PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook Hesap Hacklenmesi Hakkında = ACİL =

HondatugraL
29-01-2015, 16:58
Dün annemin face hesabını hackleyip şifresini değişmişler. Hotmailininde şifresini hatırlamıodum hotmaıl hesabınında şifresini yenileyip bi şekilde faceyi geri aldım yeni şifresini girdim. Ancak bugun hem hotmail hem face şifresi değiştirilmiş. İşin kötü yanı annemın hesabındakılerle muhabbet edıp teknosadan hediye çeki kazandın sen aklıma geldin hattın faturalımıydı diyerek telefon nolarını ıstıyor çoğu arkadaşı durumu uyanmış uyanık olanları engellemiş. Bitanesi farkında olmadan telefonunu vermiş. İşin ilginç yanı eğer dolandırıcılık falan olursa annemden biliniyormuş. Ne yapmamız lazım bilemedim. Acaba pc de red denen team viever benzeri bi virüs mü bulaştırdılar naptılar bilmiyorum. Başına bu tarz bişe gelen varmı. Olmadı yarın bilişim suçlarına başvurucaz.

sweap07
29-01-2015, 17:29
aynı durum benım bı abinin basına geldi su gunlerde cogu kısılerın hesapaları hacklanmaya başladı

kunteper
29-01-2015, 17:41
Facebooku almislar, sonrasinda hotmaili degistirdiginde de, ikisini de aldilarsa, o bilgisayarda bir trojan, keylogger var demekki.
Cunku sen girdikce sifreleri onlara gidiyor.

Guzel,temiz bir format iyi gelir

emirzukak
29-01-2015, 17:44
başıma gelmedide https://www.avast.com/premier 30 günlük bedava deneme sürümü veriyorlar eskisi gibi sadece belli kısımları değil programın tamamı açık indir tarat virüs bulaştıysa silersiniz çok kapsamlı bir program mutlaka deneyin derim

HondatugraL
29-01-2015, 19:16
başıma gelmedide https://www.avast.com/premier 30 günlük bedava deneme sürümü veriyorlar eskisi gibi sadece belli kısımları değil programın tamamı açık indir tarat virüs bulaştıysa silersiniz çok kapsamlı bir program mutlaka deneyin derim
avastın orjınalı yuklu pc ye onunla taratayım bi

ozgurluk
29-01-2015, 20:09
Format atmadigin surece trojani temizleyemezsin. Format at , diger turlu kesinlikle emin olamazsin. Gecmis olsun

mrtngn
29-01-2015, 21:07
Aynısı yengemin başına geldi..Herhangi bi ücret ödenmiceksin şu noya mesaj at falan diye.. mesaj atanların hattına 60tl 'mi ne bi ücret yansımıştı..Hukuki yoldan halletti ama nasıl halletti bilemiyorum

dj_batukaan
29-01-2015, 22:02
vay arkadaş yaa milletin canı sıkılıyor nelerle ugraşıyorlar

blacx
29-01-2015, 22:04
hocam mailinizin çalındığına dair hotmail in bizimle iletişim kurun bölümüne durumu anlatan bir yazı yazın en son değiştirdiğiniz parolaları hatırlamanız avantaj sağlıcaktır yada düzenli gelen maillerinizin zamanını vs gibi durumları bildirirseniz kolaylıkla hesabınızı size tekrar teslim edeceklerdir..ama burda en önemli olay daha önce değiştirdiğiniz şifreniz varsa ve biliyorsanız işiniz çok kolay...

coder
29-01-2015, 22:06
Virüsü silmek artık sadece izi kendi eliniz ile kaybetmek olur :) Büyük ihtimalle RAT yada Stealer kullanmaktadırlar. TCP View tarzında programlarla bu uygulamanın bağlantı kurduğu ip adresini yakalayabilirsiniz hatta evine kadar bulursunuz :)

kunteper
29-01-2015, 22:09
hocam mailinizin çalındığına dair hotmail in bizimle iletişim kurun bölümüne durumu anlatan bir yazı yazın en son değiştirdiğiniz parolaları hatırlamanız avantaj sağlıcaktır yada düzenli gelen maillerinizin zamanını vs gibi durumları bildirirseniz kolaylıkla hesabınızı size tekrar teslim edeceklerdir..ama burda en önemli olay daha önce değiştirdiğiniz şifreniz varsa ve biliyorsanız işiniz çok kolay...

Bu islemleri format attiktan sonra yapin, ya da farkli bi pcde. Yoksa yine ayni sey olur

Avast hikaye. Format sahane

ef186
29-01-2015, 22:09
bilişim şube ile ilgili yani Allah korusun ama adli bir durum olursa işleri hızlandırırım haber verirsin .

HondatugraL
29-01-2015, 23:11
Oncelik yazanlara tesekkurler

bilişim şube ile ilgili yani Allah korusun ama adli bir durum olursa işleri hızlandırırım haber verirsin .

tamam abi bi durumolursa sana ulasirim

O.Z
30-01-2015, 11:31
Abi sana kısaca şöyle bir yöntem özetliyim. Başka bir şeyle uğraşma, Yeni mail adresi aç yanlız annenizin adı soyadı içersin , kimlik bilgilerini gerçek bilgilerle doldurun diğer mail le ilgili'de hotmaile diğer mail adresinin çalındığına dair yazı gönderin ve içeriği bu mail adresine aktarmasını isteyin tabi burda diğer mail adresinin bilgilerinide eksiksiz girmeniz lazım hatırlıyorsanız yoksa size karşı sahte hesap açma mayiliminde die cevap atmazlar .
Sonra yeni aldıgınız maille facebook hesap açın ve yine kişi bilgilerini eksiksiz girip , 1-2 tane foto yükleyip diğer hesabı feysbuk'a çalındı diye ihbarda bulunun hemen kapatsınlar . Feys'indeki arkadaşlarınıda yeni adresten keleyip bilgilendirin kendizin oldugunu ispatlamak adına arayın , mesaj atın diğer hesabımız çalınmıştır , mutema göstermeyin die.

Hesabı'nızın hacklenmesine gelince arayüzler çok basit uğraşmak gerekli ya annenizin kullandığı pc trajon yada spy sızdırmışlardır .

Yada son dönem'de meşhur olan 70 gün ve daha fazla girilmeyen hotmail hesaplarını hotmailin db'den silmesinden yararlanılarak, tekrar o isimle mail adresi açıp feysbuk şifrelerini yönlendiriyorlar. bu sayede hem mail adresinizi hem mail adresinize bağlı tüm sosyal ağları elegeçirmiş bulunuyorlar .

Önlem için açtıgınız her mail adresine yardımcı bir hesap yönlendirin , telefon ve diğer bilgileri eksiksiz tamamlayıp mail hesabınızı yedekleyip. Çok sık olmasada arada bir'de güncel tutumak için mail adresine girmeniz . Geçmiş olsun . . .

HondatugraL
30-01-2015, 14:47
Gmailden hesap açmış abim mailide değiştik şuanlık bi durum yok inşallah bişey olmaz. Eğer bidaha bu tarz bi durum olursa pc ye format atıcam. Aynı pc den bende girip çıkıyorum heryere çünkü.

Evrenoz
30-01-2015, 14:57
Bilgisayarına format at, yedeklerini geri yüklemeden önce lisanslı bir antivirüs programı yükle, son güncellemelerini yap, yedeklerini geri yükle.. cihazın temizliği ile ilgili en etkili yol bu olacaktır..

İşim gereği biliyorum ki bazı zararlı içerikler av çalışır iken kendini gizleyebilecek özelliğe sahip olarak yazılıyor. Bundan kurtulmak ve riski minimuma indirebilmek için et etkili ( ama asla %100 kesin değil ) yollardan biri bu..