PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AFC-Neo Problem

mono
08-10-2008, 14:33
Yaklaşık 5 aydır afc-neo kullanıyorum aracımda, bundan 2 ay önce bir akü problemi yaşadım, tepe ışığını uzun süre açık bırakmamdan dolayı akü boşaldı gibi oldu, ama daha sonra takviye kablosu ile aracı çalıştırdık ve aküyü şarj ettik. Şu anda voltaj problemi yok ve araç düzgün çalışıyor. Fakat ne olduysa o andan sonra oldu. Afc'nin display modunda, digital-4'lü mode var, kullananlar bilir, throttle-battery-corection ve rpm alt alta gösterir. Benim sürekli görüntülediğim ekran buydu, ve bu akü probleminden sonra ekranımda bi değişiklik oldu. battery-correction-rpm-correction şeklinde 2 adet aynı değer gösteren correction oldu. throttle kayboldu :) ne yaptıysam digital mod'da throttle'ı geri getiremedim. analog mode'da ve karışık mod'da throttle gözüküyor, yani wiring'de veyahut tps'de bi problem yok, ama bir türlü digital modda gözükmüyor, sizce sorunun kaynağı ne olabilir ? reset atmayı düşündüm ama ayarlarım bozulmasın diye yapmaya da çekiniyorum.

mrtcn
09-10-2008, 01:51
sorunun kaynağı yok çünkü bu bir sorun değil =) monitor mode'da istersen alt alta 4 tane correction gösterebilirsin. adım adım şu şekilde düzeltebilirsin;
1. Monitor mode'dan Digital'dan 4'lüye gel
2. Select tuşuna bas (bastığın zaman gösterge zımbırtıları kararır, sadece o an seçili olan göstergenin icon'ı açık renk olur)
3. Değiştirmek istediğin gösterge numarasına alt yön tuşuna basarak gel (örneğin 2.'ye)
4. Sağ ve sol yaparak seçtiğin göstergenin ne göstermesi gerektiğini ayarlayabilirsin. RPM, Throttle Position, Battery, Correction, VTEC State (sadece VTEC araçlarda), Pressure Sensor (Basınç sensörü olan araçlarda), Karman Sensor (Karman sensörlü araçlarda), Air Flow seçeneklerinin gözükmesini sağlayabilirsin.

mrtcn
09-10-2008, 01:52
birde aklıma gelmişken söyliyim, eğer durup dururken monitor mode'un değiştiyse diğer ayarlarınıda kontrol et, diğer ayarlarda da problem oluşmuş olabilir..

mono
09-10-2008, 15:08
teşekkürler akşam deniycem =)

mrtcn
09-10-2008, 23:47
=) sonuç olumlu dimi?

mono
10-10-2008, 08:33
evet teşekkürler, dün akşam denedim ve dediğin gibi düzelttim, fakat ayarlarda bi sıkıntı yok şimdilik, herhalde ben farkında olmadan elim değdi sanırım, yamulttum ayarları =)

mrtcn
10-10-2008, 11:29
=) benimkinide oto yıkamada adam kurcalamış, sensör ayarlarını değiştirmiş, marş bastıktan sonra tekleyip stop ediyordu.. adam inatla ben birşey yapmadım hiçbirşeye dokunmadım motor bozuk deyip durmuştu =)

mono
11-10-2008, 12:04
sensör ayarları demişken, z32 maf takmıştım bundan birkaç ay önce, nedense afc'den doğru input-output değerini girmeme rağmen sendeki gibi problem oldu, tekleyip öksürüp stop ediyordu :) bende orjinal mafa geri döndüm ve böyle kullanmaya devam ediyorum, acaba z32 maf için illa emanage tarzı bişiy mi kullanmamız lazım, bütün japonya afc ile z32 maf çalıştırıyor biz yapamıyoruz :)

mrtcn
13-10-2008, 00:32
=) z32 maf konusunda bilgim olmadığı için birşey diyemicem ancak apexera'ya mail atarsan hemen geri dönüyorlar, arge'leri çok kuvvetli..