PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radar girdim mi ? şüphesi

westalim
03-02-2015, 18:12
Ankaradan Kırıkkale ye vardk sağsağlim üni kavşağına gelmden çevirmeli radar varmış. arkadaşım kullanıyordu anlamamış 130,140 civarıyla girdik yanında oturuyorum kafayı telefondan kaldrdm ki radarn yanndan (ters clio) geçiyoruz. 200,300m ilerde hunileri gördük yavaşladk polisler bekliyordu dedk usulca yanaşalm. yavaşladk bayağı memur bey plakayı okumaya çalıştı ama araç kirden görünmüyor adam gözlerini kıstı , pörtletti falan adam ciddi manada belini büküp baktı ama nafile geçmiş bulunduk ve yolumuza devam ettik. herşey bi anda ve garip oldu. sizce çevirmeli radarda kesin çevirrler mi yoksa gönderrler mi madem göndercekler çevirmesiz koy radarı :s kafama takıldı sormak istedm. nedir ?:confused:

exca-
03-02-2015, 18:16
Yediysen elbet gelir, biz yemedin dersek gelmeyecek mi?

westalim
03-02-2015, 18:19
1 hafta 15 gün beklemek var birde merak işte ama sen yemedn dersen yemişsemde yememdm sayarm

exca-
03-02-2015, 18:30
İlk kez mi ceza yedin? Bu tarz çok konu var zaten. Teknik bir soru yok ortada, yani şu yolda bu hızla ceza yermiyim gibi. Radara girdim mi girmedim mi diyosun. Ben de sola dönülmez yerden sola dönünce konu açayım "yol kenarında trafik polisi vardı, bana ceza yazdı mı acaba?" şeklinde..

westalim
03-02-2015, 18:35
parçada anlatlmak istenen cevirmeli radrn farkı kapiş? yok ben illaki konuya konuya illet oldm diyosan yazma görme ;)

exca-
03-02-2015, 18:39
kapiş kapiş, yaş çok genç kan hızlı akıyo belli ki.
konu kirliliğine gerekyok bence. bkz arama butonu: http://www.techturkey.com/forum/search.php?searchid=1254055

westalim
03-02-2015, 18:42
baktm özellikle evy

Volkann
03-02-2015, 18:45
Ne zaman o supheye kapilsam ceza gelmiyor sanada gelmez gelirsede canin saolsun takma ��

barti
03-02-2015, 19:24
haha kapiş:)))

fkocak
03-02-2015, 20:51
Ben radar denk geldiginde eger ceza gelmezse babamdan ceza parasi istiyorum sen suruyor olsaydin cezayi yemistik diye :D ceza gelirse odersiniz gelmezse o parayi eglenerek harcarsiniz :D

sadettin
03-02-2015, 21:22
çılgın çocuk talha kardeşimede en az 130 dan ceza yakışırdı zaten:)

EmreYY
03-02-2015, 21:25
Radar cezasının bize tebliğ zamanı nedir? Kaç gün içinde bize gelir

MK8800
03-02-2015, 21:28
Kesin bişey söylemek zor gelmez deriz , arkadan da yazabilirler . Fakat böyle kağiş falan filan yakışı kalmamış .

MK8800
03-02-2015, 21:30
Edit: Kapiş olacaktı düzeltemedim .

denizhandinc
03-02-2015, 21:42
kardesim ayvalık gömec bölünmüs karayolunda temmuz 2014 de yedigim ceza 2 hafta önce geldi. O yüzden 1 ay icinde ceza gelmezse gelmedi diye pek sevinme :)

CasabLanca
03-02-2015, 22:39
polis plakayı okuyamadıysa radar cihazıda da okuyamamıştır dont panic mr and mrs brown

ygtkrmdnz
04-02-2015, 01:26
Ben 87 ile girdim gecen hafta 3 gunde geldi sagolsun hic aksatmadilar

berkay_aydin
04-02-2015, 03:35
vergi dairesinden sorgulayın direk oraya düşüyor olması lazım kapiş bey

DOHC
04-02-2015, 08:18
Girmişsindir, merak etme. 1 ay içinde gelmese bile 3 yıl içinde ceza gelir, sen de bugünü hatırlarsın............

Ome_RS
04-02-2015, 08:24
Benim merak ettiğim baska bir konu var hazır konu açılmışken sorayım.
bazen oto yollarda görüyoruz radarları, belli mesafe uzakta ters yatmıs ölçüm yapıyor yaklasık 1-2 km ilerisinde de cevirme oluyor.
bu ekibin çalışma sistemi nedir?
radara girdiğinde ilerdeki ekibe plakanı anons ediyorlar oda durdurup cezanı elden veriyor bu sekildemi?
yoksa orda radara girdiğinde ya ilerideki ekipten yada arkadan gönderiyorlar bu sekildemi.
bir çok arkadasım ters duran radar aracından sonra olan ekibi cevrilmeden gecersen ceza gelmez girmiş olsan cezanı orda keserlerdi diyor.
nitekim benim de yasadıklarım o yonde sehirler arası cok seyehat ettiğimden sürekli denk geliyor yüksek süratte radarı geciyorum ilerideki ekip beni cevirmesse (yogunlugundan veya farketmediğinden dolayı) arkadan ceza gelmiyor.
bunun aslı astarı nedir tam olarak bilen var mı?
seyahatten nefret eder hale geldim sacma sapan yollarda 80-100 bitmiyor yolculuk.

XoR
04-02-2015, 08:27
Benim merak ettiğim baska bir konu var hazır konu açılmışken sorayım.
bazen oto yollarda görüyoruz radarları, belli mesafe uzakta ters yatmıs ölçüm yapıyor yaklasık 1-2 km ilerisinde de cevirme oluyor.
bu ekibin çalışma sistemi nedir?
radara girdiğinde ilerdeki ekibe plakanı anons ediyorlar oda durdurup cezanı elden veriyor bu sekildemi?
yoksa orda radara girdiğinde ya ilerideki ekipten yada arkadan gönderiyorlar bu sekildemi.
bir çok arkadasım ters duran radar aracından sonra olan ekibi cevrilmeden gecersen ceza gelmez girmiş olsan cezanı orda keserlerdi diyor.
nitekim benim de yasadıklarım o yonde sehirler arası cok seyehat ettiğimden sürekli denk geliyor yüksek süratte radarı geciyorum ilerideki ekip beni cevirmesse (yogunlugundan veya farketmediğinden dolayı) arkadan ceza gelmiyor.
bunun aslı astarı nedir tam olarak bilen var mı?
seyahatten nefret eder hale geldim sacma sapan yollarda 80-100 bitmiyor yolculuk.

Ankara yolunda Yeniçağada böyle ters duran ekibi gördük frene oturduk ama gördüğümüzde 220 falandık 180 civarı sanırım geçtik önünden. 350 küsür gelmişti 3 gün sonra :) kimse durdurmadı bizi devamında :D

+soner
04-02-2015, 09:10

Bende böyle düşünenlerdendim.Sonra 80-100 sağdan tın tın gitmeye başladım arada hafif gazlıyordum sadece ve sonra uzun yolculuklarda yorulmadığımı farkettim.Birde böyle dene sıkıldığın anda 5 dakika mola ver ve tekrar geç direksiyon başına.Süratli kullanmak insanı ciddi anlamda yoruyor.Ayrıca cebine de zarar.

yagizs
04-02-2015, 09:11
gönderirler.

sinanbaysal
04-02-2015, 09:38
Eski aracımda ön plaka yok iken birkaç defa hızım 130 140 gbi radar aracına yakalandım fakat ileride çevirme olmayan yerlerde arkamdan da ceza gelmemişti. Birkaç kişi arka plakadan da okur flan demişti ama okusa gelirdi herhalde.

sinanbaysal
04-02-2015, 09:39
Edit: Aracımın arka tamponu amerikan versiyondu ve biraz altta kalıp kare idi. Belki ondan da okumuyor olabilir :)

Zero
04-02-2015, 09:48
Balıkesir yolundan İstanbula dönerken gidiş geliş tek yönde radardan geçtim. İleride polis komple yolu kesti önümdekine 0 yapıştım tek araba gibi gidiyordum resmen yinede aradan aldı bizi, durduran memurun öğütleri eşliğinde daha arabadan inmeden araç içinde oturan memur yazmıştı imza atmak kaldı sadece :) sonradan gelen cezalar genelde çevirmesizler ama garantisi yok yani çevirmeliden geçtin diye, sonradanda gelebilir. Fazla takma gelirse ödersin hatıra olur.

westalim
04-02-2015, 10:37
KAPİŞ kelimem ciddi yanlış anlaşılmış özür diliyorum kullandgm için adm kapiş beye çıkıcak nerdeyse :D ama konuda gereksz oldugunu söyleyenlerede bilgi eksikliği oluşunu belirtmek isterm. egerki gelirse paylaşrm

Ome_RS
04-02-2015, 10:52
Ankara yolunda Yeniçağada böyle ters duran ekibi gördük frene oturduk ama gördüğümüzde 220 falandık 180 civarı sanırım geçtik önünden. 350 küsür gelmişti 3 gün sonra :) kimse durdurmadı bizi devamında :D

o zaman daha dikkatlı olmak gerek :D
durum anlaşıldı bu zamana kadar gelmemiş olması sans demekki :)

Bende böyle düşünenlerdendim.Sonra 80-100 sağdan tın tın gitmeye başladım arada hafif gazlıyordum sadece ve sonra uzun yolculuklarda yorulmadığımı farkettim.Birde böyle dene sıkıldığın anda 5 dakika mola ver ve tekrar geç direksiyon başına.Süratli kullanmak insanı ciddi anlamda yoruyor.Ayrıca cebine de zarar.

sürekli hızlı kullanmam zaten benim sinir oldugum nokta bazı yerlerde 3 seritli yol olmasına ragmen meskun mahal mı ne zıkkımdır oyle gecmesinden dolayı hız sınırı 70 50 lere kadar düşüyor. bir defa 68 bir kerede 83 mu ne ceza yedim sinir olmamak elde değil.
uzun yolda cruise ile 90-110 dur zaten benim hızım düşük hız yuksek müzik kesinlikle daha az yorucu ama her seferinde 40-50km 100le gidip sollama için yada bıraz hızlanmak için 130-140lara cıktıgımda radara denk geliyorum.