PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abs beyin tamiri...

ygtrn
06-02-2015, 22:32
arkadaşlar geçtiğimiz günlerde aracım abs arızası verdi, fakat şöyle bir sıkıntı var, araçta vipec ecu olduğundan ve vipec ecunun obd desteği bulunmadığından obd den bağlantı kurulup abs deki sıkıntının ne olduğunu göremiyoruz, obd dışında bunu öğrenmenin bir yolu varmıdır?
2.si abs beyin tamiri yaptıran memnun kalan yada kalmayanlar varmıdır aramızda? tamir işlemi yaptırıp yine bir ay sonra bu sıkıntıyla uğraşmak istemiyorum... mümkünse ban adadolu yakasında bu işi hakkıyla iyi bi şekilde yapan bi yer tavsiye ederseniz sevinirim...

teşekkürler...

Y.Emre
06-02-2015, 23:28
Ben adanada yaptırdım, memnun kaldım. ama bendeki sorun abs'nin çalışmasıyla ilgili değildi, sorunsuz çalışıyor ancak el freni lambasını sürekli yanık bırakıyordu.

Low-Rider
06-02-2015, 23:31
Meta elektronik, bunlarla bir görüş.

Tamiri yapılıyorsa eğer en iyi şekilde tamir ederler, tamir edilemez durumdaysa değişim yapılır.

Linki irtibat numarasını alman için paylaşıyorum. İlana bakma sen, her marka için çalışıyorlar.

Tamer ile görüşürsen Özgür'den aldım dersin telefonu.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-vectra-c-2.2-pompa-garantili-sifir-ayarinda-105588473/detay

EREN34
06-02-2015, 23:40
Araç psa grubuysa Bostancı sanayide bu işi adam gibi yapan birini tavsiye edebilirim.

Sadece psa grubu elektrik&elektroniği ile uğraşıyor

boosted_pug
07-02-2015, 01:15
Peugeot grubunda obd soketindeki ecunun arizasini okumaya yariyan hatlar ile abs sistemindeki arizayi okumaya yariyan hatlar farkli pinler üzerinden bağlıdır. Arabanin üzerinde ecu olmasa dahi abs arizasi obd den okunabiliyor. Bence senin arabadada cok komplex can bus sistemi yoksa obd den ariza okunabilir.

Osman Bahadır
07-02-2015, 08:31
Yiğit,

Senin Forester'da ABS'nin ayrı diagnostik konnektörü var ve cihaz olmadan arıza kodunu okuyabilir ve silebilirsin. ECU ile alakası yok, CAN-BUS yok senin arabanda.

İster tarif edeyim, sen kendin yap, istersen gel, birlikte bakalım arıza koduna, silelim baktıktan sonra da. Muhtemelen sensör kablo hatası vs dir. Subaru'da ABS beyni zor bozar.

ygtrn
07-02-2015, 09:41
abi ozaman yarın bi haberleşelim valla araba şuan ewg takılacağı için sökük vaziyette :) ağar dediğin gibiyse sorun harika olur valla :)

ygtrn
07-02-2015, 09:51
özgür çok sağol buraylada bi görüşecem gerekirse eğer...

Yigit-Y
07-02-2015, 10:25
Cevizlibagda akinsal sanayide mustafa usta var

Kendisi psa mühendisi benim gözümde.: )

Kime sorsan gösterir. Biraz aksi adamdır lafını esirgemez dipnot. olsun bu :)

AdemAr
07-02-2015, 20:33
bendede sıkıntı vardı ışığı söndürdüm abs siz daha güzel duruyodum valla :)