PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RC arac Problemi servis bakimi

34tb9544
29-01-2015, 09:13
Bi arkadasima rc bir arac geldi daha dogrusu alacagina karsilik olarak aldi araci gordum begendim bende ondan aldim simdi bu araca calistirip kullanmayi dahi bilmiyorum ilk aldigim zaman kullandim arca calisiyodu sonra evde biraz kurcalayinca bi daha calistiramadim bi yere goturdum biz anlamayiz dediler bakirkoyde top models diye bi yer varmis oraya bakima gotur dediler aramizda bunlardan anlayan kimse varmidir bakirkoy top models iyimidir yada gidebilecegim en iyi yer neresidir yarim ederseniz duaci olurum

Arac bu modeli cinsi nedir anlamam
http://i60.tinypic.com/z1tus.jpg

johnie
29-01-2015, 09:23
Hep sevmişimdir, inş bu sene almayı bende düşünüyorum .. Forum da şöyle bir link var ilgilenen bir kaç kişi var sanırım ;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/134148-rc-model-arac.html?highlight=rc+model

eyuparsln
29-01-2015, 09:32
pullstart disarda kalmis normalde kendisini toplamasi lazim
acip bir bak belki duzeltirsin
sonrasinda bujiyi sok pille kotrol et calisiyormu (kizarmasi lazim)
yakiti bosaltip yeni yakit koy

halla calismazsa ozaman gidersin top modelse

Eray35
29-01-2015, 09:33
Aracin markasini bilmiyorum ama pull startiniz bozulmus.O ipin geri sarilmasi yada degismesi gerekiyor.

34tb9544
29-01-2015, 09:47
Aynen normalde teknelerdeki gibi cekip biraktigimiz sey bi daha geri sarmadi makara bozuldu yada takildi bu isten pek anlamam ama cetrefillimidir birde bu kep olayini nasil halledebilirim uyguna alabilecegim site neresi vardir basinizi sisirdim hakkinizi helal edin

eyuparsln
29-01-2015, 09:56
bence deneyin cok zor degil zaten parca srn var oyle yada.boyle sokulecek
soktukten sonra yapamazsaniz yine topmodelse gidersiniz
kep olarak bence sirasiyla
techturkey of topic arananlar

sahibinden
ebay
topmodels

kelalper
29-01-2015, 10:07
ben kozyatağındayım ctesi gündüz sabahtan getirin ücretsiz hallederim. Ya da bakırköy topmodels de emir i bulun o yardımcı olur. İçerisindeki zemberek kırıldıysa yeni pullstart almanız gerek. Onun dışında koşuyolunda haluk abi ve aykut var onlarda yardımcı olurlar.

kelalper
29-01-2015, 10:19
Gökhan konu seninmiş. Bana getirme hiç, zenginsiniz 150 bin liralık s2000 le götür topmodels.

34tb9544
29-01-2015, 10:48
Alper ABİ mumkunse polemik yaratma abi senden gelecek hayir bana hic gelmesin sana ABİ diyorum bende o ABİ kimliginle kalmaya devam et varsa bi zorun da numaram sende var ararsin yuz yuze konusuruz benim arabam o istedigim fiyati yazarim seni ilgilendirmez bir daha bu konuyla alakali yazarsan kalbini kirar agar konusurum

arifba
29-01-2015, 11:01
Top models emir :icon_tup:

Mr.K
29-01-2015, 11:46
Elin yatkinsa rc forumlarina konu ac mobil destek al kendini tanittiktan sonra.hobiye dvm etmeyi dusunuyosan bircokdost/bilgi edinirsin. Onun harici topmodels in yerini tarif edim;

E5 bkoyden incirliye dogru girdin,
Yol catal oldu Y
Sol meydana gider dumduz,
Sagdan devam ediceksin(Y ortasi Bahce Bufe)
Hemen park et saga
Solunda dukkan.

34tb9544
29-01-2015, 14:12
Emir pek yardimci olmadi beyler bizim sattigimiz aracsa bakariz degilse bakmayiz dedi ve konuyu kestirip atti yine kendimize dustu is

altugkocer
29-01-2015, 14:17
Abi istersen bu arkadaşa ulaş bi. RC araçlar konusunda oldukça bilgili :)

http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=3199

yusufcan_k
29-01-2015, 15:15
pm ye cevap attım :)

XSi
29-01-2015, 15:46
Dostum soktun mu pull starti? Vidali basit bisey.

Bendede cok ip disarda kaliyordu, sokup duzeltip takiyordum.

anılayvaz
29-01-2015, 18:32
yenibosna eskidji nin içerisinde bu iş ile uğraşan caner var ona bir sor istersen numarasını pm atıyorum..

arfy
29-01-2015, 18:47
Benzinli kullanmadım ama basit bir olay gibi görünüyor problem sadece geri sarmamasıysa .. En kötü ihtimal onu değiştirin .. Bakırköy topmodels 'inde biz satmadık , bakmayız demesi talihsizlik olmuş.. Bir çok parça aldım , komple RTR araç dahil , servis verdiklerini söylüyorlardı .. Ancak kendilerinden alınan ürünlerde ücretsiz , dışardan gelenlere ücretli demişlerdi ..

cash
29-01-2015, 19:56
Aracın markası kyosho model fw05t olması lazım yıldız yokusunun başında solda yerin ismi şuan aklıma gelmiyor ali bey var yardımcı olur.

ruudvan
29-01-2015, 20:25
mantaliteyi anlatayım.
buji ısıtıcısı denen bi alet var. ***** ateşleme yok sistemde . öncelikle ilk hareketi yani bujiyi ısıtmak gerekiyor kızarması 3 sn fln sürer.kızgın buji bi işe yaramaz pistona hava çekmek gerek , pistonuda hareket ettirmek için krangı döndüren pull startın ipini çekmek gerekiyor.
1-kumanda ve rc araç alıcısı açılır.gaz ve yön servosu kumandada kontrol edilir.
kumandanın tepkisi araçta görülüyormu.
2-buji ısıtıcısı motora üstten takılır.arabadaki gibi buji kafaları bujiyi üstten sarar.
3-2-3 sn kadar beklenir ve pull start çekilir.
pull start ilkinde işe yaramaya bilir. motor çalışana kadar denemek gerek.
4- deneme süreleri 10-15 saniyelik denemeler olmalı aksi takdirde.pistona benzin dolar ve ateşleme yapmak zorlaşır.

bu arada benzin tankının bir ucu karbüratöre 1 ucu ise egzoz a bağlıdır.***** araçta benzin pompasıda yok.
benzin pompalama şu şekilde yapılıyor.arçta pistonun dönme hareketiyle bir hava sıkışması ve gaz çıkışı oluyor.
egzoz a bağlı olan benzin hattı burdaki basınçla birlikte depodaki benzini karbüratöre ulaştırır.

karbüratör ayarı zordur yeni başlayanlar için hiç kurcalama derim.
bu arada pull startı çektiğinde benzin hortumu içerisinde ilerleyen hava kabarcıkları görmen lazım yani o benzin bi şekilde ilerlemeli .ilerlemiyorsa sorun vardır.

kolay gelsin.

34tb9544
30-01-2015, 13:06
Beyler yardim eden konuya yazan tum arkadaslara tesekkur ederim araci dun aksam samatyada yillarca bu islerle ugrasmis 50 li 60 li yaslarda bir abimize biraktik forumdan tunc mete arkadasimizin tanidigi sagolsun cok ilgilendi gereken her seyi yapip bu aksam aracimi teslim edecegini soyledi hepinize teker teker tesekkur ediyorum boyle bi ise girdik yandik sanirim :):)

Otto_Skorzeny
30-01-2015, 13:42
Gökhan abi başına iş almışın :D temizlemesi dert sürmesi dert oraya buraya çarpınca kırılıyo direk ibn.ler

HondatugraL
30-01-2015, 14:55
Başka bir konuda defalarca yazdım nıtrolu araç pişmanlıktır diye :D düze çıkartıp temizletin ve satmaya bakın derim bunlar en iyimser sorunları :D

mkerim
30-01-2015, 15:06
Beyler yardim eden konuya yazan tum arkadaslara tesekkur ederim araci dun aksam samatyada yillarca bu islerle ugrasmis 50 li 60 li yaslarda bir abimize biraktik forumdan tunc mete arkadasimizin tanidigi sagolsun cok ilgilendi gereken her seyi yapip bu aksam aracimi teslim edecegini soyledi hepinize teker teker tesekkur ediyorum boyle bi ise girdik yandik sanirim :):)

Teslim etmeden kaç para tutar diye sorsaydın keşke..

weST.27
30-01-2015, 15:08
Elektrikli iyidir keyfini alın amatörlüğü atın sonra elektrikli toplayın tavsiyem

CagkaN
30-01-2015, 21:54
kyosho fw05 gibi duruyor besiktaş ıhlamur kasrının karşısında Kalyon model var orası yardımcı olur. Ayrıca Kyosho'lar parçası pahalı olmakla beraber uğraşması kolay araçlardır. klavuzu internetten indirin kendiniz de yaparsınız

34tb9544
31-01-2015, 11:43
Beyler aracin pullstarti degisti fren disklerinden 1 tanesi kirikti fren diski degisti bakimi yapildi bujiyi kizdirmak icin olan aparattan aldim karburator ayarini yaptirdim 100 tl

melihyilmaz
31-01-2015, 12:01
Beyler aracin pullstarti degisti fren disklerinden 1 tanesi kirikti fren diski degisti bakimi yapildi bujiyi kizdirmak icin olan aparattan aldim karburator ayarini yaptirdim 100 tl

100 liraya yag hava ve yag fitltesi değiştiriyoruz. :) şaka biyana bu işi kendiniz öğrenmediğiniz sürece hem zevk alamzsnız hem paranız gider hemde sürekli birilerine muhtac olursunuz.

blow07
31-01-2015, 12:32
arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum madem. Aracımı uzun süredir çalıştırmıyordum. HPI RS4 nitrolu model. Az önce çalıştırdım . Rolantide çalışıyor yavaş yavaş ısındıktan sonra araç kumandadan gazı kökleyinde yavaş yavaş bi yerde gaz kesmeye başlıyor ve salmazsam stop ediyor. Ya da salarsam rolanti çok yüksekte çalışıyor ve kumandaya temasım olmadığı halde aşırı şekilde dönüyor tekerler.Yardımcı olabilecek ? Kumandadaki 3 tuşun 3 ü de orta seviyede yani dengede ama yine de tam bilmiyorum ?