PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti Bank. Kart Aidatı

HondatugraL
26-01-2015, 09:29
Geçen sene arkadaşlarım işbankasından kart aidatı diye kesilen paraları öğrenci olduğunu belirterek geri almışlardı, bu yılda aldılar. Bende danışayım diye ege üni deki garanti şubesine gittim dedim böyle böyle. Bizde olmuyor diyip yolladı pek iplemedi gibime geldi acaba Garanti ana şubesıne dilekçe yazıp yollasam öğrenci olduğumu belirtsem bu parayı geri yatırırlarmı Garantiden bu şekilde parasını alan varmı ?

baretta
26-01-2015, 09:34
Garanti ana şubesine falan gerek yok, müşteri hizmetleri arayıp biraz cazgırlık yap, bu ne kardeşim aidat ücreti diye kesiyorsunuz diğer kartlarımın hiç birisinden kesilmiyor alacaksanız iptal edin benim ihtiyacım yok böyle bir karta zaten diyerek geri alabilirsin. Zira, ben hepsini bu şekilde geri aldım.

altugkocer
26-01-2015, 09:35
Müşteri hizmetlerini araman daha mantıklı. Ben öğrenci değilim fakat 1 yıl daha kartı kapatmama sözü verdim, bonus, american express kartlarından aldıkları kart aidatlarını fazla fazla bonus olarak karta yüklediler.

Osman Bahadır
26-01-2015, 10:01
Hesabın üniversiteli hesabı olarak açıldıysa aidat alınmaz. Sana normal kart verilmiş.
Öğrenci belgenle şubeye gidebilirsin, olmazsa merkeze fakslarsın.

c20let
26-01-2015, 10:12
Öğrenci olsan da olmasan da kart parasını geri alabilirsin. En kötü tüketici haklarına başvurur öyle alırsın.

aslan
26-01-2015, 10:12
Eğer maaşınız Garantiye yatıyorsa'da banka ile işverenin yaptıgı sözleşmede kk aidatı alınmayacak ibaresi varsada geri iade alabilirsiniz.Bilginiz olsun

c20let
26-01-2015, 10:36
Eğer maaşınız Garantiye yatıyorsa'da banka ile işverenin yaptıgı sözleşmede kk aidatı alınmayacak ibaresi varsada geri iade alabilirsiniz.Bilginiz olsun

İade zaten geri yapılır :D geri iade kullanımı doğru değildir abi. :D

Az önce Garanti'yi aradım benimde eskiden kalma maaş hesabım vardı. Para kesmişsiniz iade etmezseniz kapatırım diye rest çektim. Peki efendim kapatalım dediler. Geri de dönemedim. Hesabım kapanmış oldu. :D

sirhot
26-01-2015, 10:44
valla senelerdir müşteri hizmetlerini arayıp yaptıgınız yasal değil kartımı kapatın vs vs diye geri iade ettiriyorum. İşin kolay yolu bu biraz sert çıkın yeter bugüne kadar geri iadesini alamadıgım aidat olmadı :D

Emre Ekrem
26-01-2015, 10:49
Bana 71 tl gelmişti ve itiraz ettim 2014 yılından 2015 yılının aidatını istiyorlardı bende kartı kapatın dedim ve bu şekilde olursa ve kartı kapatmazsam aidat kadar bonus yükleyeceklerini söylediler, bende kartın kapanması ve aidatın alınmaması üzerine ısrar ettim ve olayı sosyal medyaya taşıdım, kartı 110 küsür gün kullanmadığım için "tamamen şans ve hakkımmış" talebimi kabul edip aidatı iptal edip kartı kapattılar, belli bir süre üzerinde pasif kalınca aidatı almıyorlarmış, aslında gene de alıyorlar fakat siz fark edip itiraz edince direk iade, size yardımcı olur mu bilemiyorum fakat başımdan bu şekilde bir olay geçmişti, lazım olabilir diye paylaşıyorum.

Sezgin
26-01-2015, 11:02
bende bu yazılanlar uzerıne konustum daha bugun bı tane kredı kartım geldı garantıden. sordum; eksternızde boyle bır tutar gordugunuzde ( kart aıdatı ) dırek bızı arayın, o gune ozel fırsat ve kampanyalar ıle bırlıkte ucretı bı sekılde sıze fırsata cevırırız. ( bonus eklemekten bahsedıyorlar muhtelemen ) dedi. tamam dedım, 6 ay sonra ılk ucret yansıyacakmış bakalım gorelım .

mrtngn
26-01-2015, 12:27
Halen öğrenci isen iptal etmeleri lazım ama garantiye pek güvenmiyorum :)

Tüketici derneğine kredilerin masraf iadesi için başvurduğumuzda artık kredi kartlarınkini iptal edemiyoruz, müşteri hizmetlerini arayıp şansınızı deneyin demişlerdi.. Herkese her zaman tehdit vari konuşma işe yaramıyor malesef :) :) Kart limiti düşükse,harcamalar az ise,ödemeler düzenli değil ise vs vs diye gider bu :) kapatın ozaman dediğinizde içinizde patlar :D :D

World kartta aidatı iptal edin dediğimde 3 ay içinde 700TL'lik alışveriş yaparsanız iptal edebiliriz dediler kabul ettim.

Bonus'ta sadece 30TL hediye bonus teklif ettiler ve 1 hafta içinde kullanmak kaydıyla..Geri kalan 40TL'yi bana kitlemeye çalıştılar anında kapattırdım kartı.Diğer bankalar iptal ederken garantinin etmemesine uyuz oldum. Şimdi her gün arıyolar hediye bonus verelim size özel kampanya sunalım falan fişman..

Kahn23
26-01-2015, 12:51
Personeli olarak söyleyeyim :) Bonus Flexi ve Bonus Genç (18-23 yaş) kart haricinde her karttan aidat alınır.
Aidat alınmıyor diye bir şey söz konusu değil. Çağrı Merkezini aradığınızda iptali profiline uygunsanız o zaman bonus yüklemesi yapılabilir.

SerkanYazgan.
26-01-2015, 12:55
Sikayetvar.com'a hemen bir üyelik oluşturun ve şikayetinizi yazın. İşbankası aidat kestiğinde hemen şikayet ettim, 1 saat sonra telefon çaldı. Paranız en kısa sürede hesaba geçecektir diye ve sabahta sms geldi hesaba geçti diye. Sonra tekrar aradılar :) Memnuniyet budur bence :D

slowmotion
26-01-2015, 19:33
Ben garantiyi avukata verdim, yakinda 180tl kart aidat ucretini geri alacagim.

em-R
26-01-2015, 21:22
Kredi kartinda bonus puaniniz varsa onlari harcayin sonra arayin musteri hizmetlerini kart aidat ucreti yansimis diyin musteri hizmetleri size birkac birsey soyleyecek dinleyin sonrada ucretin iptalini isteyin eger iptal edemeyiz derse kartin iptalini isteyin size teklif sunacaktir bir yil kartinizi kapatmama sozu vererek bir sonraki ekstreye indirim yada bonus yuklemesi yapicaklardir

AdemAr
26-01-2015, 21:32
Ben garantiyi avukata verdim, yakinda 180tl kart aidat ucretini geri alacagim.

peşinden garanti sana geri dava açıcak hem ödediği parayı faiziyle alacak bide avukat masraflarını ödeyeceksiniz maalesef

S.Saka
26-01-2015, 21:36
Şuan garanti para iadesi yapmıyor diye biliyorum. Benden kestiler bonus vermek istediler kabul etmedim kartı kapattım yine de bonus teklif edip durdular nakit paramı vermedi şerefsizler.

İbrahim33
26-01-2015, 22:01
ben geçen sene garantiden 60 lira kart aidatına karşılık 60 lira bonus almıştım. ama iş'te üniversiteli'nin aidatını iptal ettirmemiştim.

Low-Rider
26-01-2015, 22:05
Personeli olarak söyleyeyim :) Bonus Flexi ve Bonus Genç (18-23 yaş) kart haricinde her karttan aidat alınır.
Aidat alınmıyor diye bir şey söz konusu değil. Çağrı Merkezini aradığınızda iptali profiline uygunsanız o zaman bonus yüklemesi yapılabilir.

İptal profilinin içeriği nedir ? Kredi kartı aidatlarını ödemedim hiç bir zaman.

Peki banka kartı aidatı için ne yapılabilir ?

MURAT_HLX
26-01-2015, 22:07
ben hiç bir şey yapmadan geçen ay kart aidatı ücreti kartıma geri ödendi artık kardeşim garanti çalışanı olduğu içinmidir bilmiyorum.bu seferde kredi dosya masrafının bedeli için başvurdum bekliyoruz bakalım ne olacak

slowmotion
26-01-2015, 22:13
peşinden garanti sana geri dava açıcak hem ödediği parayı faiziyle alacak bide avukat masraflarını ödeyeceksiniz maalesef
Böyle birsey başınıza geldimi garanti veya başka bankada?

HondatugraL
26-01-2015, 22:37
Benim kart kredi karti deil bu arada banka karti para falan yatirmak cekmek icin kullaniyordum artik korkudan kullanamiyorum :D Cozmeye calisayim bu isi

*MERT
26-01-2015, 22:37
vallaha gecen gun aldılar, gıttım ıs bankasından ogrencı belgemle hesap actım artık ıs bankasında kalacagım. bence haksız bır para

HellRot06
26-01-2015, 22:59
Benim kart kredi karti deil bu arada banka karti para falan yatirmak cekmek icin kullaniyordum artik korkudan kullanamiyorum :D Cozmeye calisayim bu isi

Kanka seninki hesap kullanım ücreti :D Kredi kartında geri alabiliyosun da hesap kartında maaş müşterisi değilsen alamıyorsun diye biliyorum.

Mutu
26-01-2015, 23:13
Benden de aldılar 2014 için 2 dönem olarak. Ve de aldıkları zaman birine parra göndereceğim zamandı. Sırf o kesintiyi yaptıklarından ötürü eve gidip para alıp, geri gidip havaleyi yaptım. Eve gittiğimde aradım ve bütün hesaplarımı kapattırdım. Sadece maaş hesabım olan yapı kredi ile devam ediyorum. Garanti iyi güzel de, çok yersiz yerde kesinti yapıyor. Ona tutuldum. :D

HondatugraL
27-01-2015, 17:45
Bişey almış oluyorum parayı çekıcem 70 e verdıysem 30 tl çekıom adam dolandırsa yerım yanı adama soruyom makbuzu fotoluyo kapattıırıcam olmazsa hesabımı garantıden iş bankasına gidecem

Frid
08-02-2015, 11:53
garanti maaş müşterini uğraştırmıyor ama parayı 1 ay kullanmış oluyorlar.

iş bankasından kk iade alamadım. onlara ceza olarak kartı iptal etmiyorum kullanmıyorum da :D

Tunacan
08-02-2015, 12:06
Adios um gelsin hemen kapattırcam garanti bonus u..

yucelebeci
08-02-2015, 12:09
Adios um gelsin hemen kapattırcam garanti bonus u..

Hocam adiosu sadece kk olsun diye aldıysan bişey diyemem de seyahat kartı özelliği var diye aldıysan hiç elini bile sürmeden

Tunacan
08-02-2015, 12:13
Hem alışveriş hemde mil bİriktirsin diye aldım. Neden ki?

34btr1907
08-02-2015, 12:18
cuma gunu aradım 75 tl kart aıdatı gorunuyor bunu ıade edın dedım,tuketıcı mahkemesı vs ugrastırmayın lutfen dıye konustum,yasal olarak bsvurma hakkınız vardır dendı,ıstersenız 50 tl bonus yukleyelım ancak 2 ay ıcınde kullanmanız gerek ve 1 yıl kapatmamanız gerekıyor kartı dedıler,benzın masrafı tuketıcı mahkemesı kosturması vs üşendıgım ıcın 25 tl feda ettım 50 tl bonus yukledıler , mahkeme vs basvuru yaparsan alırsın hepsını gerı.ilk once bankaya ıadelı tahautlu dılekce yolluyorsun sonuc olumsuz olursa tuketıcı mah basvuru yapıyorsun .

……………BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

KONU: Kredi kartı üyelik aidatının iadesi Hk.

Bankanızın ……………. numaralı kredi kartı müşterisiyim. Her yıl bankanıza, anılan karta ait kredi kartı aidatı ödemekteyim.

Ancak , çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “Kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. “

Ayrıca , bu konuda , Yargıtay 13.Hukuk Dairesince verilen ve 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının BK. 125 Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır.

Bu çerçevede ve yukarıdaki gerekçeler doğrultusunda;

1- On yılla sınırlı olmak üzere şimdiye kadar bankanıza yaptığım kredi kartı aidat ödentilerinin on yıl geriye dönük olarak ve dökümünü içeren bir listenin tarafıma verilmesini,
2- On yıl geriye dönük olarak benden kesilen yıllık kart ücretlerinin toplam miktarının yasal faizi ile birlikte defaten tarafıma iadesini,

Aksi taktirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara baş vuracağımı bildiririm

Saygılarımla,../../2013

TALEPTE BULUNAN
Adı ve Soyadı
İMZA

ADRES :................................................

HAKEM HEYETİNE VERİLECEK DİLEKÇE ÖRNEĞİDİR.

......................TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA

BAŞVURUCU :Adı ve Soyadı................. TC.N-................Açık adresiniz.................................

KARŞI TARAF : ……… …………Bankası AŞ.

KONU :Kredi kart yıllık ücretinin iadesi hk.

OLAY :
>Karşı taraf ........... Bankası AŞ.’nin çıkarmış olduğu …………………...…’nolu kredi kart hamiliyim.
>Kredi kartıma ait …../…./2013 son ödeme tarihli hesap ekstresi ile kredi kart üyelik ücreti adı altında …….,00 TL para tahakkuk ettirilmiştir.
>Karşı taraf ile aramda tanzim edilmiş KREDİ KARTLARI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’nin 10. maddesinde kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, bu sözleşme ;?Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir.
Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir.
Sonuç olarak sözleşmenin 10. maddesi ................BANKASI AŞ tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur.
Aynı sözleşmenin 10/son maddesi ile de karşı taraf ücret ve faizlerin miktarlarını tek taraflı olarak arttırabilme yetkisini kendisinde tutmaktadır. Bu hüküm dahi 4077 sayılı yasanın 6. maddesi ve 5464 sayılı yasaya aykırıdır.

Bu nedenle alınmak istenen üyelik ücretinin haksız olduğuna ve tarafımdan ihtirazi kayıt ile ödenen bedelin bir sonraki hesap ekstresinden mahsubuna ilişkin talebimi içeren iadeli taahhütlü mektup karşı tarafa gönderilmiştir.
Ancak bir sonraki aya ait hesap ekstresinde bu ücret mahsup edilmediği gibi karşı taraf …………..Bankası tarafından bu bedel sair suretle bana ödenmemiş, talebime ilişkin herhangi bir cevap da verilmemiştir.
6. İktisadi hayatta tüketici, hukuki işlemlerin zayıf tarafını teşkil etmektedir. T.C. Anayasa'sının 2. Maddesinde yer alan Sosyal devlet ilkesi, ekonomik yönden zayıf bulunanların, güçlü bulunanlara karşı korumasını zorunlu kılmaktadır. Keza sosyal adalet, eşitlik ve sosyal devlet ilkeleri karşısında, iktisaden güçlü olanın, kendi hazırlayacağı haksız şartlar içerir sözleşmeler ile bazı ayrıcalıklar kazanmasına olanak tanımak mümkün değildir.
İktisadi hayatta tüketicinin, hukuki işlemlerin zayıf tarafını teşkil ettiği gerçeği ortadadır. T.C. Anayasa'sının 2. Maddesinde yer alan Sosyal devlet ilkesi, ile de ekonomik yönden zayıf bulunanların, güçlü bulunanlara karşı korunması zorunlu kılınmaktadır. Keza sosyal adalet, eşitlik ve sosyal devlet ilkeleri karşısında, iktisaden güçlü olanın, kendi hazırlayacağı haksız şartlar içerir sözleşmeler ile bazı ayrıcalıklar kazanmasına olanak tanımak mümkün değildir. Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin ; 23.11.2005,E.2005/11428, K.2005/17306 sayılı kararında belirtildiği gibi "satıcı, sağlayıcı ve kredi veren tarafından tüketici ile akdedilen sözleşmede kullanılan haksız sözleşme şartları geçersizdir. Tüketici sözleşmedeki haksız şartın gereğini yerine getirmez. Hukuken haksız şartlar batıldır. Yani geçersizdir." Hükmüne göre tüketici ile banka arasında akdedilen sözleşmenin tüketici aleyhine haksız şartlar içerdiği, kabul edilmiştir.

DELİLLER :T.C.Kocaeli Asliye Hukuk Mahkemesinin Esas 2006/65 , Karar 2006/368 nolu emsal kararı
T.C.Ankara 2.Tüketici Mahkemesinin Esas:2007/472 ,Karar 2007/1011 nolu Garanti Bankasının Tüketici Hakem Heyetinin Kararına İtirazı Nedeniyle,mahkemenin tüketici lehine emsal kararı.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle; tahsil edilmiş bulunan ……,00 TL’nin, kredi kart üyelik ücretinin ödeme tarihi olan …./….2013 tarihinden itibaren karşı taraf Banka’nın 1 yıllık mevduata uyguladığı faiz oranı üzerinden hesaplanacak faizi ile birlikte tarafıma iadesine karar verilmesini, arz ve talep ederim……./../2013

Şikayet eden ve Talepte bulunan
Adı ve Soyadı
İmza

Ekler;
1- …./…../2013…. son ödeme tarihli hesap ekstresi
3- Karşı tarafa gönderilen iadeli taahhütlü yazı ve alındı belgesi

bunları doldurup cıktı alın işinizi görur

34btr1907
08-02-2015, 12:23

kart aıdatı içinmi gerı dava acacak ? en fazla ıtıraz edıcek ve emsal kararlar oldugu ıcın paşa paşa aıdatı gerı odıyecek,yavas alsın faızıyle gerı

bilalMW
08-02-2015, 12:30
iş bankası banka kartı için aidat kesiyor bunu nasıl önleriz?

34esat44
08-02-2015, 12:33
bır arkadasım 12 yıllık garantı musterısı ve kart aıdatları gerı almak ıcın;
once bankaya gıdıp 10 yıl gerıye donuk sızden kesınlen kart aıdatı dokumlerını aldı ve o dokumlerle bırlıkte bır dılekce yazıyorsunuz (o dılekce orneklerı beledıyelerde mevcut) o dılekce ve dokumlerle bırlıkte hakem heyetıne basvuruyosunuz. gecen hafta ıcı arkadasıma gelen bılgı 3-5 ay ıcınde sonuca baglanıcakmıs ve 7 bın tl cıvarında para alıcak... bence denemekde fayda var kaybedecek bısey yok !!
sonucu burdan tekrar sızınle paylasırım olumlu yada olumsuz

yucelebeci
08-02-2015, 12:34
Hem alışveriş hemde mil bİriktirsin diye aldım. Neden ki?

Mil olayi denen birsey yok cunku, ben hala hangi ozelliginden dolayi seyehat karti oldugunu cozemedim, daha dogrusu musteri hizmetleri bile bu konuya bir cvp veremiyor sadece diger tum kartlarda oldugu gibi puan birikiyor bu puanlarla ucak bileti alirsan ondan normal bonus gibi dusuyor 50 tl puanin varsa biletten 50 tl dusuyor o kadar baska bir ozelligi yok kesinlikle miles&smiles oneririm adiosta harcadigimi miles&smiles ta harcasaydim 5 kere amerika yapardim

İbrahim33
19-07-2015, 20:57
70 lira kart aidatı kesmiş garanti , aradım dedim bana 70 lira bonus yükleyeceksiniz. yüklemediler , iptal edin kartımı o zaman dedim tabi hemen edelim dediler. lan arkadaş millete yalvarıyorlar , bana hemen iptal edelim dedi ya la :) oda benim 6-7 tane otomatik ödeme talimatım var faturalar için. bide yola giderken yakıtı falan alırım arada bir , düzenli öderim borcunu da. şimdi bimere dilekçe yazarak geri almaya çalışacağım. Değil ki 70 lira , 1 lira mı bile yedirmem bunlara.

Low-Rider
19-07-2015, 21:01
70 lira kart aidatı kesmiş garanti , aradım dedim bana 70 lira bonus yükleyeceksiniz. yüklemediler , iptal edin kartımı o zaman dedim tabi hemen edelim dediler. lan arkadaş millete yalvarıyorlar , bana hemen iptal edelim dedi ya la :) oda benim 6-7 tane otomatik ödeme talimatım var faturalar için. bide yola giderken yakıtı falan alırım arada bir , düzenli öderim borcunu da. şimdi bimere dilekçe yazarak geri almaya çalışacağım. Değil ki 70 lira , 1 lira mı bile yedirmem bunlara.

Allah allah, normalde iptal falan diyince geri yatırıyorlar hemen.

Geçen sene önce iptal edicem demiştim tamam diyip ardından , sistem bir uyarı verdi bonus yatıracaz falan dediler.

Bu sene de aradım, kart aidatını iptal edin diye tamam diyip hemen işleme aldılar :D

Kullandığım banka hesabından da 64 TL kesmişler, arıyacam 2 haftadır üşengeçlikten araramıyorumç

İbrahim33
19-07-2015, 21:04
Abi ben direk jazz yapınca temsilci kıl oldu herhalde. halbuki normalde tam tersi karşımdakine kibar konuşurum çoğu zaman. bi sinirle telefon açınca ondan öyle oldu herhalde. yarın sabah bir daha arıyayım. ah namıssız gs maçlarının bilet mevzusu olmasa anında kapatırdım da , maçlara bilet almak için işe yarıyor. (gs bonus)

Mutu
19-07-2015, 21:21
Abi ben direk jazz yapınca temsilci kıl oldu herhalde. halbuki normalde tam tersi karşımdakine kibar konuşurum çoğu zaman. bi sinirle telefon açınca ondan öyle oldu herhalde. yarın sabah bir daha arıyayım. ah namıssız gs maçlarının bilet mevzusu olmasa anında kapatırdım da , maçlara bilet almak için işe yarıyor. (gs bonus)

Benim de vardı gs bonusum. O sene 44bin kombine satılınca maçlara bilet bulamaz oldum. Direkt aradım ben bu kartı bilet almak için aldım, bilet yok alamıyorum dedim. Makul işleminizi yapıyoruz dedi. :D Şimdi 15 tane kombinesi olan bi arkadaş grubum var. Muadil bilet parasını veriyorum, gitmeyen birinin yerine gidiyorum. En güzeli =)

MiaMi
21-07-2015, 08:13

Aynı şekilde banada 65 tl kitlediler.Cuma para attım banka kartıma fatura öderim vs. diye sonra başka kredi kartımdan ödedim neyse Pazar günü market alışverişi yapıcam kasaya geldik poşetler elimde kaldım kasada yetersiz bakiye diyor dedim banka kartı hesapta para var yok vermedi neyse k.k.'dan ödedik çıktım. Tabi anında hesaba baktım 65 tl eksik aradım bankayı kardeşim pazar günü neyin kafası bu nasıl yapıyorsunuz diye yok vermeyiz maaş müşterimiz değilsiniz dediler eee a.q. 10 sene sizden maaş aldım neden böyle şimdi yok veremeyiz müdürüne aktar dedim oda aynı şeyi söyleyince kapatın kartı dedim. 0,04 tl paranız var harcayın kapatalım dediler o an olmadı o iş. Neyse 10 gün geçti aradan BP'de Garanti bonus kampanyası başladı ahuhauah her 100 tl'ye 10'tl bonus 500 tl çektim 50 tl bonus gelmiş oldu. Şimdi 22 temmuzda kullanıma açılacak tahsil edeyim kapatıcam hesabımı.Kalan 15 tl'de sadakam olsun.

MiaMi
21-07-2015, 08:17
Kredi kartı müşterisi ayrı ilgi özenle besleniyor. Maaş kartı olan borç yapamayacak ya hiç taviz vermiyorlar.

MiaMi
21-07-2015, 08:20
Allah allah, normalde iptal falan diyince geri yatırıyorlar hemen.

Geçen sene önce iptal edicem demiştim tamam diyip ardından , sistem bir uyarı verdi bonus yatıracaz falan dediler.

Bu sene de aradım, kart aidatını iptal edin diye tamam diyip hemen işleme aldılar :D

Kullandığım banka hesabından da 64 TL kesmişler, arıyacam 2 haftadır üşengeçlikten araramıyorumç

Hiç arama kardeşim keşke face'e yazsaydın hatırlıyorsun ben paylaşmıştım. Garantiden bonus yüklerdim sanada.

İbrahim33
21-07-2015, 08:44
Aynı şekilde banada 65 tl kitlediler.Cuma para attım banka kartıma fatura öderim vs. diye sonra başka kredi kartımdan ödedim neyse Pazar günü market alışverişi yapıcam kasaya geldik poşetler elimde kaldım kasada yetersiz bakiye diyor dedim banka kartı hesapta para var yok vermedi neyse k.k.'dan ödedik çıktım. Tabi anında hesaba baktım 65 tl eksik aradım bankayı kardeşim pazar günü neyin kafası bu nasıl yapıyorsunuz diye yok vermeyiz maaş müşterimiz değilsiniz dediler eee a.q. 10 sene sizden maaş aldım neden böyle şimdi yok veremeyiz müdürüne aktar dedim oda aynı şeyi söyleyince kapatın kartı dedim. 0,04 tl paranız var harcayın kapatalım dediler o an olmadı o iş. Neyse 10 gün geçti aradan BP'de Garanti bonus kampanyası başladı ahuhauah her 100 tl'ye 10'tl bonus 500 tl çektim 50 tl bonus gelmiş oldu. Şimdi 22 temmuzda kullanıma açılacak tahsil edeyim kapatıcam hesabımı.Kalan 15 tl'de sadakam olsun.

abi sen mazotla kurtarmışsın ama biz nası kurtarıcaz :D yine aradım az önce iade yapmıyorlarmış. e-devlet şifremi hatırlayabilirsem bimere dilekçe yazıcam bende.

MiaMi
21-07-2015, 09:20
Bu tavırları hiç hoş değil zaten dünyaları kazanıyorlar ve bizim bilmediğimiz ne formüller var resmi tefeciler işte ötesi varmı.

Ayrıca kredi kartındaki olay önce kesiyor yıllık kredi kartı aidatını itiraz edenlerede kart aidatı+ 10 20 tl üstüne bonus maxipuan chippara zikpara neyse yüklüyor. Arkadaş geçen gün yanımda iş bankasına çıkıştı kardeşim önce küstürüp sonra niye chip para yüklüyorsunuz diye.

Formül basit bankanın mevcut 5.000.000 kredi kartı müşterisi itiraz eden ?????? Kazancı siz düşünün.

FET
21-07-2015, 09:47
Bende yıllardır garanti vadesiz hesap kullanıyorum. 2 tane otomatik ödeme talimatı verirseniz kart aidatı almayacağız dediler.
Bende verdim talimatları işime de geldi sıra beklemeyecektim. Sonra baktım otomatik ödeme çalışmıyor bir kaç kez manuel olarak ceb şubesine giriş yaparak ödedim.
Bunu da bildirmedim aptal gibi. 65 TL kestiler aradım cazgırlık yaptım geri istedim.
Manuel olarak ödediğim için otomatik ödeme olmadığı için sizden bu ucreti kestik diyorlar. Kural olarak otomatik ödenmesi gerekiyormuş.
Ya diyorum otomatik ödeme çalışmamış faturam mı kesilsin tabi kendim giriş yapıp ödemek zorundayım. Bunu bize bildirmeniz gerekirdi. Anında müdahale ederdik vs diyerek geçiştirdiler. Tamam hesabı kullanmak istemiyorum kapatın dedim. İçerde xxxx bakiyeniz var, bakiyenizi çekin iptal edelim dediler. Kesinlikle geri vites yapmıyorlar. Bende artık daha dikkatli ve kontrollü davranıyorum.