PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plastik aksam boyama hakkında fikirleriniz

yakupdemir
08-02-2015, 17:57
Merhabalar golf mk2 aracımın aynasını alt lıpını panjurunu ve plastık tamponlarını boyamak ıstıyorum. cızık ve lekeler mevcut. normal boya ıle denedıgımde ıstedıgım sonucu alamadım. sizce plasti dip mi denemeli veya başka bir ürün mü kullanmalıyım?

Yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler.

TaGo
08-02-2015, 18:00
Peki ne renk yapacaksınız?

yakupdemir
08-02-2015, 18:05
Kendi rengi olan siyah düşünüyorum. On tampon, arka tampon, Lip boyayacağım için fakat aynaları gövde rengi düşünebilirim.

Mert Ali
08-02-2015, 18:06
Gövde rengine boyayacaksanız önce plastik astarı atmanız gerek. Plasti dip boyaları standart renklerde *****.

mkerim
08-02-2015, 18:38
Boyadan başka bir şey deneyip yorulmayın otomobil boyası satan bir yerden sprey içerisinde plastik astar ALIN. Ne renk istiyorsanız o rengi ALIN Çok ince bir zımpara ile zimparaladiktan sonra plastik Astarı uygulayın kuruduktan sonra boyayın. Tertemiz olur sıcaktan mazottan tazyikli sudan çıkmaz aşınmaz.

yakupdemir
08-02-2015, 18:54
aynalar sıkıntı degıl. fakat asıl sıkıntım boyadıgım on lıp on tampon ve arka tamponun yıkandıktan sonra orjinal gibi durmaması. galiba astar ıle soyledıgınız sıkıntı aşılabilir. pekı plastık tampon boyaları hakkında ne dusunuyorsunuz ? normal boyalardan farkı nedir ?

Zorbey
08-02-2015, 19:43
Ben araclarimin tamponlarini kendim boyadım. Astar ve sprey ile attığınız boya ufak bi tiner darbesiyle komple çıkar.Boya Tabancası ile sertlestiricisi bol bi boya atın.Sorun yasamazsiniz

TaGo
08-02-2015, 19:51
Siyah olan bölgelere normal sprey plastidip harici bişey sıkmanıza gerek yok. Gövde rengi istediğiniz yereyse plastik astarı, ardından renk, ardındanda vernik almanız gerek

bartworkz
16-02-2015, 10:46
Plastik astar üstüne normal sprey mat boya da iş görüyor, denemiştim de fotoğrafı malesef bulunmamakta.

golgeoyunu03
16-02-2015, 10:54
audi panjurlarını boyamak için herhangi bir öneriniz var mı? orjinal rengi gri, istediğim parlak siyah