PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206RC yol tutuş ve fren

RCkid
06-10-2008, 11:02
projenin ikinci aşamasına geçiyorum. arabayı yere iyi basıp gücü en iyi şekilde aktarabileceğim süspansiyon setup'ı nedir. bulabildiğim seçenekler aşağıda KW,eibach ve Vogtland coiloverler. bunlar dışında başka yay-amörtisör kombinasyonları da olabilir. koni istemiyorum, yetersiz geleceğini düşünüyorum

http://otomobilshop.com/final/product_info.php?products_id=5049&osCsid=ce4ab2

http://www.x-tremetuning.com.tr/shop/index.php?target=products&product_id=2635

http://www.tuningdukkani.com/catinfo.asp?cid=58&mrk=26&slmt=2

bunun haricinde fren balatalarının değişme zamanı geldi fren için disk çapı büyütmeden omni competition balata ve disk düşünüyorum.

http://www.merttuning.com/index.php?p=show&pid=996&k_id=254&kn=Peugeot

yine boyut değişmeden Türkiye'de ulaşabileceğim fren kombinasyonlarını önerebilirsiniz.

son olarak lastik tavsiyesi rica edeceği. standard ölçüler 205/40/17, 215/40/17 gibi ölçünün tutunmaya olumlu etkisi olur mu? hangi marka lastik aktarmayı optimum seviyeye getirir. tavsiyleri marka ve şu anki güç durumunu göz önünde bulundurarak yaparsanız sevinirim. bunun yanında düşündüğüm malzemelere en uygun ulaşma biçimini biliyorsanız ve yardımcı olabilecekseniz sevinirim

yusufvozkan
06-10-2008, 11:03
hepsinden önce drag bar lazım sana mustafa z rot kırma

RCkid
06-10-2008, 11:18
hepsinden önce drag bar lazım sana mustafa z rot kırma

bugün de motor kulağı gitti gibi geldi

Cem.B
06-10-2008, 11:25
frenler standartta çok ii sadece disk balatayla daha ii olurmu olmazmı bişi diemiycem ama

coilover rc için kesinlikle gerekli çok ve güzel bi setup lazım

RCkid
06-10-2008, 12:50
frenler standartta çok ii sadece disk balatayla daha ii olurmu olmazmı bişi diemiycem ama

coilover rc için kesinlikle gerekli çok ve güzel bi setup lazım

diskler aşırı ısınmaya başladı, önceki gibi rahat fren yapamıyorum.
gazlarken esp/asr kapatıyorum, açıkken saçmalıyor. bununda etkisi çok duramamda

G_TT_I
06-10-2008, 14:08
kalkıs yada gücü yere iyi iletmen icin arabayı cok indirmek işe yaramaz aksine aksların lastigin yere bastıgı acı degisicek yanlızca on takımı daha cabuk bozup lastigin bir kısmını cabuk bitirmene yarar.
ama yol tutus icin coiloverda 2 secenek; bilstein pss9, KW variant3 206tıda yoksa variant 2, diger coiloverlar yaklasık aynı duzeyde. arka tarafı biraz daha yuksek yaparsın.

Fren icinde ferodo balata, ama turboda pek bişey fark etmez iyi olan fren biraz daha iyi olur.
Flans ile aynı kaliperleri kullanarak buyuk disk takarsın birde iyi balata 4 pod almadan fren iyileşmiş olur.

RCkid
06-10-2008, 14:17
kalkıs yada gücü yere iyi iletmen icin arabayı cok indirmek işe yaramaz aksine aksların lastigin yere bastıgı acı degisicek yanlızca on takımı daha cabuk bozup lastigin bir kısmını cabuk bitirmene yarar.
ama yol tutus icin coiloverda 2 secenek; bilstein pss9, KW variant3 206tıda yoksa variant 2, diger coiloverlar yaklasık aynı duzeyde. arka tarafı biraz daha yuksek yaparsın.

Fren icinde ferodo balata, ama turboda pek bişey fark etmez iyi olan fren biraz daha iyi olur.
Flans ile aynı kaliperleri kullanarak buyuk disk takarsın birde iyi balata 4 pod almadan fren iyileşmiş olur.

maksat çok alçaltmak değil zaten 3-4 cm düşük olsun bir de ön tarafda yükleninceki damping i kessin istiyorum.
fren diskleri orjinalde çok ufak değil, frenlemedeki problemin bir kısmı yine süspansiyon ve lastiklerden kaynaklanıyor gibi.
bir de uygun malzemelerdeki çeşitler sınırlı olduğu için özellikle Türkiye' de ulaşılabilecek parçalar önerirseniz sevinirim

Buğra
06-10-2008, 18:43
Eibach için fiyat biraz fazla.

Schumi
06-10-2008, 19:10
H&R Coilover RC için üretilen tek kit. Camber düzeltme kitinide aldınmı gayet iyi olur.

grkm
06-10-2008, 19:32
HR Coilover , 2006 senesinde Suleyman arkadaşımızın Rc 595 plakalı siyah RC sinde vardı. Herhalde o zamanlarda coiloverlı tek 206ydı. Sadece yaylı RC den inip , ona binince bayağı farklı olduğunu hissediliyordu. Tabi amortisörün , kantar üzerinde pro.ca ayarlandığını sanmıyorum fakat yine de çok farklıydı aracın yoldaki tepkileri.

Fren iyileştirmek için kafayı çok basmamak gerekiyor ve tatlı bir sertlik iyi oluyor. 206da fren dağılımı oran olarak nasıl bilmiyorum fakat önde yoğun ise , aracın bir miktar öne kapanması da iyi olabilir. En azından yüksek süratler için.

Buğra
06-10-2008, 20:55
HR Coilover , 2006 senesinde Suleyman arkadaşımızın Rc 595 plakalı siyah RC sinde vardı. Herhalde o zamanlarda coiloverlı tek 206ydı. Sadece yaylı RC den inip , ona binince bayağı farklı olduğunu hissediliyordu. Tabi amortisörün , kantar üzerinde pro.ca ayarlandığını sanmıyorum fakat yine de çok farklıydı aracın yoldaki tepkileri.

Fren iyileştirmek için kafayı çok basmamak gerekiyor ve tatlı bir sertlik iyi oluyor. 206da fren dağılımı oran olarak nasıl bilmiyorum fakat önde yoğun ise , aracın bir miktar öne kapanması da iyi olabilir. En azından yüksek süratler için.
O araç satılık ancak coiloverlardan bahsetmiyor. Acep noldu akibetleri :)

grkm
06-10-2008, 21:35
araç birkaç kez el değiştirdi. Extraları satılmışta olabilir , şuan ki sahibinin haberi de olmayabilir .. Bir ara moretteleri de vardı yanlış hatırlamıyorsam :rolleyes:

RCkid
07-10-2008, 08:35
http://www.carparts-cat.com/webkat.asp?SID=0193140922506056018004&ROOT=1

burdaki bilstein amörtisörler ve uygun yay seçimiyle yol tutuşu tatminkar olacak mıdır?
bunlarla yay olarak ne kullanılmalı?