PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 hdi antipollotion faulty

cdaydin
11-02-2015, 08:39
Aracim 207 1.4 hdi.
Uzun bir zamandir bazi zamanlarda araba tam kalkis yapacagim sirada ufak bi guc kesiyordu o arada stop edip motor ariza isigi yaniyordu. Ekrandada basliga yazdigim mesaj cikiyordu.
Gecen gun ustama goturdugumde mazot basinc musurunden oldugunu soyledi degistirdik fakat hala duzelmedi. Sebep ne olabilir ?

EREN34
11-02-2015, 09:00
Bahsettiğin ekran yazısı onlarca hata kodunun ekrana yansımış hali olabiliyor. Planet2000e bağlayığ görünen hata kodunu paylaşırsan daha rahat yorumda bulunabiliriz.

İst. Anadolu yakasındaysan iyi bir usta tavsiye edebilirim.

maxima
11-02-2015, 12:41
araçta yazılım varsa ondan da yapabilir.
egr dende olabilir,yada turbon fazla basıyodur wg ti bozulmuştur.

Grimlord
11-02-2015, 12:58
aynı sorun bizim araçta da vardı,kötü mazot kullanımından kaynaklı depo pislikten tıkanmış,depo temizlendi,sorun geçti :)

cdaydin
11-02-2015, 14:53
Bahsettiğin ekran yazısı onlarca hata kodunun ekrana yansımış hali olabiliyor. Planet2000e bağlayığ görünen hata kodunu paylaşırsan daha rahat yorumda bulunabiliriz.

İst. Anadolu yakasındaysan iyi bir usta tavsiye edebilirim.

Bugun tekrar makinaya baglattıgımda yakıt basınc bilmemnesi min. değerin altında kalıyor gibi bir hata aldım.
Avrupa yakasındayım teşekkür ederim

araçta yazılım varsa ondan da yapabilir.
egr dende olabilir,yada turbon fazla basıyodur wg ti bozulmuştur.

Yazılım yok, makinada bu hatalar cıkmadı.

aynı sorun bizim araçta da vardı,kötü mazot kullanımından kaynaklı depo pislikten tıkanmış,depo temizlendi,sorun geçti :)

Kac paraya hallettiniz acaba ?

cdaydin
11-02-2015, 15:23
Birde bugun egzozcuma gittigimde katalizorun %60 oranında tıkandıgını söyledi bunla bir ilgisi varmıdır ?

by serçe
11-02-2015, 15:53
rail müşürü mazot basınç zaten değişmiş rail müşürü soketlerinde bir sıkıntı olabilir pis mazot almış olabilirsin anlattığın olayı ben yaklaşık 4 ay önce yaşadım ben rail de değiştirdim mazot basınç müşürünüde değiştirdim düzeldi aracında yazılım varmı ?

cdaydin
11-02-2015, 15:56
Yazılım yok araçta

Sadık Özyer
11-02-2015, 16:00
Mazot filtresi , katalizör . Fazla basınç herşey olabilir. Hata kodunu söyle .

by serçe
11-02-2015, 16:01
oke o zaman ben seni direk ustama yönlendireyim ((Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi, 17. Blok D:52, İkitelli/İstanbul)) adem usta PAX oto sana gerekli yardımda bulunacaktır sercan gönderdi dersin güzel bir servistir aracımın tüm bakımlarını orada yaptırım aldığımdan beri

cdaydin
12-02-2015, 18:33
oke o zaman ben seni direk ustama yönlendireyim ((Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi, 17. Blok D:52, İkitelli/İstanbul)) adem usta PAX oto sana gerekli yardımda bulunacaktır sercan gönderdi dersin güzel bir servistir aracımın tüm bakımlarını orada yaptırım aldığımdan beri

Tesekkür ederim sorun geçti suanlık birdaha olursa gidecegim :)

by serçe
12-02-2015, 18:44
Tesekkür ederim sorun geçti suanlık birdaha olursa gidecegim :)

tekrardan yapacak emin olabilirsin araç sollarken dikkatli ol tekrardan stop edip arızaya almasın ;)

cdaydin
12-02-2015, 18:45
inşallah olmaz kat iptal ettirdigimden beri yapmıyor kat ım %60 oranında tıkalıymıs araba yürüyemiyordu onla alakalı olabilirmi acaba ?

Burak K.
18-02-2015, 00:41
Tekrar yapar. Sanayiye gidene kadar yapar. Sanayiye gidersin,yapmaz. PSA bu,ne yapacağı hiç belli olmaz. :D Bir çok farklı arızan dolayı bunu yapabilir hata kodu nedir o önemli.