PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümcül mavi ekran

Grimlord
20-01-2015, 19:05
Arkadaşlar laptop packard bell ts11, ekram kartım nvidia geforce 540m

yaklaşık 3 4 aydır hangi oyuna girersem gireyim nvlddmkm.sys hatası alıyorum ve mavi ekran veriyor,ekran kartı driverlarını sildim,en güncelini yükledim,yine aynısı

bilgisayara format attım,tekrar en güncel sürümü yükledim,yine aynı hata.altta sogutucu var ,ısı değerleri de normal görünüyor ama bu lanet problem yüzünden hiç bişey oynayamıyorum.dün age of empires yükledim nostalji olsun diye,onda bile aynı hatayı aldım :ofk:
bi tek counter-strikeda hata vermiyor :cool:
daha önce bu sorunla karşılaşmış olanlardan ve ya çözebilenlerden tavsiye bekliyorum

ozans
20-01-2015, 20:00
Şunu bir deniyebilirsiniz : https://www.youtube.com/watch?v=YrOKlh9fC9g

MIS Afterburner indirip core ve memory speed'i düşürüp kullanmayı deniyebilirsiniz.

Donanımsal hata gibi duruyor, en kötü ihtimal ile reflow denenebilir garanti bittiyse ( Laptop'u açıp, gpu'yu ısıtıp anakarttan ayrılan lehimlerin geri tutmasını sağlıyorlar).

Grimlord
20-01-2015, 20:29
ilginiz için teşekkür ederim hocam,linktekini denemiştim sadece 5 dk daha geç verdiriyo mavi ekranı :D

şimdi afterburnerla biraz düşüp deneyeceğim,inşallah olur. en kötü ihtimal fırınlamaya kaldı artık işim..

ozans
22-01-2015, 13:46
PS3'ü fırınlamıştım ben, 2 sene daha kullandım öyle :)

Dahili ekran kartı da varsa (intel hd4000 vs gibi), 540m gibi olmasa da onunla açılmaya zorlayabilirsin oyunları (özellikle eskileri, age of mesela).

Grimlord
22-01-2015, 13:49
konuyu açtıgım gün afterburnerla underclock yaptım,faydası oldu gibi sanki,hatta girip 2 saat lol bile oynadım,hiç kasmadı,mavi ekran vermedi.

sonra tekrar age ofa gireyim dedim,ottoman alıp saga sola saldırayım,ivan the terrible'a bi ders vereyim dedim,yine mavi ekran verdi,bence sorun kartta degil ya age ofta ya da osmanlılarda :D :D