MCN21
20-01-2015, 19:55
Renk ve koltuklar cok sik :) bende bu kasayi sevmezdim amasizinki bir baska duruyor masallah

jeffy
20-01-2015, 19:55
Onurum sen nerelerdesin ya :) Yakışır kardesim kazasız belasız Bmw candır Saol Barışım :) sonunda benide BMW ci yaptılar :)

Ozan Özer
20-01-2015, 20:00
Ön farlarına bir türlü ısınamadığım bir araç..Alkollü halde bile resimlerine baktım ama yinede olmadı :)
HErşey bir yana kazasız belasız iyi günlerde kullanın aracınızı..Rengi gerçekten farları bile unutturacak cinsten :D

jeffy
20-01-2015, 20:10
Maşallah topaz blue sanırım renk çok hoş,compactlar genel olarak hakettiği değeri bulmasada benim için hep farklı bir havası olmuştur.Güle güle kullanın. topaz blue diye biliyordum BMW de geçmişi benden uzun bir yakınım Avus Blue dedi ( yanlış yazmış olabilirim ) öyle kabul ettim bende :) Teşekkür ederim

Renk ve koltuklar cok sik :) bende bu kasayi sevmezdim amasizinki bir baska duruyor masallah Recaro lar gerçekten hem şıklık açısından hem kullanım rahatlığı açısından çok farklı.. bundan sonra BMW alacak olursam kesinlikle olmazsa olmazımdır.. çok teşekkür ederim.

Ön farlarına bir türlü ısınamadığım bir araç..Alkollü halde bile resimlerine baktım ama yinede olmadı :)
HErşey bir yana kazasız belasız iyi günlerde kullanın aracınızı..Rengi gerçekten farları bile unutturacak cinsten :D :) Bende ne hikmetse bitiyorum ön tarafına :) ki genel kanı sizinkiyle aynı.. BMW den beklenmeyen hareketler belkide :)

e.adakale
20-01-2015, 23:41
renk çook iyi paket olarakta dolu kazasız belazsız sürüşler.

grkm
21-01-2015, 00:08
Aracin rengi avus mavi olarak geciyor, yakin gecmiste ilanlarda gormustum. Kazasiz belasiz gunlerde kullanmanizi dilerim :)

Işık
21-01-2015, 07:33
Güle güle kullan, kazasız belasız :)

berkred
21-01-2015, 07:51
maşallah kazasız belasız

Slmcnsl
21-01-2015, 08:29
kazasiz belasiz..

gkm13
21-01-2015, 08:40
renk mystic blue olabilirmi?

x20xev
21-01-2015, 10:08
çok hoş maşallah kazasız belasız

fexzi
21-01-2015, 10:18
Aracın fiyatı nedir acaba ? Kız kardeşime cooper veya 3 serisi T almayı düşünüyorum, emsal dolulukta bir araba olabilir, maşallah diyorum :)

grkm
21-01-2015, 10:25

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/197675-3-18ti-compact.html#post7732734

sadece bir kac post ustte yazmistim :rolleyes:

levent
21-01-2015, 10:46
Maşallah, kompakt bmw seven birisi olarak keşke dediğim tek şey manuel olsaymış sizinki :) geri kalan herşeyi çok güzel :)

jeffy
26-01-2015, 00:49
renk çook iyi paket olarakta dolu kazasız belazsız sürüşler. Teşekkür Ederim.

Aracin rengi avus mavi olarak geciyor, yakin gecmiste ilanlarda gormustum. Kazasiz belasiz gunlerde kullanmanizi dilerim :)
Evet İlanı verende bendim eşimin işi dolayısıyla biraz daha fazla kilometre yapması gerektiğinden daha küçük bir dizel düşünüyordum. Şimdilik vazgeçtik binmeye devam :)

Güle güle kullan, kazasız belasız :)
Desteğin ve katkıların için çook teşekkür ederim enişte :)

maşallah kazasız belasız
Teşekkür ederim

kazasiz belasiz..
Teşekkür Ederim

Konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırdım Avus Blue olması lazım..

jeffy
26-01-2015, 00:54
çok hoş maşallah kazasız belasız
Teşekkür Ederim.

Aracın fiyatı nedir acaba ? Kız kardeşime cooper veya 3 serisi T almayı düşünüyorum, emsal dolulukta bir araba olabilir, maşallah diyorum :) Özellikle benim aracımımı yoksa piyasasınımı soruyorsunuz anlayamadım ama şöyle söyliyeyim emsal dolulukta 30 dan aşağı sanmıyorum. varsada kilometre ve değişen durumlarındandır. ben 31.800 yazmıştım ilana. mesela satılıklarda 2004 modeli var kırmızı oda mpaket ama sanırım 3.16ti o 35000 yazmış.

Maşallah, kompakt bmw seven birisi olarak keşke dediğim tek şey manuel olsaymış sizinki :) geri kalan herşeyi çok güzel :)
Otomtikliği eşimin rahatlığı için daha önemliydi yol yaptıkça bende iyiki otomatik almışım demedim dersem yalan olur :)

E46
10-02-2015, 19:41
Cok hos bi araç boyle compactlar gormek beni gercekten mutlu ediyor ellerine saglik. Ben de compactimi almadan once 7 ay boyunca hergun yilmadan aradim ve sonunda gönlüm deki compacti buldum ve ilana ciktigi gun aldim. komple Mpaket. recaro deri koltuk mercek dijital klima sunroof fonksiyonel M direksiyon, fabrikasyon 18" M jantlar koltuk isitma fabrikasyon ozel siparis muzik sistemi vs. Bi daha da hepsini bi arada bulamam sanirim :) gozum gibi bakiyorum compactimdan cok memnunum iyi ki almisim dusundukce kendi kendime seviniyorum. izmirde karsilasirsak yanina gelirim. senin compactin rengine bayildim. Masallah nazar degmesin on numara

E46
11-02-2015, 21:05
on farlar ne kadar tuttu bilgi verebilirsen sevinirim

initial-D
11-02-2015, 21:44
renk çok güzel maşallah araca

şuan satılıkmı?özelden de dönebilirsiniz

tayfur
11-02-2015, 21:57
Guzel arac mukemmel renk :) Güle güle kullanin. Bi donem bende dusunmustum bu aracdan.

umitk
12-02-2015, 11:27
Maşallah çok yakışıklı kazasız belasız.

jeffy
12-02-2015, 16:37
renk çok güzel maşallah araca

şuan satılıkmı?özelden de dönebilirsiniz aciliyeti olmamakla birlikte satabilirim. özelden yazarım ayrıca

Guzel arac mukemmel renk :) Güle güle kullanin. Bi donem bende dusunmustum bu aracdan. teşekkür ederim keşke alsaymışsınız ;)

on farlar ne kadar tuttu bilgi verebilirsen sevinirim özelden yazdım

Cok hos bi araç boyle compactlar gormek beni gercekten mutlu ediyor ellerine saglik. Ben de compactimi almadan once 7 ay boyunca hergun yilmadan aradim ve sonunda gönlüm deki compacti buldum ve ilana ciktigi gun aldim. komple Mpaket. recaro deri koltuk mercek dijital klima sunroof fonksiyonel M direksiyon, fabrikasyon 18" M jantlar koltuk isitma fabrikasyon ozel siparis muzik sistemi vs. Bi daha da hepsini bi arada bulamam sanirim :) gozum gibi bakiyorum compactimdan cok memnunum iyi ki almisim dusundukce kendi kendime seviniyorum. izmirde karsilasirsak yanina gelirim. senin compactin rengine bayildim. Masallah nazar degmesin on numara teşekkür ederim. genelde eşim kullanıyor aracı umarım denk gelir tanışırız..

Maşallah çok yakışıklı kazasız belasız. saol teşekkür ederim

Manno
08-03-2015, 12:29
rengi efsane olmuş maşallah