PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Kendimi devamlý yorgun hissediyorum (þunu bir tartýþalým)

Draniela
05-02-2015, 16:38
Arkadaþlar nedendir bilmiyorum ama sürekli yorgun hissediyorum.

Ýþ saatlerim 08.30 - 18.15 arasý. Akþam 11'de de yatsam 01.00'da da yatsam deðiþen birþey yok. Zaten ne kadar yorgun olursam olayým hemen uyuyamýyorum. He birde aþýrý üþengeçlik baþladý. Hafta içi akþamlarý hiç dýþarý çýkasým gelmiyor hafta sonu da hep yan gelip dizi izleyesim var :D Arabadan coili falan söktüm arabayý yýkamak falan da içimden gelmiyor eskiden bahanesi olurdu :)

Ýkinci öðretim okudum hep geç yatýp geç kalktým o mu bozdu dengeyi ama askerdeyken pek sorun yaþamadým.

Bu durumu yaþayan kimse var mý ya da bu durumu yaþayýp þunu bunu yaptým düzeldi diyebilecek olan ?

Not: WOW falan oynamýyorum acaba ondan mý böyle oldu :D þaka bir yana yaþam enerjim gitmiþ gibi hissediyorum.

Draniela
05-02-2015, 16:40
Bu arada bu zamana kadar hiç bir tahlil sonucum kötü çýkmadý askerden önce yapýldýðýnda askerde yapýldýðýnda iþe baþlamadan önce yapýldýðýnda...

MiaMi
05-02-2015, 16:43
Metabolizman kapatmýþ kendini bir hafta diþini sýk biraz spor yap yerinde duramazsýn.

burakgunay
05-02-2015, 16:45
ayný durumu yaþýyorum hocam, iþ hayatýnýn sýkýcýlýðý adamda neþe hayat sevinci vs býrakmýyor. Kendinizi bu duruma kaptýrýrsanýz girdap gibi içine çeker, miami abim dogru diyor, ben yüzmeye baþladým. biraz biraz daha iyi hissediyorum. Fitness falan yaparsan kendini biþeye adarsan iyi gelir, durumun iyiyse hýzlý bi arabaya geç. Kendini sevdirsin, asýl o zaman kendine gelirsin :)

Serhat
05-02-2015, 16:51
Belki alakasýz olacak ama tavsiye olarak " Sadece aptallar 8 saat uyur " kitabýný okursanýz belki uyku düzeninizi tekrar düzenleyebilirsiniz.

MiaMi
05-02-2015, 16:52
Spora baþlamadan olmaz sane garanti veririm mesai saati bitsede evde mayýþsam lafýný unutursun bitsede salona gitsem dersin o derece fark ediyor. Ama bir hafta bütün eklemlerin ve kaslarýn aðrýyacaktýr sonra ateþ.

ahmet_xy
05-02-2015, 16:54
ayný üþengeçlik bende de var. 2 aydýr baðlama kursuna yazýlýp, sözde baðlama çalmayý öðrenecektim. üþendiðimden daha kurs araþtýrmasý bile yapmadým. :)

Mr.K
05-02-2015, 16:54
benden de bir tavsiye gelsin
ortamýn müsait ise þayet,köpek besle
sabah iþe gitmeden erken çýkartýrsýn kaka/çiþe yürürsün onla 1güzel hem spor olur hem güne zinde baþlarsýn.
akþamda ayný þekilde gelince yürüyüþ kaka/çiþ
e al koynuna sar uyu,dertleþ,konuþ oyun oyna vs vs.Ama tabi bu dediðim olayý cinse/bakýma baðlý bir min10max20 sene yapabiliceksen yap o da ayrý :)

Anýl E.
05-02-2015, 16:56
Eminim ayný durum çoðumuzun baþýna geliyordur bana arada sýrada oluyor öyle . Hatta çoðu arkadaþým bozuk atar bana "hiç sesin çýkmýyor "diye . Keþke çýksa keþke içimden dýþarý çýkma isteði gelse ama olmuyor çoðu zaman . Yalnýzlýðý seviyorum galiba tek baþýma müziði açýp arabayla gezmek en iyi hobilerimden :).

Ýçimden gelmiyor , içine kapanýk bir insan deðilim sabah iþe git aksam gel evde otur daha keyifli geliyor insana 25 yaþýnda yaþlandýk ya da :) . Bu akþam 2 bira Çaykur rize - Beþiktaþ maçý devam :)

BurakCengizhanoðlu
aids tahlili yaptýrdýnýz mý

Draniela
Metabolizman kapatmýþ kendini bir hafta diþini sýk biraz spor yap yerinde duramazsýn.

ne güzel tenis oynuyordum ama uzun zamandýr hiç oynamadým. Ýþin ters tarafý þimdi caným hiçbirþey istemiyor. Ciddi üþeniyorum. Akþamlarý yürüyüþe çýkmaya zorlasam kendimi 1 saat öyle baþlayabilirim.
Bu arada yürüyüþü düþünmüþtüm ama iþten gelince adým sayýsýna baktýðýmda 10 bin falan görüyordum. Üretim mühendisiyim deli dana gibi yürüyorum fabrika içinde diyorum yeterince yürümüþüm :D

ayný durumu yaþýyorum hocam, iþ hayatýnýn sýkýcýlýðý adamda neþe hayat sevinci vs býrakmýyor. Kendinizi bu duruma kaptýrýrsanýz girdap gibi içine çeker, miami abim dogru diyor, ben yüzmeye baþladým. biraz biraz daha iyi hissediyorum. Fitness falan yaparsan kendini biþeye adarsan iyi gelir, durumun iyiyse hýzlý bi arabaya geç. Kendini sevdirsin, asýl o zaman kendine gelirsin :)

okul varken son yýllar bunalýma girmiþtim sonra askere gitmeden önce bunalýma girdim daha sonra askerde bunalýma girdim. En son askerden geldim boþluktan bunalýma girdim bir ay kadar fazla uzamadan iþ buldum þimdi kökten bunalýma girdim :D B*k yedik ev iþine girdik araba alacaktým ne güzel hem gazlayýp hem yanlayacaktým aldýk üçün birini.
Ýþ hayatý da actionlý deðil yani ne bileyim rutin geliyor zaman bakýmýndan da insana birþey kalmýyor resmen boþuna yaþýyorum gibi geliyor.

Sanki biri almýþ yaþamýþ bu hayatý beðenmemiþ al sen takýl diye bana kakalamýþ 2. el gibi geliyor :D

SHOCKÝNG
05-02-2015, 16:59
Valla ayný durumdan bende müzdaribim eve gidip yayýlmak için resmen saat kovalýyorum.

Tuncay
05-02-2015, 17:01
Tamamen havalarla alakali birsey kiþ biraz sýkýcidir zaman zaman olur kisin araba da keyif vermez
Gececektir dert etmemek lazim :)

Draniela
05-02-2015, 17:01
aids vs. gibi bir tahlil yapmadým ama askerde çýkardý herhalde olsaydý ? ya da iþe girerken nasýl bir tahlil oluyor bilmiyorum :D

köpekleri çok severim aslýnda ama ev bahçeli deðil yazýk olur hayvana.

spora 2 aydýr baþlayacaðým daha adým atamadým aslýnda hatunla beraber gitsem kötü olmaz gibi geliyor. en büyük hobim tek baþýma dizi izleyip uzanmak

Draniela
05-02-2015, 17:02
Tamamen havalarla alakali birsey kiþ biraz sýkýcidir zaman zaman olur kisin araba da keyif vermez
Gececektir dert etmemek lazim :)

iþten çýkýyorsun karanlýk zaten ruhu daralýyor insanýn o da doðru yazýn ayrý oluyor gerçi yazýn çalýþmak nasýl bir duygudur bilemem hiç yorum yapmayayým :)

Draniela
05-02-2015, 17:04
Belki alakasýz olacak ama tavsiye olarak " Sadece aptallar 8 saat uyur " kitabýný okursanýz belki uyku düzeninizi tekrar düzenleyebilirsiniz.

Psikolojik olarak mý deðiþtirebilirim ? yani içeriðini tam bilmiyorum ondan sordum

Oznsrl
05-02-2015, 17:09
Bende ayný öyleydim okul biteli 2.5 sene oldu çalýþmýyorum bütün gün evde uyuyodum 3 aydýr spora gidiyorum yorgun gibi olmama raðmen uyuyamýyorum gariptir daha dinç oluyorum spora gittiðim günlerde

Bide haftada 1 kere cumartesi akþamý falan 4-5 tane yüksek alkollü bira tavsiye ederim :) Cumartesi içicen kafasýný dýþarda yaþayýp uyucan içip hemen uyursan sýkýntý :D pazar günü uyancan güzel bi kahvaltý yapýcan miss haftanýn bütün yorgunluðunu atarsýn :)

Redfish16V
05-02-2015, 17:15
Ayný durumdan kurtuldum þükür :D Bi kere kesinlikle zorda gelse kendine bir aktive bulman lazým,yapabileceðin fakat bugüne kadar yapmadýðýn üþendiðin þeylerin üzerine git.B12 vitamin eksikliðide etken olabilir.. Hatta bazen bi yere giderken farklý yollardan giderdim farklýlýk olsun sýradanlýðý aþayým diye :D kendi içinde sinerji oluþturman lazým,gerekirse bu konu hakkýnda ilaçlar al

KOSEREN
05-02-2015, 17:20
Kaçak et kovala,ister istemez çýkacaksýn :)

63owen63
05-02-2015, 17:28
spora baþla, ya da havuz vs.acayip iyi geliyor. ben 4 gun sspor, hamam havuz vs yapiyorum.cok iyi geldi. muzik tarzi da cok onemli, türkü, arabesk vs direk uzaklaþ. bira bile icme, viski ic.

jr1905
05-02-2015, 17:34
Ayný durum bende de var okul tatil olduðundan beri spor dýþýnda neredeyse dýþarý çýkmýyorum. sürekli bilgisayar baþýndayým yada uyuyorum. evde sýkýntýdan patlasam bile içimden hiç dýþarý çýkmak gelmiyor. birde aþýrý üþengeçlik var bende. yok mu bi ilacý bi tedavisi herþeye çare bulan tech bunada bi çare bulsun :D

Ýbrahim33
05-02-2015, 17:37
ben yýllardýr öyleyim :) sorun yok :) günde 4 bira iyidir :)

ahmet_xy
05-02-2015, 17:41

her gün 4 bira çok deðil mi? ben genelde cuma-ctesi günleri içiyorum :)

Anýl E.
05-02-2015, 17:42
Bira baþ aðrýsý yapýyor ben de bugun ki maç için bira alayým dedim ama vazgeçtim :) .

Genelde jack Daniels içiyorum chivas hiç denemedim .

Gordon ve schweppes favorim uzun zamandýr çok hoþ tadý ve kafasý var .

Konu alkole döndü la :D

MCN21
05-02-2015, 17:44
vitamin al birde kanda bir deðer vardý hatýrlamýyorum ama ona baktýr. Onun dýþýnda böyle ara mevsim geçiþleri bazzen insaný bayýyor. Biran önce çýkmaya çalýþ ama birileriyle dýþarý çýk gez en kötü :)

MBuðra
05-02-2015, 17:48
Kaçak et kovala,ister istemez çýkacaksýn :)

+1

Telefonuna tinder indir. :D

emir91
05-02-2015, 17:49
Ayný sorun bendede var özellikle son birkaç aydýr çalýþmamanýn da etkisiyle hiç bir þey yapmak istemiyorum aylardýr gece dýþarý bile çýkmadým gezmeye. yýllardýr spor yaptýðým için antrenman beslenme yatma kalkma saatleri vs. sorun deðil benim onlarýn rutini devam ediyor. Benim þuan ki sorunum daha çok insanlara tahammül edememek dýþarý çýksam dahi trafikte yada kalabalýk ortamlarda vs. aþýrý sinirlenip bir an önce eve gitmek istiyorum

BAR22
05-02-2015, 17:53
spora baþla ve b vitamini kullan...

srkns
05-02-2015, 17:54
her gün 1 supradyn yada pharmaton beden yorgunluðunu giderebilir

Canselmo
05-02-2015, 17:57
Halsizlik yorgunluk bitkinlik sýzý rahatsýz edýyorsa b12 degerinize baktýrýn , b12 dusuklugunn sonuclarý tam sýzýn yasadýgýnýz

DenizKaan
05-02-2015, 17:57
Troidlerine baktýrdýn mý?
Troidler sapýtýnca acayip yorgunluk yapar.

taytay
05-02-2015, 18:00
Bir an önce spora baþla.

Anýl E.
05-02-2015, 18:01
Bir an önce spora baþla.

Adam Body .

zgnn
05-02-2015, 18:14
aga hýzlý takýlmýþsýn :)

TigeR
05-02-2015, 18:14
b vitamini eksikliði büyük etken,bir diðeri de kýþ ayýndan olabilir.Ýnsanýn soðukta ne arabayla ilgilenesi ne dýþarý çýkasý geliyor :) Spor iyidir.

Ýbrahim33
05-02-2015, 18:24

4 olmasýn 3 olsun :) 3 olmasýn 2 olsun :) alýþkanlýða göre.

MeRtCaN
05-02-2015, 18:42
bende de aksýna garýp bý calsma sevdasý var

sabah 10 dan aksam 12 ye kadar ofýste calýsýp ýsten cýkýp eksý 1 derecede araba yýkayýp eve oyle gýdýyorum

UmutRýza
05-02-2015, 18:52
multivitamin kullan taþ gibi hissedersin

hanz10
05-02-2015, 18:55
Ayný durum bende de var þu 20 25 gündür. Sabah 8 akþam 6 iþe gidip geliyorum. Eve gelince bi hantallik bi sersemlik geliyor. Gecen ay spora yazýldým Daha baþliyamadim bile üþengeçlikten dýþarý cýkasým gelmiyor toplasan 15 günden beri de arabaya binmez oldum. Keyifsiz geçiyor bu ara günler :(

Ertekin
05-02-2015, 19:03
Kesinlikle %100 çözüm namaz kýlmak.. bikere günde 5 kere yüzünü ayaklarýný bileklerini enseni suyla yýkamýþ ve damarlardan geçen kan ý uyarmýþ oluyorsun bu metabolizmaný hýzlandýrýyor. günde 5 kerede gün içinde pek yapmadýðýn hareketleri yapýyorsun buda kaslarýný uyarmýþ olucak. manevi yönden rahatlýyorsun buda psikoloine olumlu yönde katký saðlýyacak..

turbo&quattro
05-02-2015, 19:06
Bende birkac hafta oncesine kadar asiri yorgun hissediyordum evden ise isten eve modundaydim. Spora basladim ilk bir hafta fiziksel yorgunluktan ise tabiri caizse surunerek gittim ama su an cok iyiyim . Spor kesinlikle su anki durumunun ilaci .

arm
05-02-2015, 19:07
spora baþla vtech açarsýn

Diyadin
05-02-2015, 19:13
Masabaþý çalýþýyorsanýz spor tavsiye ederim
Kapsamlý bi tahlil yaptýrýn b vitamini eksikliði olabilir
Çok aðýr yemekler yada az yemek halsizlik yapabilir
Mastürbasyon yada yoðun cinsel hayat halsizlik yapabilir
Son olarak kendinize bile itiraf edemediðiniz bir sorununuz olabilir depresyon Baþlangýcý olabilir doktora gitmekten çekinmeyin

mert_can 41
05-02-2015, 19:30
Bende spor yapmama ragmen ayný hisediyorum yataðýmý deðiþtirmeyi düþünüyorum

sinanbaysal
Bende þuan bi boþluktayým. Çalýþmýyorum adam akýllý iþ arýyorum yok, evde pc baþýnda tv karþýsýnda oturmaktan sýkýldým. Dýþarý pek çýkasým da gelmiyor arabaya bile dokunmuyorum. kadýn programlarýna sardým çok sigara içmeye baþladým birde çok katý þeyler tüketmesem de günde 3-4 defa afedersiniz b.abdest yapýyorum acaba saðlýðým psikolojim mi bozuldu diye endiþelenmeye baþladým. Bazen ayaðýmý kýpýrdatýcak halim olmuyor bazen de müzikle baya çoþuyorum . Tecili bozdurup birkaç ay sonra askere gidicem olmucak böyle.
Yazýlanlarý okudum da hemen koþmaya çýkýcam gelirken de ekmek arasý birþeyler yiyeyim barý konuyu takipteyim.

meganes
Aþaðý yukarý bende aynýyým,bütün vücudum yorgun kýþ ve yaðmurlu gübler ama yazýn zýmba gibiyim,ben zannediyorum sinüzitten oluyo :)

0M42
05-02-2015, 20:23
Senin çözümün kocakarý ilacýnda..

Bal ile kestane balýný karýþtýr içine biraz zencefil koy her sabah evden çýkarken ve gece yatarken bir kaþýk yut.Vucudunda ne kadar mikrop varsa tuvalet yoluyla dýþarýya atarsýn inanýlmaz bir dinçlik hissedersin kendinde enerji deposudur piskolojiye de iyi gelir daha rahat relax olursun.Tek yan etkisi diyebileceðim bir miktar düz duvara týrmanma etkisi yaratabiliyor..

free13
05-02-2015, 21:10
Ayný durum bende de var benimki yaþtan sanýrým ama senin yaþýn da genç.
Sabah 7 de kalkýp iþe gidiyorum akþam 7 de eve geliyorum býrak aktiviteyi yemek yapmaya bile üþeniyorum( bekarlýk hiçte sultanlýk deðil:)) Sabahlarý resmen sürünerek kalkýyorum bir sürü test yaptýrdým kan tahlili felan uyku apnesimi diye hiç birþey çýkmadý.Sanýrým monotonluk bize bunu yapan.

Hatta en son reklamlarda gördüðüm supradine all day aldým vücudun bütün vitamin ihtiyacýný karþýlýyor daha dinç oluyorsunuz gibi bir þeyler diyor reklamda 1 haftadýr kullanýyorum pek bi fark görmedim.

suk3b3
05-02-2015, 21:28
hemoglabin oranýna bak kardeþm. kan deðerlerin üst eþikteyse yorgunluk hali olur

Anu
05-02-2015, 21:52
Konunun en baþýný okudum sadece. Birebir 3-4 senedir böyleydim. Ne yapsam üþengeçliðimi atamýyordum üzerimden. Ama ilginç olan bir iþe baþladýðýmda da ölümüne uðraþýyor duramýyordum. Yani tembellik deðil garip birþeyler vardý ama çözemedim. Evden çýkmak istiyordum ama çýkamýyordum, öðlene kadar uyumasam bile zorla yatakta durmaya çalýþýyordum vs. En son bunun çözümünü deneye deneye buldum.

Spor ve hareket,
Bol meyve-sebze veya vitamin desteði, dengeli beslenme,
Erken kalkma,
En önemlisi üþengeçlik baþladýðý anda silkinip o an ne iþin ya da planýn varsa düþünmeden yapma.
Hastaneye gidip bir check up yaptýr, hormonal rahatsýzlýk olabilir.

Ben 24 yaþýmda farkettim, saðlýk problemleriyle birlikte çözmem 4 seneyi buldu. Þimdi þükür toparladým, mayýþýk durgun halimden kurtuldum. Umarým iþine yarar.

Mpower
05-02-2015, 22:04
Ayný sorun bendede var özellikle son birkaç aydýr çalýþmamanýn da etkisiyle hiç bir þey yapmak istemiyorum aylardýr gece dýþarý bile çýkmadým gezmeye. yýllardýr spor yaptýðým için antrenman beslenme yatma kalkma saatleri vs. sorun deðil benim onlarýn rutini devam ediyor. Benim þuan ki sorunum daha çok insanlara tahammül edememek dýþarý çýksam dahi trafikte yada kalabalýk ortamlarda vs. aþýrý sinirlenip bir an önce eve gitmek istiyorum
Bu sorun bende de var ve özellikle de belayý çekiyor gibiyim her gün bir aksiyon illaki yaþýyorum

civelek
05-02-2015, 22:07
sabah namazýna camiye git bir kaç kere birde b vitamini kullan emin ol bana çok dua edersin

Muharrem C.80
05-02-2015, 22:22
Beslenmene dikkat et. Rafine þeker ve kafeinden uzak dur. Þeker içeren tüm gýdalarý kontrollü tüket meyve dahil. Karaciðerin de düzgün çalýþmamasý da sebep olur bu duruma. Göz ardý etme.

+soner
05-02-2015, 22:25
Duþ esnasýnda soðuk suyun altýnda 30 saniye dur. Zýmba gibisin. Bu bir baþlangýç olsun. Dene mutlaka iþe yarayacak.
Masabaþý çalýþan insanlar yaþýyor senin durumunu genelde o yüzden iþ çýkýþý ne yap ne et hareket et. Bisiklet,yüzme,body building en olmadý sadece bir arkadaþla yürüyüþ mutlaka bunlardan birini yap. Hobi edin varsa üstüne ekle . Yaþamayý unutmamak gerek mutlakala mutlu oldugun aktivitelere yönel.
Birde Ertekin abinin dediðini uygulayabilirsen manevi yönden ferahlamýþ hissedeceksin.

Gökhan Bilgin
05-02-2015, 23:08
Yorgun olmamýzýn sebebi yüz verdikçe tepemize binenleri haddinden fazla taþýdýðýmýz için sanýrým.

Le10ur
05-02-2015, 23:08
öncelýkle yatagýný degýstýr uyku duzenýn oturur odanýn sýcaklýgý 20-23 derece arasýný gecmesýn spor yap aksamlarý arkadaslarýnla cýk dolas alýskanlýk halýne getýr ne kadar yorgun olursan ol sporu ýhmal etme ama ýcký felan ýc mýsýl mýsýl uyursun :)

onursumer
06-02-2015, 00:20
Degisiklik sart bende ciddi sikilmistim yogun tempodan hicbirsey yapasim gelmiyordu

4 gunlugune amsterdamdayim suan kafam rahat otele demin geldim keyifle surf yapiyorum :)

bilalMW
06-02-2015, 00:31
hergün sabah 7 de kalkýyorum 8-18 çalýþýyorum. 14 günde bir 2 gün off'um var haftada en az 3-4 kez spor salonuna gidiyorum. + Optiumum Hyro Builder complex protein kullanýyorum. Sabahlarý yatakdan kalkamýyorum akþamlarý yatamýyorum. denk gelirse öðle arasýnda 40 dk þekerleme bile yapýyorum. Þuan bile kendimi hantal hissediyorum. Eskiden daha acýmasýz aðýr girerdim spor da iþi lifting'e vurmuþtuk þimdi nerede performansým diyorum.

Benim ne yapmam lazým dostlar ? :(

tayf
06-02-2015, 01:26
konuyu acan arkadasýn anlattýklarýndan hafýf býr depresyon durumu cýkýyor tavsýyem hergun yarým saat yurumen ve supradyn all day tarzý bý multývýtamýn kullanman ayrýca gunluk en az 1 gram omega 3 desteðide almanda fayda var , býr psýkýloga gitmende yararýna olur

berkay_aydin
06-02-2015, 01:28
Malesef bende öyleyim foruma girmeye bile üþeniyorum etrafýmdaki herkeste oldugunu öðrendim mevsimsel birþey mi acaba kendimi çook kötü hissediyorum

AdemAr
06-02-2015, 01:50
kesinlikle spor! faydasýný görüyorum

ulasoztas1
06-02-2015, 07:21
bende ayný senin gibiyim. Ýþe baþlamadan önce spora gidiyordum iþe baþlayýnca(sabah 6 da evden çýkýp akþam 8 de geliyorum) üzerine spor aþýrý yordu ilk iki hafta bende sporu býraktým fazla yorulmamak için ama anladým ki spor beni yorsa da dinç tutucak. Maaþ yatýnca tekrar yazýlýcam :)

h.savas
06-02-2015, 07:30

ayný durum son dört senedir bende de var..
muhtemelen sinir haplarý kullanmaya baþlayacaðým...

Draniela
06-02-2015, 07:56
arkadaþlar herkese teþekkür ederim. hepsini tek tek okudum. Hatta kaðýda not aldým tek tek deneyeceðim denemekten birþey kaybetmez insan. Sporu ancak yürüyüþ olarak yapabilirim askerden sonra belimde mekanik aðrý baþladý yani zorlayamam.

Sanýrým ben hiç sevmediðim Yozgat hayatýný arýyorum. Öðrenciyken akþam çýkardýk kimse olmazken arabayla gezerdik gider 3 bira alýrdýk birini dýþarýda içerdik daðýn tepesinde diðerlerini evde içerdik bir güzel uyurdum ki peh. Trafik desen yok at 2. vitese gez babam gez. Yemin ederim sadece iþe gidip gelmek için arabaya biniyorum 2 ayý geçti arabayý temizlemedim ki her gün yýkardým pas geçmeden. Bunalýma girdim ben.

Ben çocukken toyota corolla ydý yanlýþ hatýrlamýyorsam birebir ayný maketi vardý. arabayý komple topluyordun nasýl bulacaðým bilmiyorum ama onlardan bulabilirsem oturacaðým araba yapacaðým.
Onun dýþýnda içmekten bile keyif alamaz oldum 2 haftada 1 bir ihtimal 2 gram içerdim. Evde biriken vodka viski ne varsa koyucam baþ ucuma her akþam uyumadan 2 þer bardak içip keyfime bakacaðým.
Hep böyle minik þirin bir araba isterdim þimdi bir bütçe belirleyip top gibi bir araba alacaðým 2010 öncesi yaris olur fiat 500 olur ya da 2000 model civarý tospa olur bilmiyorum en azýndan 5 6 ayý kurtarýr :) ( Elbet evde biri olur binecek :) )

Þu an yapabileceðim en iyi þey akþamlarý çýkýp yürüyüp 1 2 bardak birþey içmek.

Hep derlerdi büyüdükçe hayat daha da kötü oluyor diye hadi len derdim öyleymiþ

Tunacan
06-02-2015, 08:28
Bende öyle hissediyorum. Ama çözümü biliyorum ancak uygulamaya bile üþeniyorum.

Ýlk önce güvenilir bir yere tüm kan tahlili yaptýr. B12 eksikliði olmadýðýndan emin ol. Eksik ise Sadece B12 takviyesine baþla. (Dr gözetiminde). B12 eksik olsun ya da olmasýn akþam yatmadan önce pharmaton iç. Sabaha zinde kalkarsýn. Bu bir.

Spora git. idman sonrasý imkan varsa yüz. Eve zinde gideceksin. Akþam yemeðini azalt ya da fýndýk,fýstýk vs takýl. Bir hafta denilen gibi yorgunluk belirtisi olabilir. Bu iki.

Bu iki maddeyi uygularsan sabah 6 da uyanýr, iþe vs koþarak gidebilirsin.

Velhasýl kelam, terzi kendi söküðünü dikemezmiþ. Benimki de bu hesap. Biraz iraden varsa dene farký gör.

aslanneron
06-02-2015, 08:48
Semih aga sen harbi çok rutin e sokmuþsun hayatýný biraz deðiþik aktivite yap çýk uludaða kayak yap al yengeyide ne bileyim hafta sonu için nöbet saatleri uygunsa kaçýn adalara gidin senin gibi adamý böyle görmek üzdü baklavalarý yerken iyidin :D gözlerin parlýodu resimlerde

Dip not:yenge hala acýbademe geçmedi mi diþ hekimi olur hemþire olur :D :D :D

CenkB
06-02-2015, 09:00
Valla bende aynýyým deyip baþlayacaktým anlatmaya. Ama üþendim. :)
Þakasý bi yana yataktan kalkmamaya zorlama, halsizlik vs hepsi var. Hatta þuan bile gözlerimi zor açýyorum.
Bence bunun çaresi üzerine gitmek. Akþam yorgun mu hissediyorsun? Yemeðini ye çýk dýþarý. Yürüyüþ yap. Kafeye de otursan evde yayýlmakdan iyidir.
Þahsen akþam iþten çýkýnca eve gidip kanepeye uzansam uyurum direk. Zorla kendini dýþarý çýkýp biþeyler yapmaya. Büroda iþ yokken kendime iþ çýkarýyorum hareket etmek için. Bir de havalar da çok etkiliyor insaný. Kötü havalar psikolojik olarak etkiliyor bence.
Son olarak da yalnýz sanýrým bizi bu hale getiren. Monotonlaþýyor hayat. Sabah uyan duþ al kahvaltý yap iþe git geri gel uzan yat. Her gün böyle olmasý da sýkýntýlý. Depresyon baþlangýcý olabilir. Kaldý ki kendi kendime konuþmaya baþlýyorum sanýrým evde.

Volkann
06-02-2015, 09:06
sanýrým benimde spora yazýlmam gerek :D

Yiðit Þ.
06-02-2015, 09:13
spor yada baþka biþi fark etmez. sen kendine bi hobi yada kafaný daðýtacak biþi bulman lazým. snin durum psikolojik gibi geldi.

ilker AKTAÞ
06-02-2015, 09:19
bir tavsiyede benden burnunuzda et veya kemik var mý hiç baktýrdýnýz mý eðer varsa ve farkýnda deðilseniz nefes almanýzý etkilediði için bünye sürekli yorgun oluyor uykular düzensiz oluyo ben sýrf bu nedenden pazartesi günü ameliyat olucam bi baktýrmanýzý tavsýye ederim doktor 2dakkada burnunuzdan soktuðu bir kamera ile bakýyor

N0M4dh
06-02-2015, 09:37
2 kelime yazýp olayý çözeceðim: insulin direnci.

Bire bir uyuyor sebep sonuç iliþkisi saygýlar!

emir91
06-02-2015, 09:49
Sýkýntý çeken herkez hemen hemen 20-30 yaþ aralýðýnda sanýrým hayatýn daha düzene oturamamýþ olmasý iþ yada iliþkilerde hýzlý iniþ çýkýþlar vs. sebebiyle birazda psikolojik bizim durum

Runo
06-02-2015, 10:16
Üst mesajda dendiði gibi kesinlikle insülin direncinize baktýrýn. Öyle berbat bir þey ki insaný sürekli uzanmaya itekliyor.

sinanbaysal
06-02-2015, 10:23
Arkadaþlar bu supradyn iyi bir destekleyicimi. Dengemi bozar diye korkuyorum ishalden uykusuzluktan bahseden olmuþ. Kullanan arkadaþlardan yorum bekliyorum ona göre gün içerisinde sipariþ vericem.
http://www.vitaminler.com/urun/supradyn-all-day-30-tablet-4397
Yanýnda þuda iyidir al diyebileceðiniz bir ürün var mý ?

jeffy
06-02-2015, 10:32
Arkadaþlar nedendir bilmiyorum ama sürekli yorgun hissediyorum.

Ýþ saatlerim 08.30 - 18.15 arasý. Akþam 11'de de yatsam 01.00'da da yatsam deðiþen birþey yok. Zaten ne kadar yorgun olursam olayým hemen uyuyamýyorum. He birde aþýrý üþengeçlik baþladý. Hafta içi akþamlarý hiç dýþarý çýkasým gelmiyor hafta sonu da hep yan gelip dizi izleyesim var :D Arabadan coili falan söktüm arabayý yýkamak falan da içimden gelmiyor eskiden bahanesi olurdu :)

Ýkinci öðretim okudum hep geç yatýp geç kalktým o mu bozdu dengeyi ama askerdeyken pek sorun yaþamadým.

Bu durumu yaþayan kimse var mý ya da bu durumu yaþayýp þunu bunu yaptým düzeldi diyebilecek olan ?

Not: WOW falan oynamýyorum acaba ondan mý böyle oldu :D þaka bir yana yaþam enerjim gitmiþ gibi hissediyorum.yazýldýmý bilmiyorum ama uyku apnesi problemi olabýlýr. yýllarca yasadým ayný sorunu. vücudun uyku esnasýnda bir sebepten uykunun evrelerini bastan yasamaya baslamaasý yani 3. evrede tamamen vücut dinlenme modundaynen biranda 1.evreye donmesi. teorik olarak uyanýyorsun pratikte hissetmiyorsun.

ne kadar cok uyusanda görüntüde uyudugun için her daim bi mahmurluk modu oluyor..

Nameless34
06-02-2015, 11:03
jeffy nin dediði gibi yorgunluk hali uyku apnesinden olabilir ama belliki siz bunalýma doðru yol alýyorsunuz, spor vs iþe yarýyor ama belli bi süre sonra o da standarda baðlayýnca yine ayný duruma düþüyorsunuz kendi uyguladýðým tavsiyem, þöyle rahatsýz lan bu herif dediðiniz bir tip ile çýkýp saðlam daðýtýn hemde hafta içi haftasonu ayýrt etmeden daðýtýn ama gitmediðiniz yerlere gidin mümkünse karþý cinsin çok olduðu yerlere gidin iþ çýkmasada flört bakýþma durumlarý testesteronu tavan yaptýrýp kafayý açýyor her halükarda, kullanmayý çok istediðini bi araba varsa mümkünse kiralayýn bi yakýn ortalýðý bir kaç günlüðüne tamamen bambaþka yaþayýn sonra zaten yoluna koyacaksýnýz herþeyi o uykusuzluk falan kalmayacak. Ha bir de kavga etmekte güzeldir bazen aklýnýzda olsun kavga çýkma durumu olursa kaçýnmayýn,
dudaðým þu an seda sayan dudaðý modunda ama mutluyum sýkýntý yok, hatuna yazýlan elemaný yerde görmek bodyguarddan yenilen dirseði unutturuyor :)

dj_batukaan
06-02-2015, 11:17
yaþadýýmýz hayatýn monotonlugu herþeyin sýradanlýga kavuþmasý ve hayatlarýmýzda yenilik aramamýþ olmamýz

þu lafa çok inýyorum, " yaþýnýz kaç olursa olsun kendinize hedefler koyun ve bu hedeflerden vazgeçmeyin korkmayýn ve kaçmayýn sürekli kovalayýn "

yenilikler herzaman iyidir.

Ýbrahim Erdem
06-02-2015, 12:12
Doktora git ve mümkün mertebe spora yazýlýn.

Ayrýca insanýn akþam vakti olmasý güzel bir þey eve iþ getiren bir hayat yaþayýnca býrakýn hobi edinmeyi boþ zamanýnýzda sadece uyuyabiliyorsunuz. O yüzden iþ dýþýndaki zamaný iyi deðerlendirmek lazým.

Yazýlanlar eðer iþe yaramýyorsa direk psikiyatriye (psikolog iþe yaramaz) gidin ama durumunuzu iyi anlatýn bazýsý hakikaten alakasýz teþhisler koyup saçma ilaçlar yazýp daha kötü hale çevirebiliyor.

Utku
06-02-2015, 12:18
Bu mevsimde normal ben ve bi çok iþ arkadaþýmdada 3 ten önce uyuyamama sabah uyanamama gibi muhabbetler baþladý

Draniela
06-02-2015, 12:58
Böyle hani içinde bir sýkýntý olur ya heh benim içime böyle kamyon park etmiþ gibi hani sicilime iþlenmeyeceðini bilsem allah ne verdiyse dalýcam birine üç beþ tane de bana vurdu mu ne stres kalýr ne sýkýntý. Sahi kum torbasý alýp deneyen oldu mu hiç ? Þimdi kavga falan yazýldýðýný görünce aklýma geldi. Ben sanýrým içimdeki siniri atamýyorum.

He birde sövemeden çalýþýyorum ciddi ortam aþýrý asabýmý bozuyor kafada baþladý sivilceler çýkmaya

@umut: yok hacý daha mayýs ayýnda geçecek :)

ne çok dertliymiþiz bari bundan sonra herkes sýkýntýlarýný paylaþsýn izlediði yollarý paylaþsýn da bu konuda da birbirimize destek olalým..

Ben bundan sonra yorgun hissettikçe daha da yoracaðým kendimi. Akþamlarý en iyisi evde oturmamak. Gerekli testleri en kýsa zamanda yaptýracaðým.

Slipshod
06-02-2015, 13:01
Bu mevsimde normal ben ve bi çok iþ arkadaþýmdada 3 ten önce uyuyamama sabah uyanamama gibi muhabbetler baþladý

aynýsý bende de var. gece 3-4 yatýþ gündüz 12 kalkýþ. hiç bir þey yapasým yok. tüm gün evdeyim. sadece dýþarda iþim varsa çýkýyorum. tüm günü yataðýmda geçirsem hiç þikayetçi olmam. yürüyüþe baþladým ilk gün bir saat yürüdüm hýzlý tempo yürürken caným sýkýldý bir saat boyunca

Nameless34
06-02-2015, 13:06
Böyle hani içinde bir sýkýntý olur ya heh benim içime böyle kamyon park etmiþ gibi hani sicilime iþlenmeyeceðini bilsem allah ne verdiyse dalýcam birine üç beþ tane de bana vurdu mu ne stres kalýr ne sýkýntý. Sahi kum torbasý alýp deneyen oldu mu hiç ? Þimdi kavga falan yazýldýðýný görünce aklýma geldi. Ben sanýrým içimdeki siniri atamýyorum.

He birde sövemeden çalýþýyorum ciddi ortam aþýrý asabýmý bozuyor kafada baþladý sivilceler çýkmaya

@umut: yok hacý daha mayýs ayýnda geçecek :)

ne çok dertliymiþiz bari bundan sonra herkes sýkýntýlarýný paylaþsýn izlediði yollarý paylaþsýn da bu konuda da birbirimize destek olalým..

Ben bundan sonra yorgun hissettikçe daha da yoracaðým kendimi. Akþamlarý en iyisi evde oturmamak. Gerekli testleri en kýsa zamanda yaptýracaðým.

Kum torbasýný da baya denemiþtim ellerim kan içinde nasýr tutana kadar dalýyordum ama o da anlýk oluyor, ne zaman hava kararýyor ve ben yine eve gideceðimi düþününce afakanlar basardý durumunu anlayabiliyorum hocam net olarak, Aslýnda bi Fight club kursak tertemiz olacaðýz hepimizde "döner pýçaklarýyla dalalým abii" ye döner mevzu diye bulaþmýyorum :)

Þaka bi yana umarým en kýsa zamanda kurtulursun bu durumdan adaþ.

Draniela
06-02-2015, 13:12
Ýnsan ne garip yaratýk var ya boþ kalýrýz neden boþ kalýyoruz deriz yoðun oluruz boþ kalsak deriz. Sýcak olur soðuk olsun deriz soðuk olur sýcak olsun deriz. Cidden þu denge olayý çok zor nasýl kurulur bilmiyorum ama kurduk mu gerisi gelecek gibi.

Babamýn 1/10 u kadar olsam yeter bana. Adamdaki yaþama sevincinin %1 i yok bende. Biz fazla rahat büyümüþüz herhalde zahmet çekerek büyüseydik böyle olmazdý.

Draniela
06-02-2015, 13:16
bir tavsiyede benden burnunuzda et veya kemik var mý hiç baktýrdýnýz mý eðer varsa ve farkýnda deðilseniz nefes almanýzý etkilediði için bünye sürekli yorgun oluyor uykular düzensiz oluyo ben sýrf bu nedenden pazartesi günü ameliyat olucam bi baktýrmanýzý tavsýye ederim doktor 2dakkada burnunuzdan soktuðu bir kamera ile bakýyor

Evet öyle bir sýkýntým var içten yamukluk var nefes almakta zorlanýyorum. Korkmasam ben 3 4 yýl öncesinde yaptýracaktým ama þu ameliyat olaylarýnda týrsak biriyim. Olunca bana da bilgi verir misin biraz daha bilgi sahibi olayým þuan nasýl oluyor acaba

SerkanYazgan.
06-02-2015, 14:38
Arada bir gelir böyle mevsimlerden dolayý. Bunu sýkýntýya çevirmek yerine kendi içinizi dinlemeye çalýþýn, uyuyamadýðýnýzda internetten hoþunuza giden bir filmi ya da diziyi izleyin. Banada geliyor arada ve 1 hafta evden çýkmadýðýmý oluyor. Sonra dýþarý çýkarým 2 gün eve gelmem. Ailem ayarsýzsýn sen diyor, haklýlar :)

Yapmadýðýnýz þeyleri yapýn, gitmediðiniz yerlere gidin. Eðer ki cinsel hayatýnda hergün birileriyle oluyorsan bir süre ara ver, çünkü bir yerden sonra mutlu etmeyi býrakýyor ve tamamen yalnýzlýða dönüþtürüyor. Bisikletle gezmeyi deneyebilirsin, sabah ya da akþam yürüyüþ yapabilirsin, kitap okuyabilirsin.

Alkole gelincede senede bir kerede olsa insan tam bir þarhoþluk yaþamalý. Böyle bir ortamda herþeyi unutup sarhoþ olmaya bakýn, tabi yanýnýzda sizi taþýyabilecek birileri varsa :) 2-3 bira fayda etmez, samimi bir arkadaþýnla oturup raký keyfi yaparsan bir hafta yeter sana. Üstüne çorba felan içme, direk biralarý cilala ki girsin kafaya:)

doncarlo
06-02-2015, 14:56
Kendinize farklý meþgaleler,hobiler bulun.Arkadaþlarýn söylediði diðer alternatifler dýþýnda epifiz beziniz kireçlenmiþ olabilir.Buda isteksizlik,uykusuzluk malýmsý kuzuluk doðurur.Florürlü diþ macunlarýndan uzak durun.Çeþme suyu içmeyin.Bol bol ananas ve fýndýk tüketmeye bakýn,içinde melatonin hormonu vardýr.Ayrýca çýplak gözle gün batýmýna ve gün doðumuna bakarsanýz zamanla umarým sorununuz hallolur.

eexelanss
06-02-2015, 14:59
bir endokrinoloji kliniðinde guatr tahlili yaptýrmaný tavsiye ederim.. Belirttiðin þikayetlerle neredeyse örtüþüyor..

5500
06-02-2015, 15:19
Ben bunu tamamen yaþam þartlarýmýza baðlýyorum.. En azýndan kendim böyle bir döneme girdiðimde.
Ýþin stresi, hayatýn derdi vs bir noktada tetikliyor bence..Biraz havalar, biraz þartlar derken bu duruma geliniyor.

blackeagle3434
06-02-2015, 15:47
Demir eksikliði olabilir, bi kan tahlili yaptýr kontrol ettir. Birde uyuduðun yatak çok önemli farklý bi yatakta yat bi kaç gün belki düzelir..

stlegal
06-02-2015, 15:58
kendinize grup kurun mesala benim boyle 3 5 arkadasim var grup yapiyoruz

jeffy
06-02-2015, 17:02
Evet öyle bir sýkýntým var içten yamukluk var nefes almakta zorlanýyorum. Korkmasam ben 3 4 yýl öncesinde yaptýracaktým ama þu ameliyat olaylarýnda týrsak biriyim. Olunca bana da bilgi verir misin biraz daha bilgi sahibi olayým þuan nasýl oluyor acaba ben yine isin uykusuzlukla ilgili kismiyla alakali yazicam.

Burunda et veya kemik buyuklugu damakta yumusak doku , çene yapisinin normale gore 1 2 mmmilimetre kisa olmasi gibi sebepler gece uykuda saliselik bir tikaniklik yaratarak vücudun daha önceki mesajda belirttigim o anlik sadece yapisal uyanmasini ve uykunun evrelerini baþtan yaþamaya baþlamani sagliyor olabilir.

çok küçük bir sikinti ama insanin hayatinj inanilmaz etkiliyor sinir depresiflik moralsizlik ve negatif düþünce yapýsý sürekli olarak vücuda hakim oluyor.

Tavsiyem en yakin zamanda bi kbb polikliniðine yada hastanesine giderek 1 gece orda cihazlara baðlý uyuman.

Ertekin
06-02-2015, 17:04
kendinize grup kurun mesala benim boyle 3 5 arkadasim var grup yapiyoruz

Yanlýþ anlaþýlmaya sebep olabilir. bence mevzuyu biraz açýn.

Draniela
06-02-2015, 17:23
Eðer o tarz bir sýkýntý varsa bu ne sporla geçer ne baþka bir aktivite ile. Tam anlamýyla sýkýntý burundan kaynaklýysa gözümü karartýp yaptýrýrým ne gerekiyorsa. Peki o cihazlar evde kullanmalýk tarzda ayarlanýyor mu yoksa solunum cihazý tarzýnda deðiþik bir aparat mý ?

Bütün tahlilleri de yaptýracaðým. Bakalým asýl sorun neymiþ

O grup mevzusunu hiç anlamadým.

TheAce
06-02-2015, 17:30
birçok sebebi var, nefes alma, horlama, fazla kilo, uyku apnesi, yaþadýðýn yerdeki hava kalitesi, psikolojik sebepler, gün içersinde içtiðin su miktarý, vitamin eksikliði, magnezyum eksikliði.

ben hala dediðin sorunlarý yaþýyorum, kilom fazla biraz; eskiden çok kötü boyutlardaydý ama onun sebebi de sinir stres meselesi. geceleri diþlerimi parçalýyordum sýkmaktan çenem falan kramplý halde uyandýðýmý bilirim.

naçizane tavsiyem, sinir stresten uzak dur; yediðine içtiðine önem göster. sebzeyi mevyeyi mevsiminde bol tüket, akþamlarý mevsim meyveleri ye. ama ne olursa olsun stresten uzak dur.

TigeR
06-02-2015, 18:01
Genelde mevsimsel oluyor ara ara bana da oluyordu ama geçti çok þükür.Vitamin kullan yeni hobiler edin mesela durumunuz varsa projelik bir araba yapýn eli yüzü daðýlmýþý komple toplayýn ya da turbolayýn vs maksat bir uðraþ olsun en son mutlu da olursunuz içinize sinerse,spor seviyorsanýz spora baþlayýn,hareketli müzikler dinleyin,güzel bi iki mekana gidin akþamlarý clup,bar tarzý maksat hareketli müzik ve hareketli ortam.her sabah uyanýr uyanmaz kesinlikle duþ alýn uyuþukluðunuzu alýyor.Geçmiþ olsun.

sinanbaysal
06-02-2015, 18:14
Genelde mevsimsel oluyor ara ara bana da oluyordu ama geçti çok þükür.Vitamin kullan yeni hobiler edin mesela durumunuz varsa projelik bir araba yapýn eli yüzü daðýlmýþý komple toplayýn ya da turbolayýn vs maksat bir uðraþ olsun en son mutlu da olursunuz içinize sinerse,spor seviyorsanýz spora baþlayýn,hareketli müzikler dinleyin,güzel bi iki mekana gidin akþamlarý clup,bar tarzý maksat hareketli müzik ve hareketli ortam.her sabah uyanýr uyanmaz kesinlikle duþ alýn uyuþukluðunuzu alýyor.Geçmiþ olsun.

Kesinlikle uyandýktan sonra direk sýcak suya girme o daha çok uyuþaklýk yapýyor. Duþa giriceksen de ilk önce lavaboda yüzünü soðuk yada ýlýk suyla yýka.

TigeR
06-02-2015, 18:20
Kesinlikle uyandýktan sonra direk sýcak suya girme o daha çok uyuþaklýk yapýyor. Duþa giriceksen de ilk önce lavaboda yüzünü soðuk yada ýlýk suyla yýka.

Sýcak su deðilde ýlýk su,belirtmemiþim.Aynen sýcak su bende duþta uyku getiriyor çýkasým da gelmiyor o zaman :D Soðuk duþ diyenler var da ben yapamam orasý ayrý.

sinanbaysal
06-02-2015, 18:23
Sýcak su deðilde ýlýk su,belirtmemiþim.Aynen sýcak su bende duþta uyku getiriyor çýkasým da gelmiyor o zaman :D Soðuk duþ diyenler var da ben yapamam orasý ayrý.

Ýnsan güneþe dahi gözleri kýpýk bakýyor :) Geçenlerde bir arkadaþým bi garip bakýyordu dedim sen sabah sýcak suya mý girdin oda nerden anladýn, duþa girmiþtim gece kamyon devirmiþim demiþti :D Sanýrým genel bir durum

cgty06
06-02-2015, 18:32
Semih sen sözünü tut,ben sana okuyup üfleyim hiçbiþeyin kalmaz kanka :).
Þaka bi yana bende de ayný durum sözkonusu. Spora baþlamayý düþünüyorum tavsiyeler üzerine bi de b12 alýcam sanýrým.
Sözünü tutman konusunda ciddiyim bu arada. :Deli:

Anýl E.
06-02-2015, 21:01
Semih sen sözünü tut,ben sana okuyup üfleyim hiçbiþeyin kalmaz kanka :).
Þaka bi yana bende de ayný durum sözkonusu. Spora baþlamayý düþünüyorum tavsiyeler üzerine bi de b12 alýcam sanýrým.
Sözünü tutman konusunda ciddiyim bu arada. :Deli:

Ay sonu ankara ne dedin ?

mrtngn
06-02-2015, 22:51
Sýkýntýlý olan ben konuyu okuyunca iyice sýkýntý bastý valla billa :D :D

Ranthor
06-02-2015, 23:20
ben trafikten korktugum için çýkmýyorum evden. iþten eve gel sonra dýþarý çýkmak trafik çek

TolgaEsentepe
07-02-2015, 00:39
býraksalar 40 gün odamda, yataðýmda geçirebilirim. sabahlarý iþkence çekiyorum iþe gitmek için. hiç birþey yapmak istemiyorum. hayattan hiç keyif almýyorum. :(

.::EmrE::.
07-02-2015, 02:22
Bende de acayip bir durum var. Eve geliyorum 4-5 gibi. Yatýp uyuyorum saat 8-9 a kadar. Kalkýyorum yemek yiyiorum yine uykum geliyor. Ertesi gün erken de kalksam geç de kalksam hep uykum var nasýl iþ anlamadým..

onursumer
07-02-2015, 02:25
býraksalar 40 gün odamda, yataðýmda geçirebilirim. sabahlarý iþkence çekiyorum iþe gitmek için. hiç birþey yapmak istemiyorum. hayattan hiç keyif almýyorum. :(

Sen bana takil icin curumus :)

aTaBeY
07-02-2015, 07:22
Bende de bahsedilen birçok belirti var uykuya doyamama , sürekli bir isteksizlik hali , üþenme. Ama benimki psikolojik çünkü arabayla ilgili bir durumda bakkala ekmek almaya söverek giden ben sabah 7 gece 12 arabanýn baþýnda durabiliyorum ve hiç yorgunluk hissetmiyorum. Aslýnda bende bu sureklide olmuyor kýþýn böyle kasvetli havalarda genelde bu oluyor. Yazýn bir problem yok.

ilker AKTAÞ
07-02-2015, 07:46
Evet öyle bir sýkýntým var içten yamukluk var nefes almakta zorlanýyorum. Korkmasam ben 3 4 yýl öncesinde yaptýracaktým ama þu ameliyat olaylarýnda týrsak biriyim. Olunca bana da bilgi verir misin biraz daha bilgi sahibi olayým þuan nasýl oluyor acaba

kýsmetse 2gün sonra pazartesi gün olucam ben sizinlede paylaþýrým zorluðu sýkýntýsý var mý yok mu diye

cgty06
07-02-2015, 10:40
Ay sonu ankara ne dedin ?
Hele gardaþ baþým gözüm üstüne :D.

mannerboy
07-02-2015, 11:15
Nerde Her daim savaþa hazýr barbar türkler :D

S.Mert
07-02-2015, 11:29
Draniela gel beraber spora yazýlalým :D

MiaMi
07-02-2015, 21:43
Uykusu gelen arkadaþlar bi þeker ölçümü yaptýrsýnlar

Genelde insülin direnci ile alakalý bir durum oluyor gündüz vucudu yeterince beslemeyip ( çok yemek deðil yeteri kadar ) akþam yemeði yediðinde tavana çýkýyor insulin ve hoop uyku adý üstünde þekerleme vakti.

Buna dikkat edin ara öðün mümkünse bir elma vs. tüketin.

delta0o
07-02-2015, 22:08
semih kardesim sat su puntoyu al bi honda ugras onunla gazla falan hýcbýseyýn kalmaz :)

meLaNchoLic
07-02-2015, 22:43
gece yatasým sabah kalkasým gelmiyor, çalýþasým gelmiyor.. bi arkadaþým var bi araya geldikmiydi fena daðýtýrdýk eskiden.. o askere gitti geldi oda bi garipleþti dýþarý cýkasým gelmiyor falan diyor.. bende herkesle dýþarý çýkmayý seven birisi deðilim yanýmda kafa adam lazým.. öyle olunca bende çýkmýyorum.. spora gideyim dedim geçen yaz 3 aylýk üyelik yaptýrdým salondan içeri kafamý sokup ne var diye bile bakmadým.. tek baþýma gidesimde gelmedi..
eskiden araba vardý onla ugrasýrdým gezelerdim iyi gelirdi.. þimdi o da yok.. maddi olarakda suan sýkýntýdayým onundamý etkisi var bilemedim..
sigarayý fazla içiyorum gibi hissediyorum.. eskiden her cumartesi cýkardým içerdim falan bayadýr o da yok yada tek tük..
uyurken zaten bildiðiniz ölüyorum.. top patlasa duymam yani o derece. þuan bunu yazarken bile gözlerim kapanýyor valla.. acayip bunalýmdayým çekin kurtarýn beni ya :D

AdemAr
07-02-2015, 23:15
Beyler valla okuyorum bazý arkadaslarý ayný benim yasadýðým sorunlar. spor yapýn kesinlikle. Gece 2 bucukta yatýyorum sabah 7 bucukta uyandýðýmda zýmba gibiyim. Eskiden olsa patates gibi kalkýyodum :)

Thracian
09-02-2015, 01:08
+1

Telefonuna tinder indir. :D

skor varmý?

MBuðra
09-02-2015, 01:16
skor varmý?

Valla daha yok.

Ama yakýn bir arkadaþým çok meyvesini yiyor :D

barisy
09-02-2015, 06:52
Oturduðun evin yakýnýnda yüksek gerilim hattý varmý?

Draniela
09-02-2015, 11:12
Denemelere baþladým :)

Mesela akþamlarý yürüyorum artýk böyle tempolu deðil aval aval saða sola ara sokaklarda geziyorum yakýyorum sigarayý oh kendime geliyorum.

Sonra yýllarca yaptýðým olayý yapasým geldi cumartesi akþamý aldým biralarý açtým müziði 20 km hýzla dolandým Bursa yollarýnda (Tahminimce epey küfür yemiþimdir habire sellektör yaptýlar :D )

Punto yerine araba alacaktým satmadan alabileceðim gibi bi araç bakýcam ne yaparým ne ederim bilmiyorum ama en azýndan hayatýmda deðiþiklik olur diye düþünüyorum. Gönlümden hep arkadan itiþli bir araba geçiyor ama þuan durum ancak e36 yönünde olay tamamen duygusal :) e36 da hiç kullanmadým nasýldýr nedir ne deðildir bilmiyorum. Tecrübe edebilirsem eðer ona göre niyetleneceðim. Artýk akþamlarý yürüyüþ 2 de bira ilaç gibi geldi. Bakalým devamý nasýl olacak

He þu da var hala mutsuz muyum evet mutsuzum :)

NOT: Bursa'daki arkadaþlarla þöyle kuytu köþe ara bir yerde garaj gibi bir yer tutsak akþamlarý orada takýlsak nasýl olur ? Düþünen varsa cidden çok keyifli olabilir. En kötü 1 masa 2 tane koltuk atarýz içeriz bea :D Kimse çýkmazsa bizim evin altýndaki garaja el atacaðým ama orasý keyifli olmaz :D

Draniela
09-02-2015, 11:13
@çaðatay ayýpsýn cidden sözüm söz :) Sen gel benim misafirim ol Bursa'da :)

Draniela
09-02-2015, 11:14
Draniela gel beraber spora yazýlalým :D

Ben varým :) Yakýn yerlerde oturuyorsak süper olur Hürriyet yakýn mý sana ya da konak ?

RedCan
09-02-2015, 11:34
Hocam sevgiliniz yok sanýrým bi sevgili yapýn. Zaten alýþveriþe çýkarsanýz haftalýk yapacaðýnýz sporu bir günde yaparsýnýz:)

burakgunay
09-02-2015, 11:57
Alkolle olacak iþ deðil yanlýþ seçim bence

Draniela
09-02-2015, 11:58
Hocam sevgiliniz yok sanýrým bi sevgili yapýn. Zaten alýþveriþe çýkarsanýz haftalýk yapacaðýnýz sporu bir günde yaparsýnýz:)

Sevgilim var alýþveriþ olayýný pek sevmiyorum zamanýnda çok yaptým herhalde ondan :)

Alkolle olacak iþ deðil yanlýþ seçim bence

Yürüyüþlere baþladým ama dýþarýda dolandýkça daha doðrusu eve girmedikçe daha iyi oluyorum. Olayýn özü bu aslýnda bir tane depo gibi mekaným olsa þöyle akþamlarý toplansak falan efsane olur

bugramutlu
09-02-2015, 12:47
benzer belirtiler bende de mevcut özellikle son bi haftadýr eve girer girmez uyuyorum saat farketmeksizin. burda yazýlanlarýn bazýlarýný denemek lazým. bisiklet alýp haftasonlarý sahilde turlamak fikrini hayata geçirme zamaný gelmiþ :D

Gökhan Bilgin
09-02-2015, 12:52

Mesela akþamlarý yürüyorum artýk böyle tempolu deðil aval aval saða sola ara sokaklarda geziyorum yakýyorum sigarayý oh kendime geliyorum.

Sonra yýllarca yaptýðým olayý yapasým geldi cumartesi akþamý aldým biralarý açtým müziði 20 km hýzla dolandým Bursa yollarýnda (Tahminimce epey küfür yemiþimdir habire sellektör yaptýlar :D )

Punto yerine araba alacaktým satmadan alabileceðim gibi bi araç bakýcam ne yaparým ne ederim bilmiyorum ama en azýndan hayatýmda deðiþiklik olur diye düþünüyorum. Gönlümden hep arkadan itiþli bir araba geçiyor ama þuan durum ancak e36 yönünde olay tamamen duygusal :) e36 da hiç kullanmadým nasýldýr nedir ne deðildir bilmiyorum. Tecrübe edebilirsem eðer ona göre niyetleneceðim. Artýk akþamlarý yürüyüþ 2 de bira ilaç gibi geldi. Bakalým devamý nasýl olacak

NOT: Bursa'daki arkadaþlarla þöyle kuytu köþe ara bir yerde garaj gibi bir yer tutsak akþamlarý orada takýlsak nasýl olur ? Düþünen varsa cidden çok keyifli olabilir. En kötü 1 masa 2 tane koltuk atarýz içeriz bea :D Kimse çýkmazsa bizim evin altýndaki garaja el atacaðým ama orasý keyifli olmaz :D

Öyle bir garaj vardý malesef kapandý :D bereketi kaçtý dükkanýn ama biz yürüyüþ yapýyoruz arkadaþlarla makara eþliðinde heykel setbaþý altýparmak :D

Draniela
09-02-2015, 14:30
benzer belirtiler bende de mevcut özellikle son bi haftadýr eve girer girmez uyuyorum saat farketmeksizin. burda yazýlanlarýn bazýlarýný denemek lazým. bisiklet alýp haftasonlarý sahilde turlamak fikrini hayata geçirme zamaný gelmiþ :D

Ýlk zamanlar aynýydým eve girdiðim gibi az durup yatýyordum sonra dedim haftanýn 5 günü çalýþ pazar günü bunalýmla geçsin haftada 1 gün kendine zaman ayýr diye düþünürken olayý deðiþtirdim geç yatýyorum yoksa iyice asabým bozuluyor :D

Öyle bir garaj vardý malesef kapandý :D bereketi kaçtý dükkanýn ama biz yürüyüþ yapýyoruz arkadaþlarla makara eþliðinde heykel setbaþý altýparmak :D

Le pompa le pompier :D doðrudur. oralar aþýrý uzak, yakýn yerler olsa ben de katýlýrdým :)

Belki yeniden birþeyler yapýlýr araþtýrmak lazým güzel yer var mý diye

bugramutlu
09-02-2015, 14:35
Ýlk zamanlar aynýydým eve girdiðim gibi az durup yatýyordum sonra dedim haftanýn 5 günü çalýþ pazar günü bunalýmla geçsin haftada 1 gün kendine zaman ayýr diye düþünürken olayý deðiþtirdim geç yatýyorum yoksa iyice asabým bozuluyor :D

bende arabaya sardým þimdi :D baktým olmayacak pazar baþladým arka koltuklardan sökmeye ne azýndan bi konsept oluþturdum o yönde týrmalama vs bizim gi adamlarýn yaþama sevinci anca öyle ete kemiðe bürünür :D

S.Mert
09-02-2015, 15:09
Ben varým :) Yakýn yerlerde oturuyorsak süper olur Hürriyet yakýn mý sana ya da konak ?

nilüferdeyim ben :)

Draniela
09-02-2015, 15:23
bende arabaya sardým þimdi :D baktým olmayacak pazar baþladým arka koltuklardan sökmeye ne azýndan bi konsept oluþturdum o yönde týrmalama vs bizim gi adamlarýn yaþama sevinci anca öyle ete kemiðe bürünür :D

Aynen öyle de bir yerden sonra o da sýkmaya baþlamýyor mu :)

nilüferdeyim ben :)

Bak bu güzel oldu :) Uygun bir zamanýnda haberleþelim mi ?

bugramutlu
09-02-2015, 15:50
Aynen öyle de bir yerden sonra o da sýkmaya baþlamýyor mu :)

sýkýldýðým anda konsepti deðiþtiririm :D yeni bi meþgale zaten maket gibi arabam var sök tak haha :D

S.Mert
09-02-2015, 17:11
Bak bu güzel oldu :) Uygun bir zamanýnda haberleþelim mi ?

uyar kardesim tanýsmýs oluruz hem :)

K0213
09-02-2015, 17:19
kýsmetse 2gün sonra pazartesi gün olucam ben sizinlede paylaþýrým zorluðu sýkýntýsý var mý yok mu diye

Geçmiþ osun olsun. umarým iyi geçmiþtir operasyon, iyi haberlerini bekliyoruz :)

Dönem dönem olur piskolojik savaþlar ve genelde uykuya düþkün bir hal alýr insan!
Aklýna ne kadar az zaman verirsen düþünmesi için, mutsuzluðunu düþünmeye vaktin kalmayacaktýr.
Tabi buda boþ zamanlarýný deðerlendirmen ile alakalý ve yoðun bir tempo tutturursan, o yorgunlukla gece deliksiz bir uyku çekersin gibi geliyor.

Þu an yaptýðýn 20km ile turlar, her akþam 2 bire zamanla dozunu artýrmana neden olacak ve bir süre sonra çeyrek depo mazota, 4-5 biraya dönüþecek ve insanoðlunun doyumsuzluðu sana yine sýkýntý verecek.

En güzeli üretken þeylere yönel, kendine bir süre düþünecek zaman tanýma, eve geldiðinde tek derdin uyumak olsun ve tabi ki spor yapmayý düþünürsen, sana direnç ve öz güven olarak maximum katkýyý saðlayacaktýr.

meLaNchoLic
09-02-2015, 20:14
elinin altýnda araban var.. oyuncak gibi oynamaya bak herþeyini öðren sonra DIY projelerine giriþ.. onunla uðraþýrken biraz kendine gelirsin diye düþünüyorum..

bende kafaya koydum para biriktirmeye baþlýyorum artýk ucuz yollu bi araba alýcam onunla uðraþýcam bide spora baþlýyým diyorum ama vakit yok anasýný satim.. gecen yýl 3 ay kayýt yaptýrdým 1 kere gitmedim ya :D

0zan
10-02-2015, 15:15
Evinde uyuduðun odayý gören bir baz istasyonu varsa benzer belirtilere sebebiyet verebilir.

bason
10-02-2015, 15:28
Evinde uyuduðun odayý gören bir baz istasyonu varsa benzer belirtilere sebebiyet verebilir.

Benim odamýn baktýðý bina da baz istasyonu var. Bunun açýklamasý nedir? Yani sadece yorgunluk oalrak mý etkiler? Yoksa daha kötü sonuçlarý da oluyor mu? Mahalle halký çok þikayetçi ve ciddi hastalýklar arttý mahallemiz de. geçen 1.5 ay içinde 3 kiþiyi kaybettik mahalleden. Yakýn zamanlarda oldu hepsi.

0zan
10-02-2015, 19:11
Ýlk olarak beyin tümörü riskin normal insanlara göre %500 daha fazla, bu konuda internette pek fazla araþtýrma bulamazsýn zira sýcak para dönen bir sektör

Draniela
11-02-2015, 07:49
sýkýldýðým anda konsepti deðiþtiririm :D yeni bi meþgale zaten maket gibi arabam var sök tak haha :D

O yönden þanslýsýn belki de býzýklayamadýðýmdan ruhum daraldý arabayla ilgili :D

uyar kardesim tanýsmýs oluruz hem :)

Senden haber bekliyorum :)

Geçmiþ osun olsun. umarým iyi geçmiþtir operasyon, iyi haberlerini bekliyoruz :)

Dönem dönem olur piskolojik savaþlar ve genelde uykuya düþkün bir hal alýr insan!
Aklýna ne kadar az zaman verirsen düþünmesi için, mutsuzluðunu düþünmeye vaktin kalmayacaktýr.
Tabi buda boþ zamanlarýný deðerlendirmen ile alakalý ve yoðun bir tempo tutturursan, o yorgunlukla gece deliksiz bir uyku çekersin gibi geliyor.

Þu an yaptýðýn 20km ile turlar, her akþam 2 bire zamanla dozunu artýrmana neden olacak ve bir süre sonra çeyrek depo mazota, 4-5 biraya dönüþecek ve insanoðlunun doyumsuzluðu sana yine sýkýntý verecek.

En güzeli üretken þeylere yönel, kendine bir süre düþünecek zaman tanýma, eve geldiðinde tek derdin uyumak olsun ve tabi ki spor yapmayý düþünürsen, sana direnç ve öz güven olarak maximum katkýyý saðlayacaktýr.

Belki yaz gelse kendime geleceðim... Bakalým artýk akþamlarý evde pineklemiyorum. arabayla geziyorum en kötü sabahlarý ilk zor uyanýyorum yataktan kalkana kadar þimdi sýra ona geldi :D hiç zerre kadar kalkasým yok :D hani kolumdan çekip kaldýrmasalar kalkmam :D

elinin altýnda araban var.. oyuncak gibi oynamaya bak herþeyini öðren sonra DIY projelerine giriþ.. onunla uðraþýrken biraz kendine gelirsin diye düþünüyorum..

bende kafaya koydum para biriktirmeye baþlýyorum artýk ucuz yollu bi araba alýcam onunla uðraþýcam bide spora baþlýyým diyorum ama vakit yok anasýný satim.. gecen yýl 3 ay kayýt yaptýrdým 1 kere gitmedim ya :D

3 sene oldu iþte araba olalý ne bileyim coille bile istediðim kadar oturmuyor tamamen kendi kazandýðým parayla araç almak istiyorum o zaman huzura kavuþurum herhalde.

3 ayda 1 kere gitmediysen parayý iade isteseydin bak hiç kullanmadým diye :D

Draniela
11-02-2015, 07:51

hiç dikkat etmedim de tek evde kalmýyorum ben yani iki tarafta da böyle hissediyorum farkeden birþey yok. Bilgilendirme için teþekkürler yararlanacaklar vardýr herhalde

CenkB
11-02-2015, 07:53
Sabah yataktan kalkmanýn en güzel yolu kendini aþaðý yuvarlamak. :D
Bir gün prizin üzerine düþtüm. Unutmuþum olduðunu. Ondan sonra paþa paþa kalkýyorum 220w yi yerim korkusuyla. :D

Draniela
11-02-2015, 07:54
Sabah yataktan kalkmanýn en güzel yolu kendini aþaðý yuvarlamak. :D
Bir gün prizin üzerine düþtüm. Unutmuþum olduðunu. Ondan sonra paþa paþa kalkýyorum 220w yi yerim korkusuyla. :D

Jetgiller sistemi olacak aslýnda :D

CenkB
11-02-2015, 08:02
Jetgiller sistemi olacak aslýnda :D

Ahahah :D Muhteþem olur he. :D
El çantasýndan araba iþi olsa çok iyi olur aslýnda. :D Bomboþ avm otoparkýnda park etmeye yer beðenemiyorum. Kaldýki biraz deneyimli pilot uçak indirecek büyüklükde çoðu otopark. :D

muRattini
11-02-2015, 09:17
Sürekli yorgunluk olayý bende de vardi. Gnc den mega men ve yanýnda da omega 3 balýk yaðý kapsülleri aldým. Yaklaþýk 2 haftadýr kullanýyorum yorgunluk falan hiçbirþey kalmadý, sabahlari da cok rahat kalkýyorum. Denemenizi tavsiye ederim

mimarsertac
11-02-2015, 09:34
Bende yorgun hissediyordum, akþam 12 oldumu ayakta kalamýyorum uyuyorum. En son ofiste bile baya uykum gelmeye baþlayýnca bende gittim supradyn all day aldým bugün 3. gün bakalým ne olacak.

ilker AKTAÞ
11-02-2015, 11:43

evet daha öncede dediðim gibi pazartesi günü ben burnumdan hem eti aldýrdým hemde yamuk olan kemiði düzelttirdim. en ufak bir morarma þiþme olmadý hatta 1 saatlik baþ aðrýsý dýþýnda hiç aðrý sýzý çekmedim desem yeridir. Bu güne kadar boþuna beklemiþim daha önceden olmalýymýþým. Ben pazartesi sabah 10.00 gibi ameliyata girdim 10.30gibi ameliyattan çýktým doktor 20dakika sürdü ameliyat dedi. Narkozun etkisinden çýkmam 11.30-11.45 gibi aðýr aðýr kendime geldim öðlen 13.30da taburcu oldum 2saat falan evde yattým annemin gönlü olsun diye sonra dýþarý çýktým araba kullandým arkadaþlarýmla cafeye gittim istediðimi yedim içtim hiç bi sorun olmadý. iki gün burnumda silikon tamponla gezdim bugün sabah tamponlarýda aldý bi antibiyotik bir aðrý kesici 2tanede burun fýss fýssý verdi devam yarýn iþ baþý yapýcam hatta.
Özet geçmek gerekirse port polish yaptýrdým kemik yamuktu traslandý (kapak taþlama) diðer deliktede et vardý onu aldý (emme büyütüldü) 2 gün rodajým vardý þimdi gazlýyorum;);)

Bu arada sanýldýðý gibi eti kesip almýyolarmýþ eti büzüþtürüp (RADYOFREKANSLA KÜÇÜLTME ÝÞLEMÝ) hava yolunu açýyorlar belkide bu yüzden cok bi can acýsý yok.

isteyene buda videosu benim ameliyatým deðil ama ayný ameliyat baþka bi doktorun yaptýðý
https://www.youtube.com/watch?v=aVO0oJychXw

Ben Üsküdar Medical TÜrk hastanesinde Op.Dr. ERDÝNÇ AK Bey'e ameliyatýmý oldum tavsiler üzerine bu doktoru tercih etmiþtim ve bende þiddetle tavsiye ediyorum.

bu arada eðer ameliyat düþünenler varsa istanbuldakilere bu doktoru tavsiye ederim diðer illerdeki abilerime dostlarýmada kesinlikle özel hastane tavsiye ederim artýk bir çok özel hastanede sigorta geçiyor. Bende özel hastanede oldum ama büyük bir kýsmýný sigorta kaþýladý. Merak eden yada korkusu olan varsa her türlü sorularýnýza yardýmcý olmaya çalýþýrým elimden geldiðince SAYGILAR...

Draniela
11-02-2015, 11:53
Ahahah :D Muhteþem olur he. :D
El çantasýndan araba iþi olsa çok iyi olur aslýnda. :D Bomboþ avm otoparkýnda park etmeye yer beðenemiyorum. Kaldýki biraz deneyimli pilot uçak indirecek büyüklükde çoðu otopark. :D

yemek iþi kapsül sabah yataktan kaldýrýyor duþunu aldýrýyor üstünü giydiriyor on numara beþ yýldýz iþ :D :D

Sürekli yorgunluk olayý bende de vardi. Gnc den mega men ve yanýnda da omega 3 balýk yaðý kapsülleri aldým. Yaklaþýk 2 haftadýr kullanýyorum yorgunluk falan hiçbirþey kalmadý, sabahlari da cok rahat kalkýyorum. Denemenizi tavsiye ederim

Ben de deneyebilirim o kadar fark olduysa..

Bende yorgun hissediyordum, akþam 12 oldumu ayakta kalamýyorum uyuyorum. En son ofiste bile baya uykum gelmeye baþlayýnca bende gittim supradyn all day aldým bugün 3. gün bakalým ne olacak.

Aslýnda ben eve gidene kadar yorgun hissediyorum böyle vursam kafayý 1 gün uyurum gibi eve gidince ilk baþta yatmazsam gece de hiç uyuyamýyorum. 12 de kafamý yataða koysam 1 de anca uyuyabilirim. Supradyn pek iþe yaramýyormuþ kullananlar onu diyor...

evet daha öncede dediðim gibi pazartesi günü ben burnumdan hem eti aldýrdým hemde yamuk olan kemiði düzelttirdim. en ufak bir morarma þiþme olmadý hatta 1 saatlik baþ aðrýsý dýþýnda hiç aðrý sýzý çekmedim desem yeridir. Bu güne kadar boþuna beklemiþim daha önceden olmalýymýþým. Ben pazartesi sabah 10.00 gibi ameliyata girdim 10.30gibi ameliyattan çýktým doktor 20dakika sürdü ameliyat dedi. Narkozun etkisinden çýkmam 11.30-11.45 gibi aðýr aðýr kendime geldim öðlen 13.30da taburcu oldum 2saat falan evde yattým annemin gönlü olsun diye sonra dýþarý çýktým araba kullandým arkadaþlarýmla cafeye gittim istediðimi yedim içtim hiç bi sorun olmadý. iki gün burnumda silikon tamponla gezdim bugün sabah tamponlarýda aldý bi antibiyotik bir aðrý kesici 2tanede burun fýss fýssý verdi devam yarýn iþ baþý yapýcam hatta.
Özet geçmek gerekirse port polish yaptýrdým kemik yamuktu traslandý (kapak taþlama) diðer deliktede et vardý onu aldý (emme büyütüldü) 2 gün rodajým vardý þimdi gazlýyorum;);)

Bu arada sanýldýðý gibi eti kesip almýyolarmýþ eti büzüþtürüp (RADYOFREKANSLA KÜÇÜLTME ÝÞLEMÝ) hava yolunu açýyorlar belkide bu yüzden cok bi can acýsý yok.

isteyene buda videosu benim ameliyatým deðil ama ayný ameliyat baþka bi doktorun yaptýðý
https://www.youtube.com/watch?v=aVO0oJychXw

Ben Üsküdar Medical TÜrk hastanesinde Op.Dr. ERDÝNÇ AK Bey'e ameliyatýmý oldum tavsiler üzerine bu doktoru tercih etmiþtim ve bende þiddetle tavsiye ediyorum.

bu arada eðer ameliyat düþünenler varsa istanbuldakilere bu doktoru tavsiye ederim diðer illerdeki abilerime dostlarýmada kesinlikle özel hastane tavsiye ederim artýk bir çok özel hastanede sigorta geçiyor. Bende özel hastanede oldum ama büyük bir kýsmýný sigorta kaþýladý. Merak eden yada korkusu olan varsa her türlü sorularýnýza yardýmcý olmaya çalýþýrým elimden geldiðince SAYGILAR...

Ben çok korkuyorum ne yalan söyleyeyim hele ki anestezi mi ne film vardý adam bütün herþeyi hissediyordu onu izledikten sonra aklým çýkýyor :D

Bu çok uzun tamponlarý sokuyorlarmýþ falat teee anasýnýn þeyine kadar :D çýkartýrken inletiyormuþ vs. diyorlardý ne bileyim ön yargý oluþtu detaylýca dinlemek isterim.

TigeR
11-02-2015, 12:26
Bu çok uzun tamponlarý sokuyorlarmýþ falat teee anasýnýn þeyine kadar :D çýkartýrken inletiyormuþ vs. diyorlardý ne bileyim ön yargý oluþtu detaylýca dinlemek isterim.

Onlar bez tamponlar bildiðim kadarýyla ama artýk pek kullanýlmýyormuþ genel de silikon takýyorlar o da küçük biþe onda pek aðrý olmuyormuþ ama tabi bunlar duyduklarým

hbatuhanc
11-02-2015, 12:41
Spor yapmaya baþla ilk baþlarda daha fazla yorgunluk çekeceksin ama 1 ay spordan sonra enerji patlamasý olacak. Ayrýca b vitamini kompleksi öneririm.

ilker AKTAÞ
11-02-2015, 13:50
Bu çok uzun tamponlarý sokuyorlarmýþ falat teee anasýnýn þeyine kadar :D çýkartýrken inletiyormuþ vs. diyorlardý ne bileyim ön yargý oluþtu detaylýca dinlemek isterim.[/QUOTE]

eskidenmiþ o gazlý bezle 1metre tamponlar þimdi parmak þeklinde silikon tamponlar var esnek çýkartýrken falan hiç acýmadý cýmbýzla tuttu cekti 2saniye falan sürdü çýkmasý öyle söyliyim acýsýda yok anlýk bi için cýz ediyo o kadar ;)

Ýzzet Göçmen
11-02-2015, 17:11
Bendede var su 1 haftadýr 3 Ay Free Takýldým sabah aksam arabanýn tepesindeydim. Aylýk 2000-3000 Km yol yapýyordum gezmekten cok iyi para yedim,Hergün bisey yapardým,Hadi oraya hadi buraya canýn sýkýldý git arabayý söktür,sagýný solunu degiþtir öyle mutlu hayatim vardýki,taki iþe giresiye kadar...... Gecem gündüzüm karýstý 1 hafta arabaya binemedim unuttum gibi geliyor sýyýrýcam kafayý, En son 3 hafta önce yýkandý içerden dýsarýyý zor görüyorum,o pislikle arabaya binmiyorum yanýna gidersem küfür edip duruyorum.... Trafikteki insanlara hiç tahammulum kalmadý,4 Lü yakmadan duranlar yürümeyenler camý acýp dere tepe düz gitmeye basladým...

Sanýrým Kýsýtlanmak gibi bisey bu nasýl yapcaz sasýrdým kaldým

TayfunS
11-02-2015, 17:57
Ýster çalýþýyo olayým ister dýþarýda oturuyor olayým muhakkak akþam 10da esnemeye baþlarým. 12 dedin mi de týk diye giderim. Sabah 8'de kalkýp 1 saat yürüyüþ yaparým ardýna kahvaltý. Sonra gündelik bi iki iþe bakarým ve 12 1 gibi 1 saat uyurum. Sonra tekrar dýþarý yürümeye. Tabi bu dediðim çalýþmýyorken yapabildiðim program. Bunu yapýnca çok daha zinde oluyorum.Sabah8 gece 12 çalýþtýðýmda malesef uyuþukluk baþlýyor.Yediðime içtiðime dikkat edemiyorum.

Nacizane tavsiye sabahlarý muhakkak erken kalkýn, kalkabildiðiniz kadar. Spor salonu tavsiyesi verilmiþ. O da iþinize yarar tabi ilk hafta dendiði gibi sýkar sonra metabolizma hýzý yükselir fazla yaplar gider vsvs :) geçmiþ olsun þimdiden

K0213
11-02-2015, 18:08
konu açýldýðýndan beri spora baþlayacaðým diyorum ve bugün üyeliðimi aktive etmek için gittim yarýn spora baþlayayým die ama yarýn yine iþim çýktý, cuma tam gün çalýþýyorum, haftasonu tekirdaða gideceðim bla bla :D

Bu þartlarda zor bee :)

emir91
11-02-2015, 18:12
Yeni baþladýðým ve aslýnda hiçbir sorun olmayan bir iþe ayný gün patronun þaþkýn bakýþlarý içerisinde ben bu iþi yapamam yok istemiyorum ben gidicem diyerek istifa etmemle bunalým konusuna yeni bir yorum getirmiþ bulunmaktayým forumdaki arkadaþlarýma baþarýlar dilerim :D

cortez
11-02-2015, 18:14
aynýsý bendede var ama sanýrým stresten

Thexerox
11-02-2015, 21:16
Aynýsý bende var demeye týrstým resmen ayný þekil eroinman gibi uyku delisi oldum iþe giderken serviste evde kýsaca kafama koyduðum yerde uyuyorum.(Atölyede tezgahta bile uyumuþluðum var.) Uyuþukluk ve dikkatsizlik diz boyu konuyu komple okudum cuma günü bi doktora gözükeyim ardýnda burdaki tavsiyeleri sýrayla uygulamaya koyucam. Garajda sohbet muhabbet iyi fikir keþke istanbul avrupa yakasýnda yapan olsa.

meLaNchoLic
11-02-2015, 22:41
ya bunalýmdan kafayý yedim ya da kesin çözümü buldum... sýkýn kafanýza gitsin :D

AþkýnS.
11-02-2015, 23:57
Bu olay herkeste var.tavsiyem temiz hava ve tatil.. Çünkü ben öyle yapýyorum ve sabah 8de ayakta olabiliyorum rahatlýkla.. üstüne yürüyorum yesilligin. yani bunlar havalardan, yedigimiz yiyeceklerden, berbat ötesi dumanlardan oluyor..

mert_can 41
12-02-2015, 00:36
Bende de ayný durum var spor yapasým bile gelmiyo feci bunaldým artýk ne oyun oynayasým var ne bir þey :(

ysnaiwa
12-02-2015, 02:14
Vücutta demir eksikliði de çok büyük etken. Abimde demir eksikliði çýkmýþtý. Eksiklikle beraber yorgunluk, uykudan uyanmada zorluk, iþ dönüþü oturur oturmaz uyuya kalma, miskinlik hatta komik gelebilir depresyon ve kendini mutsuz deðersiz hissetme gibi olaylar oluyormuþ. Depresyon ve kendini deðersiz mutsuz hissetme mevzusunu da psikoloða gidip de fayda görmeyip vücuda demir yüklemesi sonrasý iyileþen bi baþkasý anlatmýþtý. Kandaki demire bi baktýrýn derim bende baktýrmayý düþünüyorum

M3CSL
12-02-2015, 10:14
Yazýlmýþtýr illaki ama iyi beslenme, spor. Spor için motivasyon tabiki:)

Snake
12-02-2015, 10:33
Tavsiyem doktora gidip test yaptýrmakta. Solunum yolu problemleri, vitamin ve mineral eksiklikleri, yaþam kalitesi [Hareketsiz yaþam, Uyku, Beslenme], Stres ve bu dengesiz giden havalar da insanýn düzenini bozuyor. Kaynaðýný nedir diye bilmekte yarar var.

Draniela
16-04-2015, 07:38
Epeydir yazmamýþtým da düzelmeye baþladým ben :)

Bozuk havalardan olsa gerek ake havalar düzeldi enerjim yerine geldi :D þimdi cumartesi salona da kayýt oluyorum. güzel bir düzen yaparsam gayet keyifli olacak. Artýk iþten çýkýnca ilk yarým saati aþýnca canavar gibi oluyorum :)

Not: oyun oynamaya baþladým heroes of the storm :) belki de ondandýr

Draniela
16-04-2015, 07:39
ayrýca 10 15 gün balýk yaðý ve vitamin de kullandým. Sonra tiksinmeden ötürü býraktým onlarýn da faydasý olmuþtur

AyrtonSenna
16-04-2015, 07:53
valla benim vücutta iptal durumunda heryerim aðrýyor uyku gözüme gram uyku girmiyor sabaha 4.30 da uyanýyorum kalktýðým zaman ise uyumaya çalýþýyorum uyuyamýyorum iþyerine geldiðim zamanda bitik oluyorum bunun çaresi nedir

buristyle
16-04-2015, 08:39
Arkadaslar bendede ayni anlattiginiz gibi basima geldi. Okadar yorgundum ki is yerinde bile uyuyordum. Hani piskolojikmi bilmiyorum fakat namaza basladigimdan beri okadar dinçim ki kendim inanamadim. Hatta aksamalari spora gidiyorum eve geliyorum ve hala o icimdeki enerjiyi sanki atamamisim gibi :D ve uykumda artik düzenli olmaya basladi.

mimarsertac
16-04-2015, 09:28
Supradyn all day ve pharmaton denedim burayý okuduktan sonra. Hastalýða karþý ciddi direnç veriyor mevsim deðiþiminde bütün ofis hasta oldu bir ben saðlamdým ama öyle bir enerji sabah yataktan dinç kalkmak falan yok.

Draniela
16-04-2015, 10:21
ayrýca çok fazla seviþmek sýkýntý bence. azaltmak lazým devamlý olunca cidden adamý yoruyor.
bir arkadaþ yazmýþtý onu haklýymýþ. vücuttaki ne kadar vitamin varsa fýrt diye kaçýyor sanki :D

stlegal
16-04-2015, 10:27
Kadinlardan uzak durun baya uzak durun hatta ucurumdan atin ****** cocugu olmayan bir arkasla gezin dogada yuruyus yapin ..

Sadýk Özyer
16-04-2015, 11:04
Ozelden yazdim.

Draniela
16-04-2015, 16:48
nasýl bir öneri o öyle :D

ES353
16-04-2015, 17:15
Aynisi bende de var sabah 8.30 aksam 17.30 calisiyorum gunde nerden baksan 3 4 saat calisiyorum bedasta kesme acma bolumunde calisiyorum sabah kesmeyi bitirince 1de falan 4 e kadar bos bos oturuyorum acmalar desen 3 5 tane geliyor 4de onlari yapip eve gitmem 6yi buluyor arabayi otoparka cekip eve gidip yemek yiyip uyuyorum sabah yine ayni hafta sonu desen cips cekirdek kola film 4lusu ne olcak boyle bilmiyorum, butun usengecler olarak bigun toplansakmi naapsak :D

HONDAHAN
17-04-2015, 08:43
Sanki biri almýþ yaþamýþ bu hayatý beðenmemiþ al sen takýl diye bana kakalamýþ 2. el gibi geliyor :D

Sabah sabah ne güldüm yaa :D :D

Ayný durum hepimizde var. Keþke bedensel bir iþ yapsaydým, 4 saat uyurdum geçerdi, kafa yorgunluðu geçmiyor diyorum, bedensel yorulan arkadaþlarýma bakýyorum onlar da þikayetçi. Oooh rahatým laylaylomum diyen yok. Yapacak birþey de yok gibi geliyor. Spor yapayým diye gittim bir yýllýk peþin verdim, onun zoruyla 1 yýlda 4 ay anca gidebildim. Paralar da boþa gitti.

HONDAHAN
17-04-2015, 10:00
Arkadaþlar ciddi bir uyuþukluk ve stres giderici olarak þunu da mutlaka öneririm, poligon. Bütün yazýlanlar doðru ve deðerlendirilmesi lazým, insülin direnci, B12 eksikliði, demir eksikliði, maneviyata yakýnlaþma vs... Ama ayda bir-iki defa atýþ poligonuna gidip atýþ yapmak gerçekten çok güzel deþarj ediyor insaný, tavsiye ederim.

AyrtonSenna
17-04-2015, 11:11
Kadinlardan uzak durun baya uzak durun hatta ucurumdan atin ****** cocugu olmayan bir arkasla gezin dogada yuruyus yapin ..

abi eðer sakýncasý yoksa imza yaptým:D

Aliburakb
17-04-2015, 12:35
poligonu bende þiddetle tavsiye ederim çok iyi geliyor atýþ yapmak :)

Burak Mehmet
17-04-2015, 12:40
ben hafta içi hep yorgunum hep iþtahsýzým.. haftasonu dinlenirim dediðimde ise enerji patlamasý yaþýyorum sabah 5 te kalkýyorum daðda bayýrda koþuyorum çamurda araba itekliyorum bi oturuþta yarým kuzu yiyorum falan bence benim çalýþma hayatýna alerjim var..

arm
17-04-2015, 13:04
Psikolojikte olabilir

Mutu
17-04-2015, 13:07
Yoðun bir iþe girin, ister istemez boþ duracak ya da halsizlik yaþayacak vaktiniz olmuyor. Slow lloris hayvaný gibi insandým, þimdi 12 saat mesai, 9 saat dinlenme sonra yine 10-11 saat mesai þeklinde 5 gün çalýþtým. Ýzin yaparken arabanýn parçalarýný söküp takýyorum. Pasif duygularýmý harekete geçirdi sanýrým yoðun iþ temposu =)

Aliburakb
17-04-2015, 13:15
ben hafta içi hep yorgunum hep iþtahsýzým.. haftasonu dinlenirim dediðimde ise enerji patlamasý yaþýyorum sabah 5 te kalkýyorum daðda bayýrda koþuyorum çamurda araba itekliyorum bi oturuþta yarým kuzu yiyorum falan bence benim çalýþma hayatýna alerjim var..

kesinlikle çalýþmaya alerjiniz var :)

Draniela
21-04-2015, 11:01
Arkadaþ herkes ayný var ya.

Bence þehir þehir baþlýklar açalým devamlý buluþma organizasyon vs. organize edelim. Þimdi normal arkadaþlarla çýkýnca muhabbet frekansý tutmuyordur bence. Ama araba muhabbeti olunca adamýn ne siniri stresi kalýyor ne yorgunluðu.

Mesela Bursa Sohbet - Buluþma vs. diye baþlýk açsam sorun olur mu ? Hem muhabbet olur hem buluþmalar yapýlýr.

@Hondahan ben yazarken bile gülmüþtüm ama tam olarak sonuç o :D

Ahmet Saraçoðlu
21-06-2015, 09:53
konuyu hortlatalým.
Nisan 1 den bu yana bi projenin þantiyesindeyim.Sabah 9 akþam 8 gibi bi çalýþmamýz oluyor.Genelde sahada oluyorum ve baya bi koþturmaca içindeyiz.Gün içi en ufak bi sýkýntý yok.Hatta baya da zayýfladým hareketli hayatý az yiyerek lehime çevirdiðim için.Buraya kadar herþey güzel ama akþam eve gelip saat 22 :30 23 oldu mu gözlerim gidiyor. 12 ye kadar uyuklayarak , þuurumu yitirerek , uygu arasý konuþarak anca ayakta duruyorum :D Sabah 6:40 7 gibi de ayaktayým çok lazýmmýþ gibi.Mesai 9 , ev iþ arasý mesafe 4 dakika.

Uygu düzenini ileri kaydýrmayý çok denedim ama baþaramadým.Kilo almama sebep olmayacak yorgunlukla alakalý bi ilaç vs var mý?pharmaton reklamlarý dönüyor tv de nedir iþe yarar mý?

Ýbrahim33
18-07-2017, 18:01
Demir eksikliði yaþayan var mý aramýzda ? Referans deðeri 50 - 160. Benim deðer 25 çýktý. Haftaya endoskopi için gün aldým , neden olduðunu anlamak için yapacaklar sanýrsam.

powERS
18-07-2017, 19:40
yatmadan önce yemeði kes. kaliteli uyku için kesin karanlýkta uyu.

Onurkk06
18-07-2017, 19:57
Sigara içiyorsan azaltmayý dene sigara bildiðin enerjini çalýyor ben 1 bucuk paket sigara içerim artýk uyandýðýmda cok yorgun kalkýyorum yataktan

Draniela
22-10-2018, 23:58
Dünya turu için istifa ettikten sonra en ufak saðlýk sýkýntým kalmadý :D Maþallah diyelim... Keramet istifadaymýþ hahaha

Aklýma gelmiþken yazayým dedim :D

KaanBRS
23-10-2018, 07:07
Dünya turu için istifa ettikten sonra en ufak saðlýk sýkýntým kalmadý :D Maþallah diyelim... Keramet istifadaymýþ hahaha

Tanýyý koymuþ oldun =D bende tahmin ediyorum böyle olduðumu ama ne dünya turuna çýkacak imkan ne de iþi býrakcak *** var :D

kesik_çizgi
23-10-2018, 12:38
Demir eksikliði yaþayan var mý aramýzda ? Referans deðeri 50 - 160. Benim deðer 25 çýktý. Haftaya endoskopi için gün aldým , neden olduðunu anlamak için yapacaklar sanýrsam.

N’aptýnýz Hocam, sonuç nedir

emre.ates
23-10-2018, 13:11

Konu eski ama büyük bir kýsmýný okudum. Bu yoðun iþ temposundan sonra ciddi ciddi bende düþüyordum ,dünya turu adý altýnda bütçem el verdiðince gezmeyi bu konuyu biraz detaylandýrýr mýsýnýz hangi ülkeler kaç gün ne kadar bütçe v.s

SinanAdalý
23-10-2018, 14:24
Dünya turu için istifa ettikten sonra en ufak sağlık sıkıntım kalmadı :D Maşallah diyelim... Keramet istifadaymış hahaha

Aklıma gelmişken yazayım dedim :D

Şu hareketin rahatlatmayacağı bünye yoktur heralde. Merak ettiğim bişey var tabi özel olmazsa yani cevaplama mecburiyetin yok yanlış anlama. Sonuçta hepimiz çalışarak bi yerlere geliyoruz amaçlarımız vs var.. Sonrası için nasıl kararlar aldınız ? yani geldiğimde ne yaparım aynı standartlarda mı devam ederim gibi şeyler düşündünüz mü hiç ? Bol gezmeler olsun :)

SinanAdalý
23-10-2018, 14:33

Düzeltme

Þu hareketin rahatlatmayacaðý bünye yoktur heralde. Merak ettiðim biþey var tabi özel olmazsa yani cevaplama mecburiyetin yok yanlýþ anlama. Sonuçta hepimiz çalýþarak bi yerlere geliyoruz amaçlarýmýz vs var.. Sonrasý için nasýl kararlar aldýnýz ? yani geldiðimde ne yaparým ayný standartlarda mý devam ederim gibi þeyler düþündünüz mü hiç ? Bol gezmeler olsun :)

powERS
23-10-2018, 15:07

sonuc ? :D nerelerý gezdýn neler gordun ?

207_TR
23-10-2018, 19:47
N’aptýnýz Hocam, sonuç nedir

Konu eski ama büyük bir kýsmýný okudum. Bu yoðun iþ temposundan sonra ciddi ciddi bende düþüyordum ,dünya turu adý altýnda bütçem el verdiðince gezmeyi bu konuyu biraz detaylandýrýr mýsýnýz hangi ülkeler kaç gün ne kadar bütçe v.s

Düzeltme

Þu hareketin rahatlatmayacaðý bünye yoktur heralde. Merak ettiðim biþey var tabi özel olmazsa yani cevaplama mecburiyetin yok yanlýþ anlama. Sonuçta hepimiz çalýþarak bi yerlere geliyoruz amaçlarýmýz vs var.. Sonrasý için nasýl kararlar aldýnýz ? yani geldiðimde ne yaparým ayný standartlarda mý devam ederim gibi þeyler düþündünüz mü hiç ? Bol gezmeler olsun :)

sonuc ? :D nerelerý gezdýn neler gordun ?

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/234114-motosiklet_ile_dunya_turuna_cikiyorum.html?highlig ht=d%FCnya+turu

suk3b3
23-10-2018, 22:36
Kan yoðunluðun fazla olabilir. Kizilaya filan bi kan ver. Bana olmuþtu böyle çamur gibiydim. Kan yoðunluðu fazla çýktý. Kan verdim enerjim gelmiþti

AyBEROZ
27-10-2018, 08:30
Tahlil yaptýrmýþsýn ama, Kan testlerinde söylenmez se özellikle istenmezse B12 seviyesi kontrol edilmiyor. B12 seviyene baktýr. Herkeste farklý bir etkisi oluyor B12 eksikliðinin. En çok rastlanan etkisi de seninki. Bende de olmuþtu , ilaveten eller ve kollarým uyuþuyordu. En son düðme ilikleyemez hale geldim. Tepeden týrnaða muayene tahlil sinir sýkýþmasý zannnedip beyincik emarý bile çektiler. En son ben internet araþtýrmalarýnda b12 eksikliði ile bir yazý okumuþtum belirtiler az da olsa benzerlik gösteriyor diye doktora söyledim . B12 yi ondan sonra ölçtüler. Ortlama 300 -350 olmasý gereken seviye 80 civarýnda idi. sürünüyorsum artýk neredeyse. B12 iðne tedavisi ile normale döndüm. Þimdi ara ara ölçtürüyor ve arada bir b12 kan iðnesi yiyiyorum. baktýrmanda fayda var.

Yiðit G.
27-10-2018, 09:02
aklýma gelenler kalp yapabilir mesela aort yetmezliði gibi hastalýklarda sürekli yorgunluk olur halsizlik olur uyku durumu olur.Bazý virüsler vucuda yerleþip buna sebep olabilirler.Virüs hastalýðý ortaya çýkarmaz ama alttan alttan yorabilir.Beslenme vitaminsizlik formsuzluk kilo vs Çok fazla sebebi olabilir.

Emre911
27-10-2018, 23:36
Çok istediðin biþeyi defalarca deneyerek zorlayarak elde ettin ve neden bu kadar istemiþim boþ iþmiþ dedin mi yakýn zamanda? Ben böyle biþey yaþadým ayný söylediðin gibiydim. þu bitse de eve gidip yayýlsam bu iptal olsa da evde sermeye devam etsem kafasýndaydým. Baþka biþeyi daha çok istedim daha çok çabalýyorum þimdilerde normale döndüm sanki. Sürekli 2 adým önünde tutamadýðý bi gayesi olacak insanýn