PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200.000 TL'ye ne iş kurulur?

cabrioleter
24-01-2015, 15:20
Bir arkadaşım iş kurmayı düşünüyor.. Babasına bir daire sattırıp iş kuracaklar meblağ yüksek olduğu için çok ince eleyip sık dokuyorlar. Vip taşımacılık yapacaklardı arkadaşımın anladığı iş olduğu için ancak bu sene o sektörde yasa değişikliği dolayısıyla önlerini göremiyorlar. Miktar duruma göre 250bine çıkabilir. Bütün para tek bir işe bağlanacak diye bir şart da yok. Daha az meblağa da bir iş kurulup kalanı sermaye yapılabilir.

Kısacası arkadaşlar abiler bu meblağda ne iş kurulabilir? Merkez olarak istanbul düşünülüyor ancak duruma göre izmirde olabilir.

Tayfun.O
24-01-2015, 15:33
Daireyi inşaat halindeyken alıp bitince satma en karlı sektör oldu
Nakliye dükkanı[aras kargo-sürat kargo vs..] açılabilir mi o paraya bilmiyorum ama açılırsa neden olmasın
Güzel bir cafe-restauranttarzı bir şey olabilir
Eğlence merkezi[bowling-bilardo-paintball vs ] olabilir
Emlakçılık-Galericilik

Aklıma gelen bunlar

wiesmann
24-01-2015, 16:52
tutarını bilmem ama avm' lerde otoyıkama olabilir

Emre Ekrem
24-01-2015, 17:04
Daireyi inşaat halindeyken alıp bitince satma en karlı sektör oldu
Nakliye dükkanı[aras kargo-sürat kargo vs..] açılabilir mi o paraya bilmiyorum ama açılırsa neden olmasın
Güzel bir cafe-restauranttarzı bir şey olabilir
Eğlence merkezi[bowling-bilardo-paintball vs ] olabilir
Emlakçılık-Galericilik

Aklıma gelen bunlar
Daire işi mantıklı geldi

johnie
24-01-2015, 17:10
Şehir olarak bilmiyorum hangi şehir de arkadaşınız fakat , bir arkadaşım da 100k TL ye Flormar ın franchise ını almak istiyorlardı. Bayanlar kendilerine önem veriyorlar ve bu işin de bitmesi zor gibi .. Param olsa benim açıkçası girerim bu işe, içinde hem kadın malzemeleri var hemde bir marka var.. Güzel bir mekan bulduktan sonra işlek bir yer mantıklı bir yatırım olur

murat-m
24-01-2015, 17:13
100 - 150 m2 bir magaza tutup islek bir yerde. Hali ve mobilya aksesuari satisi yaparak cok iyi paralar kazanabilirler.

Mutlu Değerli
24-01-2015, 17:31
o paraya çok kral bi otoyıkama-detailing-temizleme vs açılabilir. Getirisi uzun vadede dönüşüm yapar ama devamlı iş yapar güzel bir tanıtımla, arkadaş çevreniz genişse herşey yolunda gider

SerkanYazgan.
24-01-2015, 18:03
Kendi markanızı kendiniz oluşturursanız çok çok güzel paralar kazanırsınız. Franchise bedeli ödemeden, güzel dekore edilmiş ve güzel bir yerde açılan kafe yeterlidir.

Bu arada benimde bilenlere danışmak istediğim birşey var. Malumunuz kahve dünyasının bile Franchise bedeli 350+ binlere geldi. Aslında insanımız markadan çok mekanı ve içecekleri seviyor. Güzel bir konsept oluşturduğumuzda kazanamama gibi bir dert olmuyor. Sormak istediğim ise; bu işi içimizde bilen birisi var mı? Kahvelerden,pastalardan ya da dikkat etmemiz gereken hertürlü şeyle ilgili bilgi verebilecek olan varmı?

34esat44
24-01-2015, 19:23
tutarını bilmem ama avm' lerde otoyıkama olabilir

avm yada guzel bır yerde oto yıkama kalanı ılede daıre ısı olabılır..

İbrahim33
24-01-2015, 19:29
becerebilirseniz kurumsal bir rent a car açabilirsiniz.

AdemAr
24-01-2015, 19:35
Kendi markanızı kendiniz oluşturursanız çok çok güzel paralar kazanırsınız. Franchise bedeli ödemeden, güzel dekore edilmiş ve güzel bir yerde açılan kafe yeterlidir.

Bu arada benimde bilenlere danışmak istediğim birşey var. Malumunuz kahve dünyasının bile Franchise bedeli 350+ binlere geldi. Aslında insanımız markadan çok mekanı ve içecekleri seviyor. Güzel bir konsept oluşturduğumuzda kazanamama gibi bir dert olmuyor. Sormak istediğim ise; bu işi içimizde bilen birisi var mı? Kahvelerden,pastalardan ya da dikkat etmemiz gereken hertürlü şeyle ilgili bilgi verebilecek olan varmı?

bence tam tersi bizim insanımız sırf şekil olsun check in yapayım diye kahve dünyası starbucks vs. gidiyor

hakotech
24-01-2015, 19:43
Valla bir kursa gider et hakkında ıncelıklerı öğrenir olmayan bi yerde steak house acardım,*** gibi para kazanıyolar..

İbrahim33
24-01-2015, 19:47
Valla bir kursa gider et hakkında ıncelıklerı öğrenir olmayan bi yerde steak house acardım,*** gibi para kazanıyolar..

mantıklı aslında abi. adanada birkaç yerde var iyi iş yapmıyor. bizim burada hiçbir yer yok mesela. konsept bir yer açacaksın paranın anasını beller valla.

İbrahim33
24-01-2015, 19:48
şu düzeltme geri gelsin yaa. adanadiki gördüğüm iyi iş yapıyor.

Sert@ç
24-01-2015, 19:55
Tanıdık avukat varsa hukuk bürosu açarım
Yada emlak ofisi(düşünürseniz remax için yardımcı olabilirim)

cabrioleter
25-01-2015, 15:28
o paraya çok kral bi otoyıkama-detailing-temizleme vs açılabilir. Getirisi uzun vadede dönüşüm yapar ama devamlı iş yapar güzel bir tanıtımla, arkadaş çevreniz genişse herşey yolunda gider

İstanbul için böyle bir şey düşünülüyor aslında. Kendi adına mı franchising mi yoksa kendi adına mı nasıl yapılacak araştırılıyor.

becerebilirseniz kurumsal bir rent a car açabilirsiniz.

Vip taşıma işine girilebilseydi bir sonraki aşama bu olacaktı ama direk giriş yapmak çok zor.

Etin incelikleri öğrenmek, tedarikçi bulmak kolay da yazılan sermaye bu konsepte yakışacak bir yerde böylesi Bi dükkan açmak yeterli olur mu ki?

Tanıdık avukat varsa hukuk bürosu açarım
Yada emlak ofisi(düşünürseniz remax için yardımcı olabilirim)

Emlak işi çok karışık bir sektör. Eğer detaylı bilgi alabileceğimiz biri varsa konuşmak isteriz ancak son seçenek olur muhtemelen bu iş.

BARR
25-01-2015, 15:50
Sıfırdan iş kuracaksanız parayı yatırıp direk iş yapmanız çok zordur.

Özellikle iş içine dükkan kirası ve çalışan girecek ise 200.000tl ye 100.000'lik iş kurabilirsiniz. Diğer kalan 100.000 ise sizi iş yapıp iyi para kazanana kadar sübvanse edecek para olur.

200'üm var 200'ü işe harcıcam dersen yüksek ihtimal kötü sonuçlanır.

Bu sölediğim yeme-içme-dükkan açma gibi sektörler içindir, al-sat vs için değil.

cabrioleter
25-01-2015, 15:59
Sıfırdan iş kuracaksanız parayı yatırıp direk iş yapmanız çok zordur.

Özellikle iş içine dükkan kirası ve çalışan girecek ise 200.000tl ye 100.000'lik iş kurabilirsiniz. Diğer kalan 100.000 ise sizi iş yapıp iyi para kazanana kadar sübvanse edecek para olur.

200'üm var 200'ü işe harcıcam dersen yüksek ihtimal kötü sonuçlanır.

Bu sölediğim yeme-içme-dükkan açma gibi sektörler içindir, al-sat vs için değil.

Zaten tüm para 300bin lira işe göre 200-250 yatırıp kalanı idarelik kullanılacak.

hakotech
25-01-2015, 16:01
@cabrioleter cok buyuk bi yer ile baslanmamali bu sektorde,arti kendi ismi ile baslamali,ahsap konsept ahsap masalar..tedarik yeri kolay,para tutan buzhane ve etin saklanma kosullari..en az 20-25 gun o etin dinlenmesi gerekiyo..marinasyon islemi yapilmamali..eksi degerlerde et dondurulmamali..2 maximum 4 derecede et saklanmali..servis edilecegi zaman uzerindeki tabaka alinip sade et pisirilmeli.. kardesim sole soliym suan cok ciddi derecede bende acmali dusunuyorum istersen fikir alisverisi yapabiliriz ..ole cok yuksek maliyetlerde yok :) ama kazanc maximum :) bugun bir nusret olamayiz tabiki adam gunde 50 hayvan deviriyo,ancak biz senelik buyumeyi dusunursek sene sonu gunde 10 hayvan devirsek muhtesem meblalar cikiyo :)

cabrioleter
25-01-2015, 16:13
@cabrioleter cok buyuk bi yer ile baslanmamali bu sektorde,arti kendi ismi ile baslamali,ahsap konsept ahsap masalar..tedarik yeri kolay,para tutan buzhane ve etin saklanma kosullari..en az 20-25 gun o etin dinlenmesi gerekiyo..marinasyon islemi yapilmamali..eksi degerlerde et dondurulmamali..2 maximum 4 derecede et saklanmali..servis edilecegi zaman uzerindeki tabaka alinip sade et pisirilmeli.. kardesim sole soliym suan cok ciddi derecede bende acmali dusunuyorum istersen fikir alisverisi yapabiliriz ..ole cok yuksek maliyetlerde yok :) ama kazanc maximum :) bugun bir nusret olamayiz tabiki adam gunde 50 hayvan deviriyo,ancak biz senelik buyumeyi dusunursek sene sonu gunde 10 hayvan devirsek muhtesem meblalar cikiyo :)

Özel mesaj attım abi.

typer46
25-01-2015, 16:31

Kahve Dünya'sı franchise veriyomu.

weST.27
25-01-2015, 16:42
Dolmuş tekeri alınır aylık 2-2,5 yenilir

ahmetuygur
25-01-2015, 17:09

O iş oradan göründüğü gibi birşey değil :) 1 düşene kadar Cafe Restaurant işi yaptım inşaatından son dakika devrine kadar başındaydım bir kere başında durmazsan eleman çalıyor çalmasa yer yemese bozuldu de döker sana zarar olsun diye kaldı ki eleman bulmak kolay değil 6 kişi işe başlayıp benimle 7 diyelim 3 kişi kaldı 1400 tl maaş + tipi beğenmiyorlar neyse elemanı bulsun dükkanı açtın ne Belediyesi bitiyor ne polisi ne tarım müdürlüğü ne veterineri her yerden koparılıyorsunuz nargilede satıyorduk 18 yaşından küçüğü satamaSın oyun oynatamazsın yani daha neler neler var aklıma gelmiyor he Cafe rest yapıcım diyen okursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince

34btr1907
25-01-2015, 17:22

bir ara in-n-out tr giricek vs deniyordu ne oldu ne bıttı bılmıyorum,ama şu an şubeleri yok irtibata geçilip bi franchising patlatılsa ihya oğlu ihya olunur:)

yada virginia angus bayiliği veya bu sizin bahsettiğiniz gibi yeni bi marka oluşumu güzel hizmetle parayı kırdırcaktır.

in-n-out şöyledir :D

http://photos1.blogger.com/hello/113/2202/1024/Halloween2004%20086.jpg

BosphorusBoys
26-01-2015, 09:27
TAKİPteyim..

sagops
29-01-2015, 02:49
Nacizhane fikrimdir.
Bana kalırsa pide fırını/salonu açılabilir.
Yerinden de usta getirtirsen çok güzel sonuçlar elde edebilirsin bence.

screamforce
30-01-2015, 22:42
çok temiz ithalat yapılır o paraya benim çalıştığım firma 0.37 dolardan kumanda alıyor çinden vergisi cartı curtu 1 1.4 liraya geliyor toptancılarada 1 dolardan satıyoruz tertemiz para bırakıyor

bilalMW
30-01-2015, 22:53
fason plastik enjeksiyon ya da plazma lazer kesim.

rebel
30-01-2015, 23:13
kanka steak house tan yola cıkaraktan white meat işine girelim. izmirde olaydı tepeciğin namını yürütürdük :D istanbul büyük deniz . ukrayna karışık . işssiz çok diyolaaa :D

makif84
30-01-2015, 23:52
O iş oradan göründüğü gibi birşey değil :) 1 düşene kadar Cafe Restaurant işi yaptım inşaatından son dakika devrine kadar başındaydım bir kere başında durmazsan eleman çalıyor çalmasa yer yemese bozuldu de döker sana zarar olsun diye kaldı ki eleman bulmak kolay değil 6 kişi işe başlayıp benimle 7 diyelim 3 kişi kaldı 1400 tl maaş + tipi beğenmiyorlar neyse elemanı bulsun dükkanı açtın ne Belediyesi bitiyor ne polisi ne tarım müdürlüğü ne veterineri her yerden koparılıyorsunuz nargilede satıyorduk 18 yaşından küçüğü satamaSın oyun oynatamazsın yani daha neler neler var aklıma gelmiyor he Cafe rest yapıcım diyen okursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince
Pardon alakasız olucak ama o kadar Maaş alıyorlarmış gerçekten?10 yıldır aynı firmadayım teknik elemanım aldığım maaş söylediğinizin biraz üstü.Enayi gibi hissettim kendimi

!KO
31-01-2015, 01:47
fason plastik enjeksiyon ya da plazma lazer kesim.

gelde dovme :D

EM-RE
31-01-2015, 10:03

gebericen dışarıda yemek yemekten kendine bir esnaf lokantası bul kabız olucan yakında

wekoo
31-01-2015, 10:13
bence 50 bintl bi yıkama dükkanı gerisinide araba al sat işinde degerlendirriseniz en azından batırma battı gibi bi düşünceniz olmaz sonuçta lüks araba iş yapmayın orta düzeyde clio-opel-megane gibi bayana hitap edicek hb tarzı arabalar alın satın ve yanındada yıkama bence güzel getirisi olan bir işletme olur 2 elemanla bu işi halledersiniz.

wekoo
31-01-2015, 10:15
çok temiz ithalat yapılır o paraya benim çalıştığım firma 0.37 dolardan kumanda alıyor çinden vergisi cartı curtu 1 1.4 liraya geliyor toptancılarada 1 dolardan satıyoruz tertemiz para bırakıyor

bize kaça maglolur toptan alsak ustam...

bugrahangul
31-01-2015, 10:48
En mantıklısı avm otoparkında yıkama geliyor. Bundan 3 sene önce bir arkadaşım 100.000 TL almıştı mekanı ama uğraşmak istemediği için geri sattı zararı da olmamıştı. Şuan ki rakamlar nelerdir bilmiyorum. Güzel bir mekan, çok iyi işçilikle olay tamamdır. Özellikle İstanbul Anadolu yakası Ataşehir taraflarında adam akıllı bir yıkmaya denk gelemedim daha. :)

hakotech
31-01-2015, 11:24
gebericen dışarıda yemek yemekten kendine bir esnaf lokantası bul kabız olucan yakında
Kanka onlarada gıdıyorum yaa 3 öğünün birini paylaşıyorum :D

dirk
31-01-2015, 11:26
tam borsalık para :)

TheAce
31-01-2015, 11:59
kırmızı kaliforniya solucanı ile doğal gübre üretimi, karlı bir iş. sen veriyorsun onlar üretiyorlar. organik tarım için birebir. kuru ve sulu gübresi çok para ediyor, bir dünyada müşterisi var.

ruudvan
31-01-2015, 16:15
Şehir olarak bilmiyorum hangi şehir de arkadaşınız fakat , bir arkadaşım da 100k TL ye Flormar ın franchise ını almak istiyorlardı. Bayanlar kendilerine önem veriyorlar ve bu işin de bitmesi zor gibi .. Param olsa benim açıkçası girerim bu işe, içinde hem kadın malzemeleri var hemde bir marka var.. Güzel bir mekan bulduktan sonra işlek bir yer mantıklı bir yatırım olur
franchise alınca bitmiyor ki.
mağazayı yapmakta bi 100-150 tutar.
2liraya satılan ojeylede o para geri kazanılmaz.

Canselmo
31-01-2015, 16:29
en güzeli çinden ufak tefek şeyleri getirmek bi arkadaş yazmış sadece kumanda getirerek kar edilir. Ama detayları kuralları ithlat işi biraz zordur karı yüksektir

Onur Fatih
31-01-2015, 18:00
Ne is yaparsaniz yapin franchise sozlesmeli calismayin

MEGFB
31-01-2015, 22:22
ben olsam borsaya girerdim illa çalışılacaksa güzel bir yere güzel bir cafe açılır

screamforce
31-01-2015, 23:51
bize kaça maglolur toptan alsak ustam...

ustam perakende satanlara 1 dolardan veriyoruz toptan satanlara 85 cente kadar iniyor

Thracian
01-02-2015, 22:21
Nacizhane fikrimdir.
Bana kalırsa pide fırını/salonu açılabilir.
Yerinden de usta getirtirsen çok güzel sonuçlar elde edebilirsin bence.

Geçengün HD Döner in alt markası pidem i gördüm. 30m2 yerden pide salonu mutfağı kurmuşlar, fikri çok beğendim. Güzel bi salonu 75 bin civarına kurabilirsin. Aklımda bu iş

turbo&quattro
01-02-2015, 22:24
Iki uc tane vti, guvenlik paketli ies, tayyar ve/veya s2k alin.

Emrecan-R
01-02-2015, 23:07
Niye daire satilip is yapiliyorki kredi cekip yapmak daha mantikli degilmi abiler ? kendi kendini oder

wiesmann
02-02-2015, 07:22
bugünlerde güzel ambiyanslı spor salonları çok rağbet görüyor en azından instagrama foto atmak için. benim spor salonunun 170 maliyeti var..

kunteper
02-02-2015, 07:36
bugünlerde güzel ambiyanslı spor salonları çok rağbet görüyor en azından instagrama foto atmak için. benim spor salonunun 170 maliyeti var..

Avmlerdeki macfitin ayligi yeni acildiysa 45 lira :) . Degilse 80 lira. Bzm merdivenalti ile ayni

Anıl E.
02-02-2015, 08:01
Eğer zarar etmeyim kazancım yavaş yavaş yerine otursun diyorsanız daire al-sat ile başlayabilirsiniz . Zaten limit tam 200 değil demişsiniz belki zorlayabilirsiniz diye düşünüyorum , kötü bir yatırım yapmamış olursunuz sıfır ya da ikinci el mevkiisi güzel bir daire bizim ülkemizde her zaman para kazandırır.

huseyinturk
02-02-2015, 08:18
çevrenizde hiç yapan varmı bilmiyorum ama truzime çalışabilirsiniz. Sıfır bir midibüs, siprenter alıp, sabit kar ile bir şirkete bağlayabilirsiniz. Yakıt vs şirkete ait oluyor, siz aylığınıza bakıyorsunuz. Ekstra olarak bahşişi var birde. En güzel yanıda çok zevkli bir iş olması. Genelde gece araç kullanmazsınız, taşıdığınız insanlar kaliteli insanlar olur. Tabi sektör dışardan biri için ha diyip girilemeyecek bir sektör iyi araştırmak, çevre lazım biraz. Beni tutmasalar şu hayatta yapmak istiyeceğim tek iş.

Talh@
02-02-2015, 15:12
Benim bacanak beylikdüzünde franchise restoranını devrediyor. 150-200 TL bir şey istiyordu. İstersen mesaj at numarasını veririm.

Ferhat_V
02-02-2015, 18:00
cebine 5 milyar koy ukraynaya git..ne eksik bak..restaurant cafe steak house artık neyi eksikse öyle bi iş yap..yada inşaat..ama türkiyede değil ukraynada..adamlarda çok eksik var ülke çok geride türkiyeye kıyasla.

wekoo
03-02-2015, 13:16
ustam perakende satanlara 1 dolardan veriyoruz toptan satanlara 85 cente kadar iniyor

ben toptan alıp satmak istiyorum seri olarakmı yoksa bi adeti oluyormu bunun